POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [15.09.2021, 21:13:24] • Polska

Domowa pralnia – jak ją urządzić?

Domowa pralnia – jak ją urządzić?

fot. Organizator

Ze wszystkich obowiązków domowych, pranie należy do tych bardziej angażujących. Wiąże się z różnymi czynnościami, które zajmują nie tylko czas, ale i przestrzeń. Dla zachowania porządku i dla większego komfortu coraz więcej osób decyduje się na zaaranżowanie pralni w osobnym pomieszczeniu. Niezależnie od tego, jaki mamy metraż, warto o niej pomyśleć. Pralnia nie wymaga bowiem wiele miejsca, a ma wpływ na estetykę łazienki, która wolna od sprzętów piorących, nabiera cech domowego spa.

ZACZNIJ OD PLANOWANIA
Planowanie domowej pralni wypada zacząć już na początkowym etapie budowy domu czy wykończenia mieszkania. Już wtedy warto zastanowić się nad tym, jakie funkcje będzie spełniać to miejsce, tak by zapewnić mu odpowiedni metraż i wykończenie odporne na działanie niekorzystnych warunków, takich jak wilgoć czy obecność ciężkich sprzętów. Żeby zapobiec ewentualnym przeróbkom pomieszczenia na potrzeby pralni, kluczowe będzie wcześniejsze zaplanowanie instalacji wodnej i elektrycznej, a także zapewnienie dobrej wentylacji. Ze względu na podwyższoną wilgotność, zwróć uwagę na obecność innych sprzętów, którym mogłaby ona zaszkodzić - kocioł grzewczy czy inwerter do instalacji fotowoltaicznej nie lubią wilgoci! W przypadku umiejscowienia pralni na parterze, pomyśl o instalacji zsypu na brudne ubrania – to sprytne rozwiązanie uwolni cię od biegania między piętrami. Lokalizacja pralni na parterze ma jeszcze jedną zaletę – pozwala uwzględnić w projekcie pomieszczenia dodatkowe wyjście na zewnątrz, co będzie znacznym ułatwieniem w przypadku suszenia prania na świeżym powietrzu.

PRALNIA - POMIESZCZENIE DO ZADAŃ SPECJALNYCH
Coraz częściej pralnia spełnia szereg dodatkowych funkcji. Bywa jednocześnie drugą łazienką i miejscem do przechowywania przedmiotów codziennego użytku, sprzętów gospodarstwa domowego czy środków czystości. Dlatego, w miarę możliwości, powinna zawierać zestaw funkcjonalnych mebli i dodatkowy blat roboczy, odporny na wilgoć i pomocny przy składaniu ubrań, a także szereg pojemnych szafek i szuflad. Ta wielozadaniowość jednego pomieszczenia wymusza zastosowanie inteligentnych rozwiązań. W takich warunkach, dobrze sprawdzi się zabudowa modułowa. Meble modułowe z kolekcji Stilla lub Metro System nie tylko nowocześnie wyglądają, ale przede wszystkim, pozwalają tworzyć dowolne modyfikacje i układy pod kątem dostępnego metrażu. Już na etapie planowania zabudowy warto uwzględnić miejsce na pralkę i suszarkę elektryczną. To pozwoli wygospodarować pojemną szafę z mebli modułowych, w której zmieścimy nie tylko detergenty, ale też kosz na brudną odzież, żelazko lub generator pary – radzi ekspert marki NAS.

MA BYĆ FUNKCJONALNIE, ALE I ŁADNIE
Pamiętaj, by poza funkcjonalnością, zadbać również o estetykę pralni - w ten sposób dodatkowo uczynisz pracę przyjemniejszą. Skłaniaj się ku zabudowie modułowej, która w sprytny sposób pozwala ukryć zbędne elementy wyposażenia i uporządkować wnętrze. Dzięki szerokiej gamie dostępnych brył możemy łączyć poszczególne elementy w spójną całość, co ujednolici przestrzeń i pozwoli zagospodarować istniejące wnęki. Osiągamy więc efekt zbliżony do zabudowy na wymiar, a przy tym meble modułowe są łatwiej dostępne i nie wymagają długiego okresu oczekiwania. Wykończenie w postaci błyszczącego lakieru w jasnych uniwersalnych kolorach pozwoli dodatkowo optycznie powiększyć nierzadko ograniczoną przestrzeń. Zastosowanie kontrastowych blatów z fakturą drewna nada pomieszczeniu elegancji. Zadbaj o ulubione dodatki i nie bój się spełniać zachcianek, jeśli marzy ci się oglądanie telewizji przy prasowaniu, nic nie stoi na przeszkodzie. Pamiętaj, że pralnia, jak każde inne miejsce domu, powinna odpowiadać twoim potrzebom!

Więcej inspiracji na: nas-meble.pl/

Aleksandra Atamańczyk
PR & Content Marketing Specialist


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■