POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [24.10.2021, 11:36:59] • Świnoujście

Ceny paliwa w Polsce szybują w górę. A jak jest w Niemczech? Mieszkaniec: Tyle za paliwo zapłacimy za szlabanem

Ceny paliwa w Polsce szybują w górę. A jak jest w Niemczech? Mieszkaniec: Tyle za paliwo zapłacimy za szlabanem

AHLBECK: Zdjęcie zrobione w sobotę 23.10.2021 r.(fot. Czytelnik )

W ostatnim czasie ceny paliw w Polsce poszybowały znacznie do góry. Są miejsca, gdzie za litr benzyny musimy zapłacić ponad 6 złotych. Zatem magiczna bariera 6 złotych została przekroczona. Coraz wyższe ceny nie zniechęcają jednak naszych niemieckich sąsiadów, którzy nadal po paliwo przyjeżdżają do Świnoujścia. Postanowiliśmy porównać, ile kosztuje benzyna w Polsce (Świnoujście), a ile w Niemczech Ahlbeck).

W Świnoujściu za litr benzyny 95 w zależności od stacji benzynowej zapłacimy od 5,88 do 5,95 za litr, a w innych miastach jest już do ponad 6 złotych.

Jak to wygląda w Niemczech? Naszą ciekawość zaspokoił jeden z mieszkańców, który sfotografował ceny paliw jak to sam ujął "za szlabanem".

Jak widać na załączonym pierwszym zdjęciu z soboty za litr benzyny Super E10 musimy zapłacić 1,67 euro.

Ceny paliwa w Polsce szybują w górę. A jak jest w Niemczech? Mieszkaniec: Tyle za paliwo zapłacimy za szlabanem

AHLBECK: Zdjecie zrobione kilka dni temu w środę 20.10.2021 r.(fot. Czytelnik )

W Ahlbecku jeszcze kilka dni temu w środę (20.10.2021) za litr benzyny Super E10 w Niemczech musieliśmy zapłacić 1,74 euro co w przeliczeniu na złotówki prawie 8 złotych za litr. Za benzynę Super płaciliśmy więcej, bo 1,80 euro.

Okazuje się zatem, że nie tylko w Polsce ceny paliw zanotowały rekordowy wzrost. Podobnie jest także w Niemczech. Okazuje się że u naszych sąsiadów ceny paliwa już powoli spadają.

Wszystkiemu winna jest wysoka cena ropy naftowej.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 47, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 47

Gość • Wtorek [26.10.2021, 11:12:52] • [IP: 178.238.251.***]

37.249.187.***] kretynie ciekawe że ten twój" Pisowski nowy ład " trafił jednocześnie wszystkich na całej planecie.

Gość • Wtorek [26.10.2021, 10:40:15] • [IP: 37.249.187.***]

Pisowski nowy ład 😁😁😁

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 14:59:31] • [IP: 31.0.57.***]

Je...AC biedę

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 10:06:27] • [IP: 178.135.3.***]

Szanowny panie redaktorze ceny paliw rosną w całym świecie w kraju w którym obecnie przebywam cena paliwa wzrosła w ciągu kilku tygodni już o kilkadziesiąt procent. A i w naszym kraju paliwo było już w ciągu ostatnich kilku lat droższe niż jest obecnie. Także proszę o (przynajmniej) odrobinę obiektywizmu.

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 09:52:48] • [IP: 176.221.124.**]

Gość • Niedziela [24.10.2021, 16:28:53] • [IP: 37.47.148.***]Bełkot DEBILA...Niemiec 4 tys. eur??pewnie szef banku.Powiedz to sklepowej w netto w Ahlbeck.1600 eur.650 eur mieszkanie..Skąd ty masz te swoje dane??

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 09:17:52] • [IP: 31.17.251.***]

Co was obchodzi inny kraj patrzcie na waszą Polskę. 😄

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 07:39:39] • [IP: 91.183.94.***]

Gdzie ty masz paliwo po 2 euro w Holandii?bo jakoś nie widziałem

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 05:15:55] • [IP: 83.20.228.***]

Zwykła prośba -niech ten Pan za szlabanem fotografuje i filmuje wszystko -bo może niedługo może nie mieć możliwości i sposobności -A powinien publikować co Niemiec czy inny Europejczyk kupić za godzinę swojej pracy !! Ile kosztuje bochenek chleba i ile kosztuje tzw ZUS bardziej to się przyda jemu i wielu innym osobą.

Dębiec • Niedziela [24.10.2021, 23:34:52] • [IP: 95.41.73.***]

I znowu ten fikołek intelektualny, siła nabywcza pieniądza wiecie co to jest ? Ile paliwa kupi niemiec za godzinę pracy a ile polak ? Ręce opadają.

Gość • Niedziela [24.10.2021, 22:58:20] • [IP: 37.248.167.***]

Tlumy Niemców w Swinoujsciu...wykupują wszysgko...3...lub 4 tys euro zatabiaja tylko na b dobrych stanowisksch...reszta 1500 eur...opłaty duze...

Gość • Niedziela [24.10.2021, 22:43:45] • [IP: 37.47.156.**]

***** ***!!

Gość • Niedziela [24.10.2021, 22:13:14] • [IP: 31.0.62.***]

Niemiec kupi sobie 1000litrow paliwa za pensję średnio, a Polak ile litrów kupi??300litrow?? Jesteśmy niewolnikami Europy.Dla Polaka paliwo powinno kosztować 2zlote za litr lub 7000/8000zlotych pensji na rękę.Czy Niemiec płaci 6euri za litr paliwa?? Polacy tak płacą 6 jednostek za litr. Trzydzieści lat kapitalizmu i jesteśmy w czarnej dupie dalej.

Gość • Niedziela [24.10.2021, 21:16:41] • [IP: 83.23.63.***]

Paliwa w Niemczech : na A 11 E 95 - 1, 89 Euro. W Kołbaskowoe E.95 -.5, 94 zł/l. Chyba jest różnica.

Gość • Niedziela [24.10.2021, 19:28:42] • [IP: 188.146.128.**]

12:17:25. ..103.*- nie czytasz portali ekonomicznych, oglądasz pewnie polskojęzyczną TVN - pensje ROSNĄ od lat.

Gość • Niedziela [24.10.2021, 19:11:35] • [IP: 5.173.158.*]

Dlatego portugalia obniżyła opłaty zawarte w paliwie lub vat tymczasowo co tutaj też dawno powinno być zrobione. Ludzie pracują przy wydobyciu paliw a rządy za nic nakladaja akcyzy, oplaty, vaty. To przez kogo paliwo jest po 6 a nie po 4 ??

Gość • Niedziela [24.10.2021, 18:47:54] • [IP: 77.179.136.***]

O jak to dobrze sie dowiedziec ze niemiec z automatu zarabia 4 tys Euro. Mieszkam w Niemczech i jakos nie widze zeby kazdy zarabial tyle. Nawet przecietna jest nizsza. A mieszkam w bogatym landzie. Jesli dwoje ludzi ma razem 4-5 tys to sa w bardzo dobrej sytuacji. Jesli maja dziecko lub wiecej to zyja z miesiaca na miesiac. Czynsz i oplaty za mieszkanie sa duzo wieksze niz w Polsce.

Gość • Niedziela [24.10.2021, 18:31:15] • [IP: 37.248.224.**]

Tanie państwo pis.

Gość • Niedziela [24.10.2021, 17:49:13] • [IP: 37.201.199.*]

Do IP37.47.248 Wypisujesz bezdury!! Juz dawno takiego idiotyzmu nie czytalam !!

Gość • Niedziela [24.10.2021, 17:45:06] • [IP: 178.238.246.***]

bezpośrednie porównywanie cen nie ma sensu. Ważne ile za srednie zarobki można kupić. A drożyzna nie jest na rękę Tuskowi tylko PIS bo ma wyższe dochody z podatków. Im drożej tym dla nich lepiej bo maja więcej na przekupne niby dobroczynne socjale.

Gość • Niedziela [24.10.2021, 17:33:39] • [IP: 88.218.255.**]

Ta a na godzinę 9 euro na łapę więc przeliczmy.

Gość • Niedziela [24.10.2021, 16:54:31] • [IP: 176.221.125.***]

jak Nasz Kraj będzie miał EURO to Zaden Turysta Zagraniczny do Nas nie Przyjedzie

Gość • Niedziela [24.10.2021, 16:28:53] • [IP: 37.47.148.***]

Po pierwsze dawno nie czytałem takiego bełkotu i totalnej głupoty. NIE MOŻNA PRZELICZAĆ EURO NA ZŁ... bo to nie ma sensu. Niemiec zarabia 4tys euro i płaci nie całe 2 euro za litr. Polak zarabia 4tys złoty i płaci 6zl za litr czyli 3 razy więcej płaci Polak nic Niemiec... to ze Niemcy tankują u nas to tylko dlatego ze wtedy benzynę maja za nie całe 0, 70 centa czyli około dwa razy taniej. Wiec co Wy pieprzycie że w Niemczech coś podrożało skoro pamietam taki ceny od zawsze...

Gość • Niedziela [24.10.2021, 16:23:26] • [IP: 176.221.125.***]

pracowac i zarabiac w Ahlbecku a życ i mieszkac w Swinoujsciu to jesteś bogaty

Gość • Niedziela [24.10.2021, 16:05:26] • [IP: 195.136.136.***]

Nie po to jest plandemia na całym świecie, żeby szarym obywatelom czy to w Polsce czy w Holandii czy we Włoszech żyło się lepiej.

Gość • Niedziela [24.10.2021, 15:51:45] • [IP: 176.221.124.**]

Gość • Niedziela [24.10.2021, 14:05:50] • [IP: 5.173.155.**]Baranie pisowski...3 lata temu miałem 16 eur. na godzinę a litr paliwa kosztował 1, 23 eur. Więc gdzie jest taniej boża krówko?Nawet dzisiaj w biednej DDR minimum jest 12, 20 na godzinę wiec o czym ty dyskutujesz?

Oglądasz 1-25 z 47
■ Od godziny 10:00 rozpoczęły się obrady online LV Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta. Tematem obrad jest prezentacja indywidualnego systemu odbioru odpadów oraz informacja i zatwierdzenie planu finansowego Celowego Związku Gmin RXXI w Nowogardzie ■
■ Pierwszy śnieg, pierwsze przymrozki. Uważajcie! Prędzej czy później, musiała przyjść. Teraz trzeba będzie się z nią oswoić. Meteorolodzy wydali już ostrzeżenia. Wraz z pierwszymi płatkami śniegu, grunt w Świnoujściu może przymrozić. Wsiadając rano za kierownicę warto pamiętać, że w takich warunkach samochód nie zawsze słucha się kierowcy. „Przespanie” takiej chwili może skończyć się w… bagażniku auta jadącego przed nami. Bądźcie ostrożni! ■ 4,80 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Taką stawkę opłaty uzdrowiskowej uchwalili radni ■ Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zajmie się kompleksowo organizacją ruchu w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną ■ Na wniosek prezydenta z porządku obrad dzisiejszej sesji wykreślony został punkt w sprawie wyboru scenariusza dotyczacego zmian komunikacyjnych zgodnie z koncepcja zarządzania ruchem w mieście. ■ Kilku świnoujskich urzędników z powodu zakażenia koronawirusem trafiło na kwarantannę. Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na tę chwilę w izolacji przebywa siedmiu urzędników ■ Nocny pożar auta na Matejki. Daewoo Matiz spłonął doszczętnie Mieszkańcy ulicy Matejki drżą o swoje auta. W okolicy najprawdopodobniej grasuje podpalacz. Pierwszą ofiarą piromana padł samochód osobowy daewoo matiz. Straty byłyby jednak o wiele większe, gdyby nie interwencja świnoujskich strażaków. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków. Dzięki działaniom strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w bliskiej odległości inne pojazdy. W pobliżu płonącego daewoo matiz znajdował się inny daewoo matiz oraz przyczepa kempingowa ■ Aż 188 świnoujskich przedsiębiorców zakończyło w tym roku prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W naszym mieście aktywną działalność gospodarczą prowadzi dziś 3396 przedsiębiorców. Aż 922 postanowiło natomiast ją zawiesić. To dane z 21 października z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Poprosiliśmy magistrat o statystyki dotyczące firm, które zniknęły z rynku. Liczby robią wrażenie. - W roku 2020 działalność zakończyło 204 przedsiębiorców. W roku 2021 do 21 października działalność zakończyło 188 przedsiębiorców - informuje rzecznik prezydenta Jarosław Jaz. ■ Szanowni mieszkańcy Świnoujścia i goście, w związku z modernizacją budynku Centrum Administracji Miejskiej nr 5 (głównego budynku UM), w okresie od 15 listopada 2021 r. do 15 listopada 2022 r. Urząd Miasta Świnoujście będzie dostępny dla interesantów w dni robocze w godzinach 7.00-15.00. Zapraszamy serdecznie ■ Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzn ■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■