POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [07.03.2022, 10:36:05] • Świnoujście

Dzień kobiet na 230. parkrunie

Dzień kobiet na 230. parkrunie

fot. Marcin Ruciński

Parkrunowi biegacze minionej soboty ponownie mieli powody do świętowania. Nie dość, że całkiem okrąglutki niczym brzuszek skanującego Zbyszka #230 parkrun Świnoujście to jeszcze pod szyldem Międzynarodowego Dnia Kobiet . Dlatego też tego dnia nasze drogie panie mogły się czuć bardziej wyjątkowo. Doping na poszczególnych punktach trasy był jakby głośniejszy, całą imprezę zabezpieczało męskie grono wolontariuszy (prawie), a na mecie koordynator Tomasz częstował nasze urocze parkrunerki bynajmniej nie goździkami i rajstopami a słodkościami od pana Wedla. Przeurocze panie rewanżowały się wdzięcznymi uśmiechami mimo wzmagającego się wysiłku fizycznego.

Co do merytorycznej odsłony dzisiejszego #230 parkrun Świnoujście – wzięło w nim udział 43 zawodników z czego prawie połowa bo 20 to uczestnicy płci ładniejszej a pozostałe 23 osoby to przedstawiciele płci silniejszej. Mieliśmy oprócz lokalnych biegaczo-truchtaczy gości z Żagania i Lipska. W biegu towarzyszyło zawodnikom 7 czworonożnych przyjaciół mniejszych. I tak w pięknych okolicznościach przyrody przy delikatnym chłodzie rozwiewanym przez gorąc zapału i emocji uczestników wśród beneficjentek Święta Kobiet najszybszymi okazały się: Karolina ROMAŃSKA (22:30 - nowy rekord życiowy) , Agnieszka GRYMUŁA (24:21 – nowy rekord życiowy) oraz Jagoda DELUGA (24:51 – nowy rekord życiowy).

Dzień kobiet na 230. parkrunie

fot. Marcin Ruciński

Jak widać gorący doping panów oraz świąteczny nastrój sprawił, że nasze parkrunerki chętnie poprawiały swoje życiówki – chyba trzeba będzie co tydzień organizować specjalne świąteczne edycje parkrun Świnoujście, aby padało jak najwięcej rekordów. Wśród panów najkrócej dzisiaj na trasie przebywali: Robert DERDA (20:20), Robert RUMISTRZEWICZ (20:43) oraz Marek JASIUCHNA (21:03). Odnotowano 3 debiutantów a 9 rekordów życiowych zostało poprawionych. Najszybszym gratulujemy wyników – w szczególności paniom za rekordy – a pozostałym startu. Jesteście wszyscy jak zwykle wielcy.

Dzień kobiet na 230. parkrunie

fot. Marcin Ruciński

Po szczegółowe wyniki zapraszamy na www.parkrun.pl/swinoujscie/results/latestresults/

Dzień kobiet na 230. parkrunie

fot. Marcin Ruciński

A na koniec notatki, jak zwykle podziękowania i zaproszenia. I tak serdecznie dziękujemy: wolontariuszom (19 sztuk) – za organizację #230 parkrun Świnoujście, uczestnikom – za to, że im się jak zwykle chciało, psiakom – za to, że dzielnie wspierały swoich opiekunów, koordynatorowi – za słodki poczęstunek, hotelowi Trzy Wyspy – za węglowodanowe cookies wsparcie oraz wszystkim biegającym, truchtającym i spacerującym paniom – za to, że czynicie nie tylko ten specjalny parkrun piękniejszym. Jeszcze raz wszystkiego co najlepsze z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. A za tydzień znów spotkamy się w Parku Zdrojowym. Kolejna ekipa wolontariuszy zapewni wyśmienite warunki do porannego biegania po parku w #231 parkrun Świnoujście. Nie może zatem Was tam zabraknąć. Będziemy czekać o 9.00 na lini startu usytuowanej przy boisku w Parku Zdrojowym. No Run, No Fun.

Zespół parkrun Świnoujście
Notatka - Zbigniew Kosel


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu - w czwartek, 30 listopada o godz. 11:00 - serdecznie zaprasza dzieci oraz wszystkie inne osoby zainteresowane na spotkanie z Michałem Juszczakiewiczem, podsumowujące obchody Roku Mikołaja Kopernika. Tytuł spotkania: „Przed imieninami Mikołaja”. Zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■