POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [23.06.2022, 10:22:06] • Świnoujście

Tu można już parkować

Tu można już parkować

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Gotowy jest już nowy, bezpłatny parking na 128 miejsc tuż przy dworcu kolejowym, autobusowym i przeprawie promowej. Uwaga - wjazd od ulicy Okólnej.

Budowa tego parkingu to pierwszy etap modernizacji węzła przesiadkowego promowo-kolejowo – autobusowego. Przypomnijmy, że trwa także realizacja drugiego etapu tej inwestycji, który obejmuje obszar samego dworca autobusowego oraz przyległe chodniki i miejsca postojowe.

Tu można już parkować

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Budowa parkingu ma na celu umożliwienie pozostawienia samochodu w rejonie węzła przesiadkowego (dworca) kolejowo-promowo-autobusowego i skorzystanie z innych środków transportu, takich jak komunikacja kolejowa, autobusowa i promowa, a także rowerowa.

Tu można już parkować

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Oprócz samego parkingu dla samochodów osobowych, autobusów i busów, powstał także odcinek drogi dla rowerów i chodnik dla pieszych. Cały teren jest oświetlony.

Tu można już parkować

fot. Urząd Miasta Świnoujście

źródło: www.swinoujscie.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Piątek [24.06.2022, 06:14:14] • [IP: 31.0.57.***]

Oobywatel Federacji Rosyjskiej jechał z raportem.

Rozsądny • Czwartek [23.06.2022, 21:49:10] • [IP: 176.221.122.**]

Jak tam trafić Panie Żmurkiewicz?

Gość • Czwartek [23.06.2022, 20:08:29] • [IP: 46.205.145.***]

Ładna ta wieża. Przypominam sobie, że nieopodal, na starym parkingu jakiś żul kilka m-cy temu dokonał odwiertu paliwa z baku samochodu, pisał o tym nn portal. Co to będzie dalej, co z żulikami, co z hołotą na prawobrzeżu?

Gość • Czwartek [23.06.2022, 20:00:47] • [IP: 37.47.157.***]

Super. Szkoda ze nie ma pół znaku drogowego informującego o tym. W długi weekend chaos na Warszowie a nowy parking pusty. Zero znaków. To jest k... SKANDAL

Gość • Czwartek [23.06.2022, 19:59:43] • [IP: 88.218.254.**]

A kto zmusi żeby tam ktoś parkował??Michalska będzie stała uzbrojona z plakatem że to według jej planu wszyscy mają tak myśleć.

Gość • Czwartek [23.06.2022, 19:47:01] • [IP: 176.221.123.***]

pożyjemy zobaczymy.

Gość • Czwartek [23.06.2022, 17:43:53] • [IP: 5.173.1.**]

Misiaku moj 40sto lettni" gruchot" jest wart wiecej niz twoj nowy, wziety w leasing lub od niemca" bezwypadkowy" szrot. Buziaki i pozdrowienia

🐲 • Czwartek [23.06.2022, 16:37:19] • [IP: 5.174.227.***]

Gość • Czwartek [23.06.2022, 11:56:01] • [IP: 185.210.39***] Monitoringu to jeszcze tam nie ma, ale szwagier z Bronią pilnuje pojazdów przez całą dobę za Pan da co łaska...

Gość • Czwartek [23.06.2022, 15:50:27] • [IP: 62.69.252.***]

Dobrze w centrum to płacić buraki za te rupcie 40 letnie

Gość • Czwartek [23.06.2022, 14:53:20] • [IP: 185.210.39.**]

A kiedy będzie płatny?

Gość • Czwartek [23.06.2022, 14:21:48] • [IP: 176.221.122.***]

Za chwilę zjadą się kampery? Nie no bo po co tam na odludziu jak można bezpłatnie na jachtowej albo na wybrzeżu przy wodociągach.

Gość • Czwartek [23.06.2022, 12:47:09] • [IP: 178.238.246.**]

Bardzo dobrze ze ten parking powstał, nie trzeba stać w kolejkach na prom, ciekawi mnie czy jest tam monitoring? Napewno w sezonie będzie pełen. Są autobusy jeśli ludzie przyjeżdzają na jeden lub dwa dni, wtedy zaoszczędza czas i pieniądze na płatne parkingi.Miasto jest już zakorkowane, to będzie korzyść po obu stronach polecam jako kierowca 🤔😁

Gość • Czwartek [23.06.2022, 12:24:33] • [IP: 37.248.224.*]

TO PARKING DLA PLEBS WIEC NIE WYMAGAJCIE ZA DUŻO.

Gość • Czwartek [23.06.2022, 12:11:45] • [IP: 176.221.123.***]

NIC NIE JEST OŚWIETLONE, NIE MA KOSZY NA ŚMIECI, LUDZIE ZOSTAWIAJĄ KAŁ I MOCZ W OTACZAJĄCYM TRAWNIKU. POZDRAWIAM

Gość • Czwartek [23.06.2022, 11:56:01] • [IP: 185.210.39.***]

A jest tam chociaż monitoring?

Gość • Czwartek [23.06.2022, 11:53:15] • [IP: 199.195.253.***]

a tyle było wycia że pod przychodnią parking za drogi no to i jest darmowy stawiasz autko za darmo i bez pośpiechu pomykasz do lekarza specjalisty albo do apteki - miodzio i proste jak drut

Gość • Czwartek [23.06.2022, 11:45:04] • [IP: 178.238.249.**]

Bardzo dobrze, że wybudowano bezpłatny parking zapewne z myślą, by jednodniowi turyści nie wjeżdżali samochodami do centrum miasta.

Gość • Czwartek [23.06.2022, 11:30:43] • [IP: 37.248.224.*]

JESZCZE DARMOWY.

Gość • Czwartek [23.06.2022, 11:03:42] • [IP: 37.248.214.**]

Super

Gość • Czwartek [23.06.2022, 10:47:05] • [IP: 95.91.215.***]

Bardzo ładnie wszystko wygląda / i żeby to ludzie uszanowali. Pozdrawiam

Gość • Czwartek [23.06.2022, 10:30:37] • [IP: 88.218.253.***]

Bezpłatny? cóż za łaska. Bezpłatne dla mieszkańców mają być w centrum a nie gdzieś na wygwizdowie dla obcych. Pamiętajcie kto głosował na SPP!

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ BURZE Z GRADEM Ostrzeżenie meteorologiczne ważne od godz. 13:00 do godz. 23:00 dnia 18-08-2022. Obszar: województwo zachodniopomorskie - powiaty: Białogardzki, Choszczeński, Drawski, Goleniowski, Gryficki, Gryfiński, Kamieński, Koszaliński, Kołobrzeski, Myśliborski, Policki, Pyrzycki, Stargardzki, Świdwiński, Świnoujski Grodzki, Łobeski. Przebieg: Prognozuje się występowanie burz, podczas których może występować intensywny opad deszczu od 10 do 20 mm/m2 oraz wiatr wiejący w porywach do 60-70 km/h. Lokalnie możliwy opad gradu. Skutki: ryzyko utraty życia; zaburzenia w pracy urządzeń elektrycznych; utrudnienia komunikacyjne; łamanie gałęzi; ryzyko wybuchu pożaru ■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■