POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [10.09.2022, 09:00:17] • Świnoujście

Brudne niebo nad miastem, na przystanku

Brudne niebo nad miastem, na przystanku

fot. iswinoujscie.pl

Niestety po raz kolejny wracamy do tematu czystości przystanku na Placu Wolności. Umycie całej wiaty, łącznie z dachem, chyba przekracza możliwości organizacyjne służb za to odpowiedzialnych. Po kilku artykułach na ten temat, umyto tylko ściany przystanku. Panie prezydencie Żmurkiewicz, skoro nie może pan liczyć na osoby odpowiedzialne za czystość w mieście, mamy propozycję. My w redakcji mamy drabinę, pan przyjdzie z wiadrem wody i gąbką i razem damy radę dla dobra mieszkańców. Taki challenge. To jak wchodzi pan?, jakby co, adres redakcji pan zna.

Szklany brudny dach zdecydowanie odpycha swoim wyglądem. Wygląda tak, jakby nie był nigdy czyszczony. Zastanawiamy się zatem, czy świnoujskim urzędnikom zawsze trzeba wszystko pokazywać palcem? Dobrze byłoby, żeby czasami wstali od biurek zobaczyć jak wygląda miasto.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Niedziela [11.09.2022, 19:36:19] • [IP: 176.221.122.**]

Na Matejki też brudna szyba na dachu

Gość • Niedziela [11.09.2022, 15:13:10] • [IP: 176.221.123.***]

A musza być szyby we wiacie ? Są różne projekty, aby broniła od wiatru i deszczu. Np. bardzo potrzebna jest wiata obok głównego wejścia na cmentarz.

Gość • Niedziela [11.09.2022, 12:37:46] • [IP: 176.221.123.***]

za Miasto odpowiada Prezydent bo Uprawnieni Wyborcy na nie go głosowali Zgłosimy do Pana Rzecznika Prezydenta aby Wydział odpowiedzialny dbał o czystosc Przystanków Miejskich Autobusowych

Gość • Sobota [10.09.2022, 22:50:43] • [IP: 5.174.183.***]

W Przytorze i na Łunowie, są powybijane szyby na przystankach, więc już nie trzeba myć.Tylko wiatr hula.Ostatnio łobuzy wybili szybę na przystanku, leżą szkła na ścieżce rowerowej, nie ma komu posprzątać.Jest to nie daleko radnego!Ale, co tam!

Gość • Sobota [10.09.2022, 17:01:24] • [IP: 176.221.122.**]

Popieram ! Gość • Sobota [10.09.2022, 10:44:59] • [IP: 178.238.249.**]

Gość • Sobota [10.09.2022, 14:44:00] • [IP: 46.204.73.**]

14:05:04] • [IP: 46.215.140.***] natręctwa, powracające wątki, które wklejasz pod kazdym tematem obojętne jaki on jest, leczy się, ale nie szybko, uprzedzam cię, że nie wystarczą elektrowstrząsy.

Gość • Sobota [10.09.2022, 14:05:04] • [IP: 46.215.140.***]

Gość • Sobota [10.09.2022, 10:44:59] • [IP: 178.238.249.**]...Takie rzeczy, o brudnych wiatach przystankowych i wszelakich miejskich zaniedbaniach zgłaszajcie telefonicznie lub E-mailowo do naszego Ojca Tadeusza z Rydzykowa. On jako kapłan Redemptorysta wdroży odpowiednie procedury pro czystościowe, pokrzyczy z ambony i ukarze odpowiedzialnych za to niechlujstwo i bałagan w Kraju Katolickim..🐲

Gość • Sobota [10.09.2022, 13:23:48] • [IP: 37.47.157.***]

Znowu BMW

Gość • Sobota [10.09.2022, 12:23:18] • [IP: 37.30.109.**]

249** w całość popieram zobaczcie jak jest na słynnych schodach no Bohaterów września, popękane, połamane, i co ??i nic !! Ale " prawdziwa cnota krytyk się nie boi" 🌴 czytelnik !!

Gość • Sobota [10.09.2022, 12:02:33] • [IP: 188.146.0.***]

Jasne, że prezydent nie jest pierwszym adresatem przy rozwiązywaniu takich spraw, ale odpowiedzialny politycznie za to jest - on wybiera ludzi, firmy, on może wyciągnąć konsekwencje za zaniedbania. Mnie niepokoi niższy poziom zadbania miasta niż kilka lat temu. Jesienią dłużej zalegały w ostatnich latach patyki, liście niż kiedyś. Zimą gorzej bywa z odsnieżaniem. Naprawdę jest do końca niewyjasniony problem zaprzestania cięcia traw w pasach drogowych, myślałem, że to swiadomy zabieg miasta, gdyż tego lata w żadnym miesiącu nie było opadow wg normy (=ok.60 l/m2), było 2/3 normy w czerwcu, pół normy w lipcu, w sierpniu zaledwie 1/3. Niemniej pas drogowy wymaga przycinania, nie pojmuję, dlaczego za Łunowem słupki przy drodze krajowej były lub nadal są zasłonięte trawami.

Gość • Sobota [10.09.2022, 11:23:32] • [IP: 31.61.248.*]

Tylu tam dyrektorów, kierowników, szefów, że już na płyń i wodę nie starczyło...

Gość • Sobota [10.09.2022, 11:22:51] • [IP: 89.151.36.***]

No to się przydupasy prezydenta rozpędziły... Są w U.M. ludzie odpowiedzialni za czystość, biorą za to kasę a ich przełożonym jest prezydent. Na pewno redakcja nie ma nic wspólnego ze sprzątaniem. Było bardzo dużo artykułów na temat brudu na przystankach a jaki jest tego efekt ? Gdyby to miało miejsce w innych miastach to, , poleciały by głowy, , . W naszym mieście powinni to robić pracownicy lokalnej gazety. To właśnie nieudolnie zarządzane, komusze Świnoujście...

Gość • Sobota [10.09.2022, 11:07:03] • [IP: 37.47.144.***]

ORMO niestety nie przygotowywało do pełnienia funkcji gospodarza w mieście i to są tego efekty.

Gość ### • Sobota [10.09.2022, 10:57:30] • [IP: 62.69.229.**]

Od lipca przystanek autobusowy Matejki/Konstytucji woła o czyszczenie, w całości pokryty bohomazami.

Gość • Sobota [10.09.2022, 10:49:25] • [IP: 37.248.223.***]

I po cóż wydano pieniędze na monitoring?

Gość • Sobota [10.09.2022, 10:44:59] • [IP: 178.238.249.**]

Skoro w redakcji macie drabinę to wypożyczcie z najbliższego lokalu wiadro, wodę oraz gąbkę i sami umyjcie dach wiaty. Mieszkańcy Świnoujścia będą niezwykle wdzięczni za pracę wykonaną przez zespół redakcyjny. Z pewnością dostrzegą to również liczni turyści zagraniczni oraz krajowi. Zanim wydrukujecie tekst, zastanówcie się komu należy przekazać swoje spostrzeżenia, wystarczy tylko telefonicznie. Prezydent miasta z całą pewnością nie jest tą osobą.

Gość • Sobota [10.09.2022, 10:42:51] • [IP: 176.221.122.**]

Powołał Zarząd Dróg Miejskich, więc niech staruszek powoła dodatkowo Zarząd Przystanków Miejskich, żeby było jeszcze gorzej, tak jak w przypadku efektów powołania Zarządu Dróg Miejskich. Ale przynajmniej pokaże, że jeszcze receptory odbiorcze funkcjonują.

Gość • Sobota [10.09.2022, 10:07:11] • [IP: 88.208.225.***]

Ostatni etap sprawowania urzędu Prezydenta miasta- pracownicy chodzą własnymi ścieżkami i czekają na zmiany personalne. Po prostu trwają.

Gość • Sobota [10.09.2022, 10:05:16] • [IP: 46.204.40.***]

Sa tez inne, wskazywane zresztą na nn forach niedostatki. Pisano np.o nieprzycinanych krzewach przy ścieżkach rowerowych. Jest tak np.przy ścieżce wzdłuż ul.Konstytucji 3 Maja, gałęzie krzewów wychodzące na ścieżkę są tu nawet ostre, raniące. Poważnie się zastanawiam nad pojechaniem i samodzielnym przycięciem tych roślin, choć nie byłoby to legalne. Miałem już, jaďac scieżką, kilka razy przy mijaniu rowerzysty bliskie spotkanie z tymi pilnikami skóry.

Gość • Sobota [10.09.2022, 09:48:39] • [IP: 46.205.151.*]

To nie Urzad Miasta a tym bardziej prezydent odpowiada za czystośc przystankow. W ZKM jest osoba odpowiedzialna za czystość między innymi przystanków. Nie należy iść na łatwiznę i za wszystko winić prezydenta.

Gość • Sobota [10.09.2022, 09:26:07] • [IP: 109.42.114.**]

Tak było w Polsce i tak będzie na zawsze, to nic nowego 😂

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa na szkle Pana Leszka Króla z Kamienia Pomorskiego. Wernisaż odbędzie się dnia 8 grudnia (czwartek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■