POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [15.05.2022, 20:16:11] • Świnoujście

W kurzu, brudzie i wodzie. Życie 80-letniej karsiborzanki to katorga. Czy władze nie chcą ujawnić przyczyny tego skandalu? Zobacz film!

W kurzu, brudzie i wodzie. Życie 80-letniej karsiborzanki to katorga. Czy władze nie chcą ujawnić przyczyny tego skandalu? Zobacz film!

Zalany teren (fot. iswinoujscie.pl )

To się po prostu nie mieści w głowie! A urzędnicy, od kilku miesięcy, nabrali wody w usta. 80-letnia staruszka od trzech lat żyje osaczona piachem, pyłem, a od roku jeszcze większym piachem i hałasem. Czasem trudno jej przejść przez podwórko, które zamienia się w wielkie grzęzawisko. Kiedyś, to miejsce było prawdziwym rajem, a otoczenie domu tonęło w kwiatach i drzewach. Niestety, od kiedy na działce obok tajemniczy właściciel zaczął podwyższać poziom gruntu, woda spłynęła na teren sąsiadki. Co ciekawe teren stał się jakimś mega magazynem i usługą w kruszeniu kamieni że narobiły jeszcze większych szkód dla tej posesji. Władze nie chcą nawet ujawnić jaka inwestycja wyrasta za jej ogrodzeniem ani czy ma pozwolenie na podwyższenie terenu i magazynowania tak ogromnej iloci piachu i kamieni. Ta kuriozalna sytuacja ma miejsce przy ulicy Wierzbowej 3, w centrum modnego podmiejskiego osiedla - Karsibór.



Z jednej strony urokliwy zabytkowy kościółek, modernizowana droga miejska i piękne posesje. Z drugiej rajskie krajobrazy wstecznej delty Świny, szuwary rozlewiska, żeglarski raj. Działka, na której stoi dom kobiety ma, cudowną wręcz lokalizację i niejeden mógłby pozazdrościć domku w takim miejscu. Dzisiaj poumierały drzewa, a teren wokół domu zgnił.

W kurzu, brudzie i wodzie. Życie 80-letniej karsiborzanki to katorga. Czy władze nie chcą ujawnić przyczyny tego skandalu? Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Zamieszkująca przy ulicy Wierzbowej Pani jest na krańcach nerwowej wytrzymałości. Hałas, pyły i potężne chały piasku utworzyły ”jezioro” na podwórku karsiborzanki. Jej największym marzeniem jest kontakt ze sprawcą tej gehenny. Według podstawowych zasad jakie obowiązują inwestorów administracja terenu, na którym prowadzą działalność powinna mieć pełną wiedzę o osobach i firmach prowadzących tu prace. Kto tu tak pozwolił magazynować potężne sterty piachu i kamieni za płotem mieszkanki, że władze „nabrały wody w usta” i, nie są w stanie pomóc?

W kurzu, brudzie i wodzie. Życie 80-letniej karsiborzanki to katorga. Czy władze nie chcą ujawnić przyczyny tego skandalu? Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Kobieta próbowała osobiście już wcześniej dowiedzieć się w magistracie kto jest Tam uciążliwym sąsiadem, podjąć rozmowę. Wizyty i rozmowy jednak nie przyniosły skutku, spróbowała więc także oficjalnej ścieżki. W odpowiedzi na pismo skierowane do Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa dowiedziała się, że... niczego nie jest w stanie się dowiedzieć. O swoim jeszcze większym problemie opowiadała naszemu reporterowi.

W kurzu, brudzie i wodzie. Życie 80-letniej karsiborzanki to katorga. Czy władze nie chcą ujawnić przyczyny tego skandalu? Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Redakcja iswinoujscie.pl odwiedziła kobietę w miejscu zamieszkania. Bez zwłoki także my napisaliśmy pytanie w tej sprawie do Urzędu Miasta. Już dzień później otrzymaliśmy odpowiedź. Zamiast merytorycznych wyjaśnień rzecznik prezydenta Świnoujścia... poprosił o dane osobowe kobiety. Zupełnie jakby adres pod którym doszło do tej skandalicznej sytuacji nie wystarczył by wyjaśnić co się tam dzieje. Najwyraźniej naiwnie przeceniliśmy naszych urzędników.

Zgodnie prawem, od końca lutego 2022 domagamy się rzeczowych wyjaśnień w tej sprawie i przerwania męczarni Pani, której - już choćby z racji samego wieku(!), należy się pomoc i zapewnienie godnych warunków życia w uroczym Karsiborze!!!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 50

gość • Niedziela [22.05.2022, 15:49:34] • [IP: 89.174.73.**]

Szczerze Pani współczuję! Radziłabym zgłosić problem do programu Pani Elżbiety Jaworowicz. Jestem przekonana, że uzyska Pani bezpłatną pomoc. Pani redaktor nie z takimi sobie radziła. Powodzenia!

gpk • Czwartek [19.05.2022, 14:56:16] • [IP: 89.171.59.***]

Co ciekawe teren stał się jakimś mega magazynem i usługą w kruszeniu kamieni że narobiły jeszcze większych szkód dla tej posesji JA P... DO SZKOŁY TOTO CHODZIŁO ?!!

Gość • Środa [18.05.2022, 16:05:40] • [IP: 176.221.123.***]

Dzicz tak ma. W bardziej cywilizowanych regionach, rejony podmokłe, zagrożone podtopieniami, zalaniami, powodziami itp., są wyłączone spod inwestycji i żaden układowiec tam nie wejdzie, nawet kurnika nie wybuduje. W mieście promenad, błękitnej flagi i trzech sołectw - panuje najwidoczniej inna mentalność, mianowicie szacunek dla układowców i brak szacunku dla samotnej, starszej, biednej Osoby. Po co w ogóle Redakcja chodzi do Urzędu, czy nie lepiej byłoby poświęcić czas na wizytę w którymś z centrów katolickiego społeczeństwa, np. Parafii?

Gość • Wtorek [17.05.2022, 19:09:00] • [IP: 62.69.252.***]

nie wie Pani co zrobic telewizje zciagnacona zalatwi sprawe szybko

Gość • Wtorek [17.05.2022, 18:44:13] • [IP: 37.248.170.**]

A ja se teren podnosiłem podnoszę i będę podnosił a na górce powstanie moja villa

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 23:17:24] • [IP: 37.248.222.***]

Perła Bałtyku robi sie przez architekture horrorem...pozwolenia wydaja tylko swoim. ..z układów...a reszta niech czeka latami na pozwolenia...Czas zaprosić silną panią redaktor Jaworowicz

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 20:35:56] • [IP: 176.221.122.**]

I przede wszystkim- czy takie głośne prace trwające tak długo są dozwolone na takim obszarze?

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 20:26:55] • [IP: 176.221.122.**]

Wiadomo, że chodzi im o Państwa działkę! Chcą was wykurzyć, tak życie uprzykrzyć, że działka pójdzie za pół ceny lub za darmo oddacie aby stamtąd się tylko wynieść. 5 lat nie może trwać podnoszenie terenu, inwestycja żadna nie powstaje. A wszystko za aprobatą urzędników w Świnoujściu.

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 19:38:41] • [IP: 5.173.30.**]

Bezczelność, władzy nie ma granic Sąsiad wredna świnia 🐷, karma wraca

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 19:28:51] • [IP: 37.47.186.***]

Pozwolić podnosić teren bez sprawdzenia stanu to zwykle kur..o.byle śmieć napisze pismo i juz będzie podnosił

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 18:35:37] • [IP: 5.173.26.**]

To nie zalane łąki A Rzecki nurt

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 17:23:33] • [IP: 176.221.122.**]

na 3 zdjęciu widać że były chyba jakieś ulewne deszcze w Karsiborzu, albo tak pora roku że gruntowa woda wychodzi, bo w oddali widać tez niebieskie place, czyli łąki zalane

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 14:44:43] • [IP: 37.248.171.***]

Być może ktoś z magistratu jest związany z tą inwestycją i nie chce by to wyszło na jaw przed końcem inwestycji. Moze warto zaprosic redaktorów którejś z ogolnopolskich telewizji.

Gość specjalny • Poniedziałek [16.05.2022, 14:23:10] • [IP: 5.146.248.**]

Bezprawie dla Polaków nazywa się Polska. Anarchia nazywa się Świnoujście.

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 14:12:32] • [IP: 176.221.122.**]

Do IP 149.202.98. godz. 10:46:48 Kto to jest ten" Gumolep " ? Czy żeby złapać " za ten jego żydowski parchaty nos " jak piszesz, to trzeba się wybrać na bliski wschód ?

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 13:50:52] • [IP: 185.210.38.***]

Powinni zacząć od przepustów do zbiornika wodnego. jeszcze na to czas.

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 13:02:24] • [IP: 80.149.82.***]

nawożenie piachu to co innego ale przestańcie cudować że od tego podnosi się poziom wód gruntowych, zaraz okaże się że poziom wody w zalewie i kanałach też podnosi się przez nawiezienie piachu.

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 12:46:35] • [IP: 176.221.122.**]

Kolejny pi-sowski zamek powstaje, nie wiadomo czyj!

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 12:46:02] • [IP: 176.221.123.***]

Gdyby to koło mojego domu tak zrobili to stanęłabym na głowie żeby ten horror zakończyć, nasze urzędasy to mają wszystkich i wszystko w dupie i funkcjonują według porzekadła ;na władzę nie poradzę ale telewizja to sobie poradzi, tylko tak można domagać się sprawiedliwości.mieszkanka Karsiborza

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 12:24:45] • [IP: 89.151.33.**]

Najpierw trzeba iść do instytucji które takimi sprawami się zajmują.

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 11:07:18] • [IP: 149.202.98.***]

Walić pseudo-urzędasów po mordach stalowym prętem.

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 10:46:48] • [IP: 149.202.98.***]

Złapać" Gumolepa" za ten jego żydowski parchaty nos i tarmosić tak długo, aż powie co tam się dzieje.

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 10:42:26] • [IP: 213.155.174.***]

To samo co w Warszawie. Będą ją wykurzać powoli nie dając spokoju. Stary numer. Cały kraj to mafia deweloperów.

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 10:19:35] • [IP: 46.205.149.***]

Skandal! Urzędnicy biorą swoje wynagrodzenie za to aby było przestrzegane prawo a nie rządziły układy mafijne!!

Gość • Poniedziałek [16.05.2022, 09:59:55] • [IP: 2.106.93.**]

Odnoszę wrażenie, że Polak we własnym kraju jest obywatelem trzeciej kategorii. Dziś priorytetem dla władz są chyba inni ludzie

Oglądasz 1-25 z 50
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ 1 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się seminarium dla radnych na którym zaprezentowany zostanie projekt przyszłorocznego budżetu miasta ■ Od godziny 9.14 rozpoczęły się obrady 70 sesji Rady Miasta. W związku z remontem sali konferencyjnej rady Miasta radni spotkali się tym razem w Bibliotece Miejskiej ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■