POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [14.01.2022, 21:44:01] • Świnoujście

Ogromne drzewo runęło na chodnik i część jezdni! To cud, że nikomu nic się nie stało

Ogromne drzewo runęło na chodnik i część jezdni! To cud, że nikomu nic się nie stało

fot. iswinoujscie.pl

Niebezpiecznie było przy ulicy Grunwaldzkiej. Tam na chodnik i część jezdni runęło ogromne drzewo. Wiatrołom do czasu przyjazdu na miejsce strażaków zatarasował chodnik.

W działaniach wzięły udział 3 zastępy strażaków.

- Strażacy pocięli drzewo, a następnie usunęli je na pobocze. Poinformowano o zdarzeniu urzędników - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu.

Ogromne drzewo runęło na chodnik i część jezdni! To cud, że nikomu nic się nie stało

fot. Sławomir Ryfczyński

Strażacy otrzymali wezwanie w piątek, 14 stycznia przed godziną 12:00. Działania na miejscu trwały ponad 30 minut.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 110, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 110

• Piątek [21.01.2022, 14:01:37] • [IP: 77.88.191.**]

PRZY UL. W. POLSKIEGO NA PASIE DRZEW KTORE ZNAJDUJA SIE PRZED WEJSCIEM-WJAZDEM NA PLAC CASTORAMY Z PRAWEJ STRONY WISI OGROMNY KONAR NA DRZEWIE NA WYSOKOSCI 5-7 METROW TUZ PRZY KORONIE. SA WICHURY I JAK SPADNIE TO NADZIEJE JAK NA PAL. NIESZCZESCIE WISI W POWIETRZU. JA JUZ ZGLASZLAM STRAZY MIEJSKIEJ I EFEKTU BRAK. CZY TO TAKIE TRUDNE DO USTALENIA MIEJSCE. CZY NALEZY KOGOS ZAPROWADZIC ZA RACZKE I POKAZAC.PROSZE NA SERIO ZAINTERESOWAC SIE PRZEZ OSOBY ODPOWIEDZIALNE ZA STAN DRZEW W SWINOUJSCIU. CZY ZNOW NATURA SAMA MUSI ZALATWIC PROBLEM.

GośćVIII • Środa [19.01.2022, 20:14:18] • [IP: 178.238.247.**]

Kilka lat temu, po remoncie ulicy, pisałem do urzędu prośbę, że drzewo rosnące zaraz przy przejściu dla pieszych, tu pokazane na zdjęciu, stwarza niebezpieczeństwo swoją słabą strukturą oraz powoduje zasłanianie widoku na pasach, dla pieszego jak i kierowcy. Efekty pracy urzędniczej i posługi dla mieszkańców widać na obrazku. Szczęście, że nikt przez nieudolność urzędu nie zginął.

Gość • Wtorek [18.01.2022, 14:50:19] • [IP: 31.11.131.**]

Przecież to drzewo jest spruchniale od srodka! I tak wcześniej czy później runelo by. Na ul Siemiradzkiego też runęła brzoza która latami była zgłaszana do wycinki.Mieszkancy czekali latami. Dopiero natura zrobila porządek. Mało brakowało a zmiażdżyła by auto.

Gość • Wtorek [18.01.2022, 14:46:41] • [IP: 31.11.131.**]

Przecież to drzewo jest spruchniale od srodka! I tak wcześniej czy później runelo by. Prz

Gość • Wtorek [18.01.2022, 09:54:39] • [IP: 5.173.136.**]

A drzewo było imienia. ...

509747004 • Poniedziałek [17.01.2022, 19:39:27] • [IP: 5.184.241.**]

Mam do wynajęcia kawalerkę umeblowaną z balkonem i widną kuchnią, przy ul. Malczewskiego.Wynajem od 01.02.2022 do 31.o5 2022.Teren ogrodzony wjazd na pilot.Koszt najmu 1400zł. +kaucja.

Gość • Poniedziałek [17.01.2022, 11:48:48] • [IP: 149.156.152.***]

Natura zrobiła swoje. To czego nie potrafili opiekunowie. I zrobiła to tak, że żaden człowiek nie ucierpiał. Chwała jej za to. A teraz prosimy, aby osoby odpowiedzialne dokonały przeglądu, i tam gdzie jest to wskazane odnowiły drzewostan. Zanim komuś nie stanie się krzywda. Proszę przy tym nie kierować się głosami ekologów, lecz dendrologów. Oni się na tym znają w przeciwieństwie do pierwszych. A swoją drogą w tym miejscu zrobiło się bezpieczniej na przejściu.

Gość • Poniedziałek [17.01.2022, 10:23:48] • [IP: 62.69.252.**]

W końcu przejście będzie bezpieczne.

Gość • Poniedziałek [17.01.2022, 07:27:22] • [IP: 82.81.218.**]

Zielony terroryzm górą. Wszystkie drzewa wzdłuż remontowanej drogi powinny zostać wycięte i nasadzone nowe. Większość tych drzew" pamięta" Hitlera albo jego przodków.

Gość • Niedziela [16.01.2022, 13:00:41] • [IP: 178.238.252.**]

Centrum miasta i tak się dba o bezpieczeństwo swoich mieszkańców, przecież istnieje coś takiego jak prześwietlanie drzew.

Gość • Niedziela [16.01.2022, 12:23:06] • [IP: 46.205.147.**]

Tak to dbają o zieleń w Swinoujsciu. Przeciez ktoś bada drzewa i powinny być wszystkie stare i chore drzewa pousuwane żeby było bezpiecznie

Gość • Niedziela [16.01.2022, 10:19:09] • [IP: 78.10.206.**]

Przyczyną była sól, którą od kilku lat sypią zimą.

Gość • Niedziela [16.01.2022, 08:52:44] • [IP: 5.173.143.***]

W końcu będzie dobra widoczność. Tylko jak teraz się doprosić żeby w bęzpiecznej odległości sasadzili coś nowego...

Gość • Niedziela [16.01.2022, 08:11:27] • [IP: 178.238.252.**]

To pewnie drzewo, które wszystkim przeszkadzało...

Gość • Niedziela [16.01.2022, 01:27:56] • [IP: 176.221.124.**]

Pozdrawiam strażaków z każdej zmiany. Dobra robota Jesteście Najlepsi

Marian • Sobota [15.01.2022, 23:10:46] • [IP: 5.174.234.**]

Te drzewa które stoją obok drogi to będą w następnej kolejności się przewracać, ponieważ każde z nich ma uszkodzony system korzeni spowodowane pracami przy budowie drogi we wcześniejszych latach a po drugie to czego te drzewo ma się trzymać jak tam jest tylko asfalt i chodniki

Gość • Sobota [15.01.2022, 22:00:55] • [IP: 176.221.125.**]

zmur tylko zdrowe drzewa wycina bo przeszkadzają deweloperom

Gość • Sobota [15.01.2022, 20:53:33] • [IP: 176.221.124.**]

Drezwostan nalezy uzupelniac i o niego dbac. Trudno sie dziwic ze niektore drzewa sa w takim stanie jak nikt ich stanu nie kontroluje a pamietaja czasow sadzenia ich przez samych niemcow. Jesli sa zwolennicy calkowitej wycinki, to proponuje w centrum miasta zrobic wydme i plaze. Juz Bohaterow Wrzesnia nie da sie latem przejsc bo zar sie z nieba leje a nie ma tak ani jednego drzewa ktore dawalo by cien... Nasuwa sie mysl Po co uczyc dzieciaki w szkole ze drzewa chronia przed upalem a przedewszystkim daja tlen

Gość • Sobota [15.01.2022, 20:35:35] • [IP: 212.144.51.***]

Pamietam jak je sadzilismy...Czy to juz pora i na nas?...

Gość • Sobota [15.01.2022, 20:09:05] • [IP: 178.238.252.***]

Co robi Pani w-cie Prezydent … powinna zlecać badania aby usuwać takie drzewa. To skandal brak nadzoru, zagrożenie życia dla mieszkańców.

Wierszyk • Sobota [15.01.2022, 19:27:04] • [IP: 46.205.146.***]

17:44 To zapowiedź upadku Donka, bo gdy jego dziadek wstępował do Wehrmachtu, to drzewo wychodziło z nasionka.

pionier 52 • Sobota [15.01.2022, 19:04:43] • [IP: 88.156.234.***]

pamiętam jak zakończono remont ul Grunwaldzka...były głosy aby to drzewo usunąc bo zagraża pieszym i kierowcom...a tych debili co wstawiaja tu polityczne posty chetnie bym kopnął w dupę...

Gość • Sobota [15.01.2022, 18:59:10] • [IP: 176.221.124.***]

NARESZCIE!!ZROBIONO TAM SPOWOLNIACZE BO BYLA ZLA WIDOCZNOSC NADJEZDZAJACYCH AUT!!TYLE RAZY PISALISMY O TYM ZAGROZENI I CO!!NATURA MADRZEJSZA OD GADUL I TYLKO GADUL!!STARE, CHORE, BRZUCHATE DRZEWO OD LAT BYLO DLA NAS ZAGROZENIEM!!DZIEKI PRZYRODO!!

Gość • Sobota [15.01.2022, 17:44:17] • [IP: 31.0.176.***]

URZĄD MIASTA LATAMI BADAŁ TO DRZEWO. TO PEWNIE POMNIK DOBREJ ZMIANY PIS.

Gość • Sobota [15.01.2022, 17:24:54] • [IP: 46.231.56.***]

Nareszcie! Problem nie do rozwiązania załatwiła natura.

Oglądasz 1-25 z 110
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Na północnym - zachodzie będą występować temperatury maksymalne wzrastające do 30°C/31°C powodując upały ■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■