POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.05.2022, 18:35:41] • Świnoujście

12 maj to Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

12 maj to Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

fot. Monkey Business

12 maja swoje święto obchodzą pielęgniarki i położne. To międzynarodowe święto, które ma swój początek w 1973 roku, ale już na stałe wpisało się w nasze kalendarze. Zawód pielęgniarki i położnej to zawód z powołaniem. To często ciężka praca pełna poświęceń dla dobra pacjenta.

W tym wyjątkowym dniu chcielibyśmy zatem życzyć wszystkim pielęgniarkom i położnym dalszej wytrwałości w pracy, a także podziękować za ich codzienną pracę i zaangażowanie!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Sobota [14.05.2022, 10:47:37] • [IP: 176.221.123.***]

A ten masaż to 8 h x 30 dni robisz non-stop, by 32 000 miec na reke ? Urzadzenia wlasne czy funduszowe używasz ? Na pewno nie, chyba ze doliczasz kilkudziesieciotysieczny dodatek covidowy za" narażanie się". Ciekawostka: temat pielegniarek nie wywołuje burzy wpisow na komentarzach. wniosek - z pracy pielegniarek jestesmy zadowoleni. eksplozje komentarzy budza tematy zwiazane z niewydolnoscia systemu nfz oraz zarzadzania szpitalem i poradniami poz. Wkurza nas ze placimy wysokie skladki na nfz a otrzymujemy w zamian nieudolne często siłą wręcz wywalczone świadczenia, nierzadko fingowane.

Gość • Sobota [14.05.2022, 08:15:21] • [IP: 94.254.233.**]

Pocałujcie mnie gdzieś za negatywne oceny, chcecie uśmiechu, no to się z was śmieję, bo to żenada, żeby pracować za 20 zł na godzinę, a np za masaż twarzy po kursie 200 zł Zmieniłam zawód

Gość • Piątek [13.05.2022, 14:02:43] • [IP: 46.205.146.***]

12:23:59] • [IP: 176.221.123.***] Rozochacać się możemy, ale co z tego, skoro w tym mieście Honorowym Obywatelem Miasta może być tylko były członek PZPR albo aktualny członek SLD/N.Lewicy. Pani z oswiaty, której jednym z miejsc pracy był Komitet Miejski PZPR i ktora przyjmowała hołdy ludzi z trybuny (nie wiem, jak człowiek moze sie sadowic na trybunie i poddawac kultowi?!) otrzymala u nas ten tytuł. Tak zrobili ok.20 lat po komunie, gdy juz dosc duzo mamy publikacji, by zdawać sobie sprawę, czym był komunizm.

Gość • Piątek [13.05.2022, 12:51:48] • [IP: 46.205.157.**]

7:40. ..251.***-Zawód trudny, jesli bez powołania. Jest tak z pielegniarkami jak w każdym zawodzie: są dobrze pracujace, z poczuciem misji, umiejace znieśc humory cierpiacych i chorych (nie traktujmy znoszenia humorów w kategorii heroizmu, to element tej profesji), czyli są takie, jak - cytuję opinie dwojga chorych - jak matka lub jak anioł - ale też sa takie, ktore wybrały ten zawód przypadkiem lub z nieistotnych motywów, czego żadna z nich nie powinna robić, bo to zbrodnia. Jedna pielęgniarka w szpitalu przy Mieszka kiedys nagle wyleciała w rozmowie ze mna z narzekaniem, jakie to wstretne taplac się w g...nach... Na to ja: ale przeciez to wyjatkowa posluga, szlachetna, typowa dla tego zawodu? Rżnąłem głupa, udawałem, że nie przeniknąłem do końca tego, co powiedziała, że ona już nie żyje duchem posługi, jeśli kiedykolwiek nim żyła. Ale - zaznaczę - w tym samym szpitalu przy Mieszka I była pielegniarka, ktorą okresliła moja śp.Mama (zmarła po 2 tyg.od powiedzenia tych słów) jako" anioła".Bo to anielski zawód.

Gość • Piątek [13.05.2022, 12:23:59] • [IP: 176.221.123.***]

Propozycja - przysyłajcie do iswinoujscie (tu na forum) nazwiska tych lekarzy i pielęgniarek, którzy w" pandemii" nie bali się strasznej zarazy i odważnie jeżdzili na wizyty domowe. Dowiemy się, ilu ich było. W jakim celu te dane ? By nominować ich, jako pacjenci, do tytułu Honorowego Obywatela Miasta Świnoujścia a jak się rozochocimy to nawet do medalu Zasłużonego Pracownika Służby Zdrowia.

Gość • Piątek [13.05.2022, 11:29:54] • [IP: 159.242.10.**]

Srodowisko lekarskie. ... i pielegniarskie rowniez w obecnym czasie pokazalo jakie jest zdemoralizowane (oczywiscie nie cale, ale zatrwazajaca wiekszosc) w dazeniu do kasy kosztem zdrowia a juz nawet zycia pacjentow. Kiedys, aby ratowac zycie to lamalo sie regulaminu zas teraz dla regulaminow naraza sie czesto zycie pacjentow (co bylo nagminne w obecnych dwoch latach) i tlumaczenie, ze takie byly rozporzadzenia budzi tylko smiech - ludzie z wylewami czy zawalami oczekiwali na lipne srowidowe testy i czesto umierali. Zas teraz niedziela twierdzi a w sumie potwierdza to co mowile nieweliu oficjalnie bedac za to tepioymi iz srowid nalezy traktowac jak grype. O co lekarze. i pielegniarki. ... lyso wam teraz ? W pogoni za kasa wzielyscie udzial praktycznie w ludobojstwie z wieloma przekupnymi lakarzami majac na sumieniu nie jedna niepotrzebna smierc. ... smierc z powodu zysku. Oczywiscie, ze jest to potrzebny zawod, ale z " prawdziwym " personelem.

Gość • Piątek [13.05.2022, 09:26:09] • [IP: 185.210.39.**]

Teraz jeszcze pielęgniarki ze zdjęcia się uśmiechają (o ile są to pielęgniarki), ale za kilka lat będą miały zdewastowane kręgosłupy i nic im nie zrekompensuje utraty zdrowia.

Gość • Piątek [13.05.2022, 08:08:18] • [IP: 176.221.122.***]

kiedys dziewczyny nosiły czepki i wygladały w nich pieknie a teraz niekiedy wygladaja jak salowe

Gość • Piątek [13.05.2022, 07:40:25] • [IP: 178.238.251.***]

Jak dla mnie to strasznie trudny zawód.Słuchaj sobie codziennie jęków ludzi po operacjach, przewijaj jeśli trzeba, pielęgniarki i położne nie tylko usługują ale bardzo często robią ponad to co powinny.Jeśli któraś jest niemiła to zamień się z nią pobiegaj całą zmianę, zmieniaj kroplówki pampersy nie jedz nie pij bo najzwyczajniej nie mają na to czasu, wypisuj milion papierków i bądź przy tym miła uśmiechnięta zadowolona z życia... Będąc nie raz na oddziale położniczym i niedawno na chirurgii śmiem twierdzić że powinno być ich dwa razy tyle w naszym szpitalu a co najlepsze żadna pielęgniarka nie była dla mnie nie miła wszystkie od samego rana zapracowane i jeszcze pożartować umiały.Ogromne ukłony i podziękowania za miłe przyjęcie i cudowną opiekę, jesteście jedyne i niezastąpione w tym co robicie.Gdyby nie wy kto nami pacjentami by się zajął?Po stokroć dziękuję za opiekę :-) M.G.

Gość • Piątek [13.05.2022, 07:35:20] • [IP: 46.205.146.***]

22:25 - BŁĄD! nie" acha", lecz" aha"; co do tytułu: też jest błąd, powinno być" 12 maja", dwunasty maja, by lepiej zrozumieć, dlaczego, rozpiszę to: {dzień} dwunasty {czego?} maja ; 23:00- pielęgniarzy jest tylko 2% (nie ma parytetu? Co na to Nowa Lewica, dbająca o tzw. równość płci?!)

Gość • Piątek [13.05.2022, 01:13:48] • [IP: 62.69.229.**]

12 maj oznacza dwunasty miesiąc o nazwie maj. Jeżeli ma to być dwunasty dzień miesiąca o nazwie maj, to powinno być napisane 12 maja - w domyśle 12 dzień maja

Gośćsimbra • Czwartek [12.05.2022, 23:24:45] • [IP: 94.196.65.***]

Lekarze to jedna klika mafijna a pielegniarki wiecznie niezadowolone sfochowane nie mile wszystko co najgorsze.

Gość • Czwartek [12.05.2022, 23:00:38] • [IP: 46.114.171.**]

A pielęgniarze i położnicy? Gorsi od ludzi z macicą?

Gość • Czwartek [12.05.2022, 22:25:47] • [IP: 88.218.253.***]

Acha, właśnie. Z okazji dnia pielęgniarki chciałem życzyć spełnienia w służbie dla zdrowia narodu i radości z obcowania z takimi fajnymi pacjentami jakimi jesteśmy my, mieszkańcy Świnoujścia:)

Gość • Czwartek [12.05.2022, 22:23:52] • [IP: 88.218.253.***]

No lipa jest bez czepków. To deklasacja pielęgniarki. Czepek to jak dla lekarza stetoskop i dziwi mnie, że pielęgniarki pozwoliły sobie zdjąć ich główny symbol nadający rozpoznawalność i respekt społeczny.

Gość • Czwartek [12.05.2022, 21:49:25] • [IP: 92.118.167.***]

Wszystkim pielęgniarkom i położnym życzę wszystkiego najlepszego.A w szczególności położnej pani Dorotce Paszko, która jako pierwsza trzymała w rękach mojego synka.A wcześniej była dla mnie aniołem pocieszenia w drodze przez mękę.

Gość • Czwartek [12.05.2022, 21:47:32] • [IP: 46.205.146.*]

Kiedy jest dzień stalowych

Gość • Czwartek [12.05.2022, 21:02:39] • [IP: 89.151.37.***]

Z okazji Międzynarodowego ŚWIĘTA PIELEGNIAREK i POŁOŻNYCH chciałam Wszystkim podziękować za codzienny trud i poświęcenie oraz profesjonalną opiekę nad pacjentami. Pragnę wyrazić ogromne i szczere uznanie oraz wielki szacunek za to co robicie Państwo każdego dnia.

Gość • Czwartek [12.05.2022, 20:51:29] • [IP: 178.238.248.***]

wszystkiego najlepszego drogie panie!!

Gość • Czwartek [12.05.2022, 20:29:47] • [IP: 77.88.191.**]

Pod koniec lat 80. XX wieku na Międzynarodowej Konfederacji Położnych w Holandii, 5 maja został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Położnej. Ideą tego dnia jest podkreślenie i docenienie roli, jaką odgrywają Położne w naszym życiu. W Polsce dzień ten jest obchodzony 8 maja, w rocznicę urodzin polskiej położnej - Stanisławy Leszczyńskiej, która w bohaterski sposób sprawowała opiekę nad ciężarnymi więźniarkami przebywającymi w obozie Auschwitz-Birkenau.

Gość • Czwartek [12.05.2022, 19:31:24] • [IP: 37.8.215.*]

zyczymy dobrego zdrowia i milych pacjetow!!

Gość • Czwartek [12.05.2022, 19:04:30] • [IP: 185.210.39.***]

SIELANKOWO TYLKO NA ZDJĘCIACH :)

Gość • Czwartek [12.05.2022, 18:59:59] • [IP: 176.221.122.**]

Takie tam pielegniarki, nie mile, nie grzeczne, nie usmiechniete, zero poztyku a jakie roszczeniowe.Szkoda ich zatrudniac i jeszcze im placic krocie za nic nie robienie!!

Gość • Czwartek [12.05.2022, 18:51:51] • [IP: 37.248.154.**]

Własnie tak wygladają pielęgniarki w nova med kiedy przychodzę. No dobra, żartowałem

Gość • Czwartek [12.05.2022, 18:51:05] • [IP: 46.205.140.***]

Poniższe pytanie było skierowane oczywiście do środowiska pielęgniarek, nie osób ze zdjęcia, z fotografii do promocji.

Oglądasz 1-25 z 26
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ 1 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się seminarium dla radnych na którym zaprezentowany zostanie projekt przyszłorocznego budżetu miasta ■ Od godziny 9.14 rozpoczęły się obrady 70 sesji Rady Miasta. W związku z remontem sali konferencyjnej rady Miasta radni spotkali się tym razem w Bibliotece Miejskiej ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■