POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [12.10.2021, 18:29:49] • Świnoujście

Kłusownicy wciąż bezkarni?

Kłusownicy wciąż bezkarni?

fot. Czytelnik

Nielegalne połowy ryb to problem powtarzający się wszędzie tam, gdzie są zbiorniki wodne. Amatorzy szybkich łupów nie próżnują - kłusowniczy proceder kwitnie.

Niedawno publikowaliśmy artykuł na temat kontroli wędkarzy łowiących ryby na wodach mariny. Posypały się kary, jednak prawdopodobnie nie zakończy to nielegalnych połowów na Basenie Północnym. Jednak jest jeszcze inne miejsce przyciągające kłusowników - wody przy ogródkach działkowych w rejonie przejścia w Gartz. Jak informuje jeden z naszych Czytelników, kłusownictwo tam wręcz kwitnie.

Kłusownicy wciąż bezkarni?

fot. Czytelnik

Jakiś czas temu amatorzy szybkich połowów razili ryby prądem, teraz też najwyraźniej używają sobie znanych metod. Świadczą o tym zdjęcia nadesłane przez Czytelnika.

Kłusownicy wciąż bezkarni?

fot. Czytelnik

- Dziś znalazłem coś takiego ... kłusownictwo na działkach kwitnie . Jakiś czas temu prądem kłusowano, a dziś takie odkrycie-napisał Czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Piątek [15.10.2021, 00:35:48] • [IP: 185.53.147.***]

Od lat w Karsiborzu klusuje Krycha i wszyscy mają w dupie. W sumie na legalu to robi.

Gość • Czwartek [14.10.2021, 11:31:48] • [IP: 176.221.124.***]

Jak zwykle w Polsce, bezkarność i indolencja Policji i innych służb odpowiedzialnych za przestrzeganie prawa.

Gość • Czwartek [14.10.2021, 07:29:37] • [IP: 78.142.224.**]

W tej siatce sa jakies ryby w ogole? Widze same farfocle i glony

Gośćgosc • Środa [13.10.2021, 16:56:23] • [IP: 31.11.129.**]

Panie co pan czepia sie wedkarzy na BP tam wody sa otwarte, to nie wlasnosc prywatna OSIRU . Jak pan moze porownywac wedkarzy z uprawnieniami do klusownikow.obraza pan ludzi.ktorzy zlowia pare rybek na kolacje. KLUSOWNICY TO OSOBY NIELEGALNIE LOWIACY SIATKAMI, PRADEM. No i oczywiscie KORMORANY O KTORYCH PAN ZAPOMNIAL.

Mieszkaniec • Środa [13.10.2021, 08:41:48] • [IP: 188.146.177.**]

Trzeba to gdzieś zgłosić.

Gość • Środa [13.10.2021, 07:24:01] • [IP: 37.47.148.**]

Proponuję jeszcze więcej zakazów. Na pewno wtedy łowienia na czarno będzie mniej.

Gość • Środa [13.10.2021, 07:23:00] • [IP: 83.23.137.**]

W Wolinie kłusują na potęgę urząd morski zezwala

Gość • Środa [13.10.2021, 07:19:52] • [IP: 37.47.180.**]

Weekendy Nurek bi9ega po zalewie widziałem go jak uciekał dwa tygodnie temu z workiem ryb

Gość • Środa [13.10.2021, 07:18:00] • [IP: 37.47.180.**]

To Kryski sprawka... Napewno ona potrafii

Gość • Wtorek [12.10.2021, 23:50:55] • [IP: 185.210.39.***]

SIEĆ JEST ZAGROŻENIEM A NIE WEDKARZ

Gość • Wtorek [12.10.2021, 22:54:41] • [IP: 77.88.191.**]

W porcie jachtowym wedkarzy cale stada i nic. Po poludniu pan sprzedaje wedzone wegorze na laweczce kolo toalety przy czarownicach. Lub przy patelni. I nic. Itd itd

Gość • Wtorek [12.10.2021, 22:36:46] • [IP: 37.248.169.**]

Rozwiązanie? Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Gość • Wtorek [12.10.2021, 22:20:30] • [IP: 176.221.124.*]

Na basenie północnym pełno pijanych ukrainców, którzy mają gdzieś prawo.

Gość • Wtorek [12.10.2021, 22:07:18] • [IP: 37.47.130.***]

To sprawka tego pijaczyny klusola co do baru na witosa przychodz i piwo za te ryby pije do siatki z nim i szesc metrow pod wode z pasozytem spolecznym

Gość • Wtorek [12.10.2021, 20:59:59] • [IP: 37.47.149.***]

Sprzedam swieze rybki wegorz okon sandacz

Gość • Wtorek [12.10.2021, 20:58:46] • [IP: 37.47.149.***]

Szukam pracy na zmywaku

Gość • Wtorek [12.10.2021, 20:49:32] • [IP: 37.47.177.***]

Jakie ryby w tej sadzawce chyba z czarnobylu czytelnik puknij sie w łeb zanim coś napiszesz.

Gość • Wtorek [12.10.2021, 20:15:17] • [IP: 178.238.247.***]

Kanał Torfowy od Grunwaldzkiej w stronę Zalewu

Gość • Wtorek [12.10.2021, 19:44:56] • [IP: 37.47.149.***]

Przeciez to siatka na szczury wodne ja na tym foto rybów nie widze

Gość • Wtorek [12.10.2021, 19:36:08] • [IP: 62.69.253.**]

W dowolny dzień tygodnia, kłusownictwo na Basenie Północnym kwitnie. Pijani Ukraińcy łapią i pakują do reklamówek KAŻDY rozmiar ryby. ... i co? Policja zawitała tam tylko raz !! Szczerze wątpię że mają wykupione zezwolenie na połów ryb.

Gość • Wtorek [12.10.2021, 19:22:59] • [IP: 31.0.177.***]

ZA TO KORMORANY ŚWIĘTE.

HASSANO • Wtorek [12.10.2021, 19:05:10] • [IP: 77.75.244.***]

Piękny połów, smacznego! 🐟

ciawa • Wtorek [12.10.2021, 19:04:17] • [IP: 176.221.124.***]

co z ta strzelaniną na witosa ??

Gość • Wtorek [12.10.2021, 18:38:20] • [IP: 89.64.105.***]

Gdyby ten gosciu ostrzejsze zdjecie zrobil, no i drugie z jakiejs persektywy, to by mozna bylo zlokalizowac miejsce. A tak to gowno warte, poza faktem, ze sie klusuje.

Oglądasz 1-24 z 24
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ BURZE Z GRADEM Ostrzeżenie meteorologiczne ważne od godz. 13:00 do godz. 23:00 dnia 18-08-2022. Obszar: województwo zachodniopomorskie - powiaty: Białogardzki, Choszczeński, Drawski, Goleniowski, Gryficki, Gryfiński, Kamieński, Koszaliński, Kołobrzeski, Myśliborski, Policki, Pyrzycki, Stargardzki, Świdwiński, Świnoujski Grodzki, Łobeski. Przebieg: Prognozuje się występowanie burz, podczas których może występować intensywny opad deszczu od 10 do 20 mm/m2 oraz wiatr wiejący w porywach do 60-70 km/h. Lokalnie możliwy opad gradu. Skutki: ryzyko utraty życia; zaburzenia w pracy urządzeń elektrycznych; utrudnienia komunikacyjne; łamanie gałęzi; ryzyko wybuchu pożaru ■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■