POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [14.11.2021, 10:44:50] • Świnoujście

Mieszkaniec: Łamanie przepisów kosztuje

Mieszkaniec: Łamanie przepisów kosztuje

fot. Mieszkaniec

Kierowca samochodu "wyskoczył" tylko na chwilę. Złakniony kurczaka z rożna, nie dbał o przepisy, co na szczęście nie uszło uwadze policji. Był kurczak, a na deser mandat. Sytuację zaobserwował Mieszkaniec.

- W Sobotę po godzinie 15.00 kierowca samochodu osobowego Mazda, na niemieckich numerach rejestracyjnych, zaparkował w miejscu niedozwolonym (w tym miejscu jest zakaz zatrzymywania i postoju) udając się do pobliskiego punktu gastronomicznego po zakup kurczaka z rożna.
Działaniem swoim stworzył zagrożenie dla pieszych i dla kierowców wyjeżdżających z ulicy wewnętrznej, zasłaniając im całkowicie widok na ulicę z lewej strony.

Policjant nie miał żadnych wątpliwości i nałożył mandat, który został podpisany "uroczyście" na masce samochodu.

Tym razem konsumpcja kurczaka będzie dużo droższa - napisał Mieszkaniec.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 61

Gość • Sobota [27.11.2021, 11:44:33] • [IP: 37.8.230.***]

niech oni sie wezma za tych baureow wkoncu a nie im sie podlizuja, przeciez oni maja gdzies nasze przepisy a policja przymyka oczy a do tego jescze scigaja naszych biednych mieszkancow gdzie sie tylko da.wstyd

Gość • Czwartek [25.11.2021, 23:00:04] • [IP: 62.69.229.**]

A na Witosa właściciel budki przymocował nielegalnie kawał rury do chodnika.

Gość • Wtorek [23.11.2021, 00:38:48] • [IP: 5.173.148.**]

A czemu nie ma miejsc parkingowych by firmy mogly istniec? Gdzie zaparkowac?

Gość • Niedziela [21.11.2021, 12:33:10] • [IP: 88.218.255.***]

a koloa spzitala baba na calej dlugosci chodnika postwaila ze az przejsc nie mozna

Gość • Środa [17.11.2021, 15:20:31] • [IP: 5.173.24.**]

ojj drogo za kurczaka zapłacił

Gość • Środa [17.11.2021, 14:16:09] • [IP: 46.231.58.**]

Kurczak za 200 zł

leon zawodowiec • Środa [17.11.2021, 08:27:04] • [IP: 178.238.245.***]

panowie policjanci !! [prosze czesciej o takie kontrole w tym miescie i nie wazne czy Niemiec czy Polak, bo jezdrza jak chca !!a mlode siksy w Mercedesach te wziasc za leb i poslac do powtorki, kazda z telefonem w reku a jest jeszcze taka ze telegon i king size z dymem w lapie !!

Gość • Środa [17.11.2021, 08:17:49] • [IP: 109.221.88.***]

bardz nie wielka grupa kierowcow ktora przestrzega kodeks drogowy, takich niezalowac...

Gość • Poniedziałek [15.11.2021, 18:18:27] • [IP: 188.146.162.**]

Nagminnie staja tam auta i troszeczkę dalej przy samym kantorze na chodniku

mieszkaniec • Poniedziałek [15.11.2021, 11:52:15] • [IP: 95.90.239.***]

jezeli jest zakaz zatrzymywania sie na chodniku, albo kierowca nie zostawil 1 m wolnego chodnika to mandat sie nalezy, a jak nie to NIE??

Gość • Poniedziałek [15.11.2021, 09:05:25] • [IP: 176.221.124.**]

Wielki światowy kurort a taka obleśna buda stoi w centrum miasta, standarty jak za króla ćwieczka, kto na ti pozwala?

Gość • Poniedziałek [15.11.2021, 08:56:08] • [IP: 176.221.124.***]

ty gupkowata półkulo, w kiblu sobie postaw..

Gość • Poniedziałek [15.11.2021, 08:04:10] • [IP: 178.238.252.***]

I bardzo dobrze brawo.

Gość • Poniedziałek [15.11.2021, 01:40:25] • [IP: 31.11.128.***]

Przeciez widać że te kurczaki na Konstytucji.Pozdrawiam.

Gość • Poniedziałek [15.11.2021, 01:38:25] • [IP: 31.11.128.***]

Przeciez widać że te kurczaki na Komstytucji.Pozdrawiam.

Gość • Poniedziałek [15.11.2021, 01:36:44] • [IP: 31.11.128.***]

A gdzie te kurczaki ?Gdzie to?Dzięki za odpowiedź.🐥🐔

Gość • Poniedziałek [15.11.2021, 00:27:16] • [IP: 213.155.174.***]

Jeden Niemiec na rok ukarany pod publikę.

Gość • Niedziela [14.11.2021, 22:15:26] • [IP: 87.118.116.***]

nareśćie

Gość • Niedziela [14.11.2021, 21:55:41] • [IP: 176.221.125.**]

Pewnie się facet zdziwił, tyle razy stawał i nic, aż tu raptem surprise ;-)

Gość • Niedziela [14.11.2021, 19:39:52] • [IP: 31.11.128.***]

No i brawo! Więcej patroli i karać buraków!

Gość • Niedziela [14.11.2021, 19:24:59] • [IP: 37.47.164.**]

Brawo dla naszej policji

Gość • Niedziela [14.11.2021, 19:09:20] • [IP: 176.221.124.***]

Brawo POLICJA.

Gość • Niedziela [14.11.2021, 18:10:42] • [IP: 188.146.132.**]

Tylko dlaczego nie ma nazwy ulicy, przy której się zatrzymał? Ja mogę się domyślić, bo dobrze znam miasto (choć i tak nie mam pewności, że to przy ul.Konstytucji 3 Maja) i tam często przejeżdżam, ale setki osób nie.

Gość • Niedziela [14.11.2021, 18:10:42] • [IP: 87.78.245.**]

Do 125...bolszewik nie lubi folksdojczow, ale jaja.

Gość • Niedziela [14.11.2021, 17:45:33] • [IP: 178.238.252.**]

Jak zawsze ludzie tzw. białej rasy uważają, że u nas na wszystko mogą sobie pozwalać.

Oglądasz 1-25 z 61
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Na północy i częściowo w centrum opady mokrego śniegu i śniegu z deszczem będą umiarkowane (przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie około 5-7 cm w pasie od Śląska do Warmii), powodując śliskość nawierzchni dróg oraz oblodzenie przy temperaturach zbliżonych do zera stopni. ■ 4,80 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Taką stawkę opłaty uzdrowiskowej uchwalili radni ■ Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zajmie się kompleksowo organizacją ruchu w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną ■ Na wniosek prezydenta z porządku obrad dzisiejszej sesji wykreślony został punkt w sprawie wyboru scenariusza dotyczacego zmian komunikacyjnych zgodnie z koncepcja zarządzania ruchem w mieście. ■ Kilku świnoujskich urzędników z powodu zakażenia koronawirusem trafiło na kwarantannę. Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na tę chwilę w izolacji przebywa siedmiu urzędników ■ Nocny pożar auta na Matejki. Daewoo Matiz spłonął doszczętnie Mieszkańcy ulicy Matejki drżą o swoje auta. W okolicy najprawdopodobniej grasuje podpalacz. Pierwszą ofiarą piromana padł samochód osobowy daewoo matiz. Straty byłyby jednak o wiele większe, gdyby nie interwencja świnoujskich strażaków. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków. Dzięki działaniom strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w bliskiej odległości inne pojazdy. W pobliżu płonącego daewoo matiz znajdował się inny daewoo matiz oraz przyczepa kempingowa ■ Aż 188 świnoujskich przedsiębiorców zakończyło w tym roku prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W naszym mieście aktywną działalność gospodarczą prowadzi dziś 3396 przedsiębiorców. Aż 922 postanowiło natomiast ją zawiesić. To dane z 21 października z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Poprosiliśmy magistrat o statystyki dotyczące firm, które zniknęły z rynku. Liczby robią wrażenie. - W roku 2020 działalność zakończyło 204 przedsiębiorców. W roku 2021 do 21 października działalność zakończyło 188 przedsiębiorców - informuje rzecznik prezydenta Jarosław Jaz. ■ Szanowni mieszkańcy Świnoujścia i goście, w związku z modernizacją budynku Centrum Administracji Miejskiej nr 5 (głównego budynku UM), w okresie od 15 listopada 2021 r. do 15 listopada 2022 r. Urząd Miasta Świnoujście będzie dostępny dla interesantów w dni robocze w godzinach 7.00-15.00. Zapraszamy serdecznie ■ Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzn ■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■