POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [24.10.2021, 21:20:29] • Świnoujście

Bardziej niż covida boimy się grypy?

Bardziej niż covida boimy się grypy?

fot. iswinoujscie.pl

Epidemia przyspiesza, ale w świnoujskich punktach szczepień wzrostu zainteresowania szczepieniami przeciw Covid-19 nie widać. Nie brak za to chętnych do ochrony przed grypą.

Do świnoujskich punktów szczepień, prowadzonych przez szpital miejski, zgłaszają się dziś przede wszystkim osoby, które zdecydowały się na trzecią dawkę szczepionki przeciw Covid-19.

- Obecnie tygodniowo zgłasza się 60-100 osób - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Wcześniej szczepiliśmy w analogicznym okresie 500-700 osób.

Nie ma na natomiast wzrostu zainteresowania szczepieniami przeciwko COVID-19 wśród osób niezaszczepionych.

Do tej pory w punktach szczepień obsługiwanych przez szpital podano 14 581 dawek, tj . 236 osób przyjęło pierwszą dawkę, 7 003 osób - dwie dawki, a 279 - trzy dawki. Najwięcej osób zaszczepiono w maju 2021.

Inaczej rzecz się ma z ochroną przeciwko grypie.

- Jest duże zainteresowanie programem samorządowym przez mieszkańców w wieku 60+, mniejsze grup zawodowych uprawnionych w ramach programu rządowego - przekazała nam Dorota Konkolewska.

Zaszczepiono 1397 osób, z tego w ramach programu rządowego 249 osób. Szczepienia przypadają na okres wrzesień - listopad.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 50

Gość • Niedziela [07.11.2021, 18:27:39] • [IP: 88.152.185.***]

Pis ma w nosie kto umiera..juz ich wybrali...a mozna oszczedzic na trupach..rente..500 plus..

Gość • Piątek [29.10.2021, 18:28:17] • [IP: 92.40.191.**]

BARDZIEJ NIZ COVIDA BOIMY SIE NIE PRZETESTOWANYCH W DLUGIM OKRESIE SZCZEPIONEK !

Gość • Środa [27.10.2021, 12:28:29] • [IP: 37.8.230.***]

Nie rządy doprowadziły do poróżnienia ciebie z rodzicami a twoj mozg ktory twierdzi ze tylko ty masz rację. Jak mawiał KOMOROWSKI tacy jak ty i na drzwiach od STODOŁY bedą latali !! Wróć na ziemię.

Gość • Środa [27.10.2021, 12:24:09] • [IP: 176.221.124.*]

Kiedy będą szczepić przeciwko opozycyjnej zarazie?

Gość • Wtorek [26.10.2021, 22:26:03] • [IP: 5.173.154.**]

do ip 176.221.124 - wyłącz matole q*wizję bo ci zlasowała mózg.

Gość • Wtorek [26.10.2021, 16:58:22] • [IP: 176.221.124.***]

do [26.10.2021, 11:10:27] • [IP: 5.173.30.**] stan sluzby zdrowia matole nie jest wina PIS-u..to sa naleciałosci które ciągna sie od 89 roku..sluzby zdrowia nie uleczysz w przeciagu roku - dwóch

Gość • Wtorek [26.10.2021, 11:10:27] • [IP: 5.173.30.**]

Pislam potrzebuje (bez przerwy) tematów zastępczych, żeby odwrócić uwagę Polaków od ich złodziejstwa, głupoty, nieuctwa i miernoty. Dwa lata doili temat tzw. pandemii, teraz mają temat ataku migrantów. Temat migrantów powoli umiera więc od nowa wymyślają 4 falę covida. Żadna epidemia ani pandemia, nigdy w historii świata nie miała nawet 3 fal a co dopiero 4 fale. To bzdury politykierów pislamskich, żebyście przegapili ich bezprawne działania w Sejmie oraz ich klęskę w UE. To są w większości takie same matoły jak ci co robili rewolucję październikową w Rosji. Jak zacofanym krajem jest Rosja - wiemy. Ale do czego doprowadzi w Polsce pislam to dopiero zobaczymy. Już nie działa służba zdrowia. Masz chore serce, nerki czy wątrobę ? Zdychaj pod szpitalem a najlepiej w swoim mieszkaniu ! Pislam rozdał 350 miliardów zł pociotkom. Zostały tylko gigantyczne długi i bieda w tym kraju przez następne 3 pokolenia.

Gość • Wtorek [26.10.2021, 10:27:48] • [IP: 188.146.130.***]

sami mądrale nie szczep się mądralo aloe jak będziesz zdychał to nie żądaqj żadnej pomocy TAKI JESTEŚ MUNDRY

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 22:13:16] • [IP: 5.173.26.**]

Człowiek ciemny, głupi i niedouczony boi się wszystkiego czego nie rozumie. A nie rozumie właściwie niczego. Dlatego tępaki boją się grypy, covida, piorunów, duchów i przepowiedni jasnowidza Jackowskiego. Dostaną eksperymentalny zastrzyk a za kilka miesięcy będziemy ich zbierać z ulic z zakrzepami. Ale to dobrze bo za dużo ludzi żyje już na tej planecie.

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 21:43:33] • [IP: 78.10.206.*]

17:20:55 - Nie możesz udowodnić tego, że te syfionki działają. Musiałbyś mieć dwa jednakowe ciała w identycznych warunkach i jednemu ciału wstrzyknąć szczepionkę, a drugiemu nie i wtedy by wyszło czy szczepionka działa czy nie. Ja ostatni raz szczepienie jakieś miałem w '99, gdy byłem we wojsku. Pomijam fakt, że ja w ogóle nie choruję, choroby się mnie nie imają.

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 20:41:50] • [IP: 94.254.175.**]

Nie ma gdzie leczyć innych chorób, ledwo prywatnie za duże pieniądze

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 20:18:53] • [IP: 31.0.176.***]

KOSTUCHA KOSI ELEKTORAT PIS -NIE SZCZEPIAJCIE SIĘ -POPIERAM ANTY SZCZEPIONKOWCÓW ZDYCHAJCIE I TYLE.

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 19:09:57] • [IP: 176.221.125.***]

Mam 44 lata jestem mega w kurwi...y co się stało miedzy Polakami. Miałem zawsze pretensję do moich rodziców co się dzieje w Naszym na kogo głosowaliście i dla czego jest taki bór...l Głosuję od 18 roku na pewno popełniłem błędy lub nie. Biję się z tymi myślami co by było gdyby było. Kiedyś rozmawiałem z rodzicami a teraz jesteśmy wrogami tak kur,. ...a doprowadziły te nierządy.

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 18:24:20] • [IP: 176.221.124.**]

W Pplsce z powodu zaprzestania leczenia chorych przez zajęcie się covidowym wiruskiem zmarło 100 tys. ludzi...Inne choroby..kardiologiczne..onkologiczne itd.Priorytety.

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 17:20:55] • [IP: 188.146.128.**]

15:05 Jak zwykle pół prawdy (którą tu operujesz) jest całym kłamstwem. Medycy od dawna trąbią, że nigdy szczepionka przeciw grypie nie jest dokładnie odpowiedzią na aktualny wirus grypy, ale zbliżona. I to DZIAŁA.

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 17:02:02] • [IP: 176.221.124.***]

kiedy wkoncu skonczy sie ten debilizm i cyrk..zaszczepieni zarazaja..niezaszczepieni tez zarazaja...zarazaja jedni i drudzy...strasza ze tylko zaszczepieni wejda niedługo do pabów itp...no ale ku...a beda sie zarazac miedzy soba...czytalem dzisiaj ze rada medyczna przy premierze rekomenduje rowniez kwarantanne dla zaszczepionych..szpitale nie robia testów zaszczepionym pomimo tego ze maja wszelkie symptomy srowida - nie robia bo twierdza ze nie ma takiej potrzeby bo sa zaszczepieni...CYRK!!

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 16:50:29] • [IP: 92.40.190.**]

BARDZIEJ NIZ COVIDA BOIMY SIE NIE PRZETESTOWANYCH W DLUGIM OKRESIE SZCZEPIONEK !

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 15:05:34] • [IP: 78.10.206.*]

Nie szczepionek na grypę, bo wirus grypy bardzo szybko mutuje. Zanim wynajdą szczepionkę na aktualnego wirusa grypy, to aktualny wirus na tyle się zmieni, że ta szczepionka po prostu będzie do śmieci... Przez własną głupotę i naiwność nabijacie szmal mafii farmaceutycznej okradając własne dzieci..

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 14:52:33] • [IP: 37.47.146.***]

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 10:44:48] • [IP: 94.254.173.* Gościu myślę że jesteś zadufany niczym na smyczy pfizera. Czy uważasz że aby zrozumieć teorię względnoßci czy splątania kwantowego trzeba być fizykiem? Czy aby coś obliczyć trzeba być matematykiem. Czy aby cos skonstruować wymyśleć, naprawić trzeba być inżynierem wynalazcą? Każdy średnio rozgarnięty człowiek potrafi oddzielić opłacalny fałsz od prawdy o ile zdobędzie odpowiednie informacje. Znam medyków, którzy zaszkodzili albo pomogli jak również takich co nie pomogą i nie zaszkodzą bo boja się odpowiedzialności ale paplać potrafią zwłaszcza przy koniaczkach od pacjentów. Tak że nie udawaj tu medyka bo jesteś tylko trollem.

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 13:55:05] • [IP: 120.158.132.***]

Oczywiście cała Europa jest głupsza od nas, co tam Eu, cały świat jest głupi. My Polacy, pępek świata, uczelnie w czołowej 4tej setce ligi światowej wiemy wszystko najlepiej, polityka, ekonomia, mechanika, a teraz medycyna! I tak trzymać, najmniej szczepień w Europie i nikt nam nie powie, że białe jest biale itd. Dobrze, że również jesteśmy na dobrej drodze do zdobycia Światowej Nagrody Darwina. Coroczne wyniki podaje Wikipedia, z góry gratuluje:)

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 13:35:44] • [IP: 176.221.125.***]

za duzo zostalo szczepionek na covid, prawie 20 mln szczepionek, to teraz szczepia na grype, i idą jak swieze bułeczki :) co za roznica na co szczepionka, aby pozbyc sie szczypawek, bo sie zepsują i idą barany na rzez, a każdy zaszczepiony to zysk dla szczepiących

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 13:34:36] • [IP: 5.173.33.***]

Akto jest znawca i fachowcem od wirusów? Lekarz 1 kontaktu? Chirurg? Endokrynolog? 95% lekarzy nie ma pijecia owirusach.Powtarzaja to co mowi te5% i to nie wszyscy.Tak jak pumolog ma blade pojecie np o nerkach tak reszta lekarzy ma blade pojecie o wirusach.Zaszczepie sie jak dostane ulotke taka jak np przy panadolu gdzienapisane bedzie dzialanie skutki uboczne i jak ktos wezmie za to odpowiedzialnosc.Wirus jest bezapelacyjnie ale juz w szczepinke na niego nie bardzo wierze.Nawetgdyby takaszczepionka byla juz wymyslona towdrozenie ja na rynek trwa kilka lat a nie miesiecy.Poki co jest totestowanie na ludziach i nic wiecej.Po co tyledawek skoro miala jedna wystarczyc? A no po to bo miesza sie skladem itestuje.

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 12:53:39] • [IP: 5.173.33.***]

Zachodniopomorskie wyszczepiło duzo wiecej niz podkarpackie i jest duzo wiecej zakazen niz u nich? Jak to tlumaczyc?

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 12:23:32] • [IP: 2.106.93.**]

Ludzie! Wy chyba rozum całkiem postradaliście! Dajecie sobie wstrzyknąć wszystko jak leci bez zastanowienia!

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 12:02:45] • [IP: 37.47.157.***]

Ta szczepcie się na grype a dostaniesz szczepionke na covida. Nikt nie bierze odpowiedzialności za to co dostaniesz.Sam się piszesz na to co weźmiesz a nie wiesz nawet co dostajesz w rzeczywistości. TAK TO WYGŁĄDA

Oglądasz 1-25 z 50
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Na północy i częściowo w centrum opady mokrego śniegu i śniegu z deszczem będą umiarkowane (przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie około 5-7 cm w pasie od Śląska do Warmii), powodując śliskość nawierzchni dróg oraz oblodzenie przy temperaturach zbliżonych do zera stopni. ■ 4,80 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Taką stawkę opłaty uzdrowiskowej uchwalili radni ■ Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zajmie się kompleksowo organizacją ruchu w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną ■ Na wniosek prezydenta z porządku obrad dzisiejszej sesji wykreślony został punkt w sprawie wyboru scenariusza dotyczacego zmian komunikacyjnych zgodnie z koncepcja zarządzania ruchem w mieście. ■ Kilku świnoujskich urzędników z powodu zakażenia koronawirusem trafiło na kwarantannę. Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na tę chwilę w izolacji przebywa siedmiu urzędników ■ Nocny pożar auta na Matejki. Daewoo Matiz spłonął doszczętnie Mieszkańcy ulicy Matejki drżą o swoje auta. W okolicy najprawdopodobniej grasuje podpalacz. Pierwszą ofiarą piromana padł samochód osobowy daewoo matiz. Straty byłyby jednak o wiele większe, gdyby nie interwencja świnoujskich strażaków. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków. Dzięki działaniom strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w bliskiej odległości inne pojazdy. W pobliżu płonącego daewoo matiz znajdował się inny daewoo matiz oraz przyczepa kempingowa ■ Aż 188 świnoujskich przedsiębiorców zakończyło w tym roku prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W naszym mieście aktywną działalność gospodarczą prowadzi dziś 3396 przedsiębiorców. Aż 922 postanowiło natomiast ją zawiesić. To dane z 21 października z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Poprosiliśmy magistrat o statystyki dotyczące firm, które zniknęły z rynku. Liczby robią wrażenie. - W roku 2020 działalność zakończyło 204 przedsiębiorców. W roku 2021 do 21 października działalność zakończyło 188 przedsiębiorców - informuje rzecznik prezydenta Jarosław Jaz. ■ Szanowni mieszkańcy Świnoujścia i goście, w związku z modernizacją budynku Centrum Administracji Miejskiej nr 5 (głównego budynku UM), w okresie od 15 listopada 2021 r. do 15 listopada 2022 r. Urząd Miasta Świnoujście będzie dostępny dla interesantów w dni robocze w godzinach 7.00-15.00. Zapraszamy serdecznie ■ Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzn ■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■