Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [22.11.2021, 01:02:30] • Świnoujście

Mieszkaniec: Tam jest niebezpiecznie!

Mieszkaniec: Tam jest niebezpiecznie!

fot. iswinoujscie.pl

Sygnalizacje, która ma informować kierowców o obecności na przejściu pieszego, nie działa.

Światła ostrzegające kierowców, znajdujące się na ulicy Grunwaldzkiej, przy PEC-u, nie spełniają swojej funkcji. Po prostu nie działają. Teraz, kiedy coraz wcześniej robi się ciemno, sygnalizacja jest wyjątkowo potrzebna. Niestety, od dłuższego czasu nie świeci. Zdjęcia i informację przysłał Mieszkaniec.

Mieszkaniec: Tam jest niebezpiecznie!

fot. iswinoujscie.pl

- Nie działają światła ostrzegające, że na przejściu dla pieszych znajduje się osoba.Tak jest już od dłuższego czasu - napisał Mieszkaniec.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Wtorek [30.11.2021, 10:34:35] • [IP: 31.0.39.**]

do 22.11.2021, 06:53:43] • [IP: 176.221.124.*** najgorze jak rodzic z dzieckiem w wózku chce przejść przez to drzewo nic nie widzi do czasu wystawienia prawie całego wózka na jezdnie, i co z tego że załącza sie na ptaki, świeci żółte czyli uważaj a nie czerwone stój, wiec podjeżdżasz powoli i jak nikogo nie ma to jedziesz i w czym masz problem

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 17:24:35] • [IP: 88.218.253.***]

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 11:39:16] • [IP: 188.146.160.**] Dlaczego ul. Piłsudskiego ma pierwszeństwo przejazdu nad ul. Sienkiewicza Bo Piłsudski Ruskim kota pogonił w realu a Sienkiewicz Szwedów tylko w książce :-))0

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 14:54:30] • [IP: 62.69.231.**]

W całym mieście po 17:00 panują ciemności. Latarnie świecą tylko nie dają światła, aż strach po ulicach chodzić..

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 14:12:05] • [IP: 176.221.124.**]

11:39:16] • [IP: 188.146.160.** Bo S. dostał nobla?

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 13:07:26] • [IP: 82.198.204.**]

W latach 90 tych na grunwaldzkiej był śmiertelny wypadek z udziałem Mercedesa Nigdy niewykryte przestępstwo.

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 11:39:16] • [IP: 188.146.160.**]

Dlaczego ul. Piłsudskiego ma pierwszeństwo przejazdu nad ul. Sienkiewicza

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 09:38:58] • [IP: 149.156.152.***]

Bo zamiast tych świateł ostrzegających, które de facto mogą rozproszyć kierowcę zamiast ostrzec, powinno być solidne oświetlenie przejścia i dojść do niego. Tak aby kierowca miał możliwość obserwacji przejscia wraz z otoczeniem. To wystarczy.

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 08:16:33] • [IP: 46.231.59.***]

Tam nie powinno być z doopy mrugającego światełka tylko dwie niskie ledowe latarnie oswietlające przejście. Dalej na Grunwaldzkiej w okolicach Łużyckiej też powinno być oświetlenie przejścia. Tylko tyle i aż tyle.

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 08:07:50] • [IP: 192.95.4.***]

Spoko, niedługo całkiem wyłączą prąd, to dopiero będzie...

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 08:05:01] • [IP: 62.69.252.***]

Dobra a co mają mieszkańcy na 11 listopada powiedzieć jak wszyscy jadą po 80 albo 100 km/h?

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 07:05:29] • [IP: 176.221.124.**]

Potrzeba to troche logiki u ludzi. Kierowcy maja oczy a na zdjeciach widac typowych polskich ninja, ubranych na czarno/szaro. Wystarczy zaczac ubierac sie z glowa, tak zeby byc widocznym i dac kierowcom szanse nas zauwazyc. Intalacja tego bubla zeby ostrzegala kierowcow to typowa urzednicza debiloza i marnowanie publicznej kasy.

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 06:53:43] • [IP: 176.221.124.***]

i dobrze że nie działa bo wcześniej załączała się nawet jak wróble czy mewy biegały przy przejściu że nie wspomnę o babciach które tam stały i urządzały sobie pogaduszki

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 06:41:32] • [IP: 188.146.161.**]

A na 11 listopada obok Leningradu działała tylko kilka dni po zamontowaniu i tak jest do tej pory...

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 06:40:59] • [IP: 185.210.39.***]

Rozbraja mnie to ze wszędzie wycina się drzewa na potęgę, a tu przy tym przejściu dla pieszych stoi ogromne drzewo które utrudnia widok czy ktoś chce wejść na pasy, jeszcze gorzej jak ktoś będzie chciał na nie wbiec, np dziecko ! Wiem ze tam jest garb na ulicy postawiony ale są różni kierowcy i którzy przelatują przez ten garb bez zwalniana. To drzewo tam ewidentnie przeszkadza i jest zagrożeniem dla pieszych !

Kto wypina tego wina • Poniedziałek [22.11.2021, 06:21:51] • [IP: 82.198.204.**]

Za 100 tyś zł które zapłacili za ten śmieszny produkt można by było w sposób profesjonalny oświetlić lampami ledowymi kilka takich przejść.Światla nie raz zmyliły kierowców jadących grunwaldzką.Niemiaszki to dopiero są zaskoczeni co to za disco.

Piotr Groniec • Poniedziałek [22.11.2021, 05:10:44] • [IP: 176.221.124.**]

Ta sygnalizacja od jej zainstalowania dłużej nie działa niż działa ! Tak to jest jak się inwestuje w niesprawdzoną" nowoczesność" a później nie ma kasy na konserwację. Należy to zlikwidować i zainstalować żółte światła pulsujące !

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 02:00:39] • [IP: 176.221.124.***]

Tak będzie bo Naczelny INŻYNIER bez kompetencji zajęty jest ściąganie nieprawomyślnych banerów. Najlepiej niech zakaże chodzenia tam po zmroku.

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Od godz. 9 w Świnoujściu funkcjonują obie przeprawy promowe. O godz. 9 pierwszy prom Karsibór skierowany został na przeprawę Centrum. Na przeprawie Warszów wciąż kursują cztery promy, by jak najszybciej rozładować kolejki. Już o godz. 9.20 sytuacja po stronie zachodniej przeprawy Warszów jest opanowana, kolejki zostały rozładowane. Samochody ciężarowe przekierowane zostały na przeprawę Centrum. Normuje się również sytuacja na wyspie Wolin. Kierowcy przez CB Radio nadają komunikaty, by kierować auta na przeprawę Centrum, do działań włączyła się również Straż Miejska. ■ Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, od czwartku (20 stycznia) od godz. 21.30 nie pływają promy Karsibór w Świnoujściu. Woda w kanale portowym przekroczyła stan alarmowy. Taki stan może utrzymać się nawet do godzin popołudniowych. Na przeprawie Warszów pływają obecnie trzy promy Bielik i jeden Karsibór. Ruch jest spory, wciąż ustawiają się kolejki, przede wszystkim dlatego, że na miejską przeprawę kierowane są wszystkie samochody ciężarowe. Według informacji od dyrektora Żeglugi Świnoujskiej Pawła Szynkaruka, taka sytuacja może utrzymać się nawet do godz. 14 w piątek. ■ Mieszkaniec podzielił się swoimi spostrzeżeniami z przechadzki po mieście. Jego uwagę zwrócił zły stan nawierzchni Placu Wolności. - Przechodząc przez centrum miasta (plac Wolności) i widząc odpadnięte duże płyty, należałoby zadać pytanie, czy w miejscu tym nie powinno się przeprowadzić kontroli stanu płytek i innej infrastruktury i zaplanować remont, zanim nastanie sezon letni, zanim tłumy turystów zapełnią plac? Do tego brudny wręcz zasyfiony. ■ Nowy Rok 2022 witamy w domach, wśród najbliższych, z nadzieją na lepsze 365 dni! ■ Dokładnie 15 minut trwała 57 sesja Rady Miasta. Po krótkiej dyskusji radni zatwierdzili wykaz wydatków, które nie wygasają z końcem roku budżetowego ■ Dwa tysiące dwadzieścia jeden lat mija od cudu Betlejemskiej Stajenki. Boże Narodzenie upływa nam w cieniu obostrzeń i informacji o kolejnych ofiarach koronawirusa. Mimo wszystko to najcieplejsze święta w roku. Świętujmy radośnie i… rozważnie! ■ Mieszkańcy Świnoujścia dołączyli do ogólnopolskich manifestacji przeciw Lex TVN - apel.tvn.pl ■ Mimo wątpliwości- radni przyjęli prezydencki projekt budżetu miasta na 2022. Poparcie rajców zyskał też projekt wieloletniej prognozy finansowej miasta do roku 2035 ■ Rada Miasta Świnoujście przyjęła apel do Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi o wsparcie polskiej branży rybackiej w negocjacjach Rządu RP z Komisją Europejską w sprawie rekompensat za obecny oraz przyszłe zakazy połowów ryb. Przyjęcie apelu poprzedzone zostało wysłuchaniem przedstawicieli rybaków ■