POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [24.11.2021, 11:12:46] • Świnoujście

Brak kontaktu z kobietą zaniepokoił bliskich. Do akcji ruszyli strażacy i ratownicy medyczni

Brak kontaktu z kobietą zaniepokoił bliskich. Do akcji ruszyli strażacy i ratownicy medyczni

fot. Czytelnik

Dłuższy brak kontaktu z kobietą mieszkającą w bloku przy ulicy Matejki zaniepokoił jej bliskich. Na miejsce wezwano strażaków.

Do działań przystąpili strażacy z JRG - 1 w Świnoujściu. W akcji wzięły udział dwa zastępy.

Brak kontaktu z kobietą zaniepokoił bliskich. Do akcji ruszyli strażacy i ratownicy medyczni

fot. Czytelnik

- Strażacy dostali się do mieszkania poprzez wyważenie drzwi. Kobieta wymagała opieki medycznej. Została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego - poinformował dyżurny świnoujskiej straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 23 listopada chwilę po godzinie 12:00.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Czwartek [25.11.2021, 14:49:08] • [IP: 79.186.50.***]

Znieczulica

Mieszkaniec • Czwartek [25.11.2021, 09:39:04] • [IP: 188.146.129.***]

Jakiś strażak mógłby się postarać o zgodę na dodatkowe zatrudnienie poza służbą w charakterze ślusarza. Wtedy łatwiej byłoby podczas akcji strażaków.

Gość • Środa [24.11.2021, 21:19:27] • [IP: 84.167.188.**]

Podłe komentarze ! W życiu zdarzają się różne sytuacje. Pomijając powody samotności wszędzie straż pożarna pomaga. Straż pożarna to też służba dla społeczeństwa ! Kiedy to ludzie zrozumieją ? Zamiast ucieszyć się, że uratowano człowieka to teksty poniżej pasa dla wszystkich ! Począwszy od sąsiadów po rodzinę, kobietę i straż pożarną wszystkich zmieszali z błotem ! Ludzie co z wami ??

Gość • Środa [24.11.2021, 16:32:15] • [IP: 176.221.125.**]

iście, ze rodzina powinna mieć klucze, a nie stawiać na nogi wszystkie służby

Gość • Środa [24.11.2021, 16:24:06] • [IP: 83.20.226.***]

Coraz częściej takie przypadki - Straż Pożarna powinna zatrudnić zdolnego ślusarza, BYŁO BY TANIEJ ale chyba oni by stracili na pensji ?!!

Zdegustowany • Środa [24.11.2021, 15:39:54] • [IP: 73.123.180.***]

Jeszcze z rok i całą remizą będą podjeżdżać na akcje. Ktoś do studzienki wpadnie to wóz drabiniasty z Warszowa będą ściągać. Po co? Żeby były dwa. Ot, po co. Znieczulica ludzka jest bardzo złym objawem ale tutaj mamy przykład skrajności co też nie jest dobre. Byle telefon i już wszyscy na hura! Trochę gospodarności nie zaboli.. ale o czym my mówimy, w mieście gdzie emeryt państwowym samochodem jeździ w godzinach pracy załatwiać prywatne interesy. Wszystko gra! Teraz **** my! Kto nam podskoczy? Panie Żmurkiewicz, wstydu pan nie masz. Zgniłym jajem bym w pana nie rzucił bo jaja szkoda. To pisałem ja, szczekający piesek. Adieu.

Gość • Środa [24.11.2021, 15:19:21] • [IP: 89.151.34.*]

Rodzina powinna mieć awaryjne klucze. Taka jest logika. Za straż powinni zapłacić. Więcej niż za dorabianie kluczy.

Gość • Środa [24.11.2021, 14:55:03] • [IP: 94.254.197.**]

Takich przypadków będzie coraz więcej. Społeczeństwo się starzeje, osoby które tracą współmałżonków zostają same. Nie ma w tym kierunku żadnego projektu, żeby starsze, samotne osoby były regularnie zaopiekowanie. Powinno się o tym pomyśleć, to ważny problem.

Gość • Środa [24.11.2021, 14:45:38] • [IP: 178.238.246.**]

Bardzo dużo ludzi umiera w Swinoujsciu, czy to z powodu braku specjalistów w naszym mieście?🤭🤔

Dodo • Środa [24.11.2021, 14:41:29] • [IP: 87.158.164.***]

Pochwala za czujność rodziny i gotowość służb!

Gość • Środa [24.11.2021, 13:39:22] • [IP: 5.173.152.**]

gdyby byli zaniepokojeni to by sami weszli do baby a nie zaraz sluzby na nogi stawiac mysleli ze babka na widok strazakow zawalu dostanie ??

Gość • Środa [24.11.2021, 13:21:56] • [IP: 185.220.101.***]

Sami wiemy, że niejednokrotnie przepisy są tworzone przez ludzi znających tylko budowę cepa! Ale już nie wiedzą z jakich części jest złożony cep!

Gość • Środa [24.11.2021, 13:19:30] • [IP: 5.173.28.**]

Jezeli takie sa przepisy to przepisy ulatwiaja pranie pieniedzy. Proste jak budowa cepa!

Gość • Środa [24.11.2021, 13:17:06] • [IP: 185.220.101.***]

Ktoś ma spore gratyfikacje przy zakupach nowych wozów strażackich. Aby to było prawnie usankcjonowane, dotychczas używane muszą mieć spory przebieg. Pożarow brak, to jeżdżą gdzie tylko jest to możliwe. Już nawet drabiny wykorzystują w wątpliwych sytuacjach.

Gość • Środa [24.11.2021, 12:54:41] • [IP: 192.95.4.***]

Czy nie ma tam żadnego dziadygi, który potrafiłby otworzyć normalnie drzwi, a nie wyważać?

Gość • Środa [24.11.2021, 12:32:03] • [IP: 178.238.252.**]

Dwa zastępy strażaków...tak blisko, że w razie potrzeby pomocy, można zadzwonić po drugi wóz...według mnie, to rozrzutność.Paliwo teraz bardzo drogie...Zdrowia dla Pani.

Gość • Środa [24.11.2021, 12:25:30] • [IP: 88.218.252.***]

jest zespol i zespol wyjezdza.proste jak budowa cepa.moze to i wyglada jak pralnia ale takie sa przepisy

Gość • Środa [24.11.2021, 11:55:02] • [IP: 5.173.28.**]

To jest juz jawna niegospodarnosc! Dwa zastepy do jednych drzwi? Paliwo kosztuje, jest akcja jest bonus dla strazakow, amortyzacja sprzetu, drugi woz strazacki zzaloga moze pomoc gdzie indziej lub byc w gotowosci! Ja rozumiem ze to moze byc forma cwiczen ale bez jaj! Jak dla mnie to powoli wyglada na pranie brudnych pieniedzy.

Oglądasz 1-18 z 18
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Na północy i częściowo w centrum opady mokrego śniegu i śniegu z deszczem będą umiarkowane (przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie około 5-7 cm w pasie od Śląska do Warmii), powodując śliskość nawierzchni dróg oraz oblodzenie przy temperaturach zbliżonych do zera stopni. ■ 4,80 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Taką stawkę opłaty uzdrowiskowej uchwalili radni ■ Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zajmie się kompleksowo organizacją ruchu w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną ■ Na wniosek prezydenta z porządku obrad dzisiejszej sesji wykreślony został punkt w sprawie wyboru scenariusza dotyczacego zmian komunikacyjnych zgodnie z koncepcja zarządzania ruchem w mieście. ■ Kilku świnoujskich urzędników z powodu zakażenia koronawirusem trafiło na kwarantannę. Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na tę chwilę w izolacji przebywa siedmiu urzędników ■ Nocny pożar auta na Matejki. Daewoo Matiz spłonął doszczętnie Mieszkańcy ulicy Matejki drżą o swoje auta. W okolicy najprawdopodobniej grasuje podpalacz. Pierwszą ofiarą piromana padł samochód osobowy daewoo matiz. Straty byłyby jednak o wiele większe, gdyby nie interwencja świnoujskich strażaków. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków. Dzięki działaniom strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w bliskiej odległości inne pojazdy. W pobliżu płonącego daewoo matiz znajdował się inny daewoo matiz oraz przyczepa kempingowa ■ Aż 188 świnoujskich przedsiębiorców zakończyło w tym roku prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W naszym mieście aktywną działalność gospodarczą prowadzi dziś 3396 przedsiębiorców. Aż 922 postanowiło natomiast ją zawiesić. To dane z 21 października z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Poprosiliśmy magistrat o statystyki dotyczące firm, które zniknęły z rynku. Liczby robią wrażenie. - W roku 2020 działalność zakończyło 204 przedsiębiorców. W roku 2021 do 21 października działalność zakończyło 188 przedsiębiorców - informuje rzecznik prezydenta Jarosław Jaz. ■ Szanowni mieszkańcy Świnoujścia i goście, w związku z modernizacją budynku Centrum Administracji Miejskiej nr 5 (głównego budynku UM), w okresie od 15 listopada 2021 r. do 15 listopada 2022 r. Urząd Miasta Świnoujście będzie dostępny dla interesantów w dni robocze w godzinach 7.00-15.00. Zapraszamy serdecznie ■ Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzn ■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■