POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [23.01.2022, 20:32:25] • Świnoujście

Co z pracownikami Żeglugi Świnoujskiej po otwarciu tunelu? Część z nich zamieni promy na autobusy!

Co z pracownikami Żeglugi Świnoujskiej po otwarciu tunelu? Część z nich zamieni promy na autobusy!

fot. Sławomir Ryfczyński

Wiemy już, jaki los spotka pewną część pracowników Żeglugi Świnoujskiej po otwarciu tunelu pod Świną. Jak wiadomo nieuniknione będą zwolnienia. Miasto jednak postanowiło wyciągnąć pomocną dłoń do pracowników ŻŚ i Powiatowy Urząd Pracy przygotował program pod nazwą: Czas na nowe kwalifikacje. Jak sama nazwa wskazuje program ten ma na celu umożliwienie pracownikom żeglugi zdobycia nowych kwalifikacji. Wszystko wskazuje na to, że część pracowników ŻŚ zamieni promy na autobusy Komunikacji Autobusowej.

- Żegluga Świnoujska w takim zakresie jak funkcjonuje teraz będzie po prostu niepotrzebna. Trzeba będzie ograniczyć ten zakres do minimum. Będą zwolnienia. Zobowiązaliśmy się, że podejmiemy działania, aby te odejścia były jak najmniej uciążliwe dla tych pracowników - mówił w trakcie sesji Rady Miasta prezydent Żmurkiewicz.

PUP pozyskał 220 tysięcy złotych na realizację programu: Czas na nowe kwalifikacje. Jak dotąd skorzystało z niego 3 pracowników ŻŚ, którzy rozpoczęli kurs na prawo jazdy kategorii D, czyli takiej, która uprawnia do kierowania autobusem. To jednak dopiero początek, bo w 2022 roku jeszcze 15 pracowników ŻŚ rozpocznie taki kurs.

- Dyrektor UP po rozmowie ze mną i z samymi zainteresowanymi podjęła bardzo skuteczne działania, aby pozyskać pieniądze na różnego rodzaju programy wsparcia. W kwestii uzyskania uprawnień do innej pracy przygotowała nowy program: czas na nowe kwalifikacje. Na ten cel uzyskano kwotę 220 tysięcy złotych z funduszu KFS.

Z informacji przekazanych przez prezydenta Świnoujścia, wynika, że jeszcze 3 pracowników ŻŚ uczestniczy w kursie pracownika ochrony nabrzeża. Kolejne osoby mają szanse zmienić pracę dzięki kursom językowym.

- Są armatorzy zagraniczni, którzy bardzo chętnie zatrudnią pracowników ŻŚ. Potrzebna jest jednak znajomość języka obcego, w tym przypadku języka niemieckiego. Żeby wyjść na przeciw pracownikom i pracodawcą podjęliśmy działania polegające na szkoleniach. W 2022 roku PUP uzyskał na kursy językowe kwotę prawie 40 tysięcy złotych, co stanowi 80% niezbędnych środków, a pozostałe 20 % wyłoży Żegluga Świnoujska, po to, aby 32 pracowników ŻŚ uczestniczyło w kursach językowych, które są już prowadzone - mówił prezydent Żmurkiewicz.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 206, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 206

Gość • Wtorek [25.01.2022, 11:05:33] • [IP: 94.254.175.*]

Biorąc pod uwagę z jakim wysiłkiem i zaangażowaniem Panowie ustawiaja auta, to będzie ciężko o pracę dla nich...

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:53:38] • [IP: 202.61.224.**]

Implanty piersi to potworność.

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:51:18] • [IP: 51.15.7.***]

Bądźmy wdzięczni ludziom którzy czynią nas szczęśliwymi, są urokliwymi ogrodnikami dzięki którym nasze dusze rozkwitają.

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:49:09] • [IP: 185.220.103.***]

Byłem ochroniarzem /w lokalu rozrywkowym/ przez dziewięć lat, to było wszystko co umiałem - moim treningiem było nie gadać za dużo. To jest nadal mój sposób myślenia: siedzieć cicho, oglądać się za plecy, i pracować do upadłego.

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:47:22] • [IP: 185.112.144.***]

Miłość nie jest skarbem, który się posiadło, lecz obustronnym zobowiązaniem.

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:45:33] • [IP: 194.32.107.***]

Człowiek jest tak mocno związany ze sobą, że trudno mu o sobie zapomnieć, można jednak wyrobić w sobie zwyczaj myślenia o innych.

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:39:57] • [IP: 185.220.101.***]

Próbowałem pracować, ale nic z tego nie wychodziło. Jakoś nie mogłem się wciągnąć. Robota nudziła mnie. Zatrudniałem się gdzie popadnie i po paru dniach przestawałem przychodzić.

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:39:10] • [IP: 209.141.55.**]

Człowiek jest liną rozpiętą między zwierzęciem a nadczłowiekiem. Liną nad przepaścią.

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:37:44] • [IP: 194.32.107.***]

Walczymy w największej wojnie w historii świata, a naszą przyszłością jest zapewne śmierć i ruiny, a jednak myślisz o kobiecie, którą kochasz, zamiast o tworzeniu planów bitewnych.

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:36:52] • [IP: 89.58.27.**]

Ciśnienie potrafi przebić się przez rurę. Dziękuję Bogu, że dał mi spokój ducha aby przezwyciężyć ciśnienie. Rożnica między wygraną a przegraną, to moment kiedy ciśnienie uderza.

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:35:59] • [IP: 185.220.101.***]

Myślę, że w życie na Ziemi musi chodzić o coś więcej niż tylko o rozwiązanie problemów... To musi być coś inspirującego, nawet jeśli jest tematem zastępczym.

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:34:45] • [IP: 185.220.101.**]

Anne Applebaum pokazała Zachodowi w książce „Gułag”, jak wyglądała rzeczywistość Związku Radzieckiego. To dobre dla polskiej racji stanu. Jest lepszą polską patriotką, niż niejeden błaznujący poseł przynoszący rekwizyty do telewizji.

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:34:17] • [IP: 37.248.158.***]

Miasto jest durze, firma REMONDISS, przekwalifikuje i zatrudni chętnych do pracy, skończy się leżenie przez pól zmiany bykiem, pójdą i będą sprzątać rejony, wolne dla sprzątających przybyłych z zagranicy, koniec cwaniactwa lekceważenia pasażerów, było sprzątać kible i dbać o porządek, raz do dobę posprzątali i byli przepracowani, mieli by szacunek u pasażerów. Nawet niewiedzą co należy do obowiązków na pływającej promach, co jeden to doktor po szkoleniu przez komputer. Pracownicy odry, portu, stoczni musieli radzić sami dzięki naszej władzy. Traktować ich tak samo, kurs na spawacza, kierowca wózka widłowego, będzie taniej.

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:34:04] • [IP: 45.13.104.***]

Jupikajej matkoje*cu!

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:31:11] • [IP: 23.154.177.**]

Nie chciałbym, aby moje dzieci wychowywał Roman Giertych.

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:29:43] • [IP: 107.189.1.***]

Wystarczy minuta kiedy FBI rozpoczynie wydawanie zaleceń na temat tego co należy zrobić z jej informacjami, a zmieni się w Gestapo.

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:29:14] • [IP: 109.70.100.**]

Życie jest jednym długim borykaniem się w ciemności.

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:27:52] • [IP: 104.219.236.***]

Patrzeć na niebo przez łodygę trzciny.

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:26:09] • [IP: 185.220.101.***]

Niewiedza nie stanowi usprawiedliwienia dla nieprzemyślanych działań. Gdy się nie wie, gdy ma się wątpliwości, dobrze jest zasięgnąć porady…

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:25:42] • [IP: 83.12.47.**]

PROPONUJE DOGADAĆ SIĘ Z NIEMCAMI I OTWORZYĆ REGULARNĄ LINIE ŚWINOUJŚCIE - ALTWAPR LUB NOWE WARPNO SKRÓCI DROGĘ DO SZCZECINA I NIEMCÓW NAD MORZE, OCZYWIŚCIE ZA OPŁATĄ TAK JAK KIEDYŚ ALBATROS PŁYWAŁ

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:23:16] • [IP: 185.220.103.***]

Trudniej kochać bliźniego niż małego fiata.

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:21:52] • [IP: 185.117.215.*]

Zwycięstwo jest bardzo bliskie!

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:20:15] • [IP: 109.70.100.**]

Zrozumiałem, że materialne ciało złożone z mięśni i krwi oraz świadomość, powstają poprzez dwanaście ogniw łańcucha przyczyn i skutków – jednym z ogniw jest wola wcielania się powstająca z niewiedzy. Ciało stanowi błogosławione naczynie dla tych szczęśliwych istot, które pragną wolności, zaś gromadzących szkodliwe uczynki sprowadza w niższe sfery egzystencji.

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:18:54] • [IP: 107.189.30.***]

Wierzę w zło. Jest właściwością wszystkich, którzy są pewni swojej prawdy.

Gość • Wtorek [25.01.2022, 08:15:07] • [IP: 185.220.101.***]

Jeśli kobieta została stworzona z mężczyzny, to już gołym okiem widać pewne braki.

Oglądasz 1-25 z 206
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Planowana przerwa technologiczna dnia 23.05.2022 r. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Świnoujściu informuje, iż coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej na cele centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody użytkowej nastąpi dnia 23.05.2022 r. od godziny 00:00 do godziny 24:00. Przedmiotowa przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych. ■ Latouche-Tréville francuski niszczyciel rakietowy do zwalczania okrętów podwodnych wpłynął do Świnoujścia ■ Mamy nowego milionera w Świnoujściu! Zagrał w lotto i zgarnął sporą kasę! Dużo szczęścia miał jeden z mieszkańców Świnoujścia. W ostatnim czasie postanowił zagrać w lotto. Tym razem był to bardzo dobry pomysł, ponieważ świnoujścianin wygrał naprawdę sporo pieniędzy. Od teraz może mówić o sobie milioner ponieważ wygrał 1,2 mln złotych w losowaniu Eurojackpot. Losowanie odbyło się w piątek, 6 maja. Szczęśliwym punktem lotto okazał się punkt zlokalizowany przy ulicy Piastowskiej w Świnoujściu. Wygrana wysokości 1 242 016, 00 zł to tzw. wygrana III stopnia. ■ Dar Młodzieży w Świnoujściu! W dniach 10 – 12 maja w ramach Gościnnego Portu będziemy gościć jednostkę szkoleniową Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Dar Młodzieży zacumuje na nabrzeżu udostępnionym przez Fairplay Towage Polska Sp. zo.o. Sp. k., na wysokości Kapitanatu Portu. W środę 11 maja żaglowiec udostępni swój pokład zwiedzającym – zapraszamy w godzinach 10.00 – 12.00 oraz 13.00 – 17.00. Wstęp jest bezpłatny ■ Największą flagę narodową jaka powiewała w Polsce mogliśmy podziwiać na szczycie latarni morskiej ■ Nie żyje Ukrainka. Morderca był na miejscu zdarzenia Do tragedii doszło przy osiedlu Platan. W jednym z mieszkań miało miejsce morderstwo kobiety narodowości ukraińskiej. Sprawca znajdował się na miejscu zdarzenia. Oprócz nich było tam również dziecko. ■