POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [15.05.2022, 20:16:11] • Świnoujście

W kurzu, brudzie i wodzie. Życie 80-letniej karsiborzanki to katorga. Czy władze nie chcą ujawnić przyczyny tego skandalu? Zobacz film!

W kurzu, brudzie i wodzie. Życie 80-letniej karsiborzanki to katorga. Czy władze nie chcą ujawnić przyczyny tego skandalu? Zobacz film!

Zalany teren (fot. iswinoujscie.pl )

To się po prostu nie mieści w głowie! A urzędnicy, od kilku miesięcy, nabrali wody w usta. 80-letnia staruszka od trzech lat żyje osaczona piachem, pyłem, a od roku jeszcze większym piachem i hałasem. Czasem trudno jej przejść przez podwórko, które zamienia się w wielkie grzęzawisko. Kiedyś, to miejsce było prawdziwym rajem, a otoczenie domu tonęło w kwiatach i drzewach. Niestety, od kiedy na działce obok tajemniczy właściciel zaczął podwyższać poziom gruntu, woda spłynęła na teren sąsiadki. Co ciekawe teren stał się jakimś mega magazynem i usługą w kruszeniu kamieni że narobiły jeszcze większych szkód dla tej posesji. Władze nie chcą nawet ujawnić jaka inwestycja wyrasta za jej ogrodzeniem ani czy ma pozwolenie na podwyższenie terenu i magazynowania tak ogromnej iloci piachu i kamieni. Ta kuriozalna sytuacja ma miejsce przy ulicy Wierzbowej 3, w centrum modnego podmiejskiego osiedla - Karsibór.



Z jednej strony urokliwy zabytkowy kościółek, modernizowana droga miejska i piękne posesje. Z drugiej rajskie krajobrazy wstecznej delty Świny, szuwary rozlewiska, żeglarski raj. Działka, na której stoi dom kobiety ma, cudowną wręcz lokalizację i niejeden mógłby pozazdrościć domku w takim miejscu. Dzisiaj poumierały drzewa, a teren wokół domu zgnił.

W kurzu, brudzie i wodzie. Życie 80-letniej karsiborzanki to katorga. Czy władze nie chcą ujawnić przyczyny tego skandalu? Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Zamieszkująca przy ulicy Wierzbowej Pani jest na krańcach nerwowej wytrzymałości. Hałas, pyły i potężne chały piasku utworzyły ”jezioro” na podwórku karsiborzanki. Jej największym marzeniem jest kontakt ze sprawcą tej gehenny. Według podstawowych zasad jakie obowiązują inwestorów administracja terenu, na którym prowadzą działalność powinna mieć pełną wiedzę o osobach i firmach prowadzących tu prace. Kto tu tak pozwolił magazynować potężne sterty piachu i kamieni za płotem mieszkanki, że władze „nabrały wody w usta” i, nie są w stanie pomóc?

W kurzu, brudzie i wodzie. Życie 80-letniej karsiborzanki to katorga. Czy władze nie chcą ujawnić przyczyny tego skandalu? Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Kobieta próbowała osobiście już wcześniej dowiedzieć się w magistracie kto jest Tam uciążliwym sąsiadem, podjąć rozmowę. Wizyty i rozmowy jednak nie przyniosły skutku, spróbowała więc także oficjalnej ścieżki. W odpowiedzi na pismo skierowane do Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa dowiedziała się, że... niczego nie jest w stanie się dowiedzieć. O swoim jeszcze większym problemie opowiadała naszemu reporterowi.

W kurzu, brudzie i wodzie. Życie 80-letniej karsiborzanki to katorga. Czy władze nie chcą ujawnić przyczyny tego skandalu? Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Redakcja iswinoujscie.pl odwiedziła kobietę w miejscu zamieszkania. Bez zwłoki także my napisaliśmy pytanie w tej sprawie do Urzędu Miasta. Już dzień później otrzymaliśmy odpowiedź. Zamiast merytorycznych wyjaśnień rzecznik prezydenta Świnoujścia... poprosił o dane osobowe kobiety. Zupełnie jakby adres pod którym doszło do tej skandalicznej sytuacji nie wystarczył by wyjaśnić co się tam dzieje. Najwyraźniej naiwnie przeceniliśmy naszych urzędników.

Zgodnie prawem, od końca lutego 2022 domagamy się rzeczowych wyjaśnień w tej sprawie i przerwania męczarni Pani, której - już choćby z racji samego wieku(!), należy się pomoc i zapewnienie godnych warunków życia w uroczym Karsiborze!!!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 50

gość • Niedziela [22.05.2022, 15:49:34] • [IP: 89.174.73.**]

Szczerze Pani współczuję! Radziłabym zgłosić problem do programu Pani Elżbiety Jaworowicz. Jestem przekonana, że uzyska Pani bezpłatną pomoc. Pani redaktor nie z takimi sobie radziła. Powodzenia!

gpk • Czwartek [19.05.2022, 14:56:16] • [IP: 89.171.59.***]

Co ciekawe teren stał się jakimś mega magazynem i usługą w kruszeniu kamieni że narobiły jeszcze większych szkód dla tej posesji JA P... DO SZKOŁY TOTO CHODZIŁO ?!!

Gość • Środa [18.05.2022, 16:05:40] • [IP: 176.221.123.***]

Dzicz tak ma. W bardziej cywilizowanych regionach, rejony podmokłe, zagrożone podtopieniami, zalaniami, powodziami itp., są wyłączone spod inwestycji i żaden układowiec tam nie wejdzie, nawet kurnika nie wybuduje. W mieście promenad, błękitnej flagi i trzech sołectw - panuje najwidoczniej inna mentalność, mianowicie szacunek dla układowców i brak szacunku dla samotnej, starszej, biednej Osoby. Po co w ogóle Redakcja chodzi do Urzędu, czy nie lepiej byłoby poświęcić czas na wizytę w którymś z centrów katolickiego społeczeństwa, np. Parafii?

Gość • Wtorek [17.05.2022, 19:09:00] • [IP: 62.69.252.***]

nie wie Pani co zrobic telewizje zciagnacona zalatwi sprawe szybko

Gość • Wtorek [17.05.2022, 18:44:13] • [IP: 37.248.170.**]

A ja se teren podnosiłem podnoszę i będę podnosił a na górce powstanie moja villa

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 23:17:24] • [IP: 37.248.222.***]

Perła Bałtyku robi sie przez architekture horrorem...pozwolenia wydaja tylko swoim. ..z układów...a reszta niech czeka latami na pozwolenia...Czas zaprosić silną panią redaktor Jaworowicz

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 20:35:56] • [IP: 176.221.122.**]

I przede wszystkim- czy takie głośne prace trwające tak długo są dozwolone na takim obszarze?

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 20:26:55] • [IP: 176.221.122.**]

Wiadomo, że chodzi im o Państwa działkę! Chcą was wykurzyć, tak życie uprzykrzyć, że działka pójdzie za pół ceny lub za darmo oddacie aby stamtąd się tylko wynieść. 5 lat nie może trwać podnoszenie terenu, inwestycja żadna nie powstaje. A wszystko za aprobatą urzędników w Świnoujściu.

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 19:38:41] • [IP: 5.173.30.**]

Bezczelność, władzy nie ma granic Sąsiad wredna świnia 🐷, karma wraca

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 19:28:51] • [IP: 37.47.186.***]

Pozwolić podnosić teren bez sprawdzenia stanu to zwykle kur..o.byle śmieć napisze pismo i juz będzie podnosił

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 18:35:37] • [IP: 5.173.26.**]

To nie zalane łąki A Rzecki nurt

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 17:23:33] • [IP: 176.221.122.**]

na 3 zdjęciu widać że były chyba jakieś ulewne deszcze w Karsiborzu, albo tak pora roku że gruntowa woda wychodzi, bo w oddali widać tez niebieskie place, czyli łąki zalane

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 14:44:43] • [IP: 37.248.171.***]

Być może ktoś z magistratu jest związany z tą inwestycją i nie chce by to wyszło na jaw przed końcem inwestycji. Moze warto zaprosic redaktorów którejś z ogolnopolskich telewizji.

Gość specjalny • Poniedziałek [16.05.2022, 14:23:10] • [IP: 5.146.248.**]

Bezprawie dla Polaków nazywa się Polska. Anarchia nazywa się Świnoujście.

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 14:12:32] • [IP: 176.221.122.**]

Do IP 149.202.98. godz. 10:46:48 Kto to jest ten" Gumolep " ? Czy żeby złapać " za ten jego żydowski parchaty nos " jak piszesz, to trzeba się wybrać na bliski wschód ?

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 13:50:52] • [IP: 185.210.38.***]

Powinni zacząć od przepustów do zbiornika wodnego. jeszcze na to czas.

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 13:02:24] • [IP: 80.149.82.***]

nawożenie piachu to co innego ale przestańcie cudować że od tego podnosi się poziom wód gruntowych, zaraz okaże się że poziom wody w zalewie i kanałach też podnosi się przez nawiezienie piachu.

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 12:46:35] • [IP: 176.221.122.**]

Kolejny pi-sowski zamek powstaje, nie wiadomo czyj!

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 12:46:02] • [IP: 176.221.123.***]

Gdyby to koło mojego domu tak zrobili to stanęłabym na głowie żeby ten horror zakończyć, nasze urzędasy to mają wszystkich i wszystko w dupie i funkcjonują według porzekadła ;na władzę nie poradzę ale telewizja to sobie poradzi, tylko tak można domagać się sprawiedliwości.mieszkanka Karsiborza

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 12:24:45] • [IP: 89.151.33.**]

Najpierw trzeba iść do instytucji które takimi sprawami się zajmują.

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 11:07:18] • [IP: 149.202.98.***]

Walić pseudo-urzędasów po mordach stalowym prętem.

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 10:46:48] • [IP: 149.202.98.***]

Złapać" Gumolepa" za ten jego żydowski parchaty nos i tarmosić tak długo, aż powie co tam się dzieje.

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 10:42:26] • [IP: 213.155.174.***]

To samo co w Warszawie. Będą ją wykurzać powoli nie dając spokoju. Stary numer. Cały kraj to mafia deweloperów.

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 10:19:35] • [IP: 46.205.149.***]

Skandal! Urzędnicy biorą swoje wynagrodzenie za to aby było przestrzegane prawo a nie rządziły układy mafijne!!

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 09:59:55] • [IP: 2.106.93.**]

Odnoszę wrażenie, że Polak we własnym kraju jest obywatelem trzeciej kategorii. Dziś priorytetem dla władz są chyba inni ludzie

Oglądasz 1-25 z 50
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Wtorek: Na obszarze prawie całego kraju będą występować temperatury maksymalne wzrastające do 30°C/33°C powodując upały. Miejscami mogą także pojawiać się słabe burze ■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■