POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [25.11.2021, 18:14:07] • Świnoujście

Strażacy są zawsze tam, gdzie są potrzebni. Wsparli ratowników medycznych

Strażacy są zawsze tam, gdzie są potrzebni. Wsparli ratowników medycznych

fot. iswinoujscie.pl

Pogotowie ratunkowe oraz straż pożarna przyjechały na ulicę Gdyńską. Pomocy medycznej potrzebowała tam 70 - letnia kobieta. Poszkodowana została przetransportowana do karetki. - Strażacy pomogli w zniesieniu pacjentki do karetki - poinformował oficer prasowy KM PSP w Świnoujściu, Marcin Kubas.

W działaniach wzięły udział 2 zastępy strażaków.

Strażacy są zawsze tam, gdzie są potrzebni. Wsparli ratowników medycznych

fot. iswinoujscie.pl

Straż pożarna została wezwana na miejsce we wtorek, 23 listopada po godzinie 19:00.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Piątek [26.11.2021, 21:02:11] • [IP: 185.220.100.***]

dwie karetki bo trzecia ma awarje

Gość • Piątek [26.11.2021, 14:13:58] • [IP: 185.220.101.***]

dwie karetki bo trzecia ma awarje

Gość • Piątek [26.11.2021, 12:17:04] • [IP: 77.115.230.**]

Pewnie 'ratowniczki musiały nagrywać story na insta a nie tam pomóc znieść. Poreszta było 2 mężczyzn i dwie kobiety i straż potrzebna do pomocy?

Gość • Piątek [26.11.2021, 12:14:13] • [IP: 31.0.41.***]

Dwie karetki na miejscu i w 4 osoby nie poradzili sobie ze zniesieniem pacjentki? No ale lepiej wezwać straż, bo po co się przeciążać. Kpina...

Gość • Piątek [26.11.2021, 12:13:30] • [IP: 77.115.230.**]

Mogli pół zachodniopomorskiego ściągnąć do pomocy

Gość • Piątek [26.11.2021, 12:12:27] • [IP: 77.115.230.**]

Co tam robią dwie karetki? Czyli dwa zespoły nie dali rady znieść kobiety 70lat? I potrzebna była pomoc straży? To jest kpina co tam się wyprawia. A potem karetek brakuje...

Gość • Piątek [26.11.2021, 12:11:08] • [IP: 178.238.252.**]

Dwie karetki do jednej pacjentki i straż.Niedawno, była mowa o braku karetek w naszym mieście.

Gość • Piątek [26.11.2021, 09:15:25] • [IP: 176.221.125.***]

w Komunistycznej Polsce było 2 Mln Emerytów a Rodziny były Wielodzietne nas w domu dzieci było 6 u sasiada 4 i td dzisiaj w Katolickiej Polsce Emerytów jest 10 Mln a dzieci 1 lub 0

Mieszkaniec • Piątek [26.11.2021, 08:35:49] • [IP: 188.146.133.**]

Notorycznie ta straż pożarna jeździ do ataków padaczki, zasłabnięć, złamań kończyn...

Gość • Piątek [26.11.2021, 00:08:09] • [IP: 178.238.252.**]

jezeli to jest 3 pietro a kobieta niezejdzie sama bo niechodzi to musi byc pomoc silnych strarzakow panie ratowniczki jak widac na zdieciu sa zaslabe

zainteresowany • Czwartek [25.11.2021, 23:02:07] • [IP: 89.64.102.***]

Nie no cudni. Widać że redaktor woli straż... Bo ciągle jacy oni wspaniali... Może warto przyjrzeć się krytycznie i zapytać czemu jedzą w 8 osób do pomocy? Pogotowie to rozumiem widzę 2 karetki 4 osoby czyli 1karetka=2 osoby. Ciężko w 2 osoby znieść kogoś wraz z ich sprzętem... Nie ujmuje ale widzę dziewczyny mają trochę mniej siły... Może warto zadać pytanie czemu straż wszystko robi na sygnale? aby było widać? Może pokaże się artykuł ile pracy ma Pogotowie, Straż, Policja, Straż Miejska, SAR? i Przy okazji ile osób tam pracuję na zmianie? Warto wyliczyć ile kosztuję taka jedna zmiana i co robi w tym czasie... Ale takiego artykułu nie doczekamy się bo możliwe że straż zajmie dalsze niż 1 miejsce...

Gość • Czwartek [25.11.2021, 22:27:35] • [IP: 176.221.124.**]

Po co tam 2 karetki ha ha ha

Gość • Czwartek [25.11.2021, 21:34:54] • [IP: 89.151.38.**]

To są kpiny..

Rodrigo • Czwartek [25.11.2021, 21:27:45] • [IP: 83.20.219.***]

Podatnik zapłaci, kto bogatemu zabroni. Proponuję następnym razem nie oszczędzać, tylko wezwać jeszcze kilka zastępów z okolicznych miejscowości. Zawsze to bezpieczniej, bo a nóż coś złego się pani przydaży...

pionier 52 • Czwartek [25.11.2021, 21:14:43] • [IP: 88.156.234.***]

a mewy tam nie było? ten niby komendant wysyła chłopaków do pierdół...a chłopak umarł..bo nie pomogli mu. ...a może jeszcze żył? szkodnik mewa ważniejsza była. miałem kiedyś szacunek do STRAŻY...ale jak zajmują sie pierdołamy w 20 osób to trudno o szacunek.

Gość przypadkowy • Czwartek [25.11.2021, 20:37:13] • [IP: 31.0.51.**]

, 18:50:39]  [IP: 178.235.146.*]Tryton to należy sie Oliwii, która dziś, na osiedlu Posejdon nie przeszła obojętnie obok leżącego starszego mężczyzny.Oliwia jestes cudowną młodą osobą.Życzę Ci, bys na swojej drodze spotykała samych dobrych ludzi.

Gość • Czwartek [25.11.2021, 19:59:06] • [IP: 79.140.194.**]

Do jednej pacjetni ile osob: 8 !! 4 x medy & 4 x strazak !!

Gość • Czwartek [25.11.2021, 19:56:01] • [IP: 178.238.252.**]

CHLOPAKI CO TU MOWIC JESTESCIE WSPANIALI WKAZDEJ SYTUACIJ

Gość • Czwartek [25.11.2021, 19:34:48] • [IP: 62.69.252.***]

Zawsze jak biorą udział w akcji 2 zastępy to jeden strażak coś niby robi a reszta stoi po kątach na telefonach i czekają kiedy będzie koniec tej zabawy

Gość • Czwartek [25.11.2021, 19:34:42] • [IP: 178.238.247.**]

2karetki+ 1 straz ! Chyba ważna Pacjentka!

Gość • Czwartek [25.11.2021, 18:50:39] • [IP: 178.235.146.*]

I już im się należy Tryton

Gość • Czwartek [25.11.2021, 18:46:49] • [IP: 31.0.176.***]

KARAWAN Z KLECHĄ NIEDŁUGO PRZYJEDZIE.

Gość • Czwartek [25.11.2021, 18:19:45] • [IP: 37.30.20.**]

Oglądasz 1-23 z 23
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Na północy i częściowo w centrum opady mokrego śniegu i śniegu z deszczem będą umiarkowane (przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie około 5-7 cm w pasie od Śląska do Warmii), powodując śliskość nawierzchni dróg oraz oblodzenie przy temperaturach zbliżonych do zera stopni. ■ 4,80 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Taką stawkę opłaty uzdrowiskowej uchwalili radni ■ Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zajmie się kompleksowo organizacją ruchu w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną ■ Na wniosek prezydenta z porządku obrad dzisiejszej sesji wykreślony został punkt w sprawie wyboru scenariusza dotyczacego zmian komunikacyjnych zgodnie z koncepcja zarządzania ruchem w mieście. ■ Kilku świnoujskich urzędników z powodu zakażenia koronawirusem trafiło na kwarantannę. Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na tę chwilę w izolacji przebywa siedmiu urzędników ■ Nocny pożar auta na Matejki. Daewoo Matiz spłonął doszczętnie Mieszkańcy ulicy Matejki drżą o swoje auta. W okolicy najprawdopodobniej grasuje podpalacz. Pierwszą ofiarą piromana padł samochód osobowy daewoo matiz. Straty byłyby jednak o wiele większe, gdyby nie interwencja świnoujskich strażaków. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków. Dzięki działaniom strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w bliskiej odległości inne pojazdy. W pobliżu płonącego daewoo matiz znajdował się inny daewoo matiz oraz przyczepa kempingowa ■ Aż 188 świnoujskich przedsiębiorców zakończyło w tym roku prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W naszym mieście aktywną działalność gospodarczą prowadzi dziś 3396 przedsiębiorców. Aż 922 postanowiło natomiast ją zawiesić. To dane z 21 października z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Poprosiliśmy magistrat o statystyki dotyczące firm, które zniknęły z rynku. Liczby robią wrażenie. - W roku 2020 działalność zakończyło 204 przedsiębiorców. W roku 2021 do 21 października działalność zakończyło 188 przedsiębiorców - informuje rzecznik prezydenta Jarosław Jaz. ■ Szanowni mieszkańcy Świnoujścia i goście, w związku z modernizacją budynku Centrum Administracji Miejskiej nr 5 (głównego budynku UM), w okresie od 15 listopada 2021 r. do 15 listopada 2022 r. Urząd Miasta Świnoujście będzie dostępny dla interesantów w dni robocze w godzinach 7.00-15.00. Zapraszamy serdecznie ■ Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzn ■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■