POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [24.11.2021, 19:53:46] • Świnoujście

20 Świnoujska Drużyna Starszoharcerska „Szare i Wilki im. Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich zaprasza na zbiórki!

20 Świnoujska Drużyna Starszoharcerska „Szare i Wilki im. Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich zaprasza na zbiórki!

fot. Organizator

Chcesz wiedzieć jak to jest być harcerzem? Może zawsze było to twoim marzeniem, ale wcześniej nie było okazji? A może ty kiedyś byłeś harcerzem lub harcerką i chcesz by twoje dziecko czy młodsze rodzeństwo też poznało smak harcerskiej przygody?

W takim razie nie zwlekaj!

Więcej informacji na plakacie.
Można nas znaleźć także w na Facebooku i Instagramie.

FB:
m.facebook.com/20szareiwilki/

IG:
20szareiwilki
www.instagram.com/20szareiwilki/

Czuwaj!
pwd. Patrycja Zawisza HO


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Poniedziałek [29.11.2021, 00:16:23] • [IP: 83.170.146.***]

Do 125** Dzbanie! To jest poczet sztandarowy! więc liczy 3 osoby, w wojsku też 3!!

pisobolszewik • Piątek [26.11.2021, 20:00:09] • [IP: 176.221.124.***]

Jedno pytanie - to jest harcerstwo polskie czy pisobolszewickie?

Gość • Piątek [26.11.2021, 12:30:11] • [IP: 176.221.125.**]

drużyna z 3 osób? na fejsie coś ich mało i nikt nie ma mudurków to na pewno harcerze?

Gość • Piątek [26.11.2021, 10:04:00] • [IP: 31.0.176.***]

CZARNI NA 13+?

Gość • Piątek [26.11.2021, 09:36:50] • [IP: 31.0.176.***]

BĘDĄ UCZYĆ JAK ROBIĆ PREZERWATYWY NA DRUTACH?

Gość • Piątek [26.11.2021, 08:18:32] • [IP: 62.69.231.**]

Zwiazek Harcerstwa Polskiego powstały po wojnie w PRL lecz twórcami byli harcerze walczący na barykadach Powstania Warszawskiego " Szare Szeregi " /patrz życiorys druha Kamińskiego /, z popiołów II RP powstała organizacja skupiająca młodzież polską.Powołany na Naczelnego ZHP Kuroń tak, tak próbował zrobić" czerwone ZHP.Dzisiaj ZHP jest marginalizowane przez władców III RP PIS dotowany jest ZHR organizacja katolicka -nacjonalistyczna polityczne ramię Kościoła katolickiego

Gość • Czwartek [25.11.2021, 18:49:37] • [IP: 176.221.125.**]

Grób pani Elżbiety ktoś (osoba prawna) musi zgłosić do IPN, dostanie kasę na renowację nagrobka.

Gość • Czwartek [25.11.2021, 17:45:34] • [IP: 89.64.106.***]

Posłuchajcie mnie, głupszego od Was. Może te kilka słów coś doda do tematu, a może spowoduje krytykę wpisu. Harcerstwo nie jest czymś złym. Organizowane ogniska, wyjscia na wędrówki po terenie, własnoręczne przygotowanie posiłku, noc w namiocie, sranie w latrynie, mycie sie w potoku, to potrafi dać inne wrażenia. Wcześniej młodzi garnęli sie, żeby coś robić, nawet zwyczajne szkolne kółka zainteresowań gromadziły dzieciaki. Ale to już przeszło do historii. Internet wyprał mózgi, a chętnych jest" jak na lekarstwo". Mamusie z pomocą ojców wychowywują takie ciamajdy, że bez telefonu i GPS, to do domu by nie wrócił. I musi zjeść hamburgera z McD, bo bedzie głodny.

Gość • Czwartek [25.11.2021, 16:01:59] • [IP: 176.221.124.**]

Gość • Czwartek [25.11.2021, 10:14:48] • [IP: 185.210.36.***] Jedynym idiota tutaj jestes ty... az szkoda gadac.

Gość • Czwartek [25.11.2021, 15:22:01] • [IP: 31.0.176.***]

UWAGA : TO ZHR -BOJĄ SIĘ DO TEGO PRZYZNAĆ? TO SEKTA RODEM Z PIS.

Gość • Czwartek [25.11.2021, 13:03:35] • [IP: 37.47.184.***]

A ja znam i polecam.

Gość • Czwartek [25.11.2021, 10:34:31] • [IP: 176.221.124.**]

Ale od XX w. wpływ Kościoła na rozwój nauki, kultury, prawa, obyczaju maleje, a w XXI w. zanika. Może w średniowieczu jego wpływ wynikał z" potęgi" finansowej organizacji? Podobnie jak teraz obserwujemy zmiany związane z rewolucją informatyczną.

Gość • Czwartek [25.11.2021, 10:14:48] • [IP: 185.210.36.***]

08:04:29] • [IP: 176.221.124.**] Czyli harcerstwo powstało na podstawie komiksu? Baden-Powell, czczony dziś, podziwiany twórca harcerstwa jest więc wg twojego, zlasowanego przez marksizm mózgu, idiotą? Podobnie powstawał Czerwony Krzyż, podobnie powstawały uniwersytety, dzieło Kościoła w średniowieczu, podobnie powstawała, na fundamencie chrześcijaństwa, sztuka europejska, literatura, filozofia, nawet nauka, bo nigdzie na świecie tak się nie rozwinęła jak w chrześcijańskim świecie zachodnim, dającym prymat rozwojowi indywidualnemu człowieka. Nie na podstawie twoich ulubionych lektur, " Mein Kampf" czy" Kapitał" Marksa lub na podstawie pism Lenina (w Polsce wydano je w ponad 40 tomach).

MAJU • Czwartek [25.11.2021, 09:50:59] • [IP: 188.146.160.***]

Super drużyna, wspaniałe kilka lat mojego życia. Gorąco polecam 😀😀😀👍👍㈇
7; i pozdrawiam wszystkie" Szare" i wszystkie" Wilki" 😉😉😉

Gość • Czwartek [25.11.2021, 08:04:29] • [IP: 176.221.124.**]

Gość • Środa [24.11.2021, 23:13:03] • [IP: 188.146.128.**] to idz do ZHR jak lubisz ten komiks o bogu i calej reszcie

Gość • Środa [24.11.2021, 23:13:03] • [IP: 188.146.128.**]

Nie idźcie tam. ZHP otworzył się na ciemną stronę Mocy, na ideologie niemające nic wspólnego z chrześcijaństwem, stanowiącym podwaliny skautingu Baden-Powella, twórcy harcerstwa - dziś już infekuje związek genderyzm i socjaldemokracja oraz inne toksyny. Naprawdę źródłem wartości jest Bóg, oddalając się od niego ZHP tylko traci.

Gość • Środa [24.11.2021, 22:45:32] • [IP: 176.221.125.**]

Na cmentarzu jest zaniedbany i zapomniany grób Elżbiety Dareckiej, żołnierza Batalionów Sanitarnych. Może coś tam zrobicie, może coś o niej poszukacie ?

Gość • Środa [24.11.2021, 22:45:13] • [IP: 178.238.250.**]

Warto spróbować👍

Gość • Środa [24.11.2021, 21:52:13] • [IP: 192.95.4.***]

Obowiązkowo maska w kolorze khaki i kod QR potwierdzający sześć dawek szprycy.

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Na północnym - zachodzie będą występować temperatury maksymalne wzrastające do 30°C/31°C powodując upały ■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■