POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [21.07.2021, 22:55:31] • Świnoujście

Felieton: Prywatny zysk, społeczna strata. Zobacz film!

Felieton: Prywatny zysk, społeczna strata. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Tylko tak można skomentować spotkanie w sprawie projektu planu zagospodarowania przestrzennego dla dzielnicy Posejdon w zeszły piątek. Tak naprawdę spotkanie służyło tylko trzem celom. Po pierwsze, urząd musiał z powodów proceduralnych je zorganizować, po drugie proponowany plan ma zlikwidować problem przygranicznego targowiska. Nie rozwiązać, bo to wymaga współpracy z zainteresowanym mieszkańcami, tylko zlikwidować tak jak na wojnie. I trzeci powód, najważniejszy, plan ma dać możliwość prywatnym choć znanym przecież inwestorom, wybudowania i sprzedania za duże pieniądze betonowego blokowiska w dzielnicy domków jednorodzinnych. Czyli podsumowując konsekwencję wprowadzenia takiego planu: prywatny zysk-społeczny dramat.



Cała dyskusja którą ten arogancki plan wywołał jest śmieszna i zbędna. Bo nikt poza bezradnymi mieszkańcami nie jest nią zainteresowany. Prowadząca spotkanie zastępczyni prezydenta Barbara Michalska została przez jednego z obecnych na spotkaniu wysłana do obsługi kasy w Biedronce, co jest o tyle niegrzeczne że tam wymagane są jednak jakieś umiejętności. Ale akurat to wydarzenie jest dobrym podsumowaniem rzetelności prezentowanego projektu planu. Trochę dziwi bezkompromisowość w pomyśle wprowadzającym betonowe blokowisko do jednorodzinnej dzielnicy Posejdon, ale jak widać pieniądze potrafią zmienić hierarchię wartości każdemu inwestorowi. Nawet jeśli w ulubionym przez niego piśmie napisane jest po pierwsze: „ Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną”.

Felieton: Prywatny zysk, społeczna strata. Zobacz film!

fot. Robert Ignaciuk

W ogóle można odnieść wrażenie że wiele z ostatnich pomysłów i posunięć aktualnej władzy i związanych z nią inwestorów oraz grup interesów, dyktuje strach przed samorządową porażką w nadchodzących wyborach samorządowych. I spodziewaną utrata wpływów, głównie finansowych. Przynajmniej ja odniosłam takie wrażenie.

Felieton: Prywatny zysk, społeczna strata. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

A gdzie w tym wszystkim są tak zwani radni? Bo to oni z pewnością wiernie podniosą łapki do góry, uchwalając przedstawiony plan dla dzielnicy Posejdon, identycznie jak wprowadzili wymierzoną w mieszkańców Świnoujścia strefę płatnego parkowania. Niestety nie można na nich liczyć, ale na szczęście zawsze można ich wymienić na takich którzy będą stali po stronie mieszkańców Świnoujścia.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 155, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 155

Gość • Piątek [20.08.2021, 08:44:48] • [IP: 5.173.148.**]

Gość • Środa [04.08.2021, 09:01:45] • [IP: 37.8.230.**]

Gość • Wtorek [03.08.2021, 11:30:11] • [IP: 109.241.63.**]

Neomarksistowscy urzędnicy nie szanują już tych, dzięki którym mają swoje pensje i pracę-oni tu ja pokazano myślą że wiedzą lepiej od ludzi którzy na nich muszą łożyć to co zarobią. Poziom arogancji urzędników zamiast postawy pokornie słuchającego naszego pracownika-urzędnika mającego nam robić dobrze, był postawą" ja tu rządzę i mam taką a nie inną wizję, więc spadajcie na drzewo". Za taką postawę projektanta czy urzędnika w USA, ktoś by wyciągnął gnata i rozliczył kulką taką bezczelność, a w komunie to oni czują się naszymi bogami. Skala arogancji i urzędniczej bezczelności tych świnoujskich projektantów już dawno przekroczyła wszelkie miary, ich się powinno dla przykładu po Grunwaldzkiej na holu przeciągnąć kilka razy po tych dziurach, by dotarło do tych pustych głów, dla kogo oni pracują. Teraz oni myślą, że dla siebie, ale ktoś powinien im uświadomić różnicę, że to oni są dla nas, a nie my dla nich! Za taką arogancję, wszyscy powinni błyskawicznie wylecieć z pracy! I za wizję norweską miasta bez aut!!

Gość • Niedziela [01.08.2021, 20:50:49] • [IP: 178.238.253.***]

Grubo. Ludziki na stolkach mysla, ze sa lepsi od innych... masakra co sie tu dzieje, cos mi.sie wydaje, ze to i tal chyna ktos z wyzszych stolkow ma chrapkę na te ziemie u nas :)

Gość • Wtorek [27.07.2021, 22:10:04] • [IP: 176.221.122.***]

Gość • Piątek [23.07.2021, 13:47:36] • [IP: 176.221.122.**] to zakladaj nawet 5 i chodz po domu jak lubisz covigupku

Gość • Poniedziałek [26.07.2021, 18:05:45] • [IP: 62.69.254.***]

Te wszystkie wpisy stanowią konsultację społeczna. Wara od wszelkiej przebudowy. Budować kanalizacje deszczowe nie wycinać drzew. Nie budować wysokościowców My mieszkańcy chcemy spokojnie żyć.

Gość • Niedziela [25.07.2021, 14:35:46] • [IP: 62.69.254.**]

Ale babsko jak drzew niemozna wyciac jak droge by budowali to drzew juz by niebylo w tych czasach drzewa sie przesadza

Gość • Sobota [24.07.2021, 23:29:16] • [IP: 31.0.3.***]

Zlikwidujecie, zlikwidujcie jak wszystko w tym mieście do tej pory. Tyle, ze trzeba będzie dać utrzymanie 10 tys osobom. Bo tyle utrzymuje się handlowców z rodzinami z tego, jak mówią zawistni" bangladeszu".

Gość • Sobota [24.07.2021, 17:20:23] • [IP: 88.218.253.***]

Ta kobieta na poczatku filmiku mądrze gada;) brawo. To jest przywódca.

Gość • Sobota [24.07.2021, 07:28:06] • [IP: 94.254.226.**]

Zlikwidować ten śmietnik zwany Bangladesz, tylko choroby roznosi. Brudne stoły i kelnerka z 2metrowymi pazurami z milionem bakterii. A na ziemi zakrwawione kości po tzw. pieczonych kurczakach. Smród!

Gość • Piątek [23.07.2021, 18:23:25] • [IP: 176.221.123.***]

J.B hehe ladnie wchodzisz w dupp... haha kiedy się ktoś wezmie za lewe płyty na rynku ?

Gość • Piątek [23.07.2021, 17:57:39] • [IP: 89.151.33.*]

Pojęcie lichwy tradycyjnie oznacza zawarcie umowy, której istotą jest osiągnięcie nadmiernego zysku, nie opartego na żadnej słusznej zasadzie, lecz wynikającego z wykorzystywania przymusowego położenia pokrzywdzonego1 . Potocznie lichwa utożsamiana jest z „pożyczaniem pieniędzy na bardzo wysoki procent i osiąganiem z tego tytułu dużych korzyści”2 . Zachowania noszące znamiona lichwy są przedmiotem zainteresowania zarówno prawa cywilnego (skoro występują w stosunkach umownych), jak i – z powodu ich społecznej szkodliwości – prawa karnego.

Gość • Piątek [23.07.2021, 14:44:35] • [IP: 188.146.167.***]

Wielka mi profesjonalistka, Michalska, to przez nią rzekomo spowolniony odcinek ul.Słowackiego kieruje ruch na dotad ciche i wąskie ulice np.przy Rybniczance, ale też skłania samochody nieupoważnione do jazdy tym odcinkiem w liczbie setek w ciągu dnia. Jedna wielka utopia, skandal każdego dnia.

Gość • Piątek [23.07.2021, 14:36:11] • [IP: 62.69.252.*]

Teraz chodzi Wam urzędasy o wyciecie kilku drzew a ile tysięcy bez skropułów żescie wycinali duże zdrowe piękne , drzewa i szkoda wam nie było ?, za mało zysków macie i trzeba ten biedny naród zgnębić podwyżkami, drożyzną chyba największą w całej Polsce, i jeszcze zabrać im pracę bo żal im drzew, życze żebyscie doświadczyli tyle zła co my otrzymaliśmy od was, władzo kochana.

Gość • Piątek [23.07.2021, 14:17:45] • [IP: 62.69.252.*]

Wywieżć tych mądrali chamskich na taczce, dlaczego, tak się ich boicie, Michalska na pierwszwszej taczce i reszta za nimi. wszystko chamy zniszczą niech zaczną od siebie i swój majątek odda a nie wiecznie im mało.

Gość • Piątek [23.07.2021, 14:08:22] • [IP: 5.173.144.**]

To jest smutny pokaz tego jak miastem de fakto rządzi cwaniaczkowate prywaciarstwo hotelowo gastronomiczne stosujące horror cenowy by nabijać kabzę geldem od Herenvolku. Prywaciarstwo stosuje strategię powolnego usuwania mieszkańców by przechwycić wiecej lokali i gruntów z których by można było trzepać geld. Sytuację w mieście może uzdrowić jedynie znaczne ograniczenie prywaciarstwa i tworzenie mieszkań komunalnych oraz sklepow z niższymi cenami dla mieszkańców.

Gość • Piątek [23.07.2021, 13:47:36] • [IP: 176.221.122.**]

maseczka na buzie nie na brode

Gość • Piątek [23.07.2021, 13:43:33] • [IP: 178.238.253.***]

Najwyzszy czas zlikwidować bangladesz

• Piątek [23.07.2021, 13:35:07] • [IP: 178.238.253.***]

Najwyższy czas żeby zostały zlikwidowane tak ohydne, szpecące miasto" budy" szumnie nazwane targowiskiem. To jest pierwsza ulica po przekroczeniu granicy i tak oszpecona przez ten" bangladesz" - nie przynosi dobrej opinii włodarzom miasta.

Gość • Piątek [23.07.2021, 13:06:40] • [IP: 178.238.246.**]

ten rynek to wstyd dla naszego miasta WSTYD ABY COS TAKIEGO ISTNIALO I STRASZYLO, TYLE LAT ISTNIEJE I NIKT NIE ZADBAL ABY TE WSTRETNE BUDY ZMIENILY SWUJ WYGLAD WLASCICIELE TYCH BUD CHCA TYLKO ZARABIAC, GDY ZARABIALI DUZE PIUENIADZE NIKT NIE DBAL JAK TE BUDY WYGLADAJA WAZNY BYL JEDYNIE PIENIADZ, A MIASTO POWINNO WYMAGAC ABY, RYNEK NIE STRASZYL !

Gość • Piątek [23.07.2021, 11:57:18] • [IP: 109.241.63.**]

Jeśli dla wielu argument w stylu: /'miliony much nie mogą się mylić - WIELKIE G jest najlepsze'/, to i dla nich SPP jest jedynym fajnym rozwiązaniem, szczególnie gdy wypowiadają się tu ci, którzy aut nie mają i mieć nie będą, to jest to argument od czapy wymyślany przez neomarksistowskich cwaniaków i dla lepszych cwaniaków. Budowa wieżowca na Posejdonie może być jedyną formą rekompensaty dla właściciela - za likwidację stoisk na Warcie i pozbawienie drobnych handlowców pracy czasem w deszczu - marksizm musi dbać o ludzi pracy. Jeśli chcemy takie porównania z SPP, to podatek katastralny w wysokości np. 10.000 zł rocznie i więcej za mieszkanie w Świnoujściu też jest masowo stosowany w zachodnim świecie, więc z taką samą argumentacją, że gdzieś tam okradają z forsy - i mieszkańcy Świnoujścia powinni tyle samo płacić co w bogatszej Europie, wszak do niej dążymy. Jeśli więc zwycięża lewactwo unijne, to potem słyszymy takie durne pomysły jak SPP w centr. i podatek katastralny. Gonić to dziadostwo na cztery wiatry!!

Gość • Piątek [23.07.2021, 11:36:10] • [IP: 149.202.98.***]

𝘽 𝙀 𝙏 𝙊 𝙉 𝙄 𝘼 𝙍 𝙆 𝘼. . . ​

Gość Świnoujścia • Piątek [23.07.2021, 09:47:13] • [IP: 89.151.34.***]

Apropo rynek niemiecki jest wpisany w serca i tradycje swinoujscia i odczepcie sie lepiej bo jak widze jak pani prezydent zarzadza swoim ogrudkie to mam chec sprzedac chate i pojechac w bieszczady..

Pasikonik • Piątek [23.07.2021, 09:38:31] • [IP: 89.151.34.***]

Poburzyc kurna pulowe tych hoteli lokali gastronpomicznych bo śmierdzi szambem niemieckim.Ile jeszcze ile jeszcze swinoujscia sprzedacie w prywatne rece szwaba co?Jakim kurna znanym inwestorom komu tak klamac nam?Oni maja kase od niemca lub dopiero wezma i kto to zatrzyma jak paruwy rzadza w miescie.Volksdeutsche tak sie nazywacie.Pozdrawiam

Gość • Piątek [23.07.2021, 09:36:17] • [IP: 176.221.122.**]

ta pani architekt to bliźniaczka Krysi Pawłowicz? Lady beton jak zwykle nie potrafi dyskutować, tylko jej musi być na wierzchu. Kiedy oni rozmawiali z ludźmi z Posejdonu?

Oglądasz 1-25 z 155
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ BURZE Z GRADEM Ostrzeżenie meteorologiczne ważne od godz. 13:00 do godz. 23:00 dnia 18-08-2022. Obszar: województwo zachodniopomorskie - powiaty: Białogardzki, Choszczeński, Drawski, Goleniowski, Gryficki, Gryfiński, Kamieński, Koszaliński, Kołobrzeski, Myśliborski, Policki, Pyrzycki, Stargardzki, Świdwiński, Świnoujski Grodzki, Łobeski. Przebieg: Prognozuje się występowanie burz, podczas których może występować intensywny opad deszczu od 10 do 20 mm/m2 oraz wiatr wiejący w porywach do 60-70 km/h. Lokalnie możliwy opad gradu. Skutki: ryzyko utraty życia; zaburzenia w pracy urządzeń elektrycznych; utrudnienia komunikacyjne; łamanie gałęzi; ryzyko wybuchu pożaru ■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■