POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [13.05.2022, 20:32:43] • Świnoujście

Mieszkańcom – Wojna!

Mieszkańcom – Wojna!

fot. Sławomir Ryfczyński

Rozgoryczony mieszkaniec Świnoujścia, zadzwonił dziś rano, do redakcji iswinoujscie.pl. Informując o nadgorliwej aktywności straży miejskiej kontrolującej parkujące samochody świnoujścian, usiłujących uniknąć parkingowego haraczu nałożonego na nich, przez prezydenta i niektórych miejskich radnych. Uciążliwa dla mieszkańców, śródmiejska strefa płatnego parkowania, powoduje że ci którzy muszą codziennie być w centrum miasta, szukają miejsc w których nie trzeba płacić parkingowego haraczu. Ale robią to tak aby nie stwarzać zagrożenia dla ruchu i przechodniów. Niestety, komuś to zaczęło przeszkadzać, więc zaczęło się polowanie.

Ten stan rzeczy, zawdzięczamy świnoujskim radnym, którzy pomimo sprzeciwu, Agatowskiej, Bartkowiaka, Kaczmarek, Szptytki, Włodarczyka i Teterycza, obłożyli dodatkowym miejskim podatkiem posiadaczy samochodów. Ostatnio też, bardzo podnosząc opłaty i zwiększając strefę parkingową. Większość radnych podjęła taką decyzję na życzenie prezydenta Janusza Żmurkiewicza, wyraźnie zapominając że są przedstawicielami mieszkańców Świnoujścia a nie samorządowego urzędnika. I że inicjatywa uchwałodawcza powinna być po ich stronie a nie prezydenta.

Tak, wiemy że to trudne słowa, dlatego wyjaśniamy to radnym prościej: „Wy przychodzić do dużego czerwonego budynku i mówić prezydentowi co ma robić żeby mieszkańcom miasta było lepiej.” To nie jest trudne, choć wymaga umiejętności samodzielnego myślenia. A że z tym trudno, więc podpowiadamy prezydentowi Żmurkiewiczowi i posłusznym radnym, jak jeszcze mogą poszukać pieniędzy w kieszeniach mieszkańców:

- Trzeba wprowadzić płatny wstęp do Dzielnicy Uzdrowiskowej dla mieszkańców Świnoujścia. Oczywiście z możliwością całorocznego abonamentu, dla ich dobra.

- Osobno, dla mieszkańców wprowadzić opłatę promenadową za przejście przez promenadę, tę opłatę można powiązać z biletem plażowym.

- Trzeba wprowadzić podatek od dni słonecznych, na plaży liczony razy dziesięć.

- Wprowadzić opłatę piętrową od dostępu do wody powyżej pierwszego piętra. Im mieszkaniec wyżej mieszka, tym opłata powinna być wyższa.

- Opłatę parkingową wprowadzić na terenie całego miasta, działkach prywatnych i garażach.

- Wprowadzić dla mieszkańców, opłatę od korzystania ze ścieżek rowerowych, w prosty sposób, im więcej jeździmy tym więcej płacimy. Z chodnikami i pieszymi warto zrobić podobnie. Jeśli przy okazji zlikwidujemy komunikację publiczną, to zyski będą ogromne. Normalnie pieniądze leżą na ulicy.

- Rozpropagować wśród mieszkańców nowe weekendowe hobby, czyli darmową pracę społeczną przy budowie apartamentowców. Budowy może wskazywać Urząd Miejski, sprzedając jednocześnie po rozsądnej cenie kaski. Bezpieczeństwo mieszkańców nie ma ceny.

- Zorganizować uroczyste, comiesięczne Janualia, podczas których wdzięczni mieszkańcy, będą obnosić ulicami miasta betonowy posąg przyozdobimy banknotami dużych nominałów. To akurat można potraktować jako biletowaną atrakcje turystyczną.

- I najważniejsze, umożliwić tym mieszkańcom którzy źle pomyślą o prezydencie lub radnych, wyrażenie „czynnego żalu”, na klęczniku przed Urzędem Miejskim. To na pewno poprawi ocenę miejskiej polityki w oczach mieszkańców Świnoujścia.

To oczywiście tylko skromne propozycje, ale spodziewamy się że mieszkańcy Świnoujścia mają ich znacznie więcej. Czekamy na wasze propozycje.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 108, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 108

Gość • Wtorek [24.05.2022, 09:40:59] • [IP: 37.47.156.***]

Gość • Niedziela [15.05.2022, 00:51:46] • [IP: 31.11.130.***] A dlaczego niby za stanie samochodem ma się płacić? Płaci się za to, że się jedzie. Trzeba zapłacić obowiązkowe ubezpieczenie OC, trzeba też zrobić przegląd techniczny. Do tego niektórzy płacą za garaż lub miejsce parkingowe koło domu. Płacenie za postój w mieście jest nie do przyjęcia. To zwykłe okradanie mieszkańców. Mogli wprowadzić SPP tylko dla aut innych niż ZSW i by było OK. Teraz jest tak, że na parkingu Urzędu Miasta jest ograniczony czas. Nie wiem jak teraz ale darmowe było 30 minut. Byłem załatwić sprawę i musiałem pani powiedzieć, że za 5 minut kończy mi się parking i muszę objechać dookoła. Przede mną inny kierowca to samo robił. Objechał dookoła aby mieć kolejne 30 min. Tak wyglądają idiotyczne SPP naszych radnych i prezydenta miasta, który jest ostatnią kadencję i pokazuje gdzie ma mieszkańców.

Gość • Wtorek [24.05.2022, 09:39:25] • [IP: 37.47.156.***]

Gość • Niedziela [15.05.2022, 00:51:46] • [IP: 31.11.130.***] A dlaczego niby za stanie samochodem ma się płacić? Płaci się za to, że się jedzie. Trzeba zapłacić obowiązkowe ubezpieczenie OC, trzeba też zrobić przegląd techniczny. Do tego niektórzy płacą za garaż lub miejsce parkingowe koło domu. Płacenie za postój w mieście jest nie do przyjęcia. To zwykłe okradanie mieszkańców. Mogli wprowadzić SPP tylko dla aut innych niż ZSW i by było OK. Teraz jest tak, że na parkingu Urzędu Miasta jest ograniczony czas. Nie wiem jak teraz ale darmowe było 30 minut. Byłem załatwić sprawę i musiałem pani powiedzieć, że za 5 minut kończy mi się parking i muszę objechać dookoła. Przede mną inny kierowca to samo robił. Objechał dookoła aby mieć kolejne 30 min. Tak wyglądają idiotyczne SPP naszych radnych i prezydenta miasta, który jest ostatnią kadencję i pokazuje gdzie ma mieszkańców.

Gość • Poniedziałek [23.05.2022, 23:13:43] • [IP: 213.155.174.***]

Gość • Piątek [13.05.2022, 22:38:10] • [IP: 178.235.146.***] W tym mieście nigdy nie było SPP i ludzie mają rację, że nie chcą za to gówno płacić. Ja wziałem sobie za punkt honoru, że nie zapłacę ani grosza za ten haracz. Parkuję sobie za stodołą na parkingu albo za PEC-em i w wielu innych darmowych miejscach. W weekend jadę sobie normalnie parkować. No ale znajomi mają lepszy pomysł. Jeżdżą na niemieckich tablicach i nie przerejestrowują. Parkują wszędzie i się nie przejmują. Handlarze też tak robią jak nie ma miejsca za PECem albo jak daleko mają od domu. Nikt nie będzie przecież Niemców ścigał bo jak? Najłatwiej im polować na ZSW, bo mają w systemie miejsca zamieszkania kierowców.

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 11:17:43] • [IP: 89.151.37.***]

Ty 31.11.130 jak już kogoś wyzywasz to najpierw naucz się poprawnie pisać mądralo

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 07:57:24] • [IP: 159.242.10.**]

Do Gość • Niedziela [15.05.2022, 00:51:46] • [IP: 31.11.130.***]. ...a Ciebie dzbanku i tobie podobnych ktos uczyl przepisu rucho drogowego i poszanowania wszystkich uczestnikow wlasnie ruchu drogowego ? Piesi i tylko rowerzysci (w sensie nie posiadajacy prawa jazdy) to w wiekszosci tluki bez jakiejkolwiek znajomosci przepisow o ruchu drogowym. ... bez znajomosci poruszania sie po drodze nawet jako piesi czy rowerzysci. Chcesz aby cie szanowano jako uczestnika ruchu drogowego (bo taki jest rowniez tak samo pieszy jak i rowerzysta) to szanuj pozostalych uzytkownikow.

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 00:04:29] • [IP: 5.173.14.***]

Strażnicy wiejscy w Świnoujściu to dno i kilo mułu wystraszeni sami siebie chłopcy ale jak już mieszkańca trzeba karać to są pierwsi i szybko wsadzają wezwanie i uciekają tchurze z kurzym móżdżkiem

Gość • Niedziela [15.05.2022, 14:36:27] • [IP: 88.218.253.***]

154, dokładnie. Tyle kasy mają a tacy pazerni, chciwi do bólu, obsesyjnie chciwi na nasze pieniadze.

Gość • Niedziela [15.05.2022, 12:15:13] • [IP: 176.221.123.***]

Nie wpuszczac zamiejscowych, chyba że zapłacą za przepustkę. Tak jest w mieście Hel. Miasto jest tak zapchane, ze na niektórych chodnikach nie da się iść w dzień powszedni z wózkiem dziecięcym ani przejechać elektrycznym wózkiem inwalidzkim.

Gość • Niedziela [15.05.2022, 11:28:54] • [IP: 185.210.38.***]

Czy Ktoś może powiedzieć z imienia i nazwiska ten/ta radna reprezentuje mnie i moje interesy?

Gość • Niedziela [15.05.2022, 11:18:08] • [IP: 37.248.155.***]

ZAMKNĄĆ MIASTO DLA SAMOCHODÓW I PO PROBLEMIE.

Gość • Niedziela [15.05.2022, 10:26:52] • [IP: 5.173.154.**]

WSTYD, aby takie bogate miasto obdzierało swoich mieszkańców. WSTYD, WSTYD, WSTYD. Wstyd dla ciebie - Wiesku, wstyd dla ciebie Sławku, wstyd dla ciebie Elu, wstyd dla ciebie Janku, wstyd dla ciebie Sylwio, wstyddla ciebie Andrzeju, wstyd dla ciebie drugi Andrzeju. WSTYD dla was wszystkich. Niech to wreszcie do was dotrze!!

Gość • Niedziela [15.05.2022, 09:14:40] • [IP: 149.202.98.***]

Pobieranie opłat za parkowanie przy obiektach użyteczności publicznej jest niekonstytucyjne i jest, to przestępstwo. Nie macie obowiązku poznańskim przybłędom za parkowanie. Trzeba by sprawdzić czy ta poznańska firma nie jest spowinowacona z rodziną" Gumolepa".

Gość • Niedziela [15.05.2022, 09:07:18] • [IP: 2.106.93.**]

A Krakowie Ukraińcy parkują za darmo. W Swinoujsciu mieszkańcy nie mogą

Gość • Niedziela [15.05.2022, 08:05:00] • [IP: 37.248.224.***]

PISZE PIPA ROWEREM JEŹDZIĆ TAK ALE DLA LUDZI ZDROWYCH I MŁODYCH. STARZEJĄCE SIĘ SPOŁECZEŃSTWO NIE DA SIĘ WSADZIĆ NA ROWERY JAK W PRL KOBIETY NA TRAKTORY.

Gość • Niedziela [15.05.2022, 07:44:39] • [IP: 178.238.252.**]

[IP: 185.210.38.***] Taka smutna prawda :(

Gość • Niedziela [15.05.2022, 07:12:23] • [IP: 176.221.123.***]

Pomysl z korzystaniem z komunikacji zbiorowej w miejsce wozenia swych 4 liter samochodem dobry, o ile będą na przystankach wiaty i to na czas wymyte i wyremontowane. Na ten cel powinna iść kasa z opłat za SPP. Konieczna korekta sieci, np.nie da się dojechac autobusem do Castoramy. Problem z dojazdem do lekarza na Grodku.

Gość • Niedziela [15.05.2022, 05:47:51] • [IP: 37.248.216.***]

Oni już mają niezły biznes. Paderewskiego Piłsudskiego strefa płatna na ulicy. Pod niektórymi blokami nie ma miejsc parkingowych więc mieszkańcy zostawiają samochody na ulicy. Muszą kupić miejsce na ulicy dla mieszkańca. Jak wynajmuje mieszkanie i nie ma meldunku to jak udowodni że tam mieszka. Prezydencie Chopina też zróbcie platna ulicą. Tam też nie ma miejsc pod blokami więc biznes duży

Gość • Niedziela [15.05.2022, 05:21:47] • [IP: 46.215.115.***]

Nic głupszego nie czytałem niż jeden ze wpisów poniżej. Mieszkańcy miasta głodują, aby utrzymać samochód pewno Lexusa, porche albo mercedesa. Puknijcie się niektórzy zanim coś napiszecie, bo problem jest, ale ośmieszony zniknie.

Gość • Niedziela [15.05.2022, 00:51:46] • [IP: 31.11.130.***]

A niby dlaczego parkowanie ma być za friko ?? Nie stać, to sprzedać samochód lub oddać na złom. Miasto i tak jest zafajdane śmierdziuchami !! Stoją na klombach i w wielu innych miejscach zabronionych, blokują chodniki. W Świnoujściu w większości to nie kierowcy !! Skąd to towarzystwo ma prawo jazdy?? Czy ich na kursie nie uczono o obowiązku kulturalnego zachowania wobec pieszych ?? Czy nie uczono respektu do przepisów?? Oczywiście jest jakiś procent przyzwoitych w pełni kwalifikowanych kierowców. Pewnie ci panowie spotkali się także z przyjaznymi gestami ze strony pieszych. Tym panom dziękujemy!! Pieszy.

Gość • Sobota [14.05.2022, 23:10:37] • [IP: 89.151.33.**]

Agatowska i jej przydupasy jak byli przy korycie to popierali wszystkie decyzje prezydenta.

Gość • Sobota [14.05.2022, 23:07:58] • [IP: 89.151.33.**]

Jeżeli opłata parkingowa jest dla kogoś za droga to proponuję tanią Komunikację Autobusową.

Gość • Sobota [14.05.2022, 23:00:54] • [IP: 5.173.19.**]

Mogę zrzec się prawa do posiadnia samochodu pod warunkiem zakazu wjazdu na wyspę czyli do naszego miasta turystów i niemieckich zakupowiczo-tankujących.

Gość • Sobota [14.05.2022, 22:55:20] • [IP: 176.221.123.**]

Parę dni temu jak jakaś bemka stała koło małej poczty na chodniku przed znakiem postoju dla inwalidów straży miejskiej nie przeszkadzało jak przejeżdżali jeszcze musieli go ominąć bo kawał drogi blokował

Gość • Sobota [14.05.2022, 22:51:42] • [IP: 88.218.252.**]

A w Międzyzdrojach dla mieszkańców 3 godziny...

Gość • Sobota [14.05.2022, 22:44:08] • [IP: 176.221.123.***]

Zaczęli od miejsc parkingowych, skończą na podatku katastralnym. Wtedy będzię już za późno." Zorganizowane grupy przestępcze" nazywane dla zmylenia przeciwnika, władzami samorządowymi na słupa bedą przejmować po atrakcyjnej cenie zadłużóne lokale mieszkalne.

Oglądasz 1-25 z 108
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ 1 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się seminarium dla radnych na którym zaprezentowany zostanie projekt przyszłorocznego budżetu miasta ■ Od godziny 9.14 rozpoczęły się obrady 70 sesji Rady Miasta. W związku z remontem sali konferencyjnej rady Miasta radni spotkali się tym razem w Bibliotece Miejskiej ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■