POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [21.11.2021, 19:29:51] • Świnoujście

Mieszkaniec: Sadzą rośliny jak popadnie!

Mieszkaniec: Sadzą rośliny jak popadnie!

fot. Mieszkaniec

Zieleń miejska nie zawsze pełni tylko estetyczną funkcję. Często też utrudnia widoczność kierowcom samochodu. Przyjrzyjcie się zdjęciom. Czy jest bezpiecznie kiedy wjeżdżamy w ulicę Słowackiego?

Przy ulicy Słowackiego rośnie wiele ozdobnych roślin. Są dorodne i wysokie, często posadzone blisko skrzyżowań które całkowicie zasłaniają nadjeżdżający samochód. Zasłaniają też osoby przed przejściem dla pieszych. Czy ci co wytyczają miejsce na posadzenie takich roślin mają jakąś wiedzę? Czy wydział z UM konsultuje się z Policją co do bezpieczeństwa w tych miejscach?

Mieszkaniec: Sadzą rośliny jak popadnie!

fot. Mieszkaniec

- Sadzą rośliny gdzie popadnie a tymczasem przez takie rozwiązania jest mega niebezpiecznie. Nic nie widać, o co tu chodzi? Gdzie logika? - opisuje Mieszkaniec.

Może lepiej sadzić rośliny tak aby wysokie rośliny były posadzone dalej od skrzyżowań. Przede wszystkim by zapewniły kierującym samochodem bezpieczne wyjazdy z ulicy w dzielnicy nadmorskiej?

Opisywaliśmy ten problem w tamtym sezonie i najwyraźniej brakuje w mieście osoby kompetentnej.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Niedziela [28.11.2021, 11:35:31] • [IP: 178.238.247.**]

Kierowcy samochodów z długim dziobem, uwaga !! Wystawisz nosa togo stracisz i jeszcze będzie to twoja wina bo wysunąłeś się na drogę z pierwszeństwem. Cwaniaczki-właściciele starych gratów tylko czekają na takie okazje by wyłudzać z ubezpieczenia. Fachowcy miejscy - nieustanne brawa !!

Gość • Środa [24.11.2021, 15:10:17] • [IP: 2.106.93.**]

To fakt. Bezmyślność „specjalistów” od zieleni poraża

Gość • Środa [24.11.2021, 07:56:26] • [IP: 185.210.38.**]

Gość • Niedziela [21.11.2021, 20:10:10] • [IP: 77.88.191.**]Jakbyś był przydupasem to tez byś był specjalista ha ha.

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 17:08:33] • [IP: 77.252.63.***]

Ad Gość • Niedziela [21.11.2021, 20:14:25] • [IP: 83.20.228.***]. Wiesz, nie lubię hipokryzji. Jeśli te trawy mają tu pozostać, to może weźmiesz na siebie pomoc we włączaniu się do ruchu, bądź w przechodzeniu przez jezdnię. Albowiem prawnie niedopuszczalne jest no i oczywiście niemoralne nakładanie przymusu (bo przecież nie obowiązku) niemożliwego do realizacji. A to proponujesz.

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 16:50:09] • [IP: 80.151.3.**]

Papa gardens wujas i wszystko jasme

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 15:56:53] • [IP: 188.146.162.**]

Tak to u nas wyglada firma zajmująca nie pielęgnacja i sadzeniem kwiatów i roślin w mieście. MASAKRA. Bez pomysłu i co najdzie pod reje

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 08:54:13] • [IP: 94.254.228.**]

Lustra ?? Już jedne są na piastowskiej za piekarnia, oddalają łatwo o stłuczkę.nic nie widać więc jedziesz, !!?!?! a tu auto 10-15m od ciebie??

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 08:07:53] • [IP: 176.221.124.**]

Słaba widoczność?To nogę z gazu i pomalu wyjechać...Budynek jak zasłania to też wyburzyć?

Gość • Poniedziałek [22.11.2021, 00:13:42] • [IP: 88.156.235.***]

Mieszkańcu, odpieprz się od tych roślin. Jak nie masz co robić to wyzbieraj pety wokół swojego bloku albo rozbierz się na ulicy, ułóż ubranko w kostkę i pilnuj żeby ci nikt tego nie zwinął albo żeby ciuchy nie zasłaniały skrzyżowań.

Gość • Niedziela [21.11.2021, 23:48:59] • [IP: 176.221.125.**]

Ja też tam często jeżdżę i niestety, ale to prawda !

Gość • Niedziela [21.11.2021, 23:38:32] • [IP: 185.210.38.***]

Lustra na skrzyżowaniu.

Gość • Niedziela [21.11.2021, 23:04:49] • [IP: 82.118.253.***]

Zieleń uliczna najlepiej prezentuje się na projektach przedstawionych do akceptacji zleceniodawcom. Potem przychodzi rzeczywistość- rozsypywanie soli zimą, niepodlewanie latem. Rośliny w szybkim tempie obumierają. Taka jest perspektywa nasadzeń na nowej drodze między cmentarzami. Smutne jest to, że akceptujący te projekty wiedzą o tym- bo chyba szkoły pokończyli?

Gość • Niedziela [21.11.2021, 22:59:43] • [IP: 77.189.113.***]

Piekne te trawy, troche dalej od skrzyzowania je przesadzic i kierowcy noga z gazu. Jedne z piekniejszych nasadzen. Mieszkam tam i jezdze mnie nie przeszkadzaja. Prosze o takie na Cieszkowskiego do Orzeszkowej.

Gość • Niedziela [21.11.2021, 22:30:57] • [IP: 31.0.51.***]

Jacus jest szefem wszystkiego

Gość • Niedziela [21.11.2021, 21:10:58] • [IP: 185.210.39.**]

Trochę wyrosły ale jakie piękne. Mieszkaniec chyba nadgorliwy.

Gość • Niedziela [21.11.2021, 20:14:25] • [IP: 83.20.228.***]

Bardzo ładne rośliny. Zawsze znajdzie się jakaś menda której wszystko przeszkadza.

Gość • Niedziela [21.11.2021, 20:12:06] • [IP: 185.210.39.**]

Nie tylko na Słowackiego

Gość • Niedziela [21.11.2021, 20:10:10] • [IP: 77.88.191.**]

Szefem zieleni nie jest przypadkiem pan Jacek, specjalista od wszystkiego: od portów, od latawców, od rowerów?

Gość • Niedziela [21.11.2021, 19:39:38] • [IP: 80.151.3.**]

Pewnie super firma pat garden

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ BURZE Z GRADEM Ostrzeżenie meteorologiczne ważne od godz. 13:00 do godz. 23:00 dnia 18-08-2022. Obszar: województwo zachodniopomorskie - powiaty: Białogardzki, Choszczeński, Drawski, Goleniowski, Gryficki, Gryfiński, Kamieński, Koszaliński, Kołobrzeski, Myśliborski, Policki, Pyrzycki, Stargardzki, Świdwiński, Świnoujski Grodzki, Łobeski. Przebieg: Prognozuje się występowanie burz, podczas których może występować intensywny opad deszczu od 10 do 20 mm/m2 oraz wiatr wiejący w porywach do 60-70 km/h. Lokalnie możliwy opad gradu. Skutki: ryzyko utraty życia; zaburzenia w pracy urządzeń elektrycznych; utrudnienia komunikacyjne; łamanie gałęzi; ryzyko wybuchu pożaru ■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■