POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [13.05.2022, 13:27:03] • Świnoujście

Za wandalizm ktoś musi zapłacić

Za wandalizm ktoś musi zapłacić

fot. BIK UM Świnoujście

Atak Rosji na Ukrainę ma ogromny wpływ na nasze opinie. Jednak sposób ich wyrażania nie zawsze jest zgodny z prawem. Za zamazywanie wulgarnych napisów czy usuwanie zniszczeń ktoś musi zapłacić. I są to niemałe pieniądze.

Wobec ostatnich wydarzeń na Ukrainie, część osób zdecydowało się wyrazić swoje oburzenie w sposób co najmniej kontrowersyjny. Oblewanie farbą pomników czy malowanie wulgaryzmów na płotach nie przysporzy żadnych korzyści naszym wschodnim sąsiadom. Takie zachowanie generuje tylko dodatkowe koszty, które musi ponosić miasto na utrzymanie miejsc pamięci. Również prywatni przedsiębiorcy obarczani są kosztami napraw ogrodzeń swoich posesji, co z pewnością nie pomaga im przetrwać tego trudnego okresu, w jakim się wszyscy znaleźliśmy w związku rosnącymi kosztami życia.

Za wandalizm ktoś musi zapłacić

fot. BIK UM Świnoujście

- Apelujmy o zachowanie zdrowego rozsądku i przemyślenie, w jaki pozytywny sposób chcemy wyrazić swoje opinie - mówi Rafał Marciszewski, komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu. - Zamiast kupować farbę, lepiej przeznaczyć te pieniądze na pomoc charytatywną dla Ukrainy a swoją energię wykorzystać, jako wolontariusz lub podczas pokojowych legalnych manifestacji.

Tekst: BIK UM Świnoujście / Straż Miejska


komentarzy: 47, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 47

Gość • Niedziela [15.05.2022, 08:32:40] • [IP: 46.205.145.***]

18:22-. ..debili, którzy nie potrafią sie wysłowić inaczej niż wulgarnie. Tu wiele osób na forum nie rozumie tego, że można inaczej mówić, że język polski MA słowa zdolne wyrazić sprzeciw wobec zbrodniarza.

Gość • Sobota [14.05.2022, 22:29:59] • [IP: 77.20.83.**]

Przecież to tylko ogrodzenie placu budowy, nie zostanie na stałe. Raczej powinno się martwić bazgrołami na budynkach, nawet nie tak dawno odnowionych. Zwłaszcza często pojawia się krzyż celtycki i napis" BWB" - to wręcz inwazja, widziałem to nawet na krzyżach św. Andrzeja przy przejściu przez tory na Zamkowej. Zgłaszać i zamalowywać!

Gość • Sobota [14.05.2022, 18:22:00] • [IP: 89.151.39.***]

Co raz więcej jest w Polsce takich debili. Patologia rodzi patologię.

Gość • Sobota [14.05.2022, 15:04:32] • [IP: 37.248.220.***]

Taki napis powinien być chroniony i powtarzany. Kto ma inne zdanie to Rusek.

Gość • Sobota [14.05.2022, 13:31:29] • [IP: 176.221.122.***]

Mógł jeszcze namalować czarno czerwoną flagę

Gość • Sobota [14.05.2022, 13:25:06] • [IP: 46.205.157.**]

11:12. ..227.**- taki mały, gminny rasista, budzący sie w nocy z krzykiem, po śnie o tym, jakie geny mają jego koledzy...

Gość • Sobota [14.05.2022, 11:15:23] • [IP: 62.69.253.***]

08:39:36] • [IP: 46.205.149.***] niechże się ksiądz tak już nie ekscytuje i poogląda zdjęcia zmasakrowanych płodów na antyaborcyjnych plakatach/bannerach dla uspokojenia.

Gość • Sobota [14.05.2022, 11:12:49] • [IP: 87.78.227.**]

Polowa swinoujscian ma zabugowskie korzenie i nato wyglada ze sraja na swoich.

Gość • Sobota [14.05.2022, 10:33:01] • [IP: 87.78.227.**]

A niech niech sobie widnieje, niech wszyscy widza ze Polska to chory kraj, pelen debili.

Gość • Sobota [14.05.2022, 09:06:47] • [IP: 37.248.166.**]

Piękny napis o co wam chodzi ?

Gość • Sobota [14.05.2022, 09:06:32] • [IP: 46.205.149.***]

Ponizej już dają wpisy ludzie głupi, uważają, że w imię swietego sprzeciwu wobec rosyjskiej napasci mamy zgodzić sie na każdą formę tego sprzeciwu. Nie na każdą. Mogł poprzestać autor tego wpisu na widocznym na drugim tu zdjęciu napisie po angielsku, a też i z tekstem po polsku, ale bez wulgaryzmow. Jesli w ogóle przyjmiemy, że mógł tam cokolwiek pisać, bo zrobił to na CUDZYM. Ten sam efekt by mial, gdyby legalnie rozklejał plakaty z ta treścią (bez wulgaryzmow) na słupach ogłoszeniowych w mieście

Gość • Sobota [14.05.2022, 08:39:36] • [IP: 46.205.149.***]

Tu oburzenie wyraża Miasto, straż miejska, a ja pytam, co robia służby od ponad miesiąca-dwóch, jak ten napis widnieje na tym płocie w bardzo ruchliwym miejscu, przy wjeździe do miasta? Czekają, aż na własny koszt zamaże napis sam sprawca? Na skrajnie wulgarne słowa patrzą tak długo dzieci idące do szkoły i młodzież. Ale skoro patrzono przez palce na proaborcyjne hordy Lempart wykrzykujące, także w Świnoujsciu, najohydniejsze słowa, najwulgarniejsze, to może pojawila sie tolerancja dla takich zachowań? Przypominam przy okazji, jak wstretna kobieta znana w Ś-ciu z kilkuosobowych wieców proaborcyjnych i antyrządowych, wezwana do sądu za uczestnictwo w wiecach proaborcyjnych - gdzie wykrzykiwano wulgaryzmy - została uniewinniona, dzieki też darmowej pomocy pary adwokatów. Promowano tę parę w lokalnych mediach, parę perfumujacą przed sądem ekskrementy na naszych twarzach, wydaliny wyplute okrzykami wznoszonymi na tych posępnych i satanistycznych sabatach

Gość • Sobota [14.05.2022, 07:21:35] • [IP: 176.221.122.***]

To pewnie ci od Stiepana

Gość • Sobota [14.05.2022, 06:54:17] • [IP: 46.215.179.***]

Niekturych treść w oczy kole było nieb8ylo nestepca Stalina.

Gość • Piątek [13.05.2022, 21:58:48] • [IP: 178.235.146.***]

Idiotów w mieście mamy aż nadto ? Niewiele osób reaguje na wandalizm a montowanie kamer monitoringu tego nie zmieni. ..

Gość • Piątek [13.05.2022, 21:41:44] • [IP: 37.248.220.***]

Mój staw, moje ryby, mój płot i będę pisał co będę chciał. Putin to kur, , , , aaaa i musi zginąć, nie ma innej opcji.!!A ty strażniku z polecenia spieprzają dalej na zachód gary szorować, ciapciaku.

Gość • Piątek [13.05.2022, 20:29:24] • [IP: 37.47.147.***]

Czerwone Świnoujście sprawdźcie listę Wildsteina pewnie tam ta menda bolszewicka dumnie figuruje

AnonymousMG76 • Piątek [13.05.2022, 19:45:46] • [IP: 37.248.221.**]

Język wprost z rynsztoku.

Gość • Piątek [13.05.2022, 19:37:24] • [IP: 37.47.153.***]

Putin niech płaci. Jak by nie napadł na Ukrainie to by nie było napisu.

Gość • Piątek [13.05.2022, 19:14:17] • [IP: 37.47.158.***]

"Powodów góra... A prawda wypisana na pociągach i na murach"

Gość • Piątek [13.05.2022, 19:09:16] • [IP: 31.0.54.**]

I kolejna gierka rządu a ludzie łykają i skaczą sobie do gardeł. Powinno być tak jak chcesz pomagać to pomagaj za swoje a oni się później tobie odpłaca. Do Goscia z postem o laboratoriach, jest coś w tym prawdy bo w newsach amerykańskich sie trąbilo o tym a w polskiej chwała u. P. A

Gość • Piątek [13.05.2022, 18:34:25] • [IP: 176.221.122.**]

Ja mam prośbę do pana Marciszewskiego. PROSZĘ SIĘ NIE SPIESZYĆ Z USUWANIEM TAKICH TEKSTÓW. Podobno za prawdę się nie" siedzi"

Gość • Piątek [13.05.2022, 18:33:22] • [IP: 5.173.153.**]

niech se wisi co wam przeszkadza komuchy je, , , bane. to i tak budowa

Gość • Piątek [13.05.2022, 18:21:10] • [IP: 176.221.122.***]

A co z kierowcami, którzy mają tak oklejone tylne szyby?!

Gość • Piątek [13.05.2022, 18:10:41] • [IP: 149.202.98.***]

15:58:02 - Gówno wiesz, bo w nogach śpisz cepie.

Oglądasz 1-25 z 47
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Ostrzeżenie meteorologiczne ważne od godz. 22:00 dnia 02-02-2023 do godz. 11:00 dnia 03-02-2023 OBLODZENIE / GOŁOLEDŹ, OPADY MARZNĄCE Przebieg: Prognozuje się spadek temperatury poniżej 0°C co będzie prowadzić do lokalnych oblodzeń na wilgotnych i mokrych nawierzchniach dróg, natomiast nad ranem od zachodu nasunie się front i będą występować marznące opady mieszane powodujące gołoledź. Skutki: utrudnienia komunikacyjne; śliskie powierzchnie dróg i chodników; zjawisko gołoledzi ■ Pogoda w Polsce kształtowana będzie przez rozległy układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii. Z północnego-zachodu napływać będzie nieco chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego o równowadze chwiejnej ■ Od 1 lutego w Świnoujściu znów zacznie działać stacja dializ. Po tym, jak pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji zrezygnowała prywatna firma, pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie ■ Zanim w tunelu pod Świną pojadą samochody, władze miasta chcą zaprosić mieszkańców do podwodnego spaceru pomiędzy wyspami. Nie znamy jeszcze terminu tej przechadzki. Prezydent Świnoujścia konsultuje datę z wykonawcą tunelu ■ Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej nie będzie ronda lecz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną ■ Od najbliższego piątku, 27 stycznia wznawia działalność stacja dializ w Świnoujściu ■ Kiedy 8 lat temu przygotowywana była dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Leśmiana do ulicy Matejki projektant uwzględnił zatoczkę dla przystanku autobusowego przy ul. Wojska Polskiego vis’a vis Urzędu Miasta (budynek12). Przystanek powstał, ale nie taki jak przewidywał projekt. Miała być zatoka autobusowa a wyszedł przystanek przychodnikowy, który przy okazji blokuje ruch samochodów. Czy to przypadek, nie sądzę... Konia z rzędem więc temu kto wytłumaczy dlaczego w tak newralgicznym miejscu autobusy miejskie nie mogą schować się spokojnie w zatoczce przy jezdni. Powstaje więc pytanie kto zdecydował i zmienił na gorsze rozwiązanie ■ Dramatyczny wypadek na S3 w pobliżu Skwierzyny. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką zginął 44 - letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 - letnia córka ■ Tragiczny wypadek wydarzył się na S3 w pobliżu miejscowości Skwierzyna w województwie lubuskim na drodze prowadzącej do Zielonej Góry. W zderzeniu kampera z wojskową ciężarówką amerykańskiej armii zginęli na miejscu 44 – letni mieszkaniec Świnoujścia i jego 10 – letnia córka. Zdjęcia z miejsca wypadku są wstrząsające. Widać na nich, że po kamperze którym podróżowały ofiary wypadku zostało jedynie podwozie. 44 – latek był znanym nie tylko w Świnoujściu ale także w całej Polsce miłośnikiem i pasjonatem caravaningu ■ Wygląda na to, że zeszłoroczne liście będą nam towarzyszyć przez całą zimę. Dopóki nie rozwieje ich wiatr lub nie usuną wiosenne porządki. Miasto, w bardzo wielu punktach pokryte jest liśćmi w różnym stopniu rozkładu. Zależnie od pogody, albo wirują unoszone podmuchami wiatru, albo, po dłuższych opadach, które mamy od kilku dni, zalegają na chodnikach, przy krawężnikach, na skwerach. A przecież tak niewiele trzeba, aby było czyściej, ładniej... ■ Spłonął punkt gastronomiczny na promenadzie! Świadkowie pożaru usłyszeli huk. Zobacz film! ■ Na pomoc pogorzelcom z Kodrąbka W domu państwa Piątkowskich wybuchł pożar, który pozbawił ich całego dorobku. Z ogniem, który wybuchł rano, walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej, jednak po ugaszeniu zostało tylko pogorzelisko. Państwo Piątkowscy zdołali opuścić płonący dom, lecz nie zdążyli zabrać ze sobą niczego - uciekli z pożaru w piżamach. Żeby znów mogli zamieszkać pod własnym dachem, trzeba przeprowadzić gruntowny remont całego domu, kupić meble i sprzęty, które spłonęły. Konieczna jest wymiana wszystkich drzwi, okien, podłóg, trzeba skuć tynki i położyć je od nowa, wymalować, wymienić instalację elektryczną i wiele innych rzeczy. Dlatego została zorganizowana akcja zbierania pieniędzy na rzecz pogorzelców z Kodrąbka, liczy się każda złotówka, nie bądźmy obojętni wobec tej tragedii. https://zrzutka.pl/jmufu4 ■