POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [22.11.2021, 01:02:30] • Świnoujście

Mieszkaniec: Tam jest niebezpiecznie!

Mieszkaniec: Tam jest niebezpiecznie!

fot. iswinoujscie.pl

Sygnalizacje, która ma informować kierowców o obecności na przejściu pieszego, nie działa.

Światła ostrzegające kierowców, znajdujące się na ulicy Grunwaldzkiej, przy PEC-u, nie spełniają swojej funkcji. Po prostu nie działają. Teraz, kiedy coraz wcześniej robi się ciemno, sygnalizacja jest wyjątkowo potrzebna. Niestety, od dłuższego czasu nie świeci. Zdjęcia i informację przysłał Mieszkaniec.

Mieszkaniec: Tam jest niebezpiecznie!

fot. iswinoujscie.pl

- Nie działają światła ostrzegające, że na przejściu dla pieszych znajduje się osoba.Tak jest już od dłuższego czasu - napisał Mieszkaniec.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Wtorek [30.11.2021, 10:34:35] • [IP: 31.0.39.**]

do 22.11.2021, 06:53:43] • [IP: 176.221.124.*** najgorze jak rodzic z dzieckiem w wózku chce przejść przez to drzewo nic nie widzi do czasu wystawienia prawie całego wózka na jezdnie, i co z tego że załącza sie na ptaki, świeci żółte czyli uważaj a nie czerwone stój, wiec podjeżdżasz powoli i jak nikogo nie ma to jedziesz i w czym masz problem

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 17:24:35] • [IP: 88.218.253.***]

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 11:39:16] • [IP: 188.146.160.**] Dlaczego ul. Piłsudskiego ma pierwszeństwo przejazdu nad ul. Sienkiewicza Bo Piłsudski Ruskim kota pogonił w realu a Sienkiewicz Szwedów tylko w książce :-))0

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 14:54:30] • [IP: 62.69.231.**]

W całym mieście po 17:00 panują ciemności. Latarnie świecą tylko nie dają światła, aż strach po ulicach chodzić..

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 14:12:05] • [IP: 176.221.124.**]

11:39:16] • [IP: 188.146.160.** Bo S. dostał nobla?

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 13:07:26] • [IP: 82.198.204.**]

W latach 90 tych na grunwaldzkiej był śmiertelny wypadek z udziałem Mercedesa Nigdy niewykryte przestępstwo.

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 11:39:16] • [IP: 188.146.160.**]

Dlaczego ul. Piłsudskiego ma pierwszeństwo przejazdu nad ul. Sienkiewicza

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 09:38:58] • [IP: 149.156.152.***]

Bo zamiast tych świateł ostrzegających, które de facto mogą rozproszyć kierowcę zamiast ostrzec, powinno być solidne oświetlenie przejścia i dojść do niego. Tak aby kierowca miał możliwość obserwacji przejscia wraz z otoczeniem. To wystarczy.

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 08:16:33] • [IP: 46.231.59.***]

Tam nie powinno być z doopy mrugającego światełka tylko dwie niskie ledowe latarnie oswietlające przejście. Dalej na Grunwaldzkiej w okolicach Łużyckiej też powinno być oświetlenie przejścia. Tylko tyle i aż tyle.

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 08:07:50] • [IP: 192.95.4.***]

Spoko, niedługo całkiem wyłączą prąd, to dopiero będzie...

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 08:05:01] • [IP: 62.69.252.***]

Dobra a co mają mieszkańcy na 11 listopada powiedzieć jak wszyscy jadą po 80 albo 100 km/h?

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 07:05:29] • [IP: 176.221.124.**]

Potrzeba to troche logiki u ludzi. Kierowcy maja oczy a na zdjeciach widac typowych polskich ninja, ubranych na czarno/szaro. Wystarczy zaczac ubierac sie z glowa, tak zeby byc widocznym i dac kierowcom szanse nas zauwazyc. Intalacja tego bubla zeby ostrzegala kierowcow to typowa urzednicza debiloza i marnowanie publicznej kasy.

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 06:53:43] • [IP: 176.221.124.***]

i dobrze że nie działa bo wcześniej załączała się nawet jak wróble czy mewy biegały przy przejściu że nie wspomnę o babciach które tam stały i urządzały sobie pogaduszki

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 06:41:32] • [IP: 188.146.161.**]

A na 11 listopada obok Leningradu działała tylko kilka dni po zamontowaniu i tak jest do tej pory...

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 06:40:59] • [IP: 185.210.39.***]

Rozbraja mnie to ze wszędzie wycina się drzewa na potęgę, a tu przy tym przejściu dla pieszych stoi ogromne drzewo które utrudnia widok czy ktoś chce wejść na pasy, jeszcze gorzej jak ktoś będzie chciał na nie wbiec, np dziecko ! Wiem ze tam jest garb na ulicy postawiony ale są różni kierowcy i którzy przelatują przez ten garb bez zwalniana. To drzewo tam ewidentnie przeszkadza i jest zagrożeniem dla pieszych !

Kto wypina tego wina • Poniedziałek [22.11.2021, 06:21:51] • [IP: 82.198.204.**]

Za 100 tyś zł które zapłacili za ten śmieszny produkt można by było w sposób profesjonalny oświetlić lampami ledowymi kilka takich przejść.Światla nie raz zmyliły kierowców jadących grunwaldzką.Niemiaszki to dopiero są zaskoczeni co to za disco.

Piotr Groniec • Poniedziałek [22.11.2021, 05:10:44] • [IP: 176.221.124.**]

Ta sygnalizacja od jej zainstalowania dłużej nie działa niż działa ! Tak to jest jak się inwestuje w niesprawdzoną" nowoczesność" a później nie ma kasy na konserwację. Należy to zlikwidować i zainstalować żółte światła pulsujące !

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 02:00:39] • [IP: 176.221.124.***]

Tak będzie bo Naczelny INŻYNIER bez kompetencji zajęty jest ściąganie nieprawomyślnych banerów. Najlepiej niech zakaże chodzenia tam po zmroku.

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■