POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [04.08.2022, 09:06:08] • Świnoujście

Sterta śmieci przy ogródkach działkowych

Sterta śmieci przy ogródkach działkowych

fot. Mieszkanka

Tereny przy ogródkach działkowych trudno utrzymać w porządku. Pomimo wyznaczonych miejsc, śmieci są podrzucane niemal na każde wolne miejsce. Być może zachęca anonimowość i bezkarność amatorów darmowego pozbywania się odpadów. Problem opisała jedna z działkowiczek.

- Takie mamy "kwiatki"przy działkowym parkingu ( brama nr 2) !Brud, smród i chyba nie trzeba nadmieniać czym to może też grozić dla zdrowia przy tych temperaturach W pobliżu żyje niewysterylizowana kocia populacja. Pytanie ,kto jest odpowiedzialny za ten stan rzeczy?

Sterta śmieci przy ogródkach działkowych

fot. Mieszkanka

Sterta śmieci przy ogródkach działkowych

fot. Mieszkanka

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Piątek [05.08.2022, 13:37:33] • [IP: 5.173.152.***]

Szanowna Pani działkowiczko. Na pewno nie myśli Pani, że odpowiedzialność za ten syf ponosi ktokolwiek inny niż sami działkowicze. Część mieszkańców Świnoujścia, tak zwani syfiarze podrzucają śmieci znacznie bliżej, są za leniwi aby jeździć tak daleko. Takich syfiarzy mamy wszędzie, nawet wśród wędkarzy. Rok temu wywieźliśmy z brzegów mulnika kilka worów plastiku, szkła i innych śmieci, w tym roku jest to samo. Będzie to trwało dotąd aż jakiś" genialny" urzędnik wpadnie na pomysł drastycznego podniesienia kar za zaśmiecanie lasów, plaż i nabrzeży. Podniesieni wysokości cen mandatów skutkowało natychmiastowym zdjęciem nogi z gazu. Z syfiarzami trzeba zrobić to samo. Nic tak nie przemawia do rozsądku jak kasa.

Gość • Piątek [05.08.2022, 13:12:43] • [IP: 176.221.122.***]

Nie tylko działkowy problem byłem na rybach na dzikiej pełno syfu pozbierałem do wora plastikowego powiem jedno ludzie to świnie a szczególnie te burole przyjezdne oraz niemieckie świnie pancerne zostawiają po sobie chlew na plaży, na stacjach benzynowych bo to właśnie ten niemiecki porządek syfiarze

Gość • Piątek [05.08.2022, 11:52:31] • [IP: 37.8.230.***]

Odwieczny działkowy problem to śmieci, szamba i amatorskie budowanie dzikich domków.

Gość • Piątek [05.08.2022, 11:51:00] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Czwartek [04.08.2022, 17:05:43] • [IP: 176.221.122.**]Uśmiałem sie z twojego wpisu, taki głupi że aż głupio ha ha.Jest rada abyś pocierał czajnik ręcznikiem, woda ci się zagrzeje szybciej. Jeśli to ty piszesz inne komentarze spod tego IP to teraz wiem że niezła miernota z ciebie ha ha.

Gość • Piątek [05.08.2022, 09:44:54] • [IP: 5.174.44.**]

Do IP:37.248.218/19.29.17/Co ma do syfu na dzialkach PO, to ludzie brudasy.

Gość • Piątek [05.08.2022, 07:54:02] • [IP: 83.20.40.**]

brak dobrego gospodarza i prezesa kaska leci a brud i dziadostwo jest monitoring nie zalatwi wszystkiego, nad zalewem monitoring jest a i balagan tez jest jest wszystko zaley od ludi i tyle w temacie...

Gość • Czwartek [04.08.2022, 21:02:54] • [IP: 176.221.123.***]

To prawda. Gospodarz mieszka na działkach. Powinien zapanować nad bałaganem i nad rodzicielkom, która tak kocha koty, że jest ich coraz więcej.

Dziad • Czwartek [04.08.2022, 19:29:17] • [IP: 37.248.218.***]

Widać co PO robi z ludźmi... tragedia patrzeć się nie da

Gość • Czwartek [04.08.2022, 18:47:46] • [IP: 92.118.167.***]

raj dla szczurów

Gość • Czwartek [04.08.2022, 17:56:27] • [IP: 31.11.131.***]

Najlepiej byłoby zrobić ogrodzone śmietniki tak jak mają przy blokach, klucze rozdać każdemu z działkowiczów, do tego zamontować kamery wokoło, i zgłaszać każdego podrzucającego na dziko śmieci, na policję i skończy się problem

Gość • Czwartek [04.08.2022, 17:26:40] • [IP: 37.47.130.**]

Miasto brudasów i bandyckie.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 17:05:43] • [IP: 176.221.122.**]

Pani Prezes proszę niech pani coś do cholery zrobi z prądem na działkach, nic nie można zrobić, pompy nie chcą nawet wystartować a o wodzie na herbate to już nie mówię bo czajnik grzeje litr wody pół godziny.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 15:14:15] • [IP: 178.235.146.***]

Istnieje pilna potrzeba utworzenia stanowiska SZERYFA, który bedzie strzelał do łamiących prawo ! To jedyny sposób edukacji brudasów - tylko siłą można kogoś czegoś nauczyć. ..

Gość • Czwartek [04.08.2022, 14:11:22] • [IP: 89.151.36.***]

Itu masz rację. Miasto tego nie zleci bo miasto nie ma kasy...

Działkowicz • Czwartek [04.08.2022, 14:05:11] • [IP: 5.173.4.***]

Gospodarz tego rejonu mieszka na działkach i jest odpowiedziakny za sprzątanie dostaje za to kasę. Druga sprawa to żelazna pani prezes jyż dawno powinna zamknąć parking bramą i udostępnić klycze tylko działkowiczomPomimo kamer i monitoringu zarząd nie reaguje na podrzucane śmieci z miasta. Nowi nabywcy działek wszystko wywożą do śmietnika, duże gabaryty szczegóknie. Zielone odpady lądują w lesie lub na wysypusku a powinny lądować do kompostownika, który jest obowiązkowy na każdej działce.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 13:58:02] • [IP: 37.47.180.**]

Co się dziwić tam jest ze 100 tysięcy wczasowiczów.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 12:26:27] • [IP: 176.221.122.**]

Kultura Buszmenów wyznania polskiego. Według nich n.p. miskę prysznicową przytargał wróbel z osiedla krzywa.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 12:09:15] • [IP: 89.151.36.**]

Czy działkowiczka myśli, że miasto zaraz zleci zabranie śmieci? Za darmo? Zleci. Za wywóz śmieci zapłacicie sami za rachunek, a nie my mieszkańcy.Ja też miałam działkę.Butelki po pikniku wiozłam do siebie i wyrzucałam do swojego śmietnika. Po grillowaniu pakowałam do reklamówki, zgniatałam i zabierałam ze sobą. Niektórzy, to śmieci przywożą ze sobą z domu, by tylko parę złotówek zaoszczędzić.Wstyd działkowicze. Przestańcie pokazywać palcem, tylko sami się zorganizujcie i usuńcie swoje śmieci.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 11:55:27] • [IP: 88.218.253.***]

założyć SENSOWNY monitoring i po krzyku :-))

Gość • Czwartek [04.08.2022, 11:41:34] • [IP: 213.155.174.***]

Właściciele domków wywożą śmieci aby nie płacić za wywóz.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 11:38:19] • [IP: 80.187.117.**]

Obraz Polski za" rządów" pisdzielcòw

Gość • Czwartek [04.08.2022, 11:21:09] • [IP: 195.136.136.***]

Jak koty czy mewy rozrzucają śmieci jak na zdjęciu, czyli np. kawałek zjeżdżalni, czy deski, to myślę że warto takim zjawiskiem zainteresować jakiś National Geographic czy Animal Planet, bo koty i ptaki z taką siłą, to kiedyś były widywane tylko w Afryce czy Azji, a tu proszę, wolno sobie żyją na działkach wśród ludzi.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 11:13:20] • [IP: 176.221.123.**]

To robota samych działkowców

Gość • Czwartek [04.08.2022, 10:53:56] • [IP: 46.205.151.***]

To Niemcy tam wyrzucili, bo Placy to nieee.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 10:45:13] • [IP: 37.47.164.***]

Hmm, pomyślmy - kto jest odpowiedzialny za wyrzucanie śmieci OBOK śmietników, za wyrzucanie śmieci o dużych gabarytach, za wyrzucanie jakichś pozostałości po remoncie(?) do działkowych śmietników. Oczywiście nie działkowcy tylko prezydent u służby miejskie z pewnością 🤦‍♀️ Zróbcie porządek wśród swoich, wśród właścicieli ogrodów, a nie szukajcie jelenia do posprzątania Waszego syfu na koszt mieszkańców, którzy działek nie mają

Oglądasz 1-25 z 37
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Sobota: Prognozowany jest upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie 30°C/32°C a minimalna w nocy 17°C/19°C. Skutki: ryzyko udaru słonecznego; uszkodzenia dróg z asfaltową nawierzchnią; wzrost zagrożenia pożarowego ■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■