POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [24.11.2021, 19:53:46] • Świnoujście

20 Świnoujska Drużyna Starszoharcerska „Szare i Wilki im. Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich zaprasza na zbiórki!

20 Świnoujska Drużyna Starszoharcerska „Szare i Wilki im. Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich zaprasza na zbiórki!

fot. Organizator

Chcesz wiedzieć jak to jest być harcerzem? Może zawsze było to twoim marzeniem, ale wcześniej nie było okazji? A może ty kiedyś byłeś harcerzem lub harcerką i chcesz by twoje dziecko czy młodsze rodzeństwo też poznało smak harcerskiej przygody?

W takim razie nie zwlekaj!

Więcej informacji na plakacie.
Można nas znaleźć także w na Facebooku i Instagramie.

FB:
m.facebook.com/20szareiwilki/

IG:
20szareiwilki
www.instagram.com/20szareiwilki/

Czuwaj!
pwd. Patrycja Zawisza HO


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Poniedziałek [29.11.2021, 00:16:23] • [IP: 83.170.146.***]

Do 125** Dzbanie! To jest poczet sztandarowy! więc liczy 3 osoby, w wojsku też 3!!

pisobolszewik • Piątek [26.11.2021, 20:00:09] • [IP: 176.221.124.***]

Jedno pytanie - to jest harcerstwo polskie czy pisobolszewickie?

Gość • Piątek [26.11.2021, 12:30:11] • [IP: 176.221.125.**]

drużyna z 3 osób? na fejsie coś ich mało i nikt nie ma mudurków to na pewno harcerze?

Gość • Piątek [26.11.2021, 10:04:00] • [IP: 31.0.176.***]

CZARNI NA 13+?

Gość • Piątek [26.11.2021, 09:36:50] • [IP: 31.0.176.***]

BĘDĄ UCZYĆ JAK ROBIĆ PREZERWATYWY NA DRUTACH?

Gość • Piątek [26.11.2021, 08:18:32] • [IP: 62.69.231.**]

Zwiazek Harcerstwa Polskiego powstały po wojnie w PRL lecz twórcami byli harcerze walczący na barykadach Powstania Warszawskiego " Szare Szeregi " /patrz życiorys druha Kamińskiego /, z popiołów II RP powstała organizacja skupiająca młodzież polską.Powołany na Naczelnego ZHP Kuroń tak, tak próbował zrobić" czerwone ZHP.Dzisiaj ZHP jest marginalizowane przez władców III RP PIS dotowany jest ZHR organizacja katolicka -nacjonalistyczna polityczne ramię Kościoła katolickiego

Gość • Czwartek [25.11.2021, 18:49:37] • [IP: 176.221.125.**]

Grób pani Elżbiety ktoś (osoba prawna) musi zgłosić do IPN, dostanie kasę na renowację nagrobka.

Gość • Czwartek [25.11.2021, 17:45:34] • [IP: 89.64.106.***]

Posłuchajcie mnie, głupszego od Was. Może te kilka słów coś doda do tematu, a może spowoduje krytykę wpisu. Harcerstwo nie jest czymś złym. Organizowane ogniska, wyjscia na wędrówki po terenie, własnoręczne przygotowanie posiłku, noc w namiocie, sranie w latrynie, mycie sie w potoku, to potrafi dać inne wrażenia. Wcześniej młodzi garnęli sie, żeby coś robić, nawet zwyczajne szkolne kółka zainteresowań gromadziły dzieciaki. Ale to już przeszło do historii. Internet wyprał mózgi, a chętnych jest" jak na lekarstwo". Mamusie z pomocą ojców wychowywują takie ciamajdy, że bez telefonu i GPS, to do domu by nie wrócił. I musi zjeść hamburgera z McD, bo bedzie głodny.

Gość • Czwartek [25.11.2021, 16:01:59] • [IP: 176.221.124.**]

Gość • Czwartek [25.11.2021, 10:14:48] • [IP: 185.210.36.***] Jedynym idiota tutaj jestes ty... az szkoda gadac.

Gość • Czwartek [25.11.2021, 15:22:01] • [IP: 31.0.176.***]

UWAGA : TO ZHR -BOJĄ SIĘ DO TEGO PRZYZNAĆ? TO SEKTA RODEM Z PIS.

Gość • Czwartek [25.11.2021, 13:03:35] • [IP: 37.47.184.***]

A ja znam i polecam.

Gość • Czwartek [25.11.2021, 10:34:31] • [IP: 176.221.124.**]

Ale od XX w. wpływ Kościoła na rozwój nauki, kultury, prawa, obyczaju maleje, a w XXI w. zanika. Może w średniowieczu jego wpływ wynikał z" potęgi" finansowej organizacji? Podobnie jak teraz obserwujemy zmiany związane z rewolucją informatyczną.

Gość • Czwartek [25.11.2021, 10:14:48] • [IP: 185.210.36.***]

08:04:29] • [IP: 176.221.124.**] Czyli harcerstwo powstało na podstawie komiksu? Baden-Powell, czczony dziś, podziwiany twórca harcerstwa jest więc wg twojego, zlasowanego przez marksizm mózgu, idiotą? Podobnie powstawał Czerwony Krzyż, podobnie powstawały uniwersytety, dzieło Kościoła w średniowieczu, podobnie powstawała, na fundamencie chrześcijaństwa, sztuka europejska, literatura, filozofia, nawet nauka, bo nigdzie na świecie tak się nie rozwinęła jak w chrześcijańskim świecie zachodnim, dającym prymat rozwojowi indywidualnemu człowieka. Nie na podstawie twoich ulubionych lektur, " Mein Kampf" czy" Kapitał" Marksa lub na podstawie pism Lenina (w Polsce wydano je w ponad 40 tomach).

MAJU • Czwartek [25.11.2021, 09:50:59] • [IP: 188.146.160.***]

Super drużyna, wspaniałe kilka lat mojego życia. Gorąco polecam 😀😀😀👍👍㈇
7; i pozdrawiam wszystkie" Szare" i wszystkie" Wilki" 😉😉😉

Gość • Czwartek [25.11.2021, 08:04:29] • [IP: 176.221.124.**]

Gość • Środa [24.11.2021, 23:13:03] • [IP: 188.146.128.**] to idz do ZHR jak lubisz ten komiks o bogu i calej reszcie

Gość • Środa [24.11.2021, 23:13:03] • [IP: 188.146.128.**]

Nie idźcie tam. ZHP otworzył się na ciemną stronę Mocy, na ideologie niemające nic wspólnego z chrześcijaństwem, stanowiącym podwaliny skautingu Baden-Powella, twórcy harcerstwa - dziś już infekuje związek genderyzm i socjaldemokracja oraz inne toksyny. Naprawdę źródłem wartości jest Bóg, oddalając się od niego ZHP tylko traci.

Gość • Środa [24.11.2021, 22:45:32] • [IP: 176.221.125.**]

Na cmentarzu jest zaniedbany i zapomniany grób Elżbiety Dareckiej, żołnierza Batalionów Sanitarnych. Może coś tam zrobicie, może coś o niej poszukacie ?

Gość • Środa [24.11.2021, 22:45:13] • [IP: 178.238.250.**]

Warto spróbować👍

Gość • Środa [24.11.2021, 21:52:13] • [IP: 192.95.4.***]

Obowiązkowo maska w kolorze khaki i kod QR potwierdzający sześć dawek szprycy.

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Na północy i częściowo w centrum opady mokrego śniegu i śniegu z deszczem będą umiarkowane (przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie około 5-7 cm w pasie od Śląska do Warmii), powodując śliskość nawierzchni dróg oraz oblodzenie przy temperaturach zbliżonych do zera stopni. ■ 4,80 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Taką stawkę opłaty uzdrowiskowej uchwalili radni ■ Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zajmie się kompleksowo organizacją ruchu w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną ■ Na wniosek prezydenta z porządku obrad dzisiejszej sesji wykreślony został punkt w sprawie wyboru scenariusza dotyczacego zmian komunikacyjnych zgodnie z koncepcja zarządzania ruchem w mieście. ■ Kilku świnoujskich urzędników z powodu zakażenia koronawirusem trafiło na kwarantannę. Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na tę chwilę w izolacji przebywa siedmiu urzędników ■ Nocny pożar auta na Matejki. Daewoo Matiz spłonął doszczętnie Mieszkańcy ulicy Matejki drżą o swoje auta. W okolicy najprawdopodobniej grasuje podpalacz. Pierwszą ofiarą piromana padł samochód osobowy daewoo matiz. Straty byłyby jednak o wiele większe, gdyby nie interwencja świnoujskich strażaków. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków. Dzięki działaniom strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w bliskiej odległości inne pojazdy. W pobliżu płonącego daewoo matiz znajdował się inny daewoo matiz oraz przyczepa kempingowa ■ Aż 188 świnoujskich przedsiębiorców zakończyło w tym roku prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W naszym mieście aktywną działalność gospodarczą prowadzi dziś 3396 przedsiębiorców. Aż 922 postanowiło natomiast ją zawiesić. To dane z 21 października z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Poprosiliśmy magistrat o statystyki dotyczące firm, które zniknęły z rynku. Liczby robią wrażenie. - W roku 2020 działalność zakończyło 204 przedsiębiorców. W roku 2021 do 21 października działalność zakończyło 188 przedsiębiorców - informuje rzecznik prezydenta Jarosław Jaz. ■ Szanowni mieszkańcy Świnoujścia i goście, w związku z modernizacją budynku Centrum Administracji Miejskiej nr 5 (głównego budynku UM), w okresie od 15 listopada 2021 r. do 15 listopada 2022 r. Urząd Miasta Świnoujście będzie dostępny dla interesantów w dni robocze w godzinach 7.00-15.00. Zapraszamy serdecznie ■ Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzn ■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■