POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [11.03.2022, 18:20:39] • Świnoujście

Internauta: Czy tak można?

Internauta: Czy tak można?

fot. Czytelnik

Infrastruktura przed miejskimi cmentarzami pozostawia nieco wątpliwości w kwestii udogodnień i funkcjonalności. Problem zawiera się głównie w sposobach parkowania samochodów tuż przy nekropolii. Internauta, który zwrócił uwagę na niewłaściwe parkowanie, opisał swoje refleksje na temat możliwych przyczyn.

- Samochód zaparkował jak najbliżej furtki na cmentarz, czy tak można? Może ktoś był niepełnosprawny, może miał coś ciężkiego do przeniesienia, tego nie wiem. Ale jak się nie ułatwia dojazdów, to skutki potem są takie, że kierowcy naruszają wszelkie zasady i robi się bałagan. Niestety, funkcjonalność w różnych sferach, czy to cmentarz, czy osiedla, czy centrum miasta, ma wielkie znaczenie dla naszej codziennej wygody. Tutaj najwyraźniej tego zabrakło i w tym przypadku nie wiemy nic, tyko widzimy źle zaparkowane auto - pisze Internauta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 53, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 53

DZL • Wtorek [15.03.2022, 20:07:47] • [IP: 80.48.211.**]

Jak czytam te posty to padam ze śmiechu! Artykuł o kupie psa, artykuł o tym gdzie ktos krzywo parkuje. Ludzie Czy wy nie macie innych problemów ? Miasto cało zabetonowane. A wy nic. Nawet porządnej demonstracji nie zrobicie. Wyjdzie na to, że za kilka lat będzie to miasto służących i taxiarzy. Wasze dzieci wyjadą, a wy będziecie się cieszyć - z z możliwości służenia niemieckim Emerytom. Lubie to miasto - i fajnie by było gdyby można było tam fajnie pożyć. Dzisiaj tylko jestem turystą mimo posiadania mieszkania. Nie ma tam dla nas pracy.

Gość • Niedziela [13.03.2022, 16:13:30] • [IP: 31.0.177.***]

Ktoś tu na siłę szuka sensacji. Zawsze tak jest jak jest kilka pogrzebów jeden po drugim. BO GDZIE DO CHU... MAJA ZAPARKOWAĆ JAK WSZYSTKIE MIEJSCA PARKINGOWE POZAJMOWANE? Sam parkowałem po przeciwnej stronie w chaszczach i kałuży jak przyjechałem na pogrzeb kolegi, odjeżdżałem było pusto na miejscach parkingowych. Szukanie na siłę sensacji. Jaka tu zieleń same chwasty i liście. Facet parkował gdzie miał miejsce.

Gość • Niedziela [13.03.2022, 12:25:33] • [IP: 37.47.161.***]

A gdzie ma stawiać ??jak jest mało parkingów przy cmentarzu

Gość • Sobota [12.03.2022, 21:29:09] • [IP: 176.221.123.***]

jeszcze moment i Karsiborska będzie dwupasmówką bez miejsc parkingowych. W planie zagospodarowania nie ma przewidzianych miejsc postojowych... oj będzie się działo

Gość • Sobota [12.03.2022, 18:44:22] • [IP: 37.47.147.***]

PANI KWIACIARKA Z KWIACIARNI PRZYCMENTARNEJ JAK SIĘ NUDZI TO NIECH ZADBA O PORZĄDEK WOKÓŁ KWIACIARNI

Gość • Sobota [12.03.2022, 16:40:12] • [IP: 176.221.123.**]

Super menda co chodzi po mieście i robi zdjęcia wyszukuje sztuczne problemy.

Gość • Sobota [12.03.2022, 15:26:47] • [IP: 31.11.129.**]

gdzie samochód a gdzie bramka Internauta kup sobie okulary

Gość • Sobota [12.03.2022, 15:03:48] • [IP: 178.238.251.***]

CMENTARZ KTÓRY ZNAJDUJE SIĘ W CENTRUM MIASTA I KTÓREGO ODWIEDZAJĄ SETKI LUDZI KAŻDEGO DNIA JEGO STAN JEST OKROPNY NIE TYLKO OGRODZENIE ALE I ALEJKI KTÓRE W OKRESIE JESIENNO ZIMOWYM SĄ KAŁUŻAMI Z WODĄ N A J W Y Z S Z Y C Z A S ZAINTERESOWAĆ SIĘ PANIE S OWAŁA NA POWAŻNIE

Gość • Sobota [12.03.2022, 13:48:08] • [IP: 37.248.86.***]

Może parkować pojazdem do 3.5 tony zostawiając 1, 5 metra chodnika więc w czym problem, nie zastawił wejścia i nie utrudnienia ł przejścia innym

Gość • Sobota [12.03.2022, 13:40:24] • [IP: 94.254.235.**]

Ogrodzenie cmentarza woła o pomstę do nieba 🙏

Gość • Sobota [12.03.2022, 11:44:09] • [IP: 62.69.229.**]

Można, można. Najlepszym przykładem jest dzisiejsza (sobotnia) kolejka po benzynkę do cyrkla k. Nasi odwieczni przyjaciele, jeszcze spod Grunwaldu i dwóch Monte, blokują ulicę w taki sposób, że w istotny sposób zagraża to bezpieczeństwu ruchu drogowego. Ale oni teraz już nie pamiętają jak kiedyś pierdzielili, że Polacy im wszystko wykupią. A sami teraz żerują na naszej obniżce watu. Niektóre samochody decydowały się jechać po ścieżce rowerowej. Kolejka zakręcała w stronę cmentarza, ale gdzie się kończyła, to nie było widać.

Gość • Sobota [12.03.2022, 11:11:31] • [IP: 83.168.70.**]

Wzdłuz cmętarza nalerzy powiększyć parking /jest miejsce /

Gość • Sobota [12.03.2022, 10:00:57] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Sobota [12.03.2022, 01:06:31] • [IP: 176.221.123.***]Gdzie ty Kwa masz tam zieleń. Jak już to chwasty dookoła.

Putin • Sobota [12.03.2022, 09:28:39] • [IP: 37.8.230.**]

Można zgredzie.

Gość • Sobota [12.03.2022, 09:22:34] • [IP: 87.78.244.***]

Czytelnik, niech nie zawraca dupy, kladz sie dzbanie za plotem i masz po problemach.

Gość • Sobota [12.03.2022, 09:03:05] • [IP: 37.47.140.**]

MOŻNA! Nie łamie przepisów.

Gość • Sobota [12.03.2022, 08:27:05] • [IP: 176.221.122.***]

A czy internauta nie ma się czego czepiać ? W czym Przeszkadza Ci ten samochód ?? Nie masz dojścia do bramki ? Zajmij się czymś bardziej pożytecznym … żałosne

DALAJ LAMA • Sobota [12.03.2022, 08:07:13] • [IP: 178.238.245.***]

debile !! zrobcie wiecej parkingow ale nie platnych wokol cmentarza i bedzie spokoj, nie robcie afery skoro sie ma w urzedzie mistrzynie od urbanizacji BM !!

Gość • Sobota [12.03.2022, 07:49:36] • [IP: 178.238.251.***]

Miał burak miejsce na szerokim chodniku.

Gość • Sobota [12.03.2022, 07:21:27] • [IP: 178.238.252.**]

[IP: 176.221.123.**] Dobre :)

Gość • Sobota [12.03.2022, 07:19:37] • [IP: 178.238.252.**]

W czym czytelnikowi(internaucie)przeszkadzał ten samochód?Może miał coś ciężkiego do wniesienia na cmentarz a może to starszy człowiek, który ma problem z poruszaniem się albo przywiózł starszą osobę.Tyle problemów dookoła a ludziom przeszkadza auto, które nie stoi na przejściu dla pieszych ani ścieżce rowerowej...nikomu w niczym, nie przeszkadza.Nie którzy, nie powinni mieć aparatów w telefonach!

Gość • Sobota [12.03.2022, 01:06:31] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Piątek [11.03.2022, 19:08:13] • [IP: 62.69.252.*] Niszczy K**a zieleń mi przeszkadza !

Gość • Piątek [11.03.2022, 22:51:56] • [IP: 176.221.123.**]

Ktoś cymbałowi zajął fajne miejsce do parkowania.

Gość • Piątek [11.03.2022, 22:19:09] • [IP: 176.221.123.***]

KAPUS KTÓRY SIE NUDZI I SZUKA SENSACJI!!

Gość • Piątek [11.03.2022, 21:48:22] • [IP: 45.56.229.**]

tam dawno powinien być ciąg chodników i parkingów, obustronnie!!

Oglądasz 1-25 z 53
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ 1 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się seminarium dla radnych na którym zaprezentowany zostanie projekt przyszłorocznego budżetu miasta ■ Od godziny 9.14 rozpoczęły się obrady 70 sesji Rady Miasta. W związku z remontem sali konferencyjnej rady Miasta radni spotkali się tym razem w Bibliotece Miejskiej ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■