POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [21.11.2021, 20:10:45] • Świnoujście

Mieszkaniec: Tak wygląda jesienne podlewanie trawników przy Promenadzie Zdrowia. Zobacz film!

Mieszkaniec: Tak wygląda jesienne podlewanie trawników przy Promenadzie Zdrowia. Zobacz film!

fot. Czytelnik

Jeden z mieszkańców spacerując Promenadą Zdrowia natknął się na dość nietypowe zjawisko. Na trawnikach znajdujących się przy promenadzie trwało w najlepsze jesienne podlewanie trawników. - Tak wygląda piątkowe podlewanie trawników o godzinie 20:30. Trzeba cos z tym zrobić, tak nie może być - uważa Czytelnik.



Mieszkaniec był wyraźnie zaskoczony jesiennym podlewaniem trawnika. - Czy to jakieś nowe standardy? - pytał zaciekawiony.

Mieszkaniec: Tak wygląda jesienne podlewanie trawników przy Promenadzie Zdrowia. Zobacz film!

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 20:39:21] • [IP: 37.47.158.***]

Latem zbiornik puste a tetaz trzeba je opróżniać🤣🤣🤣🤣㊃
5;🤣

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 18:30:23] • [IP: 176.221.124.***]

i po jakiego grzyba te zbiorniki ? zeby potem trzeba bylo marnowac ta wode ? barwo architekci, projektanci i wszeloznawcy nie pozdrawiam !!

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 18:25:40] • [IP: 176.221.125.*]

A ZA WODĘ ZAPŁACĄ MIESZKANCY

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 17:07:18] • [IP: 185.53.147.**]

Do212.165.108**** wyrazy szacunku i podziękowania dla za wyjaśnienie" głąbom" o co chodzi z wodą i zbiornikami.Dziękuję.To nie sarkazm

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 17:06:50] • [IP: 185.53.147.**]

Do212.165.108**** wyrazy szacunku i podziękowania dla za wyjaśnienie" głąbom" o co chodzi z wodą i zbiornikami.Dziękuję

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 12:30:40] • [IP: 83.23.169.**]

JAK ZWYKLE NARZEKAJĄ, A CO TAKIE WAM WSIOKI POSTAWILI TRZA BYŁO SOBIE PILNOWAC A NIE WYBIJAC SZYBY A POTEM NARZE NA URZĄD, FAKT ŻE URZAD DO WYMIANY ALE TO NIE ICH WINA, WIESZ TO DONIES A NIE NARZEKAJ

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 10:29:06] • [IP: 178.238.252.**]

Jak było gorąco i sucho, nie podlewali, rośliny schły.Jak deszcz pada prawie codziennie, to podlewają.Kto za to marnotrawstwo zapłaci?

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 09:00:47] • [IP: 176.221.124.**]

No i niedługo pewnie podwyżki opłat za wodę będą.

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 08:48:37] • [IP: 178.235.147.***]

no to muszą wyłączyć i znowu przedmuchać system przed zimą...

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 07:18:17] • [IP: 176.221.124.**]

Gość • Niedziela [21.11.2021, 21:36:54] • [IP: 212.165.108.***] Nie potrzebuje, szczegolnie jak pada co kilka dni a nad ranem wszystko jest regularnie mokre. Znajac zycie to ktos ustawil harmonogram podlewania jeszcze w wakacje i zapomnial go zmienic.

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 01:34:32] • [IP: 94.254.165.**]

Niewiem czy to dobry pomysl nie zrobic miejsc odprowadzenia deszczowki do kanalizacji tylko wszystko w trawe rozlewac. Niewiem bo kosztowalo miliony a chyba czegos brakuje?

Gość • Niedziela [21.11.2021, 21:36:54] • [IP: 212.165.108.***]

Mieszkaniec powinien pilniej studiować wieści z miasta. W czasie budowy promenady wkopano pod ziemię kilka zbiorników, dużych zbiorników do kolekcjonowania deszczówki służącej później do podlewania trawników. Zbiorniki po ostatnich opadach deszczu są prawie pełne i trzeba je opróżnić. A na jesieni to trawa nie potrzebuje wody??

Gość • Niedziela [21.11.2021, 21:13:16] • [IP: 94.254.235.*]

jakim trzeba byc poyebem nie korzystac z rozwiazan zrobionych jeszcze przez niemcow na promenadzie do kazdego drzewa byly doprowadzone rurociagi iktore jescze nawret nie zardzewialy ale skoro prezydent jest wiesniara to jej wiesniackie rurki i sweiatelka to szczyt luxusu

Gość • Niedziela [21.11.2021, 20:59:26] • [IP: 37.8.230.**]

Jakie podlewanie o tej porze roku przy deszczu i takiej wilgoci, masakra. A potem nam miasto mówi, że mamy wodę oszczędzać.Ręce opadają, a za wszystko my mieszkańcy płacimy. Co na to nasi Radni ? Też ogródki podlewają?

Gość • Niedziela [21.11.2021, 20:46:06] • [IP: 185.210.39.**]

Szkoda pisać o tej firmie ogrodniczej, która" pielęgnuje" promenadę zdrowia, Park Zdrojowy i pozostałą część miasta. Walą w ch..ja na całego, nie mają pojęcia o pracy którą wykonują. Kto ich wybrał? Aha zapomniałem że to po znajomościach.

Oglądasz 1-15 z 15
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ BURZE Z GRADEM Ostrzeżenie meteorologiczne ważne od godz. 13:00 do godz. 23:00 dnia 18-08-2022. Obszar: województwo zachodniopomorskie - powiaty: Białogardzki, Choszczeński, Drawski, Goleniowski, Gryficki, Gryfiński, Kamieński, Koszaliński, Kołobrzeski, Myśliborski, Policki, Pyrzycki, Stargardzki, Świdwiński, Świnoujski Grodzki, Łobeski. Przebieg: Prognozuje się występowanie burz, podczas których może występować intensywny opad deszczu od 10 do 20 mm/m2 oraz wiatr wiejący w porywach do 60-70 km/h. Lokalnie możliwy opad gradu. Skutki: ryzyko utraty życia; zaburzenia w pracy urządzeń elektrycznych; utrudnienia komunikacyjne; łamanie gałęzi; ryzyko wybuchu pożaru ■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■