POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [15.09.2021, 21:13:24] • Polska

Domowa pralnia – jak ją urządzić?

Domowa pralnia – jak ją urządzić?

fot. Organizator

Ze wszystkich obowiązków domowych, pranie należy do tych bardziej angażujących. Wiąże się z różnymi czynnościami, które zajmują nie tylko czas, ale i przestrzeń. Dla zachowania porządku i dla większego komfortu coraz więcej osób decyduje się na zaaranżowanie pralni w osobnym pomieszczeniu. Niezależnie od tego, jaki mamy metraż, warto o niej pomyśleć. Pralnia nie wymaga bowiem wiele miejsca, a ma wpływ na estetykę łazienki, która wolna od sprzętów piorących, nabiera cech domowego spa.

ZACZNIJ OD PLANOWANIA
Planowanie domowej pralni wypada zacząć już na początkowym etapie budowy domu czy wykończenia mieszkania. Już wtedy warto zastanowić się nad tym, jakie funkcje będzie spełniać to miejsce, tak by zapewnić mu odpowiedni metraż i wykończenie odporne na działanie niekorzystnych warunków, takich jak wilgoć czy obecność ciężkich sprzętów. Żeby zapobiec ewentualnym przeróbkom pomieszczenia na potrzeby pralni, kluczowe będzie wcześniejsze zaplanowanie instalacji wodnej i elektrycznej, a także zapewnienie dobrej wentylacji. Ze względu na podwyższoną wilgotność, zwróć uwagę na obecność innych sprzętów, którym mogłaby ona zaszkodzić - kocioł grzewczy czy inwerter do instalacji fotowoltaicznej nie lubią wilgoci! W przypadku umiejscowienia pralni na parterze, pomyśl o instalacji zsypu na brudne ubrania – to sprytne rozwiązanie uwolni cię od biegania między piętrami. Lokalizacja pralni na parterze ma jeszcze jedną zaletę – pozwala uwzględnić w projekcie pomieszczenia dodatkowe wyjście na zewnątrz, co będzie znacznym ułatwieniem w przypadku suszenia prania na świeżym powietrzu.

PRALNIA - POMIESZCZENIE DO ZADAŃ SPECJALNYCH
Coraz częściej pralnia spełnia szereg dodatkowych funkcji. Bywa jednocześnie drugą łazienką i miejscem do przechowywania przedmiotów codziennego użytku, sprzętów gospodarstwa domowego czy środków czystości. Dlatego, w miarę możliwości, powinna zawierać zestaw funkcjonalnych mebli i dodatkowy blat roboczy, odporny na wilgoć i pomocny przy składaniu ubrań, a także szereg pojemnych szafek i szuflad. Ta wielozadaniowość jednego pomieszczenia wymusza zastosowanie inteligentnych rozwiązań. W takich warunkach, dobrze sprawdzi się zabudowa modułowa. Meble modułowe z kolekcji Stilla lub Metro System nie tylko nowocześnie wyglądają, ale przede wszystkim, pozwalają tworzyć dowolne modyfikacje i układy pod kątem dostępnego metrażu. Już na etapie planowania zabudowy warto uwzględnić miejsce na pralkę i suszarkę elektryczną. To pozwoli wygospodarować pojemną szafę z mebli modułowych, w której zmieścimy nie tylko detergenty, ale też kosz na brudną odzież, żelazko lub generator pary – radzi ekspert marki NAS.

MA BYĆ FUNKCJONALNIE, ALE I ŁADNIE
Pamiętaj, by poza funkcjonalnością, zadbać również o estetykę pralni - w ten sposób dodatkowo uczynisz pracę przyjemniejszą. Skłaniaj się ku zabudowie modułowej, która w sprytny sposób pozwala ukryć zbędne elementy wyposażenia i uporządkować wnętrze. Dzięki szerokiej gamie dostępnych brył możemy łączyć poszczególne elementy w spójną całość, co ujednolici przestrzeń i pozwoli zagospodarować istniejące wnęki. Osiągamy więc efekt zbliżony do zabudowy na wymiar, a przy tym meble modułowe są łatwiej dostępne i nie wymagają długiego okresu oczekiwania. Wykończenie w postaci błyszczącego lakieru w jasnych uniwersalnych kolorach pozwoli dodatkowo optycznie powiększyć nierzadko ograniczoną przestrzeń. Zastosowanie kontrastowych blatów z fakturą drewna nada pomieszczeniu elegancji. Zadbaj o ulubione dodatki i nie bój się spełniać zachcianek, jeśli marzy ci się oglądanie telewizji przy prasowaniu, nic nie stoi na przeszkodzie. Pamiętaj, że pralnia, jak każde inne miejsce domu, powinna odpowiadać twoim potrzebom!

Więcej inspiracji na: nas-meble.pl/

Aleksandra Atamańczyk
PR & Content Marketing Specialist


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■