POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [03.08.2022, 22:05:24] • Świnoujście

Nie nie, nie ma wody na pustyni...

Nie nie, nie ma wody na pustyni...

fot. Mieszkaniec

Jak sygnalizują nam mieszkańcy od kilku tygodni nie działają zraszacze na promenadzie zdrowia. Po wciśnięciu przycisku ze zraszacza miała wydobyć się orzeźwiająca chłodna wodna mgiełka. Póki co możemy sobie wciskać i liczyć na cud, bo wody tam nie ma, a żar się z nieba leje.

Takich miejsc na promenadzie zdrowia, jednej ze sztandarowych inwestycji administracji Janusza Żmurkiewicza, jest kilka. Jak czytamy w jednym z archiwalnych artykułów na miejskiej stronie miały to być „kojące w letni dni zraszacze". Tymczasem nadciąga nad miasto kolejna fala upałów, a zraszacze nie działają. Koniec i kropka. Na pewno nie działały w miniony weekend i nic nie zapowiada zmiany w tym zakresie. Szkoda. Bo na promenadzie zdrowia, gdzie tak brakuje cienia, przydałoby się jakieś wytchnienie. Póki co sami musimy szukać orzeźwienia, czy to w kąpieli morskiej, czy to kupując chłodną wodę w sklepie. Czyżby brak wody, to już początek oszczędności w miejskiej kasie? W końcu najbardziej zadłużona gmina w Polsce musi, gdzieś szukać cięć. Szkoda tylko, że znowu kosztem mieszkańców.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 62

Gość • Sobota [06.08.2022, 11:30:19] • [IP: 178.238.249.***]

Zwolennicy PO szczekają na tym forum na obecnie radzących, a ci w Brukseli wychodzą ze skóry aby POLSCE I POLAKOM ZASZKODZIĆ.

Gość • Sobota [06.08.2022, 01:01:52] • [IP: 37.248.172.***]

Takie zraszacze to powinny być tak jak w innych miastach w centrum dla mieszkańców, np na placu słowiańskim i na placu wolności i na wybrzeżu Władysława gdzie dużo ludzi spaceruje i mieszkańcy też w upał idą na prom

Gość • Piątek [05.08.2022, 21:05:42] • [IP: 78.10.228.**]

Ad Gość • Piątek [05.08.2022, 10:56:48] • [IP: 89.151.34.**]. Brawo, popieram wpis.

Gość • Piątek [05.08.2022, 10:56:48] • [IP: 89.151.34.**]

a co z kładką widokową wzdłuż plaży i morza. Zwały piasku i bujnej roślinności zasłaniają cały widok. Kładka spacerowa traci sens. Może trzeba wziąć się za to?

Gość • Piątek [05.08.2022, 08:43:40] • [IP: 78.10.228.**]

Ad Gość • Czwartek [04.08.2022, 20:02:16] • [IP: 77.88.191.**]. Słownik ortograficzny w interncie też działa.

Gość • Piątek [05.08.2022, 08:41:51] • [IP: 78.10.228.**]

Ad Gość • Piątek [05.08.2022, 07:51:17] • [IP: 178.235.147.***] Brawo - widziałem to, a rodzice na leżaczkach obserwowali jak dzieci się dobrze bawią. Trwało to co najmniej godzinę. A spróbuj człowiecze zwrócić uwagę.

Gość • Piątek [05.08.2022, 07:51:17] • [IP: 178.235.147.***]

Przy wyjściach z plaży, dzieci spuszczają dla zabawy dziesiątki litrów wody do piasku i budują z mokrego piasku (zamki) pod czujnym okiem rodziców. I co wy na to mieszkańcy.

Piotr Groniec • Piątek [05.08.2022, 07:46:49] • [IP: 94.254.168.**]

Nic mnie tak nie wkurza w tym mieście jak wybudowane za nasze pieniądze urządzenia techniczne, które działają tylko przy hucznych otwarciach. Po co tworzyć aktywne przejścia dla pieszych skoro nie działają - ul. Grunwaldzka - Rybaki. Zraszacze na promenadzie, zapadająca się promenada wydmowa i nie naprawione przy niej lampy oświetleniowe. Nie przewidziane w planach dojazdy do hoteli na promenadzie historycznej skutkujące koniecznością wymiany i remontu zniszczonych płytek chodnikowych. Skoro nie stać miasta na konserwację instalowanych urządzeń to nie instalujcie do cholery !!

Gość • Piątek [05.08.2022, 04:21:15] • [IP: 5.173.225.**]

„dzień dobry Swinoujscie” 🙈😂😂😂

Gość • Piątek [05.08.2022, 00:41:24] • [IP: 89.151.36.***]

Co niektórzy poddali by się iV rozbiorowi za pieniądze które należą nam się bez żadnych warunków. Cóż, współczesna targowica. Damy sobie z wami radę...

Gość • Czwartek [04.08.2022, 20:02:16] • [IP: 77.88.191.**]

Gość • Czwartek [04.08.2022, 14:36:15] • [IP: 205.201.55.***] prysznice działajom

Gość • Czwartek [04.08.2022, 19:20:04] • [IP: 185.210.39.***]

Gość • Czwartek [04.08.2022, 13:37:45] • [IP: 94.254.237.***] w końcu ktoś myślący brawo, taka jest prawda, zgadzam się w 100 % z pana, panią wypowiedzią

Pingu • Czwartek [04.08.2022, 15:59:33] • [IP: 176.221.122.**]

Za pieniądze mieszkańców stawia się" cuda - wianki" dla turystów.To jakaś paranoja.Jeśli właściciel hotelu chce atrakcji dla swoich gości to niech takie rzeczy stawia za swoje.Czy naprawdę mieszkańcy Świnoujścia nic więcej nie potrzebują jak zraszaczy ?? Ludzie zarządzający miastem" odlecieli".Zrównoważony rozwój to dla nich obce pojęcie.ŚWINOUJŚCIE TO NIE TYLKO HOTELE I DEWELOPERZE KTÓRZY UŻYCZAJĄ APARTAMENTÓW !! MIESZKAJĄ TU TAKŻE LUDZIE" NA STAŁE" !!Oczekują, że ktoś zadba o ich potrzeby.Nie będę wyliczał jakie ale napewno nie są to zraszacze!! i inne" duperele" za które płąci się olbrzymią kasę. I potem zdziwienie, że miasto jest najbardziej zadłużonym miastem w Polsce !!

Gość • Czwartek [04.08.2022, 15:57:38] • [IP: 37.248.219.***]

Aforyzm: " Technika czasami w bólach się rodzi, guzik naciskasz i.. . guzik wychodzi"😂😂😂

Gość • Czwartek [04.08.2022, 14:36:15] • [IP: 205.201.55.***]

Czytelnik niech zaraz sensacji nie robi na tym portalu sam widziałem osobiście że te prysznice działajom robili je fachowcy

Gość • Czwartek [04.08.2022, 14:31:13] • [IP: 88.156.232.***]

Czy inwestycje miejskie są przemyślane? Kto odpowiada za niewykorzystane deszczownic ? Po co było je stawiać kiedy ograniczano zużycie wody i cena wzrastała. Zakaz podlewania ogromów a na promenadzie woda miałaby się lać do woli. Zielony rynek" Poz Zegarem" może w połowie wykorzystany a reszta stoi odłogiem i...niszczeje.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 14:04:52] • [IP: 178.238.254.***]

Przecież te zraszacze nie działają od zeszłego roku jestem prawie codziennie na promenadzie i wiem. .. Niech ściemy nie walą tak samo te kraniki z których powinna lecieć woda... Żenada i bubel ta promenada !🤦🤦🤦

Gość • Czwartek [04.08.2022, 13:57:51] • [IP: 176.221.122.**]

WZIASC WODE Z KANALU I PODLEWAC, PODLEWAC I ULICE ZRASZAC. APELUJE TEZ. ABY WLADZA PRZESZLA SKIE W TEN ZAR PO ULICACH. LUDZIE DRZEW TRZEBA WIECEJ ABY BYŁ CIEN, WIETRU POWKIEW I CHŁÓD.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 13:37:45] • [IP: 94.254.237.***]

Co się dziewicie ? UNIA zablokowała środki dla Polski przez dziadostwo PiSu a było to 20 miliardów !! Głosowaliście na bandę to gębę zamknąć a pieniądze przydałby się na inwestycje , zaczynamy od zera !Witamy w komunie !

Gość • Czwartek [04.08.2022, 12:58:16] • [IP: 37.248.217.**]

PO owocach ich POznacie

Gość • Czwartek [04.08.2022, 12:39:09] • [IP: 2.106.93.**]

Do: 176.221.122 W samo sedno! Wypłata nagród za wyjątkowe zaangażowanie w pracę tez przebiega bez zakłóceń

Gość • Czwartek [04.08.2022, 11:40:03] • [IP: 176.221.122.**]

Jedyne co w naszym mieście działa dobrze i terminowo, to wypłaty uposażeń dla władz miasta

Gość • Czwartek [04.08.2022, 11:22:11] • [IP: 46.205.159.**]

Żenada to miasto podupada z roku na rok, ordery rozdane a reszta niech się pali i wali. Na promenadzie, plaży i w każdym miejscu widać tylko szwaby, szwaby i głównie szwaby, coraz bardziej aroganccy. Tylko biedne polaczki na wyścigi im w dupę włażą oby tylko jak najwięcej euro wyrwać, a oni czują się jak by byli właścicielami tego miasta ŻAŁOSNE

Gość • Czwartek [04.08.2022, 11:20:26] • [IP: 5.173.10.***]

Stacje rowerowe nie działają więc niech prezydent czy burmistrz a może to sołtys jak nie ogarnia naprawi za swoje ze względu na długi czas oczekiwania na naprawe.

Gość • Czwartek [04.08.2022, 11:08:23] • [IP: 37.8.230.***]

Kolejna nie przemyślana koncepcja, pieniądze utopione w błocie. Wiedząc że w mieście jest problem z wodą projektuje się takie fanaberie i za to my płacimy a potem rdzewieje wszystko.Słynne zacieniacze taki dają cień na promenadzie że posadziłbym tam nieomylną ekipę decydencką na cały dzień niech się chłodzą.I my za to zapłaciliśmy i płacimy.

Oglądasz 1-25 z 62
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Sobota: Prognozowany jest upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie 30°C/32°C a minimalna w nocy 17°C/19°C. Skutki: ryzyko udaru słonecznego; uszkodzenia dróg z asfaltową nawierzchnią; wzrost zagrożenia pożarowego ■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■