POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [28.10.2021, 18:33:55] • Świnoujście

Ścieżka rowerowa do wymiany

Ścieżka rowerowa do wymiany

fot. Sławomir Ryfczyński

Wszyscy, którzy choć raz jechali rowerem po nowej ścieżce wzdłuż ulicy Steyera i Daszyńskiego, już nią nie pojadą. Ścieżka wróciła do stanu sprzed remontu, właściwie przestała istnieć. Po licznych telefonach czytelników informujących, że zdarta została niedawno położona nawierzchnia na ścieżce rowerowej, nasz reporter zrobił foto. W tej sprawie zadaliśmy pytanie do UM.

- Nawierzchnia ścieralna ścieżki rowerowej została wykonana niezgodnie z projektem i specyfikacją. Wykonawca poprawi ją na własny koszt- poinformował Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 41

Gość • Sobota [30.10.2021, 16:50:19] • [IP: 178.238.252.**]

Czy ktoś to nadzoruje i odbiera pod względem technicznym ? Niby prosta robota a trzeba ją wykonać dwa razy.

Gość • Sobota [30.10.2021, 15:43:01] • [IP: 176.221.124.***]

Mnie zadziwia jedno, jak trzeba być leniwym albo złośliwym robiąc nawet taka pracę.. Ścisłej chodzi o jakośc sameg o przejazdu rowerowego - część krawężników jest ladnie zrównana z asfaltem aby był łagodny zjazd/najazd a na drugim końcu krawężnik wystawia się na kilka cm tak aby felga walić w niego.. Nie chodzi tu o czepianie się, tylko weźmy pod uwagę sprzęt, parę takich uderzeń chociażby kołami z wąskim kołem i felga do aprawy bądź wyrzucenia.. jednej koszt to 50-100 zł, drugiej już np 1500, 1800 zł :-/ Dużo przejazdów w mieście ladnie poprawiono ale kilka takich wielkich baboli jest nadal i aż się odechciewa nie raz jechać dana ścieżka myśląc że trzeba tam walnąć w krawężnik :-/

Gość • Piątek [29.10.2021, 19:39:11] • [IP: 37.248.217.***]

Jakie to polskie i prozaiczne.

Gość • Piątek [29.10.2021, 19:28:39] • [IP: 31.11.129.***]

Piątek [29.10.2021, 17:19:09] • [IP: 185.210.37.***] nie rozczulaj się bo na wszystkich niby wyremontowanych ulicach na przejściach dla pieszych stoją kałuże wody po deszczu że szlag człowieka trafia. Głupia baba zabrania nam jeździć samochodami to jak mamy chodzić po tych spieprzonych ulicach?

Gość • Piątek [29.10.2021, 17:23:10] • [IP: 5.173.24.***]

Nie długo będą tunel poprawiać i okaże się, że to bubel tak jak ulica ! Totalna wiocha !

Gość • Piątek [29.10.2021, 17:19:09] • [IP: 185.210.37.***]

uhm... najlepsze były te potężne kałuże zalegające na ścieżce po każdym deszczu. Mam nadzieję, że teraz dobrze zrobią i woda będzie spływać a nie stać całymi dniami, nawet po małym deszczu.

Gość • Piątek [29.10.2021, 17:13:56] • [IP: 109.70.100.**]

Wymiana na koszt własny wykonawcy? Sporządzą aneks do umowy. Będzie zapłacone i zarobione podwójnie! Tzw.Księgowość kreatywna.

Gość • Piątek [29.10.2021, 16:47:16] • [IP: 94.254.233.**]

Obciążyć inżyniera budowy który dopuścił do budowy bubla, drugim razem będzie nadzorował roboty, a nie z dupą w fotelu siedział.

Gość • Piątek [29.10.2021, 14:34:41] • [IP: 176.221.124.**]

Zapadające się po roku od remontu studzienki nie są standardem i powinny być podniesione na koszt wykonawcy lub nadzorującego.

Gość • Piątek [29.10.2021, 12:57:54] • [IP: 37.47.131.***]

Przede wszystkim kolor czerwony a nie czarny, zlewała się ścieżka z jezdnią!

Gość • Piątek [29.10.2021, 12:44:31] • [IP: 46.231.58.**]

Zdziwieni że na koszt wykonawcy ??!!

Gość • Piątek [29.10.2021, 12:15:47] • [IP: 37.47.179.***]

Dlaczego tak późno, od dawna było widać że wszystko jest krzywe. Nikt wczesniej się tym nie zainteresował.

Gość • Piątek [29.10.2021, 11:10:03] • [IP: 31.11.130.***]

Stan chodników w mieście wcale nie wygląda lepiej!! Kostki zapadają się pomiędzy płytami i po prostu grozi potknięciem i upadkiem. Czy ktoś za coś odpowiada w Urzędzie Miasta !??

Gość • Piątek [29.10.2021, 10:51:03] • [IP: 37.47.190.***]

Wymienić BM-kę i całą jej świtę.Naprawdę chyba w tym mieście potrzeba nowej miotły.Ale od tego są wybory, Na szczęście już niedługo.Ja też wierzę w Agatowskà, ale czy słusznie?czy to nie jedna klika?Niech się wypowie na temat ewentualnej przyszłej obsady stanowisk.

Gość • Piątek [29.10.2021, 10:05:37] • [IP: 178.238.252.**]

Cześć ulicy Steyera też została obdarta z nowej nawierzchni ! Kto pozwala na takie marnotrawstwo! Ani to ekonomiczne i gdzie ekologiczne podejście do świata !!

Gość • Piątek [29.10.2021, 09:51:52] • [IP: 213.155.174.***]

Hahaha jak w Misiu wszystko w tym mieście.

Gość • Piątek [29.10.2021, 06:50:13] • [IP: 5.173.8.**]

Moze przy okazji poprawia ten pumptrack i pezestana robic hopki na kazdym zjezdzie z ulicy przez sciezke rowerowa

Gość • Piątek [29.10.2021, 06:44:50] • [IP: 176.221.124.***]

nie tylko ścieżka ale jeszcze kawałek jezdni zerwali no i wjazdy na posesje już się zapada polbruk bo wykonawca nie przewidział że wjeżdża tam ciężki sprzęt budowlany i wojskowy. Odcinek ten ma opóźnienie rok czasu i robi to ta sama firma co tunel więc czego możemy spodziewać się w tunelu?

Gość • Piątek [29.10.2021, 06:14:25] • [IP: 188.146.130.***]

20:14. ..193.***. no, nie jestem pewien, czy do wymiany, bo jest ustawa o przetargach i lokalna władza musi przyjąć tanią ofertę, czego konsekwencje szybko widzimy

Gość • Piątek [29.10.2021, 06:04:44] • [IP: 37.47.152.**]

Pewnie była zarówno i trzymała standardów innych ulic chodników w mieście 😋

Gość • Piątek [29.10.2021, 01:23:40] • [IP: 94.254.169.**]

Przecież ta poprzednia z czerwonej kostki brukowej była całkiem ok., teraz"leży" odłogiem, ta asfaltową zdarta, no tacy bogaci, a tacy głupi.Jedzie się źle, bo tam jest niebezpieczny winkiel i nie widać pieszych i jadących z naprzeciwka.

Gość • Czwartek [28.10.2021, 23:15:11] • [IP: 89.151.33.***]

Była asfaltowa i nie spełniała norm. Teraz będzie z kostki brukowej i już będzie Ok. Ścieżkę pewnie projektowały osoby które na komunię zamiast roweru dostały młotek.

Gość • Czwartek [28.10.2021, 23:10:04] • [IP: 5.173.24.*]

Jasiek i baśka to chyba są z pisu - czego się nie dotkną to spier***ne.

Gość • Czwartek [28.10.2021, 23:04:31] • [IP: 89.151.34.*]

Gościu 22- nie zapędzaj się w chamskich wypowiedziach

Gość • Czwartek [28.10.2021, 21:54:52] • [IP: 176.221.125.**]

Tak wysoko? to jest bardzo niebezpieczne !

Oglądasz 1-25 z 41
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Na północy i częściowo w centrum opady mokrego śniegu i śniegu z deszczem będą umiarkowane (przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie około 5-7 cm w pasie od Śląska do Warmii), powodując śliskość nawierzchni dróg oraz oblodzenie przy temperaturach zbliżonych do zera stopni. ■ 4,80 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Taką stawkę opłaty uzdrowiskowej uchwalili radni ■ Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zajmie się kompleksowo organizacją ruchu w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną ■ Na wniosek prezydenta z porządku obrad dzisiejszej sesji wykreślony został punkt w sprawie wyboru scenariusza dotyczacego zmian komunikacyjnych zgodnie z koncepcja zarządzania ruchem w mieście. ■ Kilku świnoujskich urzędników z powodu zakażenia koronawirusem trafiło na kwarantannę. Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na tę chwilę w izolacji przebywa siedmiu urzędników ■ Nocny pożar auta na Matejki. Daewoo Matiz spłonął doszczętnie Mieszkańcy ulicy Matejki drżą o swoje auta. W okolicy najprawdopodobniej grasuje podpalacz. Pierwszą ofiarą piromana padł samochód osobowy daewoo matiz. Straty byłyby jednak o wiele większe, gdyby nie interwencja świnoujskich strażaków. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków. Dzięki działaniom strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w bliskiej odległości inne pojazdy. W pobliżu płonącego daewoo matiz znajdował się inny daewoo matiz oraz przyczepa kempingowa ■ Aż 188 świnoujskich przedsiębiorców zakończyło w tym roku prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W naszym mieście aktywną działalność gospodarczą prowadzi dziś 3396 przedsiębiorców. Aż 922 postanowiło natomiast ją zawiesić. To dane z 21 października z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Poprosiliśmy magistrat o statystyki dotyczące firm, które zniknęły z rynku. Liczby robią wrażenie. - W roku 2020 działalność zakończyło 204 przedsiębiorców. W roku 2021 do 21 października działalność zakończyło 188 przedsiębiorców - informuje rzecznik prezydenta Jarosław Jaz. ■ Szanowni mieszkańcy Świnoujścia i goście, w związku z modernizacją budynku Centrum Administracji Miejskiej nr 5 (głównego budynku UM), w okresie od 15 listopada 2021 r. do 15 listopada 2022 r. Urząd Miasta Świnoujście będzie dostępny dla interesantów w dni robocze w godzinach 7.00-15.00. Zapraszamy serdecznie ■ Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzn ■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■