POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [15.09.2021, 16:31:33] • Świnoujście

Prezydent Duda i minister Adamczyk ogłoszą w czwartek zakończenie drążenia tunelu pod Świną. Zobacz film!

Prezydent Duda i minister Adamczyk ogłoszą w czwartek zakończenie drążenia tunelu pod Świną. Zobacz film!

Wyspa Wolin. Nazwa kontraktu Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną.(fot. iswinoujscie.pl )

Głowa Państwa w towarzystwie Ministra Infrastruktury odwiedzą 16 września Świnoujście. Wizyta zbiegnie się z zakończeniem drążenia tunelu pod Świną. Informację potwierdził dziś Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministra Infrastruktury. Do zapowiadanej już wcześniej wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy dołącza, kierujący resortem infrastruktury Leszek Adamczyk. Goście mają przyjrzeć się z bliska jak przebiegają prace na budowie tunelu, następnie odpowiadać na pytania dziennikarzy.



Jak poinformowała Magdalena Skorupka-Kaczmarek odpowiedzialna za komunikację dotycząca inwestycji „Do wtorku włącznie maszyna wydrążyła 1474,81 metra tunelu. Teraz „Wyspiarka” zwolni i zatrzyma się przed betonowym blokiem gdzie przechodzi przegląd narzędzi” Ostatnim etapem tej pracy będzie przewiercenie betonowego bloku. W tym momencie maszyna połączy się z szybem odbiorczym.

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że komorę odbiorczą na Wolinie napełniono wodą aby zrównoważyć ciśnienie podczas przewiercania ściany szczelinowej i wchodzenia do niej głowicy maszyny TBM. Prezydent Duda wraz z ministrem Adamczykiem mają być świadkami ostatnich minut pracy Wyspiarki.

Na terenie budowy zapowiedziano spotkanie z dziennikarzami. Jutro cała polska ma się dowiedzieć, że lewobrzeżna część Świnoujścia jest już połączona z Polską. Wiadomo jednak, że do faktycznego połączenia zostało jeszcze około roku. W tym czasie budowana będzie jezdnia w tunelu oraz dokończone dojazdy do wlotu i wylotu tunelu.

Inwestorem budowy tunelu w Świnoujściu jest Miasto Świnoujście. Inwestycja jest współfinansowana ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Łączna szacowana wartość inwestycji to 912,6 mln złotych, maksymalna wartość dofinansowania ze środków UE wynosi 775 mln złotych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 200, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 200

Gość • Sobota [18.09.2021, 21:20:23] • [IP: 88.218.252.**]

niech zyje PIS nareszcie mamy madry ipracowity rzad a nie zlodzieje i kopinatory

Gość • Sobota [18.09.2021, 21:11:06] • [IP: 88.218.252.**]

pisiora to masz w spodniach ty debiluty lewicowcu

Gość • Piątek [17.09.2021, 22:46:59] • [IP: 83.20.229.***]

czy d... bil [17.09.2021, 09:08:44] to mieszkaniec świnoujścia?

Gość • Piątek [17.09.2021, 19:18:07] • [IP: 83.23.222.**]

czy d... bil [17.09.2021, 09:08:44] to mieszkaniec świnoujścia?

Gość • Piątek [17.09.2021, 13:26:27] • [IP: 5.173.11.**]

To jakiś sen ratunku! Czy jeszcze się obudzę? Czy obudzisz się narodzie? Kiedy zniknie ta wraża elita?

Gość • Piątek [17.09.2021, 11:04:55] • [IP: 212.165.237.**]

Jak to oglosza. A widzial juz ktos kreta na Warszowie ? Moze do Szczecina sie dowiercili ?? Albo jeszcze dalej ;)

były mieszkaniec • Piątek [17.09.2021, 10:53:46] • [IP: 83.20.224.***]

i się podepnie pod osiągnięcie Żmurkiewicza bo sukces ma wielu ojców - żałosne

senior • Piątek [17.09.2021, 09:08:44] • [IP: 178.238.245.***]

kto tego pajaca tu zaprosil ?? przeciez jemu nawet zarowki energooszczedne nie podobaly i kpil z Unii , a dzisiaj co zmienil poglady czy kurdupel kazal mu mowic inaczej bo boja sie ze przerzna wybory ?

RM • Czwartek [16.09.2021, 22:11:42] • [IP: 83.20.23.***]

Może ktoś wie kiedy w końcu Wyspiarka zakończy pracę ? Ten artykuł mówił, że stanie się to dzisiaj i PAD przyjeżdża obserwować ostatnie minuty pracy przy drążeniu. Coś poszło nie tak czy artykuł jest nierzetelny ?

pisobolszewik • Czwartek [16.09.2021, 18:23:41] • [IP: 176.221.124.***]

36 - wykształcony przez bolszewików mądry inaczej - twoje wieczne dukanie o lewakach i PO (których jesteś dzieckiem) emanuje prostactwem i umysłową tandetą a tak na marginesie PO i pisobolszewia różnią sie tylko nazwą choć pisobolszewia jeszcze Boga próbuje nurzać w pomyjach, przestań więc brzęczeć bo ci żyłka pęknie.

Gość • Czwartek [16.09.2021, 16:45:48] • [IP: 188.146.163.***]

16:26..64 ** - jest dalsza historia promów, wyklikaj sobie wg Google (portal Forsal, " Kiedy powstaną pierwsze promy obiecane przez rząd?"), a stocznia upadła wskutek decyzji PO sprzed kilku lat przejęcia jej przez Gryfię.

Gość • Czwartek [16.09.2021, 16:32:14] • [IP: 78.10.206.**]

A ten tu po co, miło ogrzać sie przy cudzym ognisku.

Solinvictus57 • Czwartek [16.09.2021, 16:26:16] • [IP: 83.23.64.**]

Cóż... może choć się zająknęli na temat Stoczni w Świnoujściu lub promu budowanego z takim rozmachem w Szczecinie. Zaś ni Duda ni urzędasy z wszelkich ministerstw nie chwalą się sukcesem. Gdyby UE nie dała wreszcie pieniędzy to nadal tunel by istniał...w marzeniach.

Gość • Czwartek [16.09.2021, 15:53:46] • [IP: 188.146.163.***]

14:01. .97.** ten sukces nie może mieć wielu ojców, bo wiadomo było, że samorząd nie wystarczy do uzyskania dopłaty aż 775 mln zł, musiała zapaść decyzja TYLKO rządu, to zbyt duże pieniądze i ranga inwestycji ogólnopolska, więc żaden Żmurek tu nie podskoczy. Po prostu, to PiS dokonał tu historycznego przełomu.

Gość • Czwartek [16.09.2021, 15:43:36] • [IP: 176.221.124.***]

Będzie blisko więc niech zobaczy, co zrobili jego amatorzy nieudacznicy z najlepszą stocznią MSR S.A. w RP, zarazem jedynym wielobranżowym i wysoko technologicznym zakładem pracy w Świnoujściu !! Skazując tym samym młodych ludzi na prymitywny rynek pracy w mieście, w zakresie ścielenia łóżek, sprzątania, zmywania naczyń, kelnerowania , itp. Ponadto pomógł tym : " jaki pan PZPR, taki kram" w tym PRL-owskim miasteczku !!

Gość • Czwartek [16.09.2021, 15:34:36] • [IP: 31.0.58.**]

Towarzysze z postkomunistycznej sld będą teraz siać wizję katastrofy dla miasta.

Gość • Czwartek [16.09.2021, 15:32:12] • [IP: 212.165.108.***]

Przyjadą podPISać dzieciom legitymacyje

Gość • Czwartek [16.09.2021, 15:31:50] • [IP: 89.151.36.***]

Co by lewactwo i nieudacznicy z PO bredzili to zasługa PiS że ten tunel wreszcie powstał.

Gość • Czwartek [16.09.2021, 15:28:04] • [IP: 88.156.235.***]

Ty co pozdrawiam z dolnego Śląska ip31.0.43 lepiej nie pozdrawiaj. Imię Janusz xxxx to nazwij sobie swoje dzieci lub wnuki.

Gość • Czwartek [16.09.2021, 15:25:05] • [IP: 37.47.129.***]

Katolicki tunel im. Ofiar smoleńskich

Gość • Czwartek [16.09.2021, 15:19:07] • [IP: 167.114.118.*]

Po co tutaj ten oszust Aaron Feingelbaum?

PitZ • Czwartek [16.09.2021, 15:18:45] • [IP: 37.47.146.***]

A ja ciągle zastanawiam się czy trafili w komorę wyjściową. Okaże się niedługo.

Gość • Czwartek [16.09.2021, 15:17:21] • [IP: 37.47.175.***]

Co z pracownikami zeglugi?

Gość • Czwartek [16.09.2021, 15:04:51] • [IP: 176.221.124.***]

Nie, nie. Pieniądze Unii Europejskiej są przeznaczone tylko i wyłącznie na konkretny projekt celowy. Nasz rząd tu nie miał nic do powiedzenia a tym bardziej do dzielenia.

Gość • Czwartek [16.09.2021, 14:17:44] • [IP: 31.0.43.***]

Koniec żeglugi teraz nieroby pojda usługiwać Niemcom i turystom...

Oglądasz 1-25 z 200
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■