POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [13.05.2022, 20:32:43] • Świnoujście

Mieszkańcom – Wojna!

Mieszkańcom – Wojna!

fot. Sławomir Ryfczyński

Rozgoryczony mieszkaniec Świnoujścia, zadzwonił dziś rano, do redakcji iswinoujscie.pl. Informując o nadgorliwej aktywności straży miejskiej kontrolującej parkujące samochody świnoujścian, usiłujących uniknąć parkingowego haraczu nałożonego na nich, przez prezydenta i niektórych miejskich radnych. Uciążliwa dla mieszkańców, śródmiejska strefa płatnego parkowania, powoduje że ci którzy muszą codziennie być w centrum miasta, szukają miejsc w których nie trzeba płacić parkingowego haraczu. Ale robią to tak aby nie stwarzać zagrożenia dla ruchu i przechodniów. Niestety, komuś to zaczęło przeszkadzać, więc zaczęło się polowanie.

Ten stan rzeczy, zawdzięczamy świnoujskim radnym, którzy pomimo sprzeciwu, Agatowskiej, Bartkowiaka, Kaczmarek, Szptytki, Włodarczyka i Teterycza, obłożyli dodatkowym miejskim podatkiem posiadaczy samochodów. Ostatnio też, bardzo podnosząc opłaty i zwiększając strefę parkingową. Większość radnych podjęła taką decyzję na życzenie prezydenta Janusza Żmurkiewicza, wyraźnie zapominając że są przedstawicielami mieszkańców Świnoujścia a nie samorządowego urzędnika. I że inicjatywa uchwałodawcza powinna być po ich stronie a nie prezydenta.

Tak, wiemy że to trudne słowa, dlatego wyjaśniamy to radnym prościej: „Wy przychodzić do dużego czerwonego budynku i mówić prezydentowi co ma robić żeby mieszkańcom miasta było lepiej.” To nie jest trudne, choć wymaga umiejętności samodzielnego myślenia. A że z tym trudno, więc podpowiadamy prezydentowi Żmurkiewiczowi i posłusznym radnym, jak jeszcze mogą poszukać pieniędzy w kieszeniach mieszkańców:

- Trzeba wprowadzić płatny wstęp do Dzielnicy Uzdrowiskowej dla mieszkańców Świnoujścia. Oczywiście z możliwością całorocznego abonamentu, dla ich dobra.

- Osobno, dla mieszkańców wprowadzić opłatę promenadową za przejście przez promenadę, tę opłatę można powiązać z biletem plażowym.

- Trzeba wprowadzić podatek od dni słonecznych, na plaży liczony razy dziesięć.

- Wprowadzić opłatę piętrową od dostępu do wody powyżej pierwszego piętra. Im mieszkaniec wyżej mieszka, tym opłata powinna być wyższa.

- Opłatę parkingową wprowadzić na terenie całego miasta, działkach prywatnych i garażach.

- Wprowadzić dla mieszkańców, opłatę od korzystania ze ścieżek rowerowych, w prosty sposób, im więcej jeździmy tym więcej płacimy. Z chodnikami i pieszymi warto zrobić podobnie. Jeśli przy okazji zlikwidujemy komunikację publiczną, to zyski będą ogromne. Normalnie pieniądze leżą na ulicy.

- Rozpropagować wśród mieszkańców nowe weekendowe hobby, czyli darmową pracę społeczną przy budowie apartamentowców. Budowy może wskazywać Urząd Miejski, sprzedając jednocześnie po rozsądnej cenie kaski. Bezpieczeństwo mieszkańców nie ma ceny.

- Zorganizować uroczyste, comiesięczne Janualia, podczas których wdzięczni mieszkańcy, będą obnosić ulicami miasta betonowy posąg przyozdobimy banknotami dużych nominałów. To akurat można potraktować jako biletowaną atrakcje turystyczną.

- I najważniejsze, umożliwić tym mieszkańcom którzy źle pomyślą o prezydencie lub radnych, wyrażenie „czynnego żalu”, na klęczniku przed Urzędem Miejskim. To na pewno poprawi ocenę miejskiej polityki w oczach mieszkańców Świnoujścia.

To oczywiście tylko skromne propozycje, ale spodziewamy się że mieszkańcy Świnoujścia mają ich znacznie więcej. Czekamy na wasze propozycje.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 106, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 106

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 11:17:43] • [IP: 89.151.37.***]

Ty 31.11.130 jak już kogoś wyzywasz to najpierw naucz się poprawnie pisać mądralo

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 07:57:24] • [IP: 159.242.10.**]

Do Gość • Niedziela [15.05.2022, 00:51:46] • [IP: 31.11.130.***]. ...a Ciebie dzbanku i tobie podobnych ktos uczyl przepisu rucho drogowego i poszanowania wszystkich uczestnikow wlasnie ruchu drogowego ? Piesi i tylko rowerzysci (w sensie nie posiadajacy prawa jazdy) to w wiekszosci tluki bez jakiejkolwiek znajomosci przepisow o ruchu drogowym. ... bez znajomosci poruszania sie po drodze nawet jako piesi czy rowerzysci. Chcesz aby cie szanowano jako uczestnika ruchu drogowego (bo taki jest rowniez tak samo pieszy jak i rowerzysta) to szanuj pozostalych uzytkownikow.

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 00:04:29] • [IP: 5.173.14.***]

Strażnicy wiejscy w Świnoujściu to dno i kilo mułu wystraszeni sami siebie chłopcy ale jak już mieszkańca trzeba karać to są pierwsi i szybko wsadzają wezwanie i uciekają tchurze z kurzym móżdżkiem

Gość • Niedziela [15.05.2022, 14:36:27] • [IP: 88.218.253.***]

154, dokładnie. Tyle kasy mają a tacy pazerni, chciwi do bólu, obsesyjnie chciwi na nasze pieniadze.

Gość • Niedziela [15.05.2022, 12:15:13] • [IP: 176.221.123.***]

Nie wpuszczac zamiejscowych, chyba że zapłacą za przepustkę. Tak jest w mieście Hel. Miasto jest tak zapchane, ze na niektórych chodnikach nie da się iść w dzień powszedni z wózkiem dziecięcym ani przejechać elektrycznym wózkiem inwalidzkim.

Gość • Niedziela [15.05.2022, 11:28:54] • [IP: 185.210.38.***]

Czy Ktoś może powiedzieć z imienia i nazwiska ten/ta radna reprezentuje mnie i moje interesy?

Gość • Niedziela [15.05.2022, 11:18:08] • [IP: 37.248.155.***]

ZAMKNĄĆ MIASTO DLA SAMOCHODÓW I PO PROBLEMIE.

Gość • Niedziela [15.05.2022, 10:26:52] • [IP: 5.173.154.**]

WSTYD, aby takie bogate miasto obdzierało swoich mieszkańców. WSTYD, WSTYD, WSTYD. Wstyd dla ciebie - Wiesku, wstyd dla ciebie Sławku, wstyd dla ciebie Elu, wstyd dla ciebie Janku, wstyd dla ciebie Sylwio, wstyddla ciebie Andrzeju, wstyd dla ciebie drugi Andrzeju. WSTYD dla was wszystkich. Niech to wreszcie do was dotrze!!

Gość • Niedziela [15.05.2022, 09:14:40] • [IP: 149.202.98.***]

Pobieranie opłat za parkowanie przy obiektach użyteczności publicznej jest niekonstytucyjne i jest, to przestępstwo. Nie macie obowiązku poznańskim przybłędom za parkowanie. Trzeba by sprawdzić czy ta poznańska firma nie jest spowinowacona z rodziną" Gumolepa".

Gość • Niedziela [15.05.2022, 09:07:18] • [IP: 2.106.93.**]

A Krakowie Ukraińcy parkują za darmo. W Swinoujsciu mieszkańcy nie mogą

Gość • Niedziela [15.05.2022, 08:05:00] • [IP: 37.248.224.***]

PISZE PIPA ROWEREM JEŹDZIĆ TAK ALE DLA LUDZI ZDROWYCH I MŁODYCH. STARZEJĄCE SIĘ SPOŁECZEŃSTWO NIE DA SIĘ WSADZIĆ NA ROWERY JAK W PRL KOBIETY NA TRAKTORY.

Gość • Niedziela [15.05.2022, 07:44:39] • [IP: 178.238.252.**]

[IP: 185.210.38.***] Taka smutna prawda :(

Gość • Niedziela [15.05.2022, 07:12:23] • [IP: 176.221.123.***]

Pomysl z korzystaniem z komunikacji zbiorowej w miejsce wozenia swych 4 liter samochodem dobry, o ile będą na przystankach wiaty i to na czas wymyte i wyremontowane. Na ten cel powinna iść kasa z opłat za SPP. Konieczna korekta sieci, np.nie da się dojechac autobusem do Castoramy. Problem z dojazdem do lekarza na Grodku.

Gość • Niedziela [15.05.2022, 05:47:51] • [IP: 37.248.216.***]

Oni już mają niezły biznes. Paderewskiego Piłsudskiego strefa płatna na ulicy. Pod niektórymi blokami nie ma miejsc parkingowych więc mieszkańcy zostawiają samochody na ulicy. Muszą kupić miejsce na ulicy dla mieszkańca. Jak wynajmuje mieszkanie i nie ma meldunku to jak udowodni że tam mieszka. Prezydencie Chopina też zróbcie platna ulicą. Tam też nie ma miejsc pod blokami więc biznes duży

Gość • Niedziela [15.05.2022, 05:21:47] • [IP: 46.215.115.***]

Nic głupszego nie czytałem niż jeden ze wpisów poniżej. Mieszkańcy miasta głodują, aby utrzymać samochód pewno Lexusa, porche albo mercedesa. Puknijcie się niektórzy zanim coś napiszecie, bo problem jest, ale ośmieszony zniknie.

Gość • Niedziela [15.05.2022, 00:51:46] • [IP: 31.11.130.***]

A niby dlaczego parkowanie ma być za friko ?? Nie stać, to sprzedać samochód lub oddać na złom. Miasto i tak jest zafajdane śmierdziuchami !! Stoją na klombach i w wielu innych miejscach zabronionych, blokują chodniki. W Świnoujściu w większości to nie kierowcy !! Skąd to towarzystwo ma prawo jazdy?? Czy ich na kursie nie uczono o obowiązku kulturalnego zachowania wobec pieszych ?? Czy nie uczono respektu do przepisów?? Oczywiście jest jakiś procent przyzwoitych w pełni kwalifikowanych kierowców. Pewnie ci panowie spotkali się także z przyjaznymi gestami ze strony pieszych. Tym panom dziękujemy!! Pieszy.

Gość • Sobota [14.05.2022, 23:10:37] • [IP: 89.151.33.**]

Agatowska i jej przydupasy jak byli przy korycie to popierali wszystkie decyzje prezydenta.

Gość • Sobota [14.05.2022, 23:07:58] • [IP: 89.151.33.**]

Jeżeli opłata parkingowa jest dla kogoś za droga to proponuję tanią Komunikację Autobusową.

Gość • Sobota [14.05.2022, 23:00:54] • [IP: 5.173.19.**]

Mogę zrzec się prawa do posiadnia samochodu pod warunkiem zakazu wjazdu na wyspę czyli do naszego miasta turystów i niemieckich zakupowiczo-tankujących.

Gość • Sobota [14.05.2022, 22:55:20] • [IP: 176.221.123.**]

Parę dni temu jak jakaś bemka stała koło małej poczty na chodniku przed znakiem postoju dla inwalidów straży miejskiej nie przeszkadzało jak przejeżdżali jeszcze musieli go ominąć bo kawał drogi blokował

Gość • Sobota [14.05.2022, 22:51:42] • [IP: 88.218.252.**]

A w Międzyzdrojach dla mieszkańców 3 godziny...

Gość • Sobota [14.05.2022, 22:44:08] • [IP: 176.221.123.***]

Zaczęli od miejsc parkingowych, skończą na podatku katastralnym. Wtedy będzię już za późno." Zorganizowane grupy przestępcze" nazywane dla zmylenia przeciwnika, władzami samorządowymi na słupa bedą przejmować po atrakcyjnej cenie zadłużóne lokale mieszkalne.

Gość • Sobota [14.05.2022, 22:05:01] • [IP: 5.174.173.***]

W uzupełnieniu przedstawionych tu wniosków proponuję wprowadzenie opłaty za zamieszczane na tym forum komentarze, n.p. 20 groszy za literę (litery" p", " k", " ch" i" j" na początku wyrazu liczyć podwójnie).

Gość • Sobota [14.05.2022, 21:56:22] • [IP: 217.170.204.***]

Biednemu w Świnoujściu zawsze wiatr w oczy wieje. Zamiast kupić sobie piwo i żyć spokojnie jak niemiec to wydawać ostatnie 3 zł trzeba na SPP. Nie ma tu przyszłości dla młodych i starych.

Gość • Sobota [14.05.2022, 20:39:17] • [IP: 88.218.253.***]

232 - o nowobogacki co dla niego 300-500 zł wydatków co miesiąc to drobiazg:)

Oglądasz 1-25 z 106
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Planowana przerwa technologiczna dnia 23.05.2022 r. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Świnoujściu informuje, iż coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej na cele centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody użytkowej nastąpi dnia 23.05.2022 r. od godziny 00:00 do godziny 24:00. Przedmiotowa przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych. ■ Latouche-Tréville francuski niszczyciel rakietowy do zwalczania okrętów podwodnych wpłynął do Świnoujścia ■ Mamy nowego milionera w Świnoujściu! Zagrał w lotto i zgarnął sporą kasę! Dużo szczęścia miał jeden z mieszkańców Świnoujścia. W ostatnim czasie postanowił zagrać w lotto. Tym razem był to bardzo dobry pomysł, ponieważ świnoujścianin wygrał naprawdę sporo pieniędzy. Od teraz może mówić o sobie milioner ponieważ wygrał 1,2 mln złotych w losowaniu Eurojackpot. Losowanie odbyło się w piątek, 6 maja. Szczęśliwym punktem lotto okazał się punkt zlokalizowany przy ulicy Piastowskiej w Świnoujściu. Wygrana wysokości 1 242 016, 00 zł to tzw. wygrana III stopnia. ■ Dar Młodzieży w Świnoujściu! W dniach 10 – 12 maja w ramach Gościnnego Portu będziemy gościć jednostkę szkoleniową Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Dar Młodzieży zacumuje na nabrzeżu udostępnionym przez Fairplay Towage Polska Sp. zo.o. Sp. k., na wysokości Kapitanatu Portu. W środę 11 maja żaglowiec udostępni swój pokład zwiedzającym – zapraszamy w godzinach 10.00 – 12.00 oraz 13.00 – 17.00. Wstęp jest bezpłatny ■ Największą flagę narodową jaka powiewała w Polsce mogliśmy podziwiać na szczycie latarni morskiej ■ Nie żyje Ukrainka. Morderca był na miejscu zdarzenia Do tragedii doszło przy osiedlu Platan. W jednym z mieszkań miało miejsce morderstwo kobiety narodowości ukraińskiej. Sprawca znajdował się na miejscu zdarzenia. Oprócz nich było tam również dziecko. ■