POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [20.10.2021, 22:54:43] • Świnoujście

Poważny wypadek w galerii Corso. Niemka spadła z ruchomych schodów

Poważny wypadek w galerii Corso. Niemka spadła z ruchomych schodów

fot. iswinoujscie.pl

Do niebezpiecznego wypadku doszło w galerii Corso przy ulicy Dąbrowskiego. Obywatelka Niemiec poruszająca się przy pomocy balkonika spadła z ruchomych schodów. Starsza kobieta, w wieku najprawdopodobniej 80 - kliku lat doznała urazu głowy.

W tym czasie w galerii corso była działaczka PiS-u, Agnieszka Stój.
Tak opisała to, co zastała na miejscu:

- W pewnym momencie galerię wypełnił przerażający krzyk poszkodowanej, natychmiast do niej podbiegliśmy. Pracownik ochrony sklepu udzielał pierwszej pomocy, wycierał krew i zakładał opatrunki, ktoś tłumaczył i pocieszał starszą panią, ja zadzwoniłam na numer alarmowy 112 wzywając karetkę. Przez dłuższą chwilę karetka nie przyjeżdżała, zadzwoniłam ponownie i uzyskałam informację, że wolnej karetki nie ma i przyjedzie straż pożarna. Po chwili rzeczywiście przed galerią pojawił się wóz bojowy na sygnale z niego wybiegło kilku funkcjonariuszy, którzy udzielili pomocy poszkodowanej. To zdarzenie uświadomiło mi fakt, że rzeczywiście miasto boryka się z brakiem karetek, chyba, że chodzi o coś innego? - pyta Stój.

Poważny wypadek w galerii Corso. Niemka spadła z ruchomych schodów

fot. Czytelnik

Tak jak relacjonuje, Agnieszka Stój kobiecie jako pierwsi pomocy udzieliły osoby postronne oraz pracownicy ochrony, a następnie z powodu braku wolnej karetki na miejsce przyjechała straż pożarna. W działaniach wzięły udział 2 zastępy strażaków.

- Kobieta straciła równowagę na ruchomych schodach i upadła. Strażacy zabezpieczyli poszkodowaną do czasu przyjazdu na miejsce pogotowia ratunkowego. Kobiecie została opatrzona głowa, a także podany tlen - informuje straż pożarna w Świnoujściu.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że karetka przyjechała na miejsce dopiero po około 40 minutach.

Poważny wypadek w galerii Corso. Niemka spadła z ruchomych schodów

fot. iswinoujscie.pl

Niestety to nie pierwszy wypadek na ruchomych schodach w galerii Corso. Pamiętajmy o tym, aby zachować tam szczególną ostrożność. Najbardziej uważać powinny osoby starsze, w sytuacji gdy poruszają się przy pomocy balkonika to najlepszym rozwiązaniem będzie dla nich skorzystanie z windy, a nie korzystanie z ruchomych schodów.

Do zdarzenia doszło w środę, 20 października po godzinie 17:00.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 165, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 165

Gość • Niedziela [31.10.2021, 23:47:56] • [IP: 83.23.226.***]

Po pierwsze - z balkonikiem pchać się na ruchome schody to gwarancja guza. Po drugie - dla tej pani przyjazd straży pożarnej do chorego to nic dziwnego, w Niemczech to nawet norma. Po trzecie - ***** ***

Gość • Środa [27.10.2021, 01:44:27] • [IP: 83.246.65.***]

czego sie na schody pchala? WINDA!!

Gość • Wtorek [26.10.2021, 10:31:11] • [IP: 91.233.18.***]

Ja boję się ruchomych schodów i bardzo uważam, chociaż jestem jeszcze mobilna. Z całym szacunkiem, ale mieć 80 lat i z balkonikiem pchać się na takie schody to szczyt głupoty!

Gość • Wtorek [26.10.2021, 08:17:48] • [IP: 89.151.37.**]

Niemieckie warzywa i owoce a nie polskie

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 09:26:32] • [IP: 37.47.233.**]

Znam tę babcie ona tak kilka razy w roku spada z rożnych schodów i wymusza odszkodowania

Gość • Niedziela [24.10.2021, 19:37:29] • [IP: 37.8.231.***]

skretyniala rodzina co pozwolila babie lazic bez opieki

wczasowicz • Niedziela [24.10.2021, 09:46:17] • [IP: 89.151.35.**]

Dlaczego wladze swinoujscia nie nawiaza kontaktow z niemcami w sprawie pomocy gdy sami nie moga jej zapewnic. Moj znajomy doczekalsie szybkiej pomocy, wiec kazal sie zawiesc do Ahlbeku i tam w pare minut sie nim zajeli.

Gość • Niedziela [24.10.2021, 09:38:33] • [IP: 89.151.35.**]

powinien byc widoczny zakaz korzystania ze schodow z wszelakimi" wozkami" i wskazanie kierunku do windy. O dziennikarzu nie wspomne, duzo innych plaszczy i podlizuje sie wladzy aby byc zauwazonym i"cos" dostac.

Gość • Sobota [23.10.2021, 02:12:17] • [IP: 176.221.124.***]

pisobolszewik • Piątek [22.10.2021, 20:31:08] • [IP: 176.221.124.***]

36 - caryca relax ;-)) i jeszcze jedno - na każdy twój idiotyczny polityczny wpis będę reagował, tak cię polubiłem, jesteś moim idolem;-)) i proszę cię - nie sraj w swoje gniazdo.

Gość • Piątek [22.10.2021, 19:27:44] • [IP: 5.173.24.*]

Gość • Piątek [22.10.2021, 17:59:43] • [IP: 37.8.230.***]

Ale po co to podkreślenie że była działaczka pisu ?? Sympatyzujesz z pisem? Czy jak by ktoś był z PSL bądź po to by zaszkodził a nie pomógł?? Twój poziom dziennikarstwa jest taki sam jak poziom pisu w rządzeniu same nie udane decyzje

Beka z POPiSu i kolegów • Piątek [22.10.2021, 17:16:13] • [IP: 37.47.178.***]

"To zdarzenie uświadomiło mi fakt, że rzeczywiście miasto boryka się z brakiem karetek, chyba, że chodzi o coś innego? - pyta Stój" Brakuje karetek ale miastem rządzi PiS. Więc może to wina państwa... Ale krajem też rządzi PiS. Ale nie no, nasza partia przecież by do tego nie dopuściła! Hmm... Już wiem! To na pewno wina opozycji, która podżega chciwych ratowników do strajkowania o podwyżki! To wasza wina, zdrajcy Najjaśniejszej Rzeczpospolitej! To twoja wina panie Tusk!

Gość • Piątek [22.10.2021, 17:07:24] • [IP: 185.210.37.***]

Mój Boże, przecież tam jest winda! : (Zdrówka dla pani.

Gość • Piątek [22.10.2021, 14:23:22] • [IP: 83.23.180.***]

Gość • Piątek [22.10.2021, 11:54:45] • [IP: 31.60.124.**]

Gość • Piątek [22.10.2021, 10:29:26] • [IP: 31.0.177.***]

DOPADLI NIEWIERNA DZIELNI RYCERZE JEDI. WOZEM DRABINIASTYM WYŚLĄ DO NIEBA.

Gośćxy • Piątek [22.10.2021, 09:27:38] • [IP: 178.238.250.***]

Jak to dobrze że w pobliżu wypadku znalazła się działaczka PIS, bo gdyby to była działaczka PO, to byłaby to nieprzyzwoitość

Gość • Piątek [22.10.2021, 09:03:49] • [IP: 5.174.128.**]

BRAWO STOJOWA PISIOROWA, TRZEBA ZAMKNAC GALERIE BO JEST NIEBEZPIECZNA, MYSLE ZE TA PANI ZLOZY INTERPELACJE O ZAMKNIECIU GALERII, CZEKAM NA TO.

Gość • Piątek [22.10.2021, 08:23:53] • [IP: 176.221.125.***]

Pogotowie Niemieckie powinno przyjechac po swoich Turystów

Gość • Piątek [22.10.2021, 08:16:12] • [IP: 176.221.125.***]

na samej górze jest brak siatki zabezpieczającej bo ktoś może spasc na dół

winda • Piątek [22.10.2021, 08:15:45] • [IP: 80.54.236.***]

A nie lepiej byłoby skorzystać z windy?

Gość • Piątek [22.10.2021, 00:55:18] • [IP: 31.11.128.**]

Czy to niemka czy polka czy greczynka czy włoszka nikomu źle nie życz.Nikt niechciał by spaść upaść.A propo bezpieczeństwa taksamo powinny byc zabezpieczenia z widoków z pięter przykład komuś wypadnie telefon lomórkowy i spadnie komuś na głowę i co to będzie->Powinna być jakaś siatka zabezpieczająca chodzi o to by nic nie spadało z wysokości jeśli już to taka siatka by zabezpieczyła głowy ludziom.Sarcia💚🤍🤎🤍