POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [28.11.2021, 21:57:42] • zachodniopomorskie

Zmiany demgraficzne a rozwój wsi Miliardy złotych z ARiMR

Zmiany demgraficzne a rozwój wsi Miliardy złotych z ARiMR

fot. Organizator

W Szczecinie w ramach III Kongresu demograficznego odbyła się konferencja naukowa: "Konsekwencje zmian demograficznych dla rozwoju rolnictwa". Gospodarzem wydarzenia był Uniwersytet Szczeciński.

Tematami poruszanym podczas konferencji była m.in. demografia polskiej wsi, polityka państwa wobec popegeerowskiej wsi oraz przemiany struktury demograficznej i społeczno-zawodowej ludności wiejskiej.

Przypomnijmy, że III Kongres Demograficzny w Polsce organizowany jest z inicjatywy Rządowej Rady Ludnościowej w latach 2021/2022. W programie III Kongresu Demograficznego przedstawione zostaną wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku oraz pogłębione analizy zmian, jakie zaszły w stanie i strukturze ludności Polski od 2012 roku.

- Od początku działalności do końca września 2021 roku Agencja wypłaciła ponad 381,38 mld zł na realizację programów pomocowych dla rolnictwa i obszarów wiejskich. Dzięki tym środkom polska wieś zmieniła się diametralnie i stała się miejscem atrakcyjnym do życia, pracy i rozwoju zawodowego - mówiła w trakcie konferencji Halina Szymańska, prezes Agencji Resktrutyrzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie a jednocześnie Radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Zmieniająca się sytuacja demograficzna jest poważnym wyzwaniem dla polityki społecznej i gospodarczej. Rządowa Rada Ludnościowa – wspólnie z Głównym Urzędem Statystycznym, Polskim Towarzystwem Statystycznym oraz z regionalnymi urzędami statystycznymi – w ramach III Kongresu – zamierza zorganizować w środowiskach naukowych, społecznych, gospodarczych, samorządowych konferencje i publiczne debaty o konsekwencjach postępujących zmian w stanie i strukturze ludności Polski.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Od ponad tygodnia na Zalewie Szczecińskim w pobliżu Świnoujścia stoi statek. Rosyjski SMP NOVODVINSK przewożący złom utknął na mieliźnie i wciąż znajduje się w tym samym miejscu. Temat zainteresował jednego z mieszkańców. - Nurtuje mnie od jakiegoś czasu temat rosyjskiego statku na mieliźnie na Zalewie Szczecińskim. Statek dalej stoi w tym samym miejscu. Jak wygląda ta sprawa na ten moment? Czy wiadomo coś nowego? Kiedy możliwe będzie jego odholowanie? - pyta mieszkaniec ■