POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [26.10.2021, 19:19:28] • Świnoujście

Mieszkaniec: Już nie zaparkujemy tuż przy cmentarzu! Zobacz film!

Mieszkaniec: Już nie zaparkujemy tuż przy cmentarzu! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Odkąd zmodernizowano drogi wokół cmentarza, miało być wygodniej i łatwiej. Tymczasem, po zmianach, kierowcy już nie mają możliwości parkowania wzdłuż płotu, po obu stronach ulicy. Problem zauważył jeden z mieszkańców.



- Ta ulica to obwodnica wschodnia, która ma się łączyć z ulicą Uzdrowiskową, ale to jeszcze trochę potrwa zanim wybudują ulicę Jachtową. Na razie skupmy się na święcie, które będzie 1 listopada. Gdzie mamy stanąć samochodem?

Mieszkaniec: Już nie zaparkujemy tuż przy cmentarzu! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Wprawdzie na najbliższym parkingu jest ponad 100 miejsc, a reszta ma przyjechać rowerami?- bo tak zmusza się kierowców. Sam już nie wiem, czy ponad 100 miejsc parkingowych starczy w tym dniu dla odwiedzających, którzy przyjadą samochodem? Na szczęście wiele rodzin przychodzi w tym dniu na piechotę, tyle że nikt nie wie jaka będzie w tym dniu pogoda, więc z buta i na rowery!- pisze zaniepokojony Mieszkaniec.

Mieszkaniec: Już nie zaparkujemy tuż przy cmentarzu! Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Wiadomo, że życie samo pokaże jak w tym dniu będzie wyglądała sytuacja z parkowaniem w okolicach cmentarza...

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 70, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 70

Gość • Sobota [06.11.2021, 13:49:57] • [IP: 185.210.39.**]

Przebudować ul. karsiborską. Pełno miejsca się marnuje przy płocie cmentarza.

Gość • Poniedziałek [01.11.2021, 06:48:45] • [IP: 88.218.255.***]

BOZE KTO WYMYSLA ZATOCZKI DLA AUTOBUSÓZ KOSTKI ;/ MASAKRA

Gość • Niedziela [31.10.2021, 15:10:24] • [IP: 83.20.229.**]

no i prawidłowo, jest duży parking przy Remondisie. Niektórzy chcieli by zapalić lampki prosto z samochodu, proponuje najbliższych z kremować i trzymać ich na meblu !!

Gość • Niedziela [31.10.2021, 09:23:45] • [IP: 46.231.58.**]

I BARDZO DOBRZE ZE NIE MA PARKINGU

Gość • Piątek [29.10.2021, 23:44:31] • [IP: 176.221.125.**]

DLACZEGO W TYM MIESCIE WSZYSTKIE DROGOWE INWESTYCJE SA POPROSTU SPIEPSZONE OSOBA ODPOWIEDZIALNA ZA AKCEPTACJE TAKICH BUBLI DROGOWYCH POWINNA SPASC DAWNO Z TEGO STOLKA BO NIEMA POJECIA CO ROBI AKCEPTUJAC TAKIE ULICE.

Gość • Piątek [29.10.2021, 03:18:38] • [IP: 77.88.191.**]

Dlaczego w Świnoujściu jest mało ławeczek wzdłuż ulic.Są całe ulice ale ławeczki nie uświadczysz.Ludzie starsi nie mają możliwości żeby usiąść i chwilę odpocząć. Taka sytuacja jest też w sklepach wielkopowierzchniowych. Kiedyś przed pandemią zdarzały się ławeczki. Teraz nie uświadczysz. Plac Wolności nie zaspakaja potrzeb.A boczne ulice miasta to pustkowie ławeczek nie uświadczysz. 4 ławeczki przy ul. Konstytucji i 4 przy Matejki.Moze ktoś z włodarzy by się pochylił nad tym.W mieście mieszka dużo ludzi w słusznym wieku.

Rafal borat • Czwartek [28.10.2021, 23:12:35] • [IP: 62.69.203.***]

Cywilizacje dotarła na sztajera a komu sie nie podoba że zbyt daleko parkuje to niech se tragarza wynajmie do targania kwiatów i zniczy

Rafal borat • Czwartek [28.10.2021, 23:05:12] • [IP: 62.69.203.***]

Nie ma Dzikiego parkowania przy cmentarzu nowy parking jest od tego dzikusy!! Graniczący z REMONDISEM. Jak by było można to i po alejkach cmentarnych podjechali by pod groby bliskich konformiści.

Gość • Czwartek [28.10.2021, 09:13:03] • [IP: 94.254.172.*]

Na zdjęciu widać że chyba robią zatoczkę autobusową tylko zapomnieli ją wkomponować w chodnik, i wyjdzie zwykły przystanek, który będzie tamował ruch drogowy. ohh projektanci.i znowu jakiś baran z urzędu to odbierze i powiedzą że tak jest dobrze.

Gość • Środa [27.10.2021, 19:27:40] • [IP: 46.204.50.***]

Jest koniec października, a na Wyspiańskiego nie grzeją bo jest 13stopni, i co robić?

Gość • Środa [27.10.2021, 19:24:39] • [IP: 88.218.255.***]

Powinny jeździć tam autobusy

Gość • Środa [27.10.2021, 15:36:25] • [IP: 31.11.131.***]

Ludzie w tym dniu niosą dużo kwiatów stroików zniczy jak ma sobie poradzić nie tylko starsza osoba ale każdy obywatel który w tym dniu chce odwiedzić czy zrobić ładnie na grobach i tu nie chodzi o wygodnictwo a o zwyczajne rozumowanie którego naszym urzędnikom raczej brakuje

Gość • Środa [27.10.2021, 15:32:33] • [IP: 176.221.124.***]

kolejna inwestycja i kolejne buble.. nie był o wielkich ulew, a nawet po mżawce przy tych wysepkach zbiera się dużo wody.. nijak ma się to do studzienek które są długo długo dalej 😂 niech i ma przymarznie tma woda to wypadek z a wypadkiem będzie.. Dziś rano jechałem i przed 7 było zaswiecocych część" latarni" - co można napisać? a no fajnie b osobie prąd biorą 😂 ale oświetlenie ulicy i chodników jest gorsze niż na ul..Konstytucji.. domyślam się, z ena komputerze jak zwykle ladnie wyglądało a tu bieda.

Gośćsimbra • Środa [27.10.2021, 15:12:10] • [IP: 94.196.200.**]

ludzie nie robcie z siebie inwalidow ruszycie tylek z domu bez auta to wam na zdrowie wyjdzie.Bez auta mozna zyc. Zawsze znajda sie marudy i madrale z bablem w nosie.

Gość • Środa [27.10.2021, 14:49:47] • [IP: 185.210.39.***]

Ludzie co piszecie że obok jest parking na 100 aut ruszcie w końcu tyłki i zobaczcie on jest w połowie zastawiony jakimiś autami z różnych firm co sobie tam parking zrobiły i wrakami. Nie będzie tam gdzie stanąć i kropka. A ryfczyn ma rację że nagłaśnia problem. Niech urzędnicy ruszą tyłki i pogonią tych co sobie prywtne parkingi robią na publocznych.

Gość • Środa [27.10.2021, 14:14:16] • [IP: 176.221.124.**]

Proponuje przy kazdym grobie zrobic miejsce do parkowania, bo jak zyc inaczej?

Gość • Środa [27.10.2021, 13:21:18] • [IP: 188.146.130.***]

63*** kretynem to jesteś ty!! Nawoływanie do zrobienia komuś krzywdy jest k a r a l n e!! 😡😡

Gość • Środa [27.10.2021, 13:02:15] • [IP: 176.221.124.***]

Przecież jest duży parking koło Remondisu, więc o co kaman?😵

Gość • Środa [27.10.2021, 12:40:09] • [IP: 37.248.218.***]

Tak głosujecie na stare pryki i ich przydupasów, komuszki

Gość • Środa [27.10.2021, 11:35:56] • [IP: 176.221.125.***]

U Sławka można zamówić filmik z drona i cieszyć się widokiem cmentarza z góry - nie ruszając dupy z fotela...

Gość • Środa [27.10.2021, 10:58:05] • [IP: 109.241.63.**]

Kretyni co sugerują często schorowanym starym ludziom, by rowerami jeździli na cmentarz do swoich bliskich, są pozbawieni elementarnej wyobraźni. Tak samo jak projektanci tej przestrzeni - zresztą nie tylko tu, w całym mieście. Aby ten problem naprawić, należałoby w urzędzie tym ludziom przetrącić kulasy - i tym to prostym sposobem, ich postrzeganie kwestii dojazdów, parkingów, zmieniłoby się diametralnie. Liczę na obywatelską inicjatywę w tej materii! Inaczej z kretynami nie można rozmawiać, oni nie rozumieją elementarnych potrzeb ludzkich, żyją w swoim urzędniczym wirtualnym świecie.

Gość • Środa [27.10.2021, 10:20:59] • [IP: 176.221.125.**]

A wiata przy Zarządzie i obok nowej bramy będzie wreszcie ?

Gość • Środa [27.10.2021, 10:17:09] • [IP: 176.221.124.**]

Po co te trawniki, fajnie było można było zaparkować wzdłuż do płotów, a tu takie krawężniki makabra. Chyba ktoś projektuje kto rowerem i nie ma jeszcze nikogo na cmentarzu. Ludzie jak wózkami przyjeżdzają to muszą te krawężniki pokonywać a tak samo starsi. Popatrzcie na ulicę Bydgoską.

Gość • Środa [27.10.2021, 10:04:49] • [IP: 5.173.73.**]

Przydałby się jakiś" gryl" i browarek a dla moherów darmowa grochówa z wkładką.

Gość • Środa [27.10.2021, 10:00:13] • [IP: 149.156.152.***]

Ale za to jaka ładna ścieżka rowerowa.

Oglądasz 1-25 z 70
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Na północy i częściowo w centrum opady mokrego śniegu i śniegu z deszczem będą umiarkowane (przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie około 5-7 cm w pasie od Śląska do Warmii), powodując śliskość nawierzchni dróg oraz oblodzenie przy temperaturach zbliżonych do zera stopni. ■ 4,80 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Taką stawkę opłaty uzdrowiskowej uchwalili radni ■ Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zajmie się kompleksowo organizacją ruchu w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną ■ Na wniosek prezydenta z porządku obrad dzisiejszej sesji wykreślony został punkt w sprawie wyboru scenariusza dotyczacego zmian komunikacyjnych zgodnie z koncepcja zarządzania ruchem w mieście. ■ Kilku świnoujskich urzędników z powodu zakażenia koronawirusem trafiło na kwarantannę. Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na tę chwilę w izolacji przebywa siedmiu urzędników ■ Nocny pożar auta na Matejki. Daewoo Matiz spłonął doszczętnie Mieszkańcy ulicy Matejki drżą o swoje auta. W okolicy najprawdopodobniej grasuje podpalacz. Pierwszą ofiarą piromana padł samochód osobowy daewoo matiz. Straty byłyby jednak o wiele większe, gdyby nie interwencja świnoujskich strażaków. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków. Dzięki działaniom strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w bliskiej odległości inne pojazdy. W pobliżu płonącego daewoo matiz znajdował się inny daewoo matiz oraz przyczepa kempingowa ■ Aż 188 świnoujskich przedsiębiorców zakończyło w tym roku prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W naszym mieście aktywną działalność gospodarczą prowadzi dziś 3396 przedsiębiorców. Aż 922 postanowiło natomiast ją zawiesić. To dane z 21 października z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Poprosiliśmy magistrat o statystyki dotyczące firm, które zniknęły z rynku. Liczby robią wrażenie. - W roku 2020 działalność zakończyło 204 przedsiębiorców. W roku 2021 do 21 października działalność zakończyło 188 przedsiębiorców - informuje rzecznik prezydenta Jarosław Jaz. ■ Szanowni mieszkańcy Świnoujścia i goście, w związku z modernizacją budynku Centrum Administracji Miejskiej nr 5 (głównego budynku UM), w okresie od 15 listopada 2021 r. do 15 listopada 2022 r. Urząd Miasta Świnoujście będzie dostępny dla interesantów w dni robocze w godzinach 7.00-15.00. Zapraszamy serdecznie ■ Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzn ■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■