POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [05.10.2021, 09:05:55] • Świnoujście

Bajkowa jesień w archipelagu 44 wysp. Zobaczcie niesamowite fotografie Andrzeja Ryfczyńskiego!

Bajkowa jesień w archipelagu 44 wysp. Zobaczcie niesamowite fotografie Andrzeja Ryfczyńskiego!

fot. Andrzej Ryfczyński

O tym, że smutna-jak zwykło się o niej mówić pora roku-jesień, może być w Świnoujściu fascynująca przekonać się można nie tylko spacerując uznamską plażą. Wieczorna wycieczka w głąb delty Świny może stać się źródłem niepowtarzalnych doznań, prawdziwym „balsamem dla zmęczonych codziennością oczu! Uroki październikowego Świnoujścia znane już były przed wojną ówczesnym berlińczykom, wychwalały je media. Znacznie bliżej współczesności odnajdujemy także pełne zachwytu publikacje. W 2011 roku m.in. popularny „Tele Tydzień" opublikował fotoreportaż pt."Wyspy na jesień". Mało komu z fotoreporterów chciało się jednak zapuszczać w głąb naszego archipelagu. Obiektyw mistrza potrafi tymczasem, właśnie tam „wyczarować" bajkowe pejzaże.

Słoneczna łuna rozświetla dwa żywioły. Krwistoczerwone niebo napełnia malarskim odcieniem także wody wstecznej delty Świna. Cudowne te widoki rozpościerają się z lubińskich wzgórz. Trudno nazwać je landszaftami po to termin kojarzący się raczej z kiczowatymi pejzażami wakacyjnych malarzy. Tu natura podaje nam tymczasem na tacy prawdziwe dzieło sztuki!

Bajkowa jesień w archipelagu 44 wysp. Zobaczcie niesamowite fotografie Andrzeja Ryfczyńskiego!

fot. Andrzej Ryfczyński

Zajęcze Łęgi, Wydrza Kępa, Koński Smug, Warnie kępy, Trzcińce, Gęsia Kępa, Wielki Krzek, Klify Lubińskie... Malownicze wyspy i klify nabierają szczególnego uroku gdy obleje je blask chylącego się dnia.

Bajkowa jesień w archipelagu 44 wysp. Zobaczcie niesamowite fotografie Andrzeja Ryfczyńskiego!

fot. Andrzej Ryfczyński

Taki widok to ulga nie tylko dla zszarganej codziennością duszy ale przede wszystkim zmęczonych nią oczu!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Wtorek [12.10.2021, 10:19:44] • [IP: 195.94.214.***]

Oto Polska właśnie. Kłótnie, obrażanie i poniżanie. Jakie to chrześcijańskie. Piękny naród. Sam sobie dokopuje. Nikt nie musi temu przeszkadzać. Sami to sobie robimy.

Gość • Środa [06.10.2021, 16:40:42] • [IP: 37.30.4.***]

Nawet efekt drugiego zdjęcia nie musiał być wzmocniony, bo gdy WYCINA się kadr teleobiektywem, właśnie tak się widzi pewien typ zachodu słońca, rzadko spotykany, ale naprawdę istniejący - nie ma przy kadrowaniu teleobiektywem osłabiającego efekt wielkiego obszaru nieba wokoło - jest wycięty prostokąt samej czerwieni i oranżu.

Gość • Środa [06.10.2021, 13:43:59] • [IP: 2.106.93.**]

Przepiękne! Pan Andrzej to mistrz fotografii

Gość • Środa [06.10.2021, 08:09:38] • [IP: 185.210.38.**]

Gość • Wtorek [05.10.2021, 20:56:02] • [IP: 188.146.170.***] Ty jesteś tryb nocny, i tyle :)

Gość • Środa [06.10.2021, 08:08:52] • [IP: 185.210.38.**]

Gość • Wtorek [05.10.2021, 18:06:44] • [IP: 37.30.4.**]Tak jak z pierwszym zdjęciem się zgodzę z tobą tak drugie i trzecie ewidentnie pokolorowane. Ale mi to generalnie nie przeszkadza, jest indywidualne podejście do tematu, w myśl zasady ***** zasady :).

Gość • Wtorek [05.10.2021, 23:36:41] • [IP: 37.8.230.***]

Ktoś tu lubi suwaczkami jeździć :)

Gość • Wtorek [05.10.2021, 22:43:40] • [IP: 37.187.147.***]

Nie sądzę, żeby to był fotoszop. Kto nie ma aparatu nawet małej małpki, to nie zrozumie.

Gość • Wtorek [05.10.2021, 21:56:27] • [IP: 176.221.124.**]

Piękne zdjęcia

Gość • Wtorek [05.10.2021, 20:56:02] • [IP: 188.146.170.***]

Zdjęcia wykonane telefonem w trybie nocnym i tyle.

Gość • Wtorek [05.10.2021, 19:21:51] • [IP: 88.218.253.***]

A jak te zdjęcia wyglądają NAPRAWDĘ -bez FOTOSHOPA ??

Gość • Wtorek [05.10.2021, 18:38:26] • [IP: 83.23.56.*]

Gość • Wtorek [05.10.2021, 18:06:44] • [IP: 37.30.4.**]

Powtórzę, zawężenie pola teleobiektywem intensyfikuje barwy, a może bardziej usuwa poświatę, łunę światła rozproszonego, więc gdy widzimy wykadrowany fragment pejzażu, mamy mocne kolory. Robiłem fotki w Kamminke w lipcu: gdy wkręcałem standardowy obiektyw, dominowała biel słońca zbliżającego się ku zachodowi, gdy wkręciłem teleobiektyw, pojawiała się nasycona żółć aż do oranżu. Nie tknąłem fotoshopa, który zresztą mi się nie podoba z wyjątkiem kadrowania, cięcia. Tak więc przy pierwszym zdjęciu mogło nie być u A.R. fotoshopa. Przy drugim może trochę było. Ręczę, że w naszym miejscu na Ziemi, w naturze - krotko - bywają zadziwiające barwy. A najlepsze są... zimą, są nietypowe, np.gdy było skute lodem nawet morze, po redę, to widziałem intensywny róż - mam fotki sprzed 15 lat robione techniką slajdów (analogowych), gdzie jest różowy i fioletowy śnieg, a zwłaszcza wtedy było sie daleko od fotoshopa, gdy fotografia cyfrowa nie była popularna.

Gość • Wtorek [05.10.2021, 17:58:36] • [IP: 192.160.102.***]

archypelak Fotoszop a dzie jelen ryuczoncy na tle zachodzoncego słonca

Gość • Wtorek [05.10.2021, 16:57:39] • [IP: 79.186.50.***]

Piękne zdjęcia. POZDRAWIAM

Gość • Wtorek [05.10.2021, 16:45:32] • [IP: 176.221.124.**]

Nasycenie podbite do bólu :)

Gość • Wtorek [05.10.2021, 16:01:17] • [IP: 89.151.36.***]

Super zdjęcia.

Gość • Wtorek [05.10.2021, 15:22:57] • [IP: 37.47.76.***]

Bajkowy to jest ten fotograf andrzejek ryfczynski stary komunista i aparatczyk

Gość • Wtorek [05.10.2021, 14:55:12] • [IP: 133.106.146.***]

Anżej fotoszopem robiłeś

Gość • Wtorek [05.10.2021, 14:08:54] • [IP: 31.0.176.***]

Proponuje zgłosić do medalu PIS

Gość • Wtorek [05.10.2021, 12:23:58] • [IP: 37.30.4.**]

Na obronę Mistrza wobec krytyk o fotoshopie zaznaczę, że i ja jako fotograf natury widziałem zachody słońca o silnym natężeniu barw, trwają one krótko, więc ludzie tkwiący w miastach, przed ekranami tego nie widzą. Swoją drogą czasem wzmacniająco co do barw działa sama optyka - bywało, że gdy nakładałem teleobiektyw, zawężając potem fotografowany obszar wody, na matrycy zostawały silne oranże, mocniejsze niż widziało się patrząc gołym okiem a nawet przez standardowy obiektyw. Nie stosowałem żadnych wzmocnień, sam aparat mi wzmocnił barwy, może przez to, że" odciął" silne światło.

Gość • Wtorek [05.10.2021, 12:16:08] • [IP: 37.30.4.**]

Sam swego czasu nawet zarabiałem fotografowaniem, szanuję to, ale... ale. . widać tam ślad pewnej obróbki zdjęć (choć to robił też słynny fotograf czarno-białych pejzaży Hartwig) - ja minimalizuję wpływ wszelkiej obróbki... Te zaś zdjęcia nazwałbym komercyjnymi, przystępnymi dla ogółu, ja zaś zachęcam do szukania zdjęć DZIWNYCH, nietypowych, jakichś czasem drobiazgów pejzażu, pozwalających odczuć to, co rozległe, a zasugerowane fragmentem tej rozległości. Kiedyś sfotografowałem wodę Zalewu późniejszym popołudniem, gdy daleko było do barw miedzi, ale było sporo jasnego złota i" złapałem" pasek tego złota dokładnie na samym horyzoncie, gdy woda była zielonkawa - jarząca światłem nitka oddzielała obszar nieba od wody. To było mniej spektakularne niż nasycone oranże i czerwienie, ale tamto zdjęcie chronię, i jako że robione na filmie, przełożę je na plik cyfrowy - a dodam, że czasem.zawiedziony jestem brakami kolorystycznej wrażliwości lustrzanki Nikon, myślę czasem nad powrotem do fotografii analogowej.

Gość • Wtorek [05.10.2021, 11:57:35] • [IP: 176.221.124.**]

Ojoj jake pięłnkłne

Gość • Wtorek [05.10.2021, 11:53:07] • [IP: 178.238.252.**]

Bardzo fajne, lubię takie zdjęcia.

Gość • Wtorek [05.10.2021, 11:40:49] • [IP: 46.231.59.***]

Zdjęcia niesamowite. Pozdrawiam p.Andrzeja R.

Kość • Wtorek [05.10.2021, 11:03:53] • [IP: 176.221.125.**]

Photoshop potrafi tymczasem, właśnie tam „wyczarować" bajkowe pejzaże. dziwne, że widzę także zachody słońca, ale nigdy tak podkolorowane jak na zdjęciach. Mam sknocony zmysł wzroku?

Oglądasz 1-25 z 30
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ 1 grudnia o godz. 9.00 odbędzie się seminarium dla radnych na którym zaprezentowany zostanie projekt przyszłorocznego budżetu miasta ■ Od godziny 9.14 rozpoczęły się obrady 70 sesji Rady Miasta. W związku z remontem sali konferencyjnej rady Miasta radni spotkali się tym razem w Bibliotece Miejskiej ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■