POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [27.11.2021, 20:43:23] • Świnoujście

Czy ulica Siemiradzkiego doczeka się remontu? Interpelację w tej sprawie złożyła radna Agatowska

Czy ulica Siemiradzkiego doczeka się remontu? Interpelację w tej sprawie złożyła radna Agatowska

fot. Sławomir Ryfczyński

Czy mieszkańcy ulicy Siemiradzkiego doczekają się w końcu modernizacji ulicy? Pytanie w tej sprawie zadała ostatnio w swojej interpelacji radna SLD, Joanna Agatowska. - Kiedy zostanie wykonany remont ulicy Siemiradzkiego oraz jakie nakłady finansowe i na co zostały do tej pory poczynione? - brzmiała treść interpelacji radnej.

Okazuje się, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to remont może rozpocząć się w 2022 roku. Wszystko zależne jest od uzyskania dofinansowania zewnętrznego na tę inwestycję.

- Remont ulicy Siemiradzkiego jest planowany na lata 2022-2023 pod warunkiem uzyskania dofinansowania zewnętrznego o które Miasto się ubiega w ramach Rzędowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych.
Do dnia dzisiejszego została opracowana dokumentacja projektowo- kosztorysowa za kwotę 169 444,80 zł brutto -poinformowała zastępca prezydenta Barbara Michalska.

Jak widać mieszkańcy ulicy Siemiradzkiego muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 76, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 76

Gość • Poniedziałek [29.11.2021, 13:47:37] • [IP: 31.0.55.***]

Pani radna się lansuje do wyborów. A co w tej sprawie sama zrobiła, jako radna i wieloletni działacz polityczny?

Gość • Poniedziałek [29.11.2021, 10:13:33] • [IP: 5.173.27.**]

Ojciec Tadeusz dołoży skoro to kościelna ulica.

Gość • Poniedziałek [29.11.2021, 10:05:25] • [IP: 80.151.3.**]

Tzw czarna dziura i ty chcesz kandydowac smiech

Gość • Poniedziałek [29.11.2021, 00:24:48] • [IP: 188.146.128.***]

Nie przesadzajcie, na Islandii są gorsze drogi.

Gość • Niedziela [28.11.2021, 22:00:50] • [IP: 185.210.39.**]

interpelację złożyła ta radna żeby było jedynie głośno a niekoniecznie sprawczo Są ważniejsze ulice do zrobienia

Gość • Niedziela [28.11.2021, 21:08:44] • [IP: 176.221.125.**]

Ulica-- Gałczyńskiego-- również jest jak by wczoraj, po niej Armia Radziecka kroczyła. Remont powinien być już dawno wykonany zresztą cały Posejdon to jedna wielka Katastrofa, wstyd i żenada że miasto bierze jakiekolwiek podatki od nas.

Gość • Niedziela [28.11.2021, 20:45:44] • [IP: 83.23.199.**]

, , , , przy kisciele, , , , , , to niech KLECHA na swoim terenie zrobi miejsca postojowe.

Gość • Niedziela [28.11.2021, 20:07:32] • [IP: 5.173.155.**]

Z tego co mowi wykonawca ul. Pogodna w Przytorze tylko do tego partacza gurala zrobią a lonia mówił że całą. Szlak by trafił takie inwestycje. Góral specjalnie z małej napisałem. Konfident.

Gość • Niedziela [28.11.2021, 19:13:06] • [IP: 89.151.36.***]

Wybierzcie panią A na prezydenta to zobaczycie cuda o jakich się nikomu nie śniło. .. (mam na myśli komusze cuda, oczywiście)

Mieszkaniec • Niedziela [28.11.2021, 18:52:46] • [IP: 188.146.128.***]

Cieszcie się ludzie, mieszkańcy tej ulicy, że nie mieszkacie na Islandii. Tam droga asfaltowa jest już luksusem. Islandia bogatsza jest od Polski, a więcej niż połowa dróg jest szutrowa. Można? Można. Więc nie marudźcie. Z drugiej strony remont by się przydał.

Gość • Niedziela [28.11.2021, 18:10:15] • [IP: 88.156.234.***]

koniec ul Rycerskiej jedna z radnych sobie wyremontowała...a co .

Gość • Niedziela [28.11.2021, 17:52:36] • [IP: 94.46.167.**]

13:48:28 Grobla przez mały Zalew Szczeciński jest pomysłem przedwojennym, niemieckim. To nie komuniści są twórcami. W projekcie nie ma mowy o moście zwodzonym, czy innym ruchomym. Ruszyła akcja budowy zachodniej obwodnicy Szczecina. Grobla przez Zalew, idealnie wbiłaby się w projekt obwodnicy Szczecina.

Gość • Niedziela [28.11.2021, 17:33:54] • [IP: 87.205.66.***]

Lechia pamięta Hitlera, może Czas pomyśleć o tych mieszkańcach.

Gość • Niedziela [28.11.2021, 17:30:34] • [IP: 87.205.66.***]

Pani Joanno tam trzeba wszystkie ulice remontować nie tylko, gdzie jest kościół a Pani tam uczęszcza.

Gość • Niedziela [28.11.2021, 17:28:50] • [IP: 176.221.124.**]

a ulica przed RYBNICZANKA jest w stanie agonalnym i kiedy

Gość • Niedziela [28.11.2021, 17:02:58] • [IP: 88.156.235.***]

Na Siemiradzkiego jest kościół i to parafialny. Do tej parafii należy chyba też nasz pan Prezydent bo mieszka w pobliżu. Ale stanu tej ulicy nie widzi. Może chodzi do innego kościoła. Dziura na dziurze, łata na łacie i do po wielokroć. Parkowanie samochodu dla tych co przyjechali samochodem do kościoła jest w miarę wygodne ale tylko od strony wlotu od strony ul. Grottgera. Część ulicy, czyli wyjazd na ulicę Wojska Polskiego to już prawdziwy horror- nie tylko ze względu na nawierzchnie ale tez z powodu ustawionych tam betonowych donic. Trzeba uważać. Żeby zaparkować samochód trzeba tak ustawić samochód aby można było otworzyć drzwi od strony kierowcy. Widziałem jak wpierw wychodzi z samochodu pasażer i odsuwa tą betonową donicę dalej na chodnik zmniejszając tym samych szerokość przejścia. Niektórzy kierowcy ustawiają też samochody daleko od krawędzi chodnika i zmniejszają szerokość przejazdu na ulicy. Czemy władze miasta tolerują taki stan i nie zlikwidują tych ohydnych betonowych donic z chodnika?.

Gość • Niedziela [28.11.2021, 16:18:12] • [IP: 89.151.34.***]

Czy to jest osobista ulica p. Agatowskiej? Inne ulice, w takim lub gorszym stanie są poza zasięgiem jej wzroku?

Gość • Niedziela [28.11.2021, 15:53:14] • [IP: 188.146.129.***]

14:36 -ale tylko w połowie, bo druga połowa jest ładnie wyasfaltowana

Gość • Niedziela [28.11.2021, 15:34:50] • [IP: 83.187.176.***]

A prawobrzeże to co?? NA Odrzańskiej w Łunowie, gdzie Jarosław na ryby przyjeżdża już drugi raz w ciągu kilku lat asfaltu zmieniają. A Zalewowa, jeda z główniejszych ulic w Przytorze dalej jak poligon. Do testowania ile amortyzatory wytrzymają. Dzieciaki do szkoły chodzą, a kierowcy kręcą slalom gigant między połamanymi płytami jumbo I wystającymi studzienkami kanalizacyjnymi. Tylko w Łunowie coś robią. KIEDY REMONT ZALEWOWEJ??!!

Gość • Niedziela [28.11.2021, 14:55:32] • [IP: 82.134.67.***]

Jest wiele ulic w tym miescie ktore trzeba wyremontowac a sa takie ktore po remoncie tez trzeba poprawiac. Brak w Urzedzie Miasta ludzi odpowiedzialnych za te sprawy a takze za zielen. Poprostu czas powiedziec im dowidzenia, beda wybory wiec trzeba sie dwa razy zastanowic na kogo glosowac i oczywiscie isc na wybory poniewaz jest to jedyna droga na zmiany.

Gość • Niedziela [28.11.2021, 14:54:56] • [IP: 176.221.125.***]

A Zeglarska?

Gość • Niedziela [28.11.2021, 14:45:31] • [IP: 94.254.234.*]

brawo prosz pani wlasnie dzis tam jechalem i zgroza a przeciez krociotka i pekna dzielnica tylko zeby jakies miejsca przewidziano na auta przy kisciele

Gość • Niedziela [28.11.2021, 14:36:50] • [IP: 37.8.230.***]

Ulica mazowiecka to wogole tragedia j

Gość • Niedziela [28.11.2021, 14:35:53] • [IP: 185.220.101.***]

Ciekawe, że nasz pan Prezydent nie wyszukuje takich tematów i tłumaczy niemożnością przeprowadzenia remontów z powodu braku funduszy (bo nieuzasadnione wydatki były zatwierdzane? Co odpowiedzą oponenci p.Agatowskiej?

Sherlock • Niedziela [28.11.2021, 13:58:39] • [IP: 185.220.101.***]

ulica przy której mieszka radna Agatowska została wyremontowana jako bodaj jedna z pierwszych ulic na osiedlu poradzieckim. Przypadek?

Oglądasz 1-25 z 76
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Od godz. 9 w Świnoujściu funkcjonują obie przeprawy promowe. O godz. 9 pierwszy prom Karsibór skierowany został na przeprawę Centrum. Na przeprawie Warszów wciąż kursują cztery promy, by jak najszybciej rozładować kolejki. Już o godz. 9.20 sytuacja po stronie zachodniej przeprawy Warszów jest opanowana, kolejki zostały rozładowane. Samochody ciężarowe przekierowane zostały na przeprawę Centrum. Normuje się również sytuacja na wyspie Wolin. Kierowcy przez CB Radio nadają komunikaty, by kierować auta na przeprawę Centrum, do działań włączyła się również Straż Miejska. ■ Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, od czwartku (20 stycznia) od godz. 21.30 nie pływają promy Karsibór w Świnoujściu. Woda w kanale portowym przekroczyła stan alarmowy. Taki stan może utrzymać się nawet do godzin popołudniowych. Na przeprawie Warszów pływają obecnie trzy promy Bielik i jeden Karsibór. Ruch jest spory, wciąż ustawiają się kolejki, przede wszystkim dlatego, że na miejską przeprawę kierowane są wszystkie samochody ciężarowe. Według informacji od dyrektora Żeglugi Świnoujskiej Pawła Szynkaruka, taka sytuacja może utrzymać się nawet do godz. 14 w piątek. ■ Mieszkaniec podzielił się swoimi spostrzeżeniami z przechadzki po mieście. Jego uwagę zwrócił zły stan nawierzchni Placu Wolności. - Przechodząc przez centrum miasta (plac Wolności) i widząc odpadnięte duże płyty, należałoby zadać pytanie, czy w miejscu tym nie powinno się przeprowadzić kontroli stanu płytek i innej infrastruktury i zaplanować remont, zanim nastanie sezon letni, zanim tłumy turystów zapełnią plac? Do tego brudny wręcz zasyfiony. ■ Nowy Rok 2022 witamy w domach, wśród najbliższych, z nadzieją na lepsze 365 dni! ■ Dokładnie 15 minut trwała 57 sesja Rady Miasta. Po krótkiej dyskusji radni zatwierdzili wykaz wydatków, które nie wygasają z końcem roku budżetowego ■ Dwa tysiące dwadzieścia jeden lat mija od cudu Betlejemskiej Stajenki. Boże Narodzenie upływa nam w cieniu obostrzeń i informacji o kolejnych ofiarach koronawirusa. Mimo wszystko to najcieplejsze święta w roku. Świętujmy radośnie i… rozważnie! ■ Mieszkańcy Świnoujścia dołączyli do ogólnopolskich manifestacji przeciw Lex TVN - apel.tvn.pl ■ Mimo wątpliwości- radni przyjęli prezydencki projekt budżetu miasta na 2022. Poparcie rajców zyskał też projekt wieloletniej prognozy finansowej miasta do roku 2035 ■ Rada Miasta Świnoujście przyjęła apel do Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi o wsparcie polskiej branży rybackiej w negocjacjach Rządu RP z Komisją Europejską w sprawie rekompensat za obecny oraz przyszłe zakazy połowów ryb. Przyjęcie apelu poprzedzone zostało wysłuchaniem przedstawicieli rybaków ■