POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [04.08.2022, 18:16:30] • Świnoujście

Na Fredry zawalił się budynek! Strażacy sprawdzili czy pod gruzowiskiem nie ma poszkodowanych

Na Fredry zawalił się budynek! Strażacy sprawdzili czy pod gruzowiskiem nie ma poszkodowanych

fot. Sławomir Ryfczyński

Przy ulicy Fredry doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Strażacy otrzymali wezwanie, że zawalił się budynek. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że częściowo zawaliła się ściana przybudówki. Zniszczeniu uległo także ogrodzenie z sąsiednią posesją. Strażacy sprawdzili czy ktoś znajduje się pod gruzowiskiem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Na ulicę Fredry zadysponowano strażaków z PSP w Świnoujściu oraz Wojskowej Straży Pożarnej. Na miejsce przyjechał także nadzór budowlany.

Na Fredry zawalił się budynek! Strażacy sprawdzili czy pod gruzowiskiem nie ma poszkodowanych

fot. Straż Pożarna

- Przybyły na miejsce kierujący działaniem ratowniczym potwierdził, że doszło do zawalenia części przybudówki budynku mieszkalnego uszkadzając ogrodzenie z sąsiednią posesją. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przeszukali gruzowisko, w wyniku którego nie stwierdzono osób poszkodowanych. Na miejsce przybył urzędnik Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Świnoujściu w celu dokonania oceny stanu budynku. W działaniach udział wzięło 17 strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Wojskowej Straży Pożarnej oraz 2 funkcjonariuszy Policji. Miejsce zdarzenia przekazano na piśmie właścicielowi budynku - poinformował oficer prasowy KM PSP w Świnoujściu, kpt. Paweł Piorun.

Na Fredry zawalił się budynek! Strażacy sprawdzili czy pod gruzowiskiem nie ma poszkodowanych

fot. Sławomir Ryfczyński

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 4 sierpnia tuż przed godziną 7:00.

Na Fredry zawalił się budynek! Strażacy sprawdzili czy pod gruzowiskiem nie ma poszkodowanych

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 49, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 49

Gość • Poniedziałek [08.08.2022, 22:31:35] • [IP: 37.8.215.**]

budynek jak z koziego ogona rajzentasza.

Gość • Sobota [06.08.2022, 09:57:42] • [IP: 5.174.116.***]

„Polski Ład” pierd***ął🤦🏻

Gość • Sobota [06.08.2022, 07:48:05] • [IP: 45.11.61.*]

Obywatel PiS owski tam mieszka. Syf tam straszny!

Gość • Piątek [05.08.2022, 20:51:29] • [IP: 46.204.4.***]

To nie żaden budynek, tylko samowolna budowla nadająca się do rozbiórki a właściciel do ukarania. Mogło dojść do tragedii! Nadzór budowlany do roboty!

Gość • Piątek [05.08.2022, 16:42:59] • [IP: 176.221.122.***]

Gość • Piątek [05.08.2022, 11:01:05] • [IP: 83.20.232.***] Jaki brak argumentow? To pisowscy maja problem z przyswajaniem tekstu ktory czytaja. Moglbym tu wkleic cale tabele NBP o inflacji w poprzednich latach to tylko powiecie, ze to propaganda z TVN! Szkoda czasu na dyskusje z wami bo mentalnie trafilicie do dupy razem ze swoim pisem i zaczeliscie sie tam juz urzadzac. Dla twojej ograniczonej wiedzy - nie glosuje ani na pis, ani na po, sld i inne konfederacje bo zadna z tych partii nie zasluguje na moj glos. a ty dalej glosuj na pis i drzyj przed powrotem po. jak by to mialo cokolwiek zmienic.

Gość • Piątek [05.08.2022, 15:07:26] • [IP: 37.47.152.***]

Alleluja i do przodu 👍

Gość • Piątek [05.08.2022, 11:44:12] • [IP: 37.8.230.***]

O matko co to za syf?Na działkach tez pełno takich majstrów budowlanych.

Gość • Piątek [05.08.2022, 11:37:56] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Piątek [05.08.2022, 08:54:58] • [IP: 176.221.122.***]Waloryzacja za 2022 r. dopiero będzie w marcu 2023 r. naukowcu za 1 grosz. Za PO inflacja była spora ale celowo zaniżana przez POKO GUS.Mam faktury i kwity z tamtego okresu, także nie pisz głupot !

Gość • Piątek [05.08.2022, 11:01:05] • [IP: 83.20.232.***]

Do IP 122 z 8:54 wytrzymaj jeszcze tylko 1 rok. Zleci szybko. Głosuj na po. A jeżeli wygrają i przejmą władzę to raj na ziemi jest pewny. Wrócą Nowaki, Gawłowscy, itp będzie super. Jak brak argumentów to umiecie tylko obrażać, zgodnie z instrukcją Fuerera

Gość • Piątek [05.08.2022, 10:16:20] • [IP: 37.47.154.**]

Wcześniejszy inspektor budowlany inspektował tylko koperty od patodeveloperów świnoujskich. Może obecny weźmie się za świnoujski burdel, choć mocno w to wątpię. A znalazło się te 2 kg koksu, co to milicja transportowała do magazynu i" zgubiła " po drodze?

Gość • Piątek [05.08.2022, 09:59:13] • [IP: 178.238.249.***]

Sam pocingne wuz pystakuf, na bódowlance tysz śiem znam...a kto mnie qrfa zabroni noookto??

Gość • Piątek [05.08.2022, 09:55:14] • [IP: 188.146.204.**]

PNBudowlany urząd mieści się przy ul woj.pol.Ale podobno jest, , ślepy" chyba że ktoś złoży donos zwłaszcza zawistny sąsiad wtedy zjawiają się natychmiast i, , widzą" tylko to co w donosie.Świnoujście to enklawa dla samowoli budowlanych a ten akurat budynek to przykład bezradności polskiego prawa.PIS czyli aktualna władza tak samo jak PO nie uporządkowały i nie rozliczyły spuścizny PZPRu.Świnoujście to moim zdaniem przykład politycznego zaniechania. Wybrana władza jest zbyt strachliwa o własne d...pska siedzące na wygodnych posadkach i woli nie, , widzieć".

Gość • Piątek [05.08.2022, 09:46:48] • [IP: 176.221.122.**]

hahahaha i dobrze tak nie beda ukraince mieszkali i chlali co chwile menele

Gość • Piątek [05.08.2022, 09:31:30] • [IP: 176.221.123.**]

Szkoda że strażacy nie weszli do środka, zobaczyli by butle gazowe, stojące koło piecyków typu koza. Jak to pierdyknie to cała ulica ucierpi

Gość • Piątek [05.08.2022, 08:54:58] • [IP: 176.221.122.***]

Gość • Piątek [05.08.2022, 08:21:18] • [IP: 83.20.232.***] ZA PO inflacja byla minimalna to i waloryzacja nie byla potrzebna. Teraz masz inflacje w okolicy 16% a waloryzacja ile wynosi? Wez kalkulator i sobie policz pacanie.

Gość • Piątek [05.08.2022, 08:21:18] • [IP: 83.20.232.***]

I znowu przy każdej okazji wściekły atak na PIS. Za rok będą wybory i głosuj na po. A wtedy jak pracujesz w budżetówce przez 8 lat nie będziesz miał waloryzacji pensji, Jak jesteś emerytem lub rencistą to roczna waloryzacja rent i emerytur będzie na poziomie 2, 50. Jak masz dzieci do 18 lat lub wnuki to zapomnij o 500 plus, 300 plus, bonie turystycznym i inne. Minimalna stawka godzinowa będzie 5 zł czyli ok. 3, 50 na rękę, itd, itd, itd. Jednym słowem zapanuje raj na ziemi.

Gość • Piątek [05.08.2022, 08:04:04] • [IP: 86.131.79.***]

Mam pytanie kto pozwolil na ten syf. ..wlasciciel to swir, chory czlowiek?. Gdzie panstwo i wladza w tym miescie?

Gość • Piątek [05.08.2022, 07:56:36] • [IP: 178.235.147.***]

A gdzie był nadzór budowlany? Podobno tam było zgłoszone, że grozi zawaleniem..

Gość • Piątek [05.08.2022, 07:42:39] • [IP: 178.238.252.**]

Na ul.Grotgera, podobna sytuacja, przy przystanku autobusowym.Czy nikt tego nie widzi?Dopiero, jak dojdzie do tragedii, bedzie lament.Starsza kobieta, przeciska się przez gruzowisko i ani rodzina ani sąsiedzi, nie reagują.

Gość • Piątek [05.08.2022, 06:52:52] • [IP: 199.244.86.***]

Jak pisdzielec to nie szkoda...!! Po ostatnich pomysłach w prawie budowlanym będzie tylko gorzej!!

Gość • Piątek [05.08.2022, 04:25:57] • [IP: 31.11.128.**]

na plocie wisial tez plakat polski lad.tojest polska w tabletce.

Gość • Piątek [05.08.2022, 00:59:29] • [IP: 176.221.123.***]

Przedstawiciel i zwolennik nowego ładu

Gość • Piątek [05.08.2022, 00:27:13] • [IP: 37.248.217.***]

Mieszkającu tam i tworzący ten syf facet. To lokalny sympatyk PiS, rozwieszający banery przy okazji każdych wyborów. Pozniej zapomina pościągać je. A szkoda, bo kłamliwy baner " Polska w ruinie" byłby na czasie.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 23:30:20] • [IP: 62.69.252.*]

do ip.176.221.123***A ja myślałem że nadzór budowlany był u ciebie w chacie na Modrzejewskiej 20

Gość • Czwartek [04.08.2022, 23:26:59] • [IP: 176.221.123.**]

TO NIE W TYM APARTAMENOWCU GOŚĆ OBERWAŁ KOSĄ.

Oglądasz 1-25 z 49
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ 1 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się seminarium dla radnych na którym zaprezentowany zostanie projekt przyszłorocznego budżetu miasta ■ Od godziny 9.14 rozpoczęły się obrady 70 sesji Rady Miasta. W związku z remontem sali konferencyjnej rady Miasta radni spotkali się tym razem w Bibliotece Miejskiej ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■