POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [14.01.2022, 14:24:32] • Świnoujście

Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu zaprasza!

Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu zaprasza!

fot. Robert Ignaciuk

Już w sobotę, w dniu 15.01.2022 r. odbędą się dwie atrakcje...

Pierwsza to wycieczka kajakowa z Olechwir.pl pod hasłem "Wiosłuj, zwiedzaj i pomagaj" za wrzut do puszki WOŚP a po zejściu z wody - ognisko.

Startujemy o godz. 11.00 z przystani kajakowej w Karsiborze przy ul. 1 Maja 25 (100 m za restauracją Rybaczówka). Cała zaś impreza potrwa do ok. 15.00.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w kajakach obowiązuje wcześniejsza rezerwacja mailem - adres olechwir@gmail.com lub poprzez telefon - 601 754 844.

Po wycieczce zapraszamy na ognisko. Nie zapomnijcie odpowiednio się ubrać i zabrać ze sobą ulubione kiełbaski i pieczywko.

Druga – o godzinie 17.00 w Galerii „Miejsce sztuki 44”, przy ul. Armii Krajowej 13, odbędzie się oficjalne otwarcie wystawy 30-lecia WOŚP na wyspach.

Będzie można obejrzeć fotografie, na których może także i wy się odnajdziecie, artykuły prasowe i inne pamiątki z minionych finałów!

Wystawę będzie można jeszcze zobaczyć w kolejnych dniach, aż do 30. Finału WOŚP, który w tym roku przypada na niedzielę 30 stycznia, ale w dniu otwarcia wystawa z niespodzianką.

Zapraszamy – Siema!

Sztab


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 39

Gość • Niedziela [16.01.2022, 00:14:11] • [IP: 83.170.146.***]

Do145.**Komunę to TY dalej masz we łbie! Wiem o kim piszesz, ale to już dawno nie aktualne. A Piotrowicz komunistyczny prokurator, który w stanie wojennym ścigał opozycje antykomunistyczną, zgnoił wielu ludzi, prominentny działacz PIS, obecnie udający sędziego TK nie zakłóca spokoju Twojego sumienia ??

Gość • Sobota [15.01.2022, 23:52:02] • [IP: 83.170.146.***]

DO144.*** Chama i prostaka to szukaj w swojej rodzinie pisowy dzbanie. Ja PISdzielcu urodziłem się w Ś-CIU!! TY chyba w beczce po śledziach przyjechałeś jełopie!

Gość • Sobota [15.01.2022, 19:49:21] • [IP: 5.173.159.*]

18:37 - dla amatora GW Michnika, brata zbrodniarza, ktorego bronił, GPC to" wszystko jasne", bo GW to zorganizowane ściemnianie. Bożek Owsik otoczony jest polem siłowym milczenia, pozłacania, wybielania, dlatego wyrzucenie siłą dziennikarza z konferencji prasowej nie było końcem konsumenta Zotego Melona, męża kobiety, która w czasie procesu z blogerem Matką Kurką pospiesznie likwidowała inną spółkę, Nrówkę Całą i zakładała Jasną Sprawę.

Gość • Sobota [15.01.2022, 18:37:14] • [IP: 46.205.145.***]

To już nie pałac tylko" "apartament"" ?? Gpc i wszystko jasne. Ale możesz wpisać w wyszukiwarkę, mieszkanie Owsiaka i zobaczysz te luksusy. Myślę że sam mieszkasz w lepszym. Czego ci życzę.😔😔

Gość • Sobota [15.01.2022, 17:36:13] • [IP: 46.205.145.**]

15:20...145.*** cytat:" Według" GPC" mieszkanie Owsiaka jest warte co najmniej milion zł. Ma cztery pokoje oraz garderobę (115 m2). Po dotarciu do księgi wieczystej okazało się, że nie ma zapisu o wpisie banku na hipotece, co oznacza, że apartament kupiono za gotówkę. Owsiak zaprzecza tym doniesieniom." ----- Milion złotych? Moje jest warte ok 200 000 zł. A mam w moim zawodzie niezłą pozycję zawodową - ale nie mam Złotego Melona. I pytanie: dlaczego Owsiak kazał siłą wyrzucić z konferencji prasowej spokojnie zachowującego się M.Rachonia z Tv Republika, gdy pytał Owsiaka o finanse WOŚP? Ochroniarz używając siły wyrzucił dziennikarza, to się po roku 1989 NIGDY nie wydarzyło.

Gość • Sobota [15.01.2022, 15:20:21] • [IP: 46.205.145.***]

14:15:16/niejaka Mazurek była rzecznik prasowy PiS, która wywołała sprawę""pałacu"" przeprosiła Pana Owsiaka za to kłamstwo, ale dla takich jak ty obrzucanie błotem to" "chleb""powszedni.🌴

Gość • Sobota [15.01.2022, 14:16:54] • [IP: 178.238.246.**]

Z pandemia powinien walczyć rząd a rząd pieniądze woli dać Rydzykowi!

Gość • Sobota [15.01.2022, 14:15:16] • [IP: 46.205.145.**]

2:56 - tylko że o.Rydzyk nie buduje sobie wlk.pałacu, jaki ma Owsiak, nie gromadzi w nim swojej rodziny i przyległosci, zyje w klasztorze, wg reguł zakonnych, czyli nawet odrożnia sie od innych duchownych, gdyż księża tzw.diecezjalni jeśli mają do uzytku samochod, to jest to ich własny samochod, mieszkanie jesli maja osobne, co rzadko zreszta się zdarza, to mają wlasne-zakonnik nie moze miec tego jako własnosci, a cokolwiek dostanie jako ofiarę, oddaje zakonowi, nawet najblizszej rodzinie nie moze. To, co robi zakonnik Rydzyk to dzielo Koscioła, nie ma cech dochodowej spółki, jak Złoty Melon Owsiaka - tak traktowany zresztą jest Kk i inne Koscioły w UE, jako instytucje wyzszej użyteczności - i to, czego dokonal tzw. Rydzyk (nie on, lecz caly zespół ludzi swieckich i zakonników) to mowi samo za siebie - muzeum ratowania Żydow, sanktuarium, uczelnia, radio, tv, czasopismo - a krytyka jest taka, jakby to byly park wodny, siec butików, firma informatyczna. On i jego zespoł zrobili to, co zawsze robili zakonnicy.

Gość • Sobota [15.01.2022, 14:07:22] • [IP: 46.205.145.***]

Do wszystkich zwolenników PiS, gdybyście pilnowali swoich przekreciarzy tak jak pilnujecie WOŚP to myślę że zabrakło by prokuratorów.😜😜.

Gość • Sobota [15.01.2022, 13:36:50] • [IP: 176.221.124.**]

11:43:31] • [IP: 5.173.155.*To kto jest odpowiedzialny za " biedę i drożyznę". Owsiak? Polski ład obniżył pobory Prezesa - może jakaś zrzutka.

Gość • Sobota [15.01.2022, 13:00:16] • [IP: 176.221.124.***]

Pochwalam i dziękuję wszystkim, którzy potrafią się dzielić i troszczą się o zdrowie maluszków.Dla naszych małych obywateli Fundacja Owsiaka zrobiła i robi najwięcej. Brawo.

Gość • Sobota [15.01.2022, 12:38:11] • [IP: 46.205.145.**]

11:43...155.* - dziś głownie dają nie ludzie, lecz firmy, bo WOŚP dziś to już tylko platforma reklamowa. Dlatego wpłaty rosną, choc krytycyzm wobec tego wulgarnego człowieka, który przegrał kilka procesów i kazał siłą wyrzucić dziennikarza pytającego go o finanse WOŚP rośnie. Pojawiły sie już całe artykuły dogłębnie ukazujące pozory tego biznesu i cieniutką warstwę dobra, istniejącą głównie u części wolontariuszy, głównie dzieci. Dziś mamy już inną epokę, gdy Owsiak przestał być pozłacanym przez publiczne pieniądze bożkiem, gdy ludzie widzą jego drapowanie się w szaty autorytetu przy zaangażowaniu politycznym, widocznym w wypowiedziach politycznych, zapraszaniu przedstawicieli lewicy i liberalizmu oraz suspendowanego księdza na Woodstock, finansowany także przez odsetki wpłat na WOŚP, o czym całe lata nie wiedziano.

Gość • Sobota [15.01.2022, 11:48:07] • [IP: 88.218.254.**]

30 lat zbierania w Świnoujściu i pokażcie mi jaki sprzęt został dla naszego szpitala zakupiony? Czym to niby mieliby mnie tu nie leczyć bo do puszki nie wrzucam. Po 30 latach to byśmy sami swój szpital wyposażyli!

Gość • Sobota [15.01.2022, 11:43:31] • [IP: 5.173.155.*]

Kiedyś zbiórki i aukcje odbywały się wyłącznie w dniu kiedy była wosp a od kilku lat zbierają już nawet miesiąc przed. Nie dziwi was ludzie dlaczego tak robi? To się zastanówcie może zanim dacie coś do jego puszki. Podobno jest taka drozyzna, wszyscy narzekają na ten rząd i podwyżki, a jak przychodzi dzień Owsiaka to bieda u ludzi zanika. Nie narzekajcie więc bo to wasza hipokryzja i zakłamanie jest bardzo żałosna po prostu!!

PUSZKIN • Sobota [15.01.2022, 11:19:30] • [IP: 178.238.250.**]

Co Owsiak zrobił w czasie Pandemii z zakiszonymi na kontach setkami milionów złotych z poprzednich zbiórek? Przecież zbiera żeby ratować zdrowie Polaków?

Gość • Sobota [15.01.2022, 10:08:34] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Sobota [15.01.2022, 04:45:47] • [IP: 46.205.145.**]O jakim ty sprzęcie piszesz, to gigantomania w wydaniu J.O. i podobnych tobie. Naklejanie serduszek gdzie się da i ile sie da.Nie rozumiesz jeszcze tego? Zapytaj ile i jaki sprzęt jest w Świnoujściu?To się zdziwisz że to w większości mebelki oklejone z każdej strony.

Gość • Sobota [15.01.2022, 04:45:47] • [IP: 46.205.145.**]

22:37. .125.** każdy, kto krytykuje krytyków Złotego Melona i Owsika, niech nie używa sprzętu sfinansowanego za pomocą składek tych krytyków Owsika - sprzętu Owsika jest w użytku publicznej służby zdrowia za sumę tylko 1%, resztę, 99%, finansują Polacy ze swoich pieniędzy-podatków. Wśród tych 99% są krytycy Owsika i jego biznesu, jego przeklenstw publicznych, jego poniewierania innych ludzi (jego przegrane procesy!), jego polecenia do ochroniarzy, by siłą wyrzucili dziennikarza Rachonia z konferencji prasowej, gdy pytał o finanse i rozliczenia WOŚP (co też ochroniarze zrobili).

Gość • Sobota [15.01.2022, 02:56:57] • [IP: 46.205.146.**]

Ci co chcą niech dają a ci co nie chcą niech nie dają i tyle. A Owsiak to w pewnym sensie kawałek, , Rydzyka" i jeden i drugi żyją z tych co dają i umieją przekonać do dawania to ich, , geniusz".

Gość • Sobota [15.01.2022, 02:30:52] • [IP: 37.248.175.**]

Ty ignorancie • [IP: 176.221.125.**] A jaki ty sprzęt widziałeś zakupiony przez wośp? ten chyba co same piguły okleiły naklejkami tej szemranej organizacji ?

Gość • Sobota [15.01.2022, 02:28:07] • [IP: 37.248.175.**]

Pod patronatem tvn, u i wszystko jasne...

Gość • Sobota [15.01.2022, 01:06:10] • [IP: 178.238.251.***]

Gość • Piątek [14.01.2022, 19:05:59] • [IP: 176.221.124.**] przemyślałem. Dam więcej.

Gość • Piątek [14.01.2022, 22:37:46] • [IP: 176.221.125.**]

każdy kto jest przeciw WOŚP niech odmawia w szpitalu leczenia sprzętem zakupionym przez WOŚP. i tyle. ciekawe czy ktoś taki sie znajdzie?? Dać nie chce, psy wiesza, ale ze sprzętu korzysta bardzo chętnie.

Gość • Piątek [14.01.2022, 21:38:27] • [IP: 46.205.144.***]

" Gość • Piątek [14.01.2022, 20:53:26] • [IP: 83.170.146.***] Do 125.*** ty PISdzielcu!! WOŚP nie jest prywatny! A Owsiak jest jednym z kilku osób zasiadających w zarządzie!! Brawo ZHP!! Byli tam od początku...czyli już 30 lat i dalej są i mam nadzieję, że dalej będą!! A komunę to TY masz w tym zrytym łbie pisowy dzbanie !! ***** ***" To ciebie ZA******Y ty nieokrzesany chamie zza Buga!

Gość • Piątek [14.01.2022, 21:37:02] • [IP: 46.205.144.***]

Może portal by się zainteresował dlaczego ostatnia informacja o postępach w budowie tunelu jest z...grudnia a mamy już połowę stycznia? Czy tam się coś dzieje?Słyszałem tylko o opóźnieniu? Akcję synalka MILICJANTA mam w" D". Żyje mu się z tej" działalności" luksusowo. Podobnie dobrze mu się wiodło w" komunie".

Gość • Piątek [14.01.2022, 21:11:14] • [IP: 46.205.145.**]

ZHP... komunistyczna tradycja, zwichnięty kręgosłup moralny po latach PRL, gdy powołano tę organizację do istnienia jako" chińską" podróbkę prawdziwego ZHP, przedwojennego. Ciekawie zwymiotowała historia, gdy harcerze byli wysłani na fetę uczczenia dawnego komucha, Markiewicza. Kapłanem tej z ducha komunistycznej celebry był Jego Ekscelencja biskup Żmurko Wulkanizjusz. Znana persona, kiedyś instruktorka harcerska przez lata była związana z WOŚP, wspominają ją harcerze świnoujscy jako zmuszającą do zapoznawania się z rewolucjonistami polskimi, tak zwanymi polskimi, po prostu byly to komuchy idące z Sowietami na Polskę

Oglądasz 1-25 z 39
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ 1 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się seminarium dla radnych na którym zaprezentowany zostanie projekt przyszłorocznego budżetu miasta ■ Od godziny 9.14 rozpoczęły się obrady 70 sesji Rady Miasta. W związku z remontem sali konferencyjnej rady Miasta radni spotkali się tym razem w Bibliotece Miejskiej ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■