POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [14.01.2022, 21:44:01] • Świnoujście

Ogromne drzewo runęło na chodnik i część jezdni! To cud, że nikomu nic się nie stało

Ogromne drzewo runęło na chodnik i część jezdni! To cud, że nikomu nic się nie stało

fot. iswinoujscie.pl

Niebezpiecznie było przy ulicy Grunwaldzkiej. Tam na chodnik i część jezdni runęło ogromne drzewo. Wiatrołom do czasu przyjazdu na miejsce strażaków zatarasował chodnik.

W działaniach wzięły udział 3 zastępy strażaków.

- Strażacy pocięli drzewo, a następnie usunęli je na pobocze. Poinformowano o zdarzeniu urzędników - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu.

Ogromne drzewo runęło na chodnik i część jezdni! To cud, że nikomu nic się nie stało

fot. Sławomir Ryfczyński

Strażacy otrzymali wezwanie w piątek, 14 stycznia przed godziną 12:00. Działania na miejscu trwały ponad 30 minut.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 110, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 110

• Piątek [21.01.2022, 14:01:37] • [IP: 77.88.191.**]

PRZY UL. W. POLSKIEGO NA PASIE DRZEW KTORE ZNAJDUJA SIE PRZED WEJSCIEM-WJAZDEM NA PLAC CASTORAMY Z PRAWEJ STRONY WISI OGROMNY KONAR NA DRZEWIE NA WYSOKOSCI 5-7 METROW TUZ PRZY KORONIE. SA WICHURY I JAK SPADNIE TO NADZIEJE JAK NA PAL. NIESZCZESCIE WISI W POWIETRZU. JA JUZ ZGLASZLAM STRAZY MIEJSKIEJ I EFEKTU BRAK. CZY TO TAKIE TRUDNE DO USTALENIA MIEJSCE. CZY NALEZY KOGOS ZAPROWADZIC ZA RACZKE I POKAZAC.PROSZE NA SERIO ZAINTERESOWAC SIE PRZEZ OSOBY ODPOWIEDZIALNE ZA STAN DRZEW W SWINOUJSCIU. CZY ZNOW NATURA SAMA MUSI ZALATWIC PROBLEM.

GośćVIII • Środa [19.01.2022, 20:14:18] • [IP: 178.238.247.**]

Kilka lat temu, po remoncie ulicy, pisałem do urzędu prośbę, że drzewo rosnące zaraz przy przejściu dla pieszych, tu pokazane na zdjęciu, stwarza niebezpieczeństwo swoją słabą strukturą oraz powoduje zasłanianie widoku na pasach, dla pieszego jak i kierowcy. Efekty pracy urzędniczej i posługi dla mieszkańców widać na obrazku. Szczęście, że nikt przez nieudolność urzędu nie zginął.

Gość • Wtorek [18.01.2022, 14:50:19] • [IP: 31.11.131.**]

Przecież to drzewo jest spruchniale od srodka! I tak wcześniej czy później runelo by. Na ul Siemiradzkiego też runęła brzoza która latami była zgłaszana do wycinki.Mieszkancy czekali latami. Dopiero natura zrobila porządek. Mało brakowało a zmiażdżyła by auto.

Gość • Wtorek [18.01.2022, 14:46:41] • [IP: 31.11.131.**]

Przecież to drzewo jest spruchniale od srodka! I tak wcześniej czy później runelo by. Prz

Gość • Wtorek [18.01.2022, 09:54:39] • [IP: 5.173.136.**]

A drzewo było imienia. ...

509747004 • Poniedziałek [17.01.2022, 19:39:27] • [IP: 5.184.241.**]

Mam do wynajęcia kawalerkę umeblowaną z balkonem i widną kuchnią, przy ul. Malczewskiego.Wynajem od 01.02.2022 do 31.o5 2022.Teren ogrodzony wjazd na pilot.Koszt najmu 1400zł. +kaucja.

Gość • Poniedziałek [17.01.2022, 11:48:48] • [IP: 149.156.152.***]

Natura zrobiła swoje. To czego nie potrafili opiekunowie. I zrobiła to tak, że żaden człowiek nie ucierpiał. Chwała jej za to. A teraz prosimy, aby osoby odpowiedzialne dokonały przeglądu, i tam gdzie jest to wskazane odnowiły drzewostan. Zanim komuś nie stanie się krzywda. Proszę przy tym nie kierować się głosami ekologów, lecz dendrologów. Oni się na tym znają w przeciwieństwie do pierwszych. A swoją drogą w tym miejscu zrobiło się bezpieczniej na przejściu.

Gość • Poniedziałek [17.01.2022, 10:23:48] • [IP: 62.69.252.**]

W końcu przejście będzie bezpieczne.

Gość • Poniedziałek [17.01.2022, 07:27:22] • [IP: 82.81.218.**]

Zielony terroryzm górą. Wszystkie drzewa wzdłuż remontowanej drogi powinny zostać wycięte i nasadzone nowe. Większość tych drzew" pamięta" Hitlera albo jego przodków.

Gość • Niedziela [16.01.2022, 13:00:41] • [IP: 178.238.252.**]

Centrum miasta i tak się dba o bezpieczeństwo swoich mieszkańców, przecież istnieje coś takiego jak prześwietlanie drzew.

Gość • Niedziela [16.01.2022, 12:23:06] • [IP: 46.205.147.**]

Tak to dbają o zieleń w Swinoujsciu. Przeciez ktoś bada drzewa i powinny być wszystkie stare i chore drzewa pousuwane żeby było bezpiecznie

Gość • Niedziela [16.01.2022, 10:19:09] • [IP: 78.10.206.**]

Przyczyną była sól, którą od kilku lat sypią zimą.

Gość • Niedziela [16.01.2022, 08:52:44] • [IP: 5.173.143.***]

W końcu będzie dobra widoczność. Tylko jak teraz się doprosić żeby w bęzpiecznej odległości sasadzili coś nowego...

Gość • Niedziela [16.01.2022, 08:11:27] • [IP: 178.238.252.**]

To pewnie drzewo, które wszystkim przeszkadzało...

Gość • Niedziela [16.01.2022, 01:27:56] • [IP: 176.221.124.**]

Pozdrawiam strażaków z każdej zmiany. Dobra robota Jesteście Najlepsi

Marian • Sobota [15.01.2022, 23:10:46] • [IP: 5.174.234.**]

Te drzewa które stoją obok drogi to będą w następnej kolejności się przewracać, ponieważ każde z nich ma uszkodzony system korzeni spowodowane pracami przy budowie drogi we wcześniejszych latach a po drugie to czego te drzewo ma się trzymać jak tam jest tylko asfalt i chodniki

Gość • Sobota [15.01.2022, 22:00:55] • [IP: 176.221.125.**]

zmur tylko zdrowe drzewa wycina bo przeszkadzają deweloperom

Gość • Sobota [15.01.2022, 20:53:33] • [IP: 176.221.124.**]

Drezwostan nalezy uzupelniac i o niego dbac. Trudno sie dziwic ze niektore drzewa sa w takim stanie jak nikt ich stanu nie kontroluje a pamietaja czasow sadzenia ich przez samych niemcow. Jesli sa zwolennicy calkowitej wycinki, to proponuje w centrum miasta zrobic wydme i plaze. Juz Bohaterow Wrzesnia nie da sie latem przejsc bo zar sie z nieba leje a nie ma tak ani jednego drzewa ktore dawalo by cien... Nasuwa sie mysl Po co uczyc dzieciaki w szkole ze drzewa chronia przed upalem a przedewszystkim daja tlen

Gość • Sobota [15.01.2022, 20:35:35] • [IP: 212.144.51.***]

Pamietam jak je sadzilismy...Czy to juz pora i na nas?...

Gość • Sobota [15.01.2022, 20:09:05] • [IP: 178.238.252.***]

Co robi Pani w-cie Prezydent … powinna zlecać badania aby usuwać takie drzewa. To skandal brak nadzoru, zagrożenie życia dla mieszkańców.

Wierszyk • Sobota [15.01.2022, 19:27:04] • [IP: 46.205.146.***]

17:44 To zapowiedź upadku Donka, bo gdy jego dziadek wstępował do Wehrmachtu, to drzewo wychodziło z nasionka.

pionier 52 • Sobota [15.01.2022, 19:04:43] • [IP: 88.156.234.***]

pamiętam jak zakończono remont ul Grunwaldzka...były głosy aby to drzewo usunąc bo zagraża pieszym i kierowcom...a tych debili co wstawiaja tu polityczne posty chetnie bym kopnął w dupę...

Gość • Sobota [15.01.2022, 18:59:10] • [IP: 176.221.124.***]

NARESZCIE!!ZROBIONO TAM SPOWOLNIACZE BO BYLA ZLA WIDOCZNOSC NADJEZDZAJACYCH AUT!!TYLE RAZY PISALISMY O TYM ZAGROZENI I CO!!NATURA MADRZEJSZA OD GADUL I TYLKO GADUL!!STARE, CHORE, BRZUCHATE DRZEWO OD LAT BYLO DLA NAS ZAGROZENIEM!!DZIEKI PRZYRODO!!

Gość • Sobota [15.01.2022, 17:44:17] • [IP: 31.0.176.***]

URZĄD MIASTA LATAMI BADAŁ TO DRZEWO. TO PEWNIE POMNIK DOBREJ ZMIANY PIS.

Gość • Sobota [15.01.2022, 17:24:54] • [IP: 46.231.56.***]

Nareszcie! Problem nie do rozwiązania załatwiła natura.

Oglądasz 1-25 z 110
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Od godz. 9 w Świnoujściu funkcjonują obie przeprawy promowe. O godz. 9 pierwszy prom Karsibór skierowany został na przeprawę Centrum. Na przeprawie Warszów wciąż kursują cztery promy, by jak najszybciej rozładować kolejki. Już o godz. 9.20 sytuacja po stronie zachodniej przeprawy Warszów jest opanowana, kolejki zostały rozładowane. Samochody ciężarowe przekierowane zostały na przeprawę Centrum. Normuje się również sytuacja na wyspie Wolin. Kierowcy przez CB Radio nadają komunikaty, by kierować auta na przeprawę Centrum, do działań włączyła się również Straż Miejska. ■ Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, od czwartku (20 stycznia) od godz. 21.30 nie pływają promy Karsibór w Świnoujściu. Woda w kanale portowym przekroczyła stan alarmowy. Taki stan może utrzymać się nawet do godzin popołudniowych. Na przeprawie Warszów pływają obecnie trzy promy Bielik i jeden Karsibór. Ruch jest spory, wciąż ustawiają się kolejki, przede wszystkim dlatego, że na miejską przeprawę kierowane są wszystkie samochody ciężarowe. Według informacji od dyrektora Żeglugi Świnoujskiej Pawła Szynkaruka, taka sytuacja może utrzymać się nawet do godz. 14 w piątek. ■ Mieszkaniec podzielił się swoimi spostrzeżeniami z przechadzki po mieście. Jego uwagę zwrócił zły stan nawierzchni Placu Wolności. - Przechodząc przez centrum miasta (plac Wolności) i widząc odpadnięte duże płyty, należałoby zadać pytanie, czy w miejscu tym nie powinno się przeprowadzić kontroli stanu płytek i innej infrastruktury i zaplanować remont, zanim nastanie sezon letni, zanim tłumy turystów zapełnią plac? Do tego brudny wręcz zasyfiony. ■ Nowy Rok 2022 witamy w domach, wśród najbliższych, z nadzieją na lepsze 365 dni! ■ Dokładnie 15 minut trwała 57 sesja Rady Miasta. Po krótkiej dyskusji radni zatwierdzili wykaz wydatków, które nie wygasają z końcem roku budżetowego ■ Dwa tysiące dwadzieścia jeden lat mija od cudu Betlejemskiej Stajenki. Boże Narodzenie upływa nam w cieniu obostrzeń i informacji o kolejnych ofiarach koronawirusa. Mimo wszystko to najcieplejsze święta w roku. Świętujmy radośnie i… rozważnie! ■ Mieszkańcy Świnoujścia dołączyli do ogólnopolskich manifestacji przeciw Lex TVN - apel.tvn.pl ■ Mimo wątpliwości- radni przyjęli prezydencki projekt budżetu miasta na 2022. Poparcie rajców zyskał też projekt wieloletniej prognozy finansowej miasta do roku 2035 ■ Rada Miasta Świnoujście przyjęła apel do Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi o wsparcie polskiej branży rybackiej w negocjacjach Rządu RP z Komisją Europejską w sprawie rekompensat za obecny oraz przyszłe zakazy połowów ryb. Przyjęcie apelu poprzedzone zostało wysłuchaniem przedstawicieli rybaków ■