POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [04.08.2022, 09:06:08] • Świnoujście

Sterta śmieci przy ogródkach działkowych

Sterta śmieci przy ogródkach działkowych

fot. Mieszkanka

Tereny przy ogródkach działkowych trudno utrzymać w porządku. Pomimo wyznaczonych miejsc, śmieci są podrzucane niemal na każde wolne miejsce. Być może zachęca anonimowość i bezkarność amatorów darmowego pozbywania się odpadów. Problem opisała jedna z działkowiczek.

- Takie mamy "kwiatki"przy działkowym parkingu ( brama nr 2) !Brud, smród i chyba nie trzeba nadmieniać czym to może też grozić dla zdrowia przy tych temperaturach W pobliżu żyje niewysterylizowana kocia populacja. Pytanie ,kto jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy?

Sterta śmieci przy ogródkach działkowych

fot. Mieszkanka

Sterta śmieci przy ogródkach działkowych

fot. Mieszkanka

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Piątek [05.08.2022, 13:37:33] • [IP: 5.173.152.***]

Szanowna Pani działkowiczko. Na pewno nie myśli Pani, że odpowiedzialność za ten syf ponosi ktokolwiek inny niż sami działkowicze. Część mieszkańców Świnoujścia, tak zwani syfiarze podrzucają śmieci znacznie bliżej, są za leniwi aby jeździć tak daleko. Takich syfiarzy mamy wszędzie, nawet wśród wędkarzy. Rok temu wywieźliśmy z brzegów mulnika kilka worów plastiku, szkła i innych śmieci, w tym roku jest to samo. Będzie to trwało dotąd aż jakiś" genialny" urzędnik wpadnie na pomysł drastycznego podniesienia kar za zaśmiecanie lasów, plaż i nabrzeży. Podniesieni wysokości cen mandatów skutkowało natychmiastowym zdjęciem nogi z gazu. Z syfiarzami trzeba zrobić to samo. Nic tak nie przemawia do rozsądku jak kasa.

Gość • Piątek [05.08.2022, 13:12:43] • [IP: 176.221.122.***]

Nie tylko działkowy problem byłem na rybach na dzikiej pełno syfu pozbierałem do wora plastikowego powiem jedno ludzie to świnie a szczególnie te burole przyjezdne oraz niemieckie świnie pancerne zostawiają po sobie chlew na plaży, na stacjach benzynowych bo to właśnie ten niemiecki porządek syfiarze

Gość • Piątek [05.08.2022, 11:52:31] • [IP: 37.8.230.***]

Odwieczny działkowy problem to śmieci, szamba i amatorskie budowanie dzikich domków.

Gość • Piątek [05.08.2022, 11:51:00] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Czwartek [04.08.2022, 17:05:43] • [IP: 176.221.122.**]Uśmiałem sie z twojego wpisu, taki głupi że aż głupio ha ha.Jest rada abyś pocierał czajnik ręcznikiem, woda ci się zagrzeje szybciej. Jeśli to ty piszesz inne komentarze spod tego IP to teraz wiem że niezła miernota z ciebie ha ha.

Gość • Piątek [05.08.2022, 09:44:54] • [IP: 5.174.44.**]

Do IP:37.248.218/19.29.17/Co ma do syfu na dzialkach PO, to ludzie brudasy.

Gość • Piątek [05.08.2022, 07:54:02] • [IP: 83.20.40.**]

brak dobrego gospodarza i prezesa kaska leci a brud i dziadostwo jest monitoring nie zalatwi wszystkiego, nad zalewem monitoring jest a i balagan tez jest jest wszystko zaley od ludi i tyle w temacie...

Gość • Czwartek [04.08.2022, 21:02:54] • [IP: 176.221.123.***]

To prawda. Gospodarz mieszka na działkach. Powinien zapanować nad bałaganem i nad rodzicielkom, która tak kocha koty, że jest ich coraz więcej.

Dziad • Czwartek [04.08.2022, 19:29:17] • [IP: 37.248.218.***]

Widać co PO robi z ludźmi... tragedia patrzeć się nie da

Gość • Czwartek [04.08.2022, 18:47:46] • [IP: 92.118.167.***]

raj dla szczurów

Gość • Czwartek [04.08.2022, 17:56:27] • [IP: 31.11.131.***]

Najlepiej byłoby zrobić ogrodzone śmietniki tak jak mają przy blokach, klucze rozdać każdemu z działkowiczów, do tego zamontować kamery wokoło, i zgłaszać każdego podrzucającego na dziko śmieci, na policję i skończy się problem

Gość • Czwartek [04.08.2022, 17:26:40] • [IP: 37.47.130.**]

Miasto brudasów i bandyckie.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 17:05:43] • [IP: 176.221.122.**]

Pani Prezes proszę niech pani coś do cholery zrobi z prądem na działkach, nic nie można zrobić, pompy nie chcą nawet wystartować a o wodzie na herbate to już nie mówię bo czajnik grzeje litr wody pół godziny.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 15:14:15] • [IP: 178.235.146.***]

Istnieje pilna potrzeba utworzenia stanowiska SZERYFA, który bedzie strzelał do łamiących prawo ! To jedyny sposób edukacji brudasów - tylko siłą można kogoś czegoś nauczyć. ..

Gość • Czwartek [04.08.2022, 14:11:22] • [IP: 89.151.36.***]

Itu masz rację. Miasto tego nie zleci bo miasto nie ma kasy...

Działkowicz • Czwartek [04.08.2022, 14:05:11] • [IP: 5.173.4.***]

Gospodarz tego rejonu mieszka na działkach i jest odpowiedziakny za sprzątanie dostaje za to kasę. Druga sprawa to żelazna pani prezes jyż dawno powinna zamknąć parking bramą i udostępnić klycze tylko działkowiczomPomimo kamer i monitoringu zarząd nie reaguje na podrzucane śmieci z miasta. Nowi nabywcy działek wszystko wywożą do śmietnika, duże gabaryty szczegóknie. Zielone odpady lądują w lesie lub na wysypusku a powinny lądować do kompostownika, który jest obowiązkowy na każdej działce.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 13:58:02] • [IP: 37.47.180.**]

Co się dziwić tam jest ze 100 tysięcy wczasowiczów.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 12:26:27] • [IP: 176.221.122.**]

Kultura Buszmenów wyznania polskiego. Według nich n.p. miskę prysznicową przytargał wróbel z osiedla krzywa.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 12:09:15] • [IP: 89.151.36.**]

Czy działkowiczka myśli, że miasto zaraz zleci zabranie śmieci? Za darmo? Zleci. Za wywóz śmieci zapłacicie sami za rachunek, a nie my mieszkańcy.Ja też miałam działkę.Butelki po pikniku wiozłam do siebie i wyrzucałam do swojego śmietnika. Po grillowaniu pakowałam do reklamówki, zgniatałam i zabierałam ze sobą. Niektórzy, to śmieci przywożą ze sobą z domu, by tylko parę złotówek zaoszczędzić.Wstyd działkowicze. Przestańcie pokazywać palcem, tylko sami się zorganizujcie i usuńcie swoje śmieci.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 11:55:27] • [IP: 88.218.253.***]

założyć SENSOWNY monitoring i po krzyku :-))

Gość • Czwartek [04.08.2022, 11:41:34] • [IP: 213.155.174.***]

Właściciele domków wywożą śmieci aby nie płacić za wywóz.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 11:38:19] • [IP: 80.187.117.**]

Obraz Polski za" rządów" pisdzielcòw

Gość • Czwartek [04.08.2022, 11:21:09] • [IP: 195.136.136.***]

Jak koty czy mewy rozrzucają śmieci jak na zdjęciu, czyli np. kawałek zjeżdżalni, czy deski, to myślę że warto takim zjawiskiem zainteresować jakiś National Geographic czy Animal Planet, bo koty i ptaki z taką siłą, to kiedyś były widywane tylko w Afryce czy Azji, a tu proszę, wolno sobie żyją na działkach wśród ludzi.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 11:13:20] • [IP: 176.221.123.**]

To robota samych działkowców

Gość • Czwartek [04.08.2022, 10:53:56] • [IP: 46.205.151.***]

To Niemcy tam wyrzucili, bo Placy to nieee.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 10:45:13] • [IP: 37.47.164.***]

Hmm, pomyślmy - kto jest odpowiedzialny za wyrzucanie śmieci OBOK śmietników, za wyrzucanie śmieci o dużych gabarytach, za wyrzucanie jakichś pozostałości po remoncie(?) do działkowych śmietników. Oczywiście nie działkowcy tylko prezydent u służby miejskie z pewnością 🤦‍♀️ Zróbcie porządek wśród swoich, wśród właścicieli ogrodów, a nie szukajcie jelenia do posprzątania Waszego syfu na koszt mieszkańców, którzy działek nie mają

Oglądasz 1-25 z 37
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ 1 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się seminarium dla radnych na którym zaprezentowany zostanie projekt przyszłorocznego budżetu miasta ■ Od godziny 9.14 rozpoczęły się obrady 70 sesji Rady Miasta. W związku z remontem sali konferencyjnej rady Miasta radni spotkali się tym razem w Bibliotece Miejskiej ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■