POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [23.06.2022, 12:41:25] • Świnoujście

Altana Koncertowa w Parku Zdrojowym pełna muzyki

Altana Koncertowa w Parku Zdrojowym pełna muzyki

fot. Robert Ignaciuk

W środę 22 czerwca w Altanie Koncertowej odbył się świetny inauguracyjny koncert Sylwestra Ostrowskiego Quartet, na który przybyło kilkaset osób.

Brawo dla organizatorów - to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Altana Koncertowa w Parku Zdrojowym pełna muzyki

fot. Robert Ignaciuk

Już dziś, 23.06.2022 r. o godzinie 19.00 kolejne wydarzenie muzyczne w tym miejscu - wystąpią Marina Nikoriuk (sopran) oraz Irina Nikoriuk ( pianino).

Altana Koncertowa w Parku Zdrojowym pełna muzyki

fot. Robert Ignaciuk

Altana Koncertowa w Parku Zdrojowym pełna muzyki

fot. Robert Ignaciuk

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Piątek [24.06.2022, 16:13:25] • [IP: 89.151.36.***]

Gość • Piątek [24.06.2022, 13:41:29] • [IP: 46.231.58.**] Wiemy że tobie tylko czastuszki się podobają ale nam nie.

Gość • Piątek [24.06.2022, 15:50:23] • [IP: 5.173.28.**]

24.06.2022, 13:41:29] • [IP: 46.231.58.** Co Kurskiemu sie podoba? Zaglądam do programu tv i wspomnień: 20 VI - scena alternatywna, tam String Connection, jazz, dalej: 19 i 18 VI debiuty i premiery - melodyjny blues, pop, soft rock, folk popowy. TVP Kultura: Gary Moore, blues-rock, opery w niedzielę, a w TVP 2 regularnie zespoły rockowe, też rocka nowoczesnego z lat 90-2000 jak i starsze (Simple Minds). Tak więc nie woem, o co ci chodzi. 90% muzyki w TVP to wysoki poziom, nie ma regularnych, cotygodniowych programów o disco polo, jak w Polsacie czy w TV6.

Gość • Piątek [24.06.2022, 13:54:03] • [IP: 37.187.147.***]

Massive Attack, to to nie jest.

Gość • Piątek [24.06.2022, 13:41:29] • [IP: 46.231.58.**]

Dobra muzyka to przede wszystkim Zenek i Sławomir. Dobra muzyka ta ta która podoba się Kurskiemu.

Gość • Piątek [24.06.2022, 13:13:31] • [IP: 37.187.147.***]

10:41:52 - Co to jest dobra muzyka według Ciebie? -A więc odpowiadam:" Dobra muzyka, to jest to czego ja słucham, a Tobie się nie podoba, bo się nie znasz..." Zgadłem?

Gość • Piątek [24.06.2022, 13:11:31] • [IP: 37.187.147.***]

10:41:52 - Muzyka z patyka. A te ich wzmacniacze, subbasy, syntezatory, to nie mechanika? Muzyka, to jest Suns of Arqa, Wadada, Shpongle, Raja Ram czy The Mystery of Yeti 1/2, The Infinity Project - Mystical Experience, Doof, Sheila Chandra, itp. a nie rzępolenie na strunach i tarabanienie... :-)

Gość • Piątek [24.06.2022, 10:49:40] • [IP: 185.210.39.**]

A może Hnat zaśpiewa piosenki Dżemu

Gość • Piątek [24.06.2022, 10:41:52] • [IP: 46.205.157.***]

09:49:11] • [IP: 37.187.147.***] Aha, dodam, że oni nie rzępolą, to jest MUZYKA, w przeciwieństwie do disco polo czy wyrobów mechanicznych z Eska TV w stylu elektro.

Gość • Piątek [24.06.2022, 10:40:33] • [IP: 46.205.157.***]

09:49:11] • [IP: 37.187.147.***] Coś w tym jest, naprawdę w Parku Zdrojowym szuka się ciszy, a muzyka nie" czytana" uważne z pozycji krzesła słuchacza z oddala jawi się jako hałas. Park Zdrojowy ma szczęście być oddalonym od ruchliwych ulic, wstawienie tam altany koncertowej mimo że nawiązuje do bogatego wyposażenia Parku przed wojną (wiem to z reprintu mapy), nie wiem, czy jest dobrym pomysłem - cisza jest dziś najbardziej deficytowym" koncertem".

Gość • Piątek [24.06.2022, 09:49:11] • [IP: 37.187.147.***]

A może by tak na Muszlę Koncertową by sobie poszli rzępolić...

Gość • Piątek [24.06.2022, 09:23:31] • [IP: 46.205.157.***]

08:56 Sam siebie musze sprostować, w pośpiechu nie dostrzegłęm daty koncertu Pędziwiatra, on już się odbył. Jego zespół Eabs wystąpi w tym roku nie w Ś-ciu, lecz na prestiżowym Opener Festivalu. Ale polecam go waszej pamięci, napisali im świetną recenzję ich płyty z muzyką Komedy w Jazz Forum. Po A.Hekiert czy Smoliku następny ktoś wybitny w muzyce popularnej, choć jazz, nawet z elementami hip-hopu to nie muzyka popularna, na szczęście.

Gość • Piątek [24.06.2022, 08:56:03] • [IP: 46.205.157.***]

Szkoda, że nie było mnie tam, zawsze czekam na jazz, muzykę ludzi inteligentnych, " czytających" muzykę, a nie reagujących tylko na jej" rajcujące" fragmenty i szukających w niej transu, czy prostej taneczności. A w internecie wyczytałem, że za kilka tygodni ma być specjalny koncert z udziałem pochodzącego z Świnoujścia bardzo dziś cenionego muzyka Marka Pędziwiatra (i jego grupy EABS), z którym zechciał grać swojego czasu sam Stańko - znam owego Marka, gdy miał lat naście był spokojny, kulturalny, nie dziwię się, że doszedł do tzw.trudniejszej muzyki, że wybrał coś ambitnego w życiu.

Gość • Piątek [24.06.2022, 07:02:31] • [IP: 37.47.145.***]

A główna w spreyu tam nie rozpylali ? Bo na wszystkich disco jakaś lewacka Sz...ta rozpala. ŻEBYŚ ZDECHŁ we własnych dochodach jak ci tak pachnie.

Gość • Czwartek [23.06.2022, 21:24:36] • [IP: 176.221.123.***]

Fajny pomysł godny kontytuowania!!

Gość • Czwartek [23.06.2022, 21:06:59] • [IP: 185.210.39.**]

Świetny koncert, świetne miejsce. Piękna pogoda. Cóż więcej?

Gość • Czwartek [23.06.2022, 18:39:19] • [IP: 176.221.122.***]

A dlaczego tam nie grają Chwaty? To byłby koncert na poziomie

Gość • Czwartek [23.06.2022, 17:31:34] • [IP: 89.151.36.**]

Super koncert, znakomity pomysł, oryginalne miejsce.Ekstra!!

Gość • Czwartek [23.06.2022, 16:17:34] • [IP: 31.183.130.***]

Światełko w tunelu...w tym zdyskopolowanym miasteczku

Gość • Czwartek [23.06.2022, 16:15:27] • [IP: 176.221.123.***]

Świetny koncert w pięknym klimatycznym miejscu, musi być kontynuacja tego projektu.

Gość • Czwartek [23.06.2022, 15:37:59] • [IP: 37.187.147.***]

Gdybym ja bym tak chciał tam zagrać, to zaraz by nasłali na mnie cieci ze straży wiejskiej, którym musiałbym obowiązkowo połamać piszczelem nosy.

Czesław • Czwartek [23.06.2022, 14:31:49] • [IP: 176.221.123.***]

Super pomysł. Brawo, jazz powraca.

Gość • Czwartek [23.06.2022, 14:19:29] • [IP: 176.221.122.***]

A może coś zróbcie w centrum żeby pobudzić trochę tam życie, może takie koncerty np. na placu słowiańskim.

Gość • Czwartek [23.06.2022, 14:11:31] • [IP: 94.203.124.***]

jak zwykle miasto w dupie konserwacje wykonanych inwestycji. od początku altana nie była konserwowana

Oglądasz 1-23 z 23
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ BURZE Z GRADEM Ostrzeżenie meteorologiczne ważne od godz. 13:00 do godz. 23:00 dnia 18-08-2022. Obszar: województwo zachodniopomorskie - powiaty: Białogardzki, Choszczeński, Drawski, Goleniowski, Gryficki, Gryfiński, Kamieński, Koszaliński, Kołobrzeski, Myśliborski, Policki, Pyrzycki, Stargardzki, Świdwiński, Świnoujski Grodzki, Łobeski. Przebieg: Prognozuje się występowanie burz, podczas których może występować intensywny opad deszczu od 10 do 20 mm/m2 oraz wiatr wiejący w porywach do 60-70 km/h. Lokalnie możliwy opad gradu. Skutki: ryzyko utraty życia; zaburzenia w pracy urządzeń elektrycznych; utrudnienia komunikacyjne; łamanie gałęzi; ryzyko wybuchu pożaru ■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■