POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [28.11.2021, 18:21:38] • zachodniopomorskie

Marek Kościółek w Charkowie pracuje ze studentami lalkarstwa

Marek Kościółek w Charkowie pracuje ze studentami lalkarstwa

fot. Organizator

Od 16 listopada Marek Kościółek przebywa w Charkowie we wschodniej Ukrainie.

Jest tam zaproszony, jako jeden z czworga europejskich reżyserów i reżyserek do projektu "Okna Teatralne. Praca w toku".

Ze studentami 4 roku lalkarstwa tamtejszego Instytutu Szkoły Teatralnej pracuje metodą teatru autorskiego, który praktykuje od XX lat ze swoim teatrem. 30 listopada zostanie pokazany efekt tej pracy dla pozostałych studentów i kadry pedagogicznej.
Projekt napisany został z myślą o studentach szkoły teatralnej przez Dmytro Ternovyj, ukraińskiego przyjaciela maszewskiego Teatru Krzyk, dramaturga, twórcę charkowskiego "Teatru na Żukach" i autora wielu projektów Międzynarodowych.

Marek Kościółek w Charkowie pracuje ze studentami lalkarstwa

fot. Organizator

To bardzo dobre i twórcze spotkanie, a pomysł, by studenci doświadczali innych metod teatralnych wydaje się bardzo istotnym ogniwem w ich rozwoju i późniejszych działań związanych z wyborami drogi artystycznej i własnymi poszukiwaniami.

Marek Kościółek został również zaproszony na spotkanie z wicekonsul Barbarą Kaczmarczyk w charkowskim Konsulacie Generalnym RP, by porozmawiać o działaniach w Ukrainie w roku 2022 oraz o innych sprawach związanych ze współpracą na terytorium Ukrainy. Podczas spotkania z wicekonsul poruszone zostały także inne tematy. Rozmawialiśmy m.in o zauważalnym problemie, który dotyka wyjazdów młodych obywateli ukraińskich do Polski, a także o obecnej sytuacji związanej z zagrożeniem na wschodniej granicy Ukrainy ze strony Rosji.

Marek Kościółek w Charkowie pracuje ze studentami lalkarstwa

fot. Organizator

W wizycie w Charkowie Markowi współtowarzyszy Dima Cherkavsky, który od kilku lat współpracuje z Teatrem Krzyk. Zajęcia w ramach projektu projektu
prowadzą również m.in: reżyserka z Wielkiej Brytanii oraz reżyserzy z Niemiec i Francji.

Warto nadmienić, że w roku 2022 w ramach XX-lecia TEATRU KRZYK, maszewski teatr planuje kilka inicjatyw w Ukrainie, m.in w Charkowie, Melitopolu, Mariupolu, Dnieprze, Kijowie oraz w Siewierodoniecku.

Marek Kościółek w Charkowie pracuje ze studentami lalkarstwa

fot. Organizator

TK


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■