POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [23.06.2022, 11:19:08] • Świnoujście

Samochód po wypadku na Grunwaldzkiej od kilku dni leży w rowie. Mieszkaniec: Może to nowy witacz dla kierowców z Niemiec?

Samochód po wypadku na Grunwaldzkiej od kilku dni leży w rowie. Mieszkaniec: Może to nowy witacz dla kierowców z Niemiec?

fot. Czytelnik

Okazuje się, że miastu nie spieszy się z usunięciem samochodu, który w niedzielny poranek wylądował w rowie przy ulicy Grunwaldzkiej niedaleko działek. Osobówka stoi cały czas w tym samym miejscu. W tej sprawie do redakcji portalu iswinoujscie.pl dzwonią mieszkańcy. - Samochód w rowie - to pierwsze co widzą kierowcy z Niemiec po wjeździe do Świnoujścia - mówią.

Niestety jak na razie nic nie wskazuje na to, żeby pojazd został usunięty bo z naszych ustaleń wynika, że miasto jak dotąd nie podpisało umowy z firmą, która mogłaby usuwać takie wraki z ulic. Jak na razie samochodem nie jest w stanie się też zająć jego właściciel, z naszych informacji wynika, że przebywa on obecnie w szpitalu.

Czy oznacza to, że samochód widoczny na zdjęciu pozostanie z nami na dłużej?

- Przede wszystkim artykuł błędnie sugeruje, że to miasto odpowiedzialne jest za odholowanie powypadkowego samochodu, który zalega przy ul. Grunwaldzkiej. Nie jest to prawda. Przepisy prawa nie umożliwiają miastu świadczenia tego typu usług. Miasto - na wniosek policji - odholowuje pojazdy, które mogą stwarzać zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Taki obowiązek leży natomiast po stronie właściciela. Tego rodzaju usługę można wykupić w pakiecie ubezpieczenia auta - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych z Urzędu Miasta Świnoujście.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Czwartek [23.06.2022, 12:35:36]

komentarzy: 47, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 47

Gość • Piątek [24.06.2022, 19:40:46] • [IP: 46.231.56.***]

Już go spakowali

Gość • Piątek [24.06.2022, 17:40:43] • [IP: 94.254.232.***]

Na 100we go podpalą pozniej zawloką na złom kompletny z plastikami nie jest towarem handlowym. Czy zagraża kierowcom w ruchu drogowym pewnie troche tak na pewno roprasza i zaciekawia czesto w miejscach kolizji drogowych powstają kolizje rownoległe, czy plyna z niego benzyna i inne płyny pewnie tak. Dziwne to miasto i jeszcze dziwniejsze zasady. Niemieccy turyści mają dodatkową atrakcjje

Gość • Piątek [24.06.2022, 12:16:02] • [IP: 37.47.141.***]

Jeden złomek przerasta organizacyjnie miasto Swinoujście. Kurort? Chyba większa wiocha ze swoim Panem.

Gość • Piątek [24.06.2022, 11:08:17] • [IP: 37.248.220.**]

Pijany ukrainiec rozbil a my zaplacimy za zlomowanie bo tacy dobrzy jestesmy i bogaci

Gość • Piątek [24.06.2022, 10:44:10] • [IP: 87.78.227.**]

Do 254...Bangla Desz i Angola.

Gość • Piątek [24.06.2022, 09:40:02] • [IP: 88.218.254.**]

Gość • Piątek [24.06.2022, 06:17:23] • [IP: 31.0.57.***] A kto lubi Polaków??Mamy jeden przyjazny nam kraj?

Gość • Piątek [24.06.2022, 09:18:30] • [IP: 37.248.217.***]

I co z tym pijanym kierowca pochodzenia Ukraińskiego się dzieje? Siedzi czy go puścili?

Bye, bye Janusz i Barbie! • Piątek [24.06.2022, 08:49:38] • [IP: 46.205.157.***]

A gdzie żegnacz? Niedawno widziałem Michalską na ulicy, ona powinna być żegnaczem mieszkańców - jej pojawienie się powinno być zapowiedzią jej odejścia z miasta. Może uda się nie wysiedzieć kukułczego jaja podłożonego nam przez nią, witacza Niemców na Posejdonie. Z Miedzyzdrojów płyną dobre wiadomości, że burmistrz jest zdeterminowany, by nie dopuścić do budowy ponad 100-metrowych wieżowców, na co kiedyś pozwolono w planie przestrzennym, na szczęście jest już wyrok sądu, że może miasto M-je sobie tego nie życzyć. Bierzmy z tego wzór.

Gość • Piątek [24.06.2022, 08:19:53] • [IP: 185.210.38.**]

Gość • Czwartek [23.06.2022, 17:01:11] • [IP: 46.114.168.***]Twoje prawo, możesz ***** kogo chcesz!

Gość • Piątek [24.06.2022, 08:18:59] • [IP: 185.210.38.**]

Gość • Czwartek [23.06.2022, 17:01:11] • [IP: 46.114.168.***]Twoje prawo *****!

Gość • Piątek [24.06.2022, 08:07:02] • [IP: 185.210.36.***]

jadna wielka patologia brak odpowiedzialnych za ten bajzel a złotówki płyną na konta urzędników

Gość • Piątek [24.06.2022, 06:22:36] • [IP: 78.10.206.**]

Dobry na kurnik.

Gość • Piątek [24.06.2022, 06:17:23] • [IP: 31.0.57.***]

Rosjanie bardzo nie lubią Ukraińców. A kto lubi Rosjan oprócz troollii?

Gość • Piątek [24.06.2022, 02:21:37] • [IP: 83.1.98.**]

Świnoujście to piękne miasto, uzdrowiskowe, włodarze dbają o wizerunek miasta- piękna promenada itp itd, moim zdaniem nie mają podpisanej umowy na holowanie, bo tam skąd pochodzę to nie byłoby do pomyślenia by wrak tuż przy granicy szpecił wjazd do miasta. To czy polskie auto czy nie polskie nie ma znaczenia - wrak to wrak trzeba go usunąć.

Gość • Czwartek [23.06.2022, 20:44:27] • [IP: 176.221.123.***]

Zapraszajcie więcej Ukraińców to niedługo będzie norma czuja sie jak na dzikim zachodzie

Gość • Czwartek [23.06.2022, 20:21:10] • [IP: 31.14.75.**]

no polaczki co tacy zdziwieni sprzatac po nas, my mamy inne sprawy na glowie czyli ubrac versace czy la coste

Gość • Czwartek [23.06.2022, 18:11:07] • [IP: 94.254.172.**]

to jest przestroga dla wszystkich wjezdzajacych do miasta ze ty zaczyna sie polski DZIKI ZACHOD

Gość • Czwartek [23.06.2022, 18:11:01] • [IP: 5.173.152.**]

Na Ukrainie też by lezał...

Gość • Czwartek [23.06.2022, 17:03:35] • [IP: 94.134.181.**]

Pewnie ukrainiec w niemczech ukrad i chcial uciekac do Polski. Tu by nie znalezli, ale mial pecha🤔🤓

Gość • Czwartek [23.06.2022, 17:01:11] • [IP: 46.114.168.***]

do 210.38 zgodnie z twoją zasadą równości j**** polusów.

Gość • Czwartek [23.06.2022, 16:27:51] • [IP: 94.254.172.**]

oj, wyglada na to ze swinoujskia adac sie zepsul, hehehe

Gość • Czwartek [23.06.2022, 16:08:54] • [IP: 185.210.37.*]

jak nawalony gość w 3 dupy i zabrany przez policje ma sobie organzować holowanie wtf? to że estetyka miasta nie leży w gestii Miasta udowadnia Pan Jazz poraz kolejny...ŻENADA ŻMURKI U MUCHOMORKI

Schoolwysyn • Czwartek [23.06.2022, 16:08:00] • [IP: 94.254.237.*]

Ja bym z działkowcami zrobił z niego skalniak.

Gość • Czwartek [23.06.2022, 15:45:04] • [IP: 62.69.252.***]

Będzie jak na Ukrainie gdzie rozbity samochód tam porzucony u nie ma winnych oraz wlascicieli

Gość • Czwartek [23.06.2022, 15:41:13] • [IP: 37.187.147.***]

Niech sobie tam będzie - jeść nie woła.

Oglądasz 1-25 z 47
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ 1 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się seminarium dla radnych na którym zaprezentowany zostanie projekt przyszłorocznego budżetu miasta ■ Od godziny 9.14 rozpoczęły się obrady 70 sesji Rady Miasta. W związku z remontem sali konferencyjnej rady Miasta radni spotkali się tym razem w Bibliotece Miejskiej ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■