POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [14.10.2021, 23:51:32] • Świnoujście

Martwy mężczyzna znaleziony w lesie

Martwy mężczyzna znaleziony w lesie

fot. Sławomir Ryfczyński

Dzisiaj rano w lesie przy płocie obok schroniska i bazy wojskowej przy ulicy Portowej znaleziono martwego mężczyznę.

Nieżyjący mężczyzna leżał na plecach, to prawdopodobnie bezdomny. Na miejsce zdarzenia przyjechała policja i prokurator. Nasz reporter dowiedział się z relacji świadków, że dwa dni temu przebywał w ogrzewalni. Miał tam spędzić dwie noce, następnie w dzień oddalił się do lasu. W ciągu dnia padał grad i zimny deszcz.

Zdaniem świadków mężczyzna nie pochodził ze Świnoujścia. Aby dostać się do schroniska trzeba być przed wszystkim zameldowanym w Świnoujściu, z MOPR-u można otrzymać dokument, który uprawnia bezdomnego do przyjęcia do schroniska.

Dzięki naszym Mieszkańcom i Czytelnikom portalu iswinoujscie.pl informujecie nas na telefon czy maila o różnych zdarzeniach w naszym mieście. Jesteśmy dla Was i dziękujemy Wam.

tel. redakcyjny 602 657 344
mail kontakt@iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 59, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 59

Gość • Wtorek [26.10.2021, 14:06:39] • [IP: 79.186.52.***]

Ten Kaufland to nie na temat, tu chodzi o ludzkie zycie.

Gość • Poniedziałek [25.10.2021, 21:10:45] • [IP: 31.0.62.***]

No i nareszcie. Tyle warzyw i owoców marnowano przez to, że markety domagały się nie tylko ladnych owoców i warzyw ale także mających określone wymiary. Czysty nonsens i marnotrawstwo. Może nareszcie rolnicy i sadownicy poczują że doceniamy ich ciężką pracę. Brawo Kaufland.

Gizmo wln • Wtorek [19.10.2021, 19:14:47] • [IP: 31.0.32.**]

To jak ktoś jedzie do pracy 400 km i coś mu nie pójdzie to ma zdychać na mrozie bo niestety zameldowany w tym mieście hahahaha. Masakra !! (POLSKA) :(

Gość • Poniedziałek [18.10.2021, 12:59:44] • [IP: 31.0.124.***]

Te przepisy to skandal nie dosć że zycie dokopało biedakowi to jeszcze ni znalazł się nikt kto by mu pomógł biedny jak zwierzyna w lesie same łzy cisną się do oczu...

Gość • Niedziela [17.10.2021, 09:53:49] • [IP: 31.0.25.**]

No wiecie co nie dość że bezdomny pijany a tu każą iść do Mopr-u.

Gość • Niedziela [17.10.2021, 00:31:09] • [IP: 37.47.178.***]

Alkohol to legalne narkotyki - czy jeśli mówisz, że" potrafisz pić" to znaczy, że" potrafisz ćpać"?

Gość • Sobota [16.10.2021, 23:40:50] • [IP: 37.47.153.**]

Dzisiaj pod polo marketem jakieś małżeństwo prowadziło pod pachy bezdomnego, widać chcieli pomóc, nie wiem jak to się skończyło ślę znam kanalię. Nie warto niczego, rodzinę zniszczył, psa źle traktował. Do niedawna był hojrak a teraz starość i problemy z chodzeniem od picia. Nad takim nie ma ci się litować

Gość • Sobota [16.10.2021, 17:19:07] • [IP: 37.47.174.**]

kae miasto daje na utrzymanie swoich bezdomnych i to jest dobre bo do atrakcyjnych miejscowości zjechaliby się

Gość • Sobota [16.10.2021, 17:14:15] • [IP: 37.47.174.**]

prawie w każdym mieście są takie sytuacje że umierają bezdomni a świnoujście jest bardzo atrakcyjne. Kiedyś beazomny podchodził do każdego czekającego na prom samochodu prosząc o pieniądze chciałam dać mu nr telefonu żeby przyszedł do pracy odpowiedział ż on już się w życiu napracował a na głowie ma alimenty on w ciągu godziny woęcej użebra niż zarobi. niedawno bezdomny pytał znajomego czy nie chce chleba bo ma z 10 i wszystkie świże są

Gość • Sobota [16.10.2021, 14:41:18] • [IP: 178.238.246.**]

Aby dostać się do schroniska trzeba być zameldowanym w Swinoujsciu?Czyli nie ważne jest to, ze jesteś CZŁOWIEKIEM, każdego może spodkac taki los!Wnaszym mieście są służby które pomoga takim ludziom?Czy już nie ma w nas ludziach, żadnej empati, człowieczeństwa?

Gość • Sobota [16.10.2021, 10:42:49] • [IP: 89.151.32.**]

a czy ktoś się zastanowił ile krzywdy pijak robi swojej rodzinie i wtedy nie ma litości, żona z dziećmi musi uciekać z domu i spać na strychu albo całą noc chodzić po dworze

Gość • Sobota [16.10.2021, 08:39:35] • [IP: 37.47.155.***]

Zaświadczenie z mopru? To jakiś żart. Gdy ktoś jest na prawdę potrzebujący, wyziębiony to nie ma siły chodzić po moprach i załatwiać papierów.To jest taka właśnie pomoc, formalności tyle że prędzej umrze.Kilka lat temu byłam zmuszona załatwić synowi obiady przed mopr też było sporo załatwiania, zaświadczenia itd tak że zanim wszystko ruszyło zdążyłam znaleźć druga pracę i już obiady od państwa nie były potrzebne, ale co się naglodowalismy przez biurokrację.

Gość • Sobota [16.10.2021, 07:27:07] • [IP: 37.30.17.**]

Skandal. !! Jak bezdomny może być zameldowany!! Bezduszni urzędnicy za wszystko przyjdzie wam odpowiadać na innym sprawiedliwym sądzie!!

Gość • Sobota [16.10.2021, 06:30:06] • [IP: 88.218.254.***]

Czy ktoś z Was zastanowił się, co czuł ten CZŁOWIEK kiedy odchodził?Czy to Was nie rusza? Piszą niektórzy o CZŁOWIEKU jaj o robaku!. ...

Gość • Sobota [16.10.2021, 00:00:27] • [IP: 37.249.168.***]

Gość • Piątek [15.10.2021, 20:13:50] • [IP: 213.155.174.***]...No może być zameldowany, to znaczy pytają gdzie ostatnio spał, pod brzozą czy klonem a może w parku na ławce...🍎

Gość • Piątek [15.10.2021, 23:09:00] • [IP: 89.64.105.*]

A jak sie nie ma dokumentu z MOPR-u i jest sie na kompletnym wycięczeniu organizmu, to co ? Idz i sobie zdechnij pod płotem? Brawo dla opieki społecznej, dla schronisk dla ludzi bezdomnych, brawo, brawo. Ogrzewalnia, fajna sprawa, ale czy on tam dostanie jedzenie, czy tylko posiedzi? Czlowiek lezy, zimno jest, pada grad, lezy i czeka do poniedziałku, zeby sie zameldowac w MOPR. bo jest weekend. Urzedasy siedzą sobie w mieszkanaich, ciepłych a ten człowiek czeka, czeka do poniedziałku, zeby sie zameldowac. WSTYD i tyle

Gość • Piątek [15.10.2021, 21:02:28] • [IP: 88.218.252.**]

w miescie jest tyle pracy zawsze tylko trzeba chciec pracowaci zglodu nie umrze ale jak sie jest leniem i pijaczynka to jego wybor i niech umiera bo to to tak nic dobrego nie bedziei nie ma sie co litowac dbac o ludzi ktorzy chca tej pomocyi docenia

Gość • Piątek [15.10.2021, 20:58:39] • [IP: 178.238.252.**]

Dla takich ludzi, śmierć, jest wybawieniem...ale taki widok np.na grzybach, trauma niesamowita.

Gość • Piątek [15.10.2021, 20:13:50] • [IP: 213.155.174.***]

Jak bezdomny może być zameldowany?

Gość • Piątek [15.10.2021, 19:25:54] • [IP: 87.48.10.**]

RIP*

Gość • Piątek [15.10.2021, 19:09:39] • [IP: 176.221.124.***]

TO CHYBA JEDEN Z TYCH CO SPALI POD BIEDRONKA, BUSZOWALI PO CENTRUM SPALI NA KANAPACH WYSTAWIONYCH DO ZABRANIA.MIELI NOCE POD GWIAZDAMI, ZOSTAWIALI BRUD, BUTELKI, ZASIKANE MIEJSCA, A PODCZAS NAWYLIWAN SLYCHAC BYLO IMIE RYSZARD TEGO W RUDAWEJ KURTCE.ZASNAL TAK JAK ZYL, A BYL CHLOP W SILE WIEKU, MOGL CHOCIAZBY TERAZ LISCIE ZMIATAC W MIESCIE I ZARABIAC NA SWOJA RODZINE, ALE WYBRAL NOC POD GWIAZDAMI!!

Gość • Piątek [15.10.2021, 17:14:04] • [IP: 178.238.249.***]

Ktoś kiedyś powiedział" ...jak dbasz tak masz..."

Gość • Piątek [15.10.2021, 13:34:32] • [IP: 77.88.191.**]

Wolna wola to najwiekszy dar dla kazdego czlowieka. Nic na przymus. Takie zycie ten czlowiek wybral bo mial wolna wole. Musimy to uszanowac i tyle.

Gość • Piątek [15.10.2021, 12:18:51] • [IP: 5.173.26.***]

Ktoś niżej pisze, że Pan Polankiewicz mieszkający na działkach to ostatni z tego Klanu 😊 Nieprawa jest jeszcze trochę potomków w tym mieście... Więc nie jest sam!

Gość • Piątek [15.10.2021, 11:08:50] • [IP: 178.238.249.***]

Znowu wielka afera...ha ha ha, kiedy w końcu Polacy zrozumieją że wybrali inny system, tak zwany kapitalizm, system w którym człowiek jest śmieciem.Dla kapitalisty dobry jesteś tak długo jak masz pracę kupujesz, wydajesz, jak ci jej braknie jesteś nikim, śmieciem odpadem. O OTAKE polskie walczylim we tym we 1980r, a więc proszę nie podniecać śię takimi sprawami.W samym USA jest kilka milionów bezdomnych o czym już tu ktoś napisał.

Oglądasz 1-25 z 59
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Na północy i częściowo w centrum opady mokrego śniegu i śniegu z deszczem będą umiarkowane (przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie około 5-7 cm w pasie od Śląska do Warmii), powodując śliskość nawierzchni dróg oraz oblodzenie przy temperaturach zbliżonych do zera stopni. ■ 4,80 zł od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych za każdą rozpoczętą dobę pobytu. Taką stawkę opłaty uzdrowiskowej uchwalili radni ■ Rada Miasta zdecydowała o utworzeniu Zarządu Dróg Miejskich, jednostki, która zajmie się kompleksowo organizacją ruchu w mieście po wybudowaniu tunelu pod Świną ■ Na wniosek prezydenta z porządku obrad dzisiejszej sesji wykreślony został punkt w sprawie wyboru scenariusza dotyczacego zmian komunikacyjnych zgodnie z koncepcja zarządzania ruchem w mieście. ■ Kilku świnoujskich urzędników z powodu zakażenia koronawirusem trafiło na kwarantannę. Z informacji przekazanych przez miasto wynika, że na tę chwilę w izolacji przebywa siedmiu urzędników ■ Nocny pożar auta na Matejki. Daewoo Matiz spłonął doszczętnie Mieszkańcy ulicy Matejki drżą o swoje auta. W okolicy najprawdopodobniej grasuje podpalacz. Pierwszą ofiarą piromana padł samochód osobowy daewoo matiz. Straty byłyby jednak o wiele większe, gdyby nie interwencja świnoujskich strażaków. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków. Dzięki działaniom strażaków udało się uniknąć rozprzestrzenienia się ognia na znajdujące się w bliskiej odległości inne pojazdy. W pobliżu płonącego daewoo matiz znajdował się inny daewoo matiz oraz przyczepa kempingowa ■ Aż 188 świnoujskich przedsiębiorców zakończyło w tym roku prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W naszym mieście aktywną działalność gospodarczą prowadzi dziś 3396 przedsiębiorców. Aż 922 postanowiło natomiast ją zawiesić. To dane z 21 października z raportu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Poprosiliśmy magistrat o statystyki dotyczące firm, które zniknęły z rynku. Liczby robią wrażenie. - W roku 2020 działalność zakończyło 204 przedsiębiorców. W roku 2021 do 21 października działalność zakończyło 188 przedsiębiorców - informuje rzecznik prezydenta Jarosław Jaz. ■ Szanowni mieszkańcy Świnoujścia i goście, w związku z modernizacją budynku Centrum Administracji Miejskiej nr 5 (głównego budynku UM), w okresie od 15 listopada 2021 r. do 15 listopada 2022 r. Urząd Miasta Świnoujście będzie dostępny dla interesantów w dni robocze w godzinach 7.00-15.00. Zapraszamy serdecznie ■ Dramatyczny wypadek na terenie portu w Świnoujściu. Nie żyje 22 - letni mężczyzn ■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■