POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [23.11.2021, 18:01:25] • zachodniopomorskie

GUS podsumował wakacje Pomorze Zachodnie bardzo chętnie odwiedzane przez turystów

GUS podsumował wakacje Pomorze Zachodnie bardzo chętnie odwiedzane przez turystów

Na zdjęciu: Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego, jest znany z pasji do aktywnych form wypoczynku. Często można go spotkać na rowerze jak przemierza Pomorze Zachodnie(fot. Organizator )

Na obszarach nadmorskich w lipcu i sierpniu br. najwięcej noclegów udzielono w obiektach zlokalizowanych w mieście Kołobrzeg – 876,7 tys., co stanowiło 1/10 wszystkich noclegów udzielonych na tym obszarze. Skorzystało z nich ponad 153 tys. turystów. Oznacza to, że w czasie dwóch miesięcy wakacyjnych na 100 mieszkańców miasta przypadało 334 turystów korzystających z bazy noclegowej i 1 909 noclegów.

- Informacje GUS to dobra informacja dla mieszkańców Kołobrzegu, dla których branża turystyczna jest wiodącym miejscem pracy. Co roku bogatsza oferta turystyczna powoduje, że Kołobrzeg jest chętnie odwiedzany. Potrzebna jest lepsza oferta operatorów kolejowych i autobusowych oraz budowa s 10 i s 11 by Kołobrzeg umocnił swoją pozycję - mówi Aleksander Bolko, prezes Kołobrzeskiej Izby Gospodarczej.

Pomorze Zachodnie to atrakcyjny obszar turystyczny. Turyści mogą wypoczywać nad morzem, ale także mają do dyspozycji ponad 3500 jezior. Rozbudowywana sieć ścieżek rowerowych zachęca do aktywnego wypoczynku, ale też na co dzień korzystają z nich mieszkańcy. Przy nich są atrakcje turystyczne, takie jak Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie, Szlak Turystyczny Pana Samochodzika. Na mapie Pomorza Zachodniego są też dostępne infrastrukturalne miejsca historii takiej jak Muzeum Kolejnictwa w Gryficach czy Muzeum Wału Pomorskiego w Wałczu. Dla turystów dostępne są też lasy, na terenie których dostępne są obiekty dla turystów.

W czterech gminach nadmorskich liczba noclegów udzielonych turystom mieściła się w przedziale od 400 tys. do 700 tys. Były to gminy: Rewal – 686,3 tys. udzielonych noclegów, Mielno – 664,1 tys., Władysławowo – 562,8 tys. oraz Świnoujście – 492,7 tys.

Po ponad 300 tys. udzielonych noclegów odnotowano w turystycznych obiektach noclegowych na terenie gmin: Kołobrzeg – gm. wiejska (381,1 tys.), Łeba (375,0 tys.), Ustronie Morskie (370,4 tys.) oraz Dziwnów (354,8 tys.).

- Rosnąca liczba turystów i udzielonych noclegów wymaga od właścicieli bazy noclegowej coraz bardziej profesjonalnej obsługi. Oferta szkół zawodowych oraz firm szkoleniowych jest do tego dostosowana. Na szkolenie pracowników można pozyskać środki z wielu źródeł - mówi Łukasz Szeląg, członek Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w Szczecinie.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022 2 Października 2022 roku, w niedzielę, odbędzie się kolejny turniej pn. „Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022” Uczestnikami rozgrywek będą dzieci zrzeszone w następujących klubach: Akademia Baltica Świnoujście, Ina Goleniów, Gryf Kamień Pomorski, Czarni Szczecin oraz gospodarz – Klub Sportowy Prawobrzeże Świnoujście. To wydarzenie sportowe odbędzie się na Boisku im. Tadeusza Kaczmarka w Świnoujściu - Warszów przy ul. Białoruskiej 4. Rozpoczynamy o godz. 10.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! ■ Mieszkaniec: W dniu 11.09 zostawiłem torbę na parkingu przy Sky Towers, Wyspiańskiego 39, w ktòrej był m.in. iPad. Uczciwego znalazcę wynagrodzę. Proszę o kontakt: 602895099 ■ Przy placu zabaw na osiedlu Platan, dziecko, jadące na rowerze, potrąciło 4-letnią dziewczynkę. Na miejsce zostali wezwani ratownicy medyczni. Do potrącenia dziecka doszło 20 września około godziny 17:50 przy ulicy Malczewskiego. - Zgłoszenie dotyczyło 4-letniej dziewczynki, która miała zostać potrącona przez inne dziecko jadące na rowerze. 4-latka doznała powierzchownego urazu głowy, wraz z opiekunem pozostała na miejscu zdarzenia- poinformowała Paulina Heigel rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie. ■