POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [21.07.2021, 15:20:33] • Świnoujście

Złom spod ziemi?- Internauta twierdzi, że znalezisko może stać się zachętą do... odbudowy stoczni!

Złom spod ziemi?- Internauta twierdzi, że znalezisko może stać się zachętą do... odbudowy stoczni!

fot. Czytelnik

„Szanowna Redakcjo, może to was zainteresuje i opublikujecie? Chciałem mieszkańców miasta poinformować , że stali się pełnoprawnymi właścicielami nowej super tokarki wyprodukowanej w Nysie !! Jest lekko uszkodzona i brakuje kilku elementów , ale przy wsparciu władz miasta zapewne zostanie odrestaurowana w stu procentach . Jest to jeden z niewielu, a możliwe, że jedyny egzemplarz na Planecie Ziemia!"-czytamy w e-mailu przesłanym na adres naszej redakcji. Autor, rozentuzjazmowany tokarz albo po prostu...

Czasami ziemia odkrywa zaskakujące skarby. Nigdy nie wiemy na co możemy natknąć się zanurzając w ziemi łyżkę koparki albo zwykły szpadel w ogródku. Przed laty dzięki znaleziskom działkowców świnoujski historyk Józef Pluciński przypomniał dzieje popularnego szlaku spacerowego przedwojennych świnoujścian.

Złom spod ziemi?- Internauta twierdzi, że znalezisko może stać się zachętą do... odbudowy stoczni!

fot. Czytelnik

Dziś znalezisko z budowy nowego odcinka ulicy sprowokowało mieszkańca do zaskakującej propozycji. Odkryta pod ziemią tokarka jest w niezłym całkiem stanie i – dla czytelnika powinna stać się zalążkiem bazy narzędziowej, która posłuży do... odbudowy świnoujskiej stoczni! Dobry pomysł, jak sądzicie?!

Złom spod ziemi?- Internauta twierdzi, że znalezisko może stać się zachętą do... odbudowy stoczni!

fot. Czytelnik

Zdaniem naszego korespondenta, tokarka może stać się symbolem rewitalizacji przemysłu stoczniowego w "lepszych czasach".

Złom spod ziemi?- Internauta twierdzi, że znalezisko może stać się zachętą do... odbudowy stoczni!

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Czwartek [22.07.2021, 16:45:01] • [IP: 37.248.225.***]

PRACOWNICY SKRZĘTNIE ZNALEZIONY ZŁOM DO TEJ PORY WYWOZILI NA SKUP I NIKOMU TO NIE PRZESZKADZAŁO A TERAZ SPRAWA SIĘ RYPŁA?

Gość • Czwartek [22.07.2021, 16:41:21] • [IP: 31.0.73.***]

Marzyciel, jaka stocznia spójrz na fakty i co się dzieje. Przemysł stoczniowy to totalna katastrofa. Szkoda pisać i strzelić język

Gość • Czwartek [22.07.2021, 16:31:46] • [IP: 62.69.253.**]

A może to ta stępka okrętu dla marynarki Wojennej??

Gość • Czwartek [22.07.2021, 12:57:51] • [IP: 5.173.14.***]

Towarzysz mieszkaniec

Gość • Czwartek [22.07.2021, 11:25:35] • [IP: 80.94.24.***]

Nówka sztuka :) Nie bita.

LORD ADMIRALICJI • Czwartek [22.07.2021, 10:29:38] • [IP: 176.221.122.**]

To powinno pozostać w Forcie Zachodnim bo było jego elementem. Rosjanie nie dali tego zabrać, bo za duże dlatego zostało w Polsce. Pewnie nie uznają tego za zabytek, ale jak takie rzeczy będą trafiać do huty to za dwieście lat ludzie nie będą wiedzieć nic o naszych czasach, Tak dzieje się z piramidami w Egipcie, !! ZNIKNĘŁY MASZYNY I TECHNOLOGIA Z TAMTYCH CZASÓW I TO TERAZ JAKIEŚ BARANY NAM WMAWIAJĄ, ŻE 2 500 000 BLOKÓW OSKUBALI MIEDZIANYM DŁUTEM I DREWNIANYM MŁOTKIEM.

Gość • Czwartek [22.07.2021, 10:14:21] • [IP: 176.221.123.***]

05 05 1945r Wojsko Rosyjskie zdobyło Niemieckie Swinemiunde

Gość • Czwartek [22.07.2021, 08:26:29] • [IP: 46.231.59.**]

piłeś nie pisz

Gość • Czwartek [22.07.2021, 08:09:09] • [IP: 85.194.243.***]

Odbiegająć od tematu, realnych kształów nabiera, , obwodnica" wciśnięta pomiędzy stary i nowy cmentarz. Jej szerokość aż poraża, droga dla rowerów lub chodnik po obu stronach i pozostawiony około 1, 5 metrowy pas przy płocie, który mógłby być parkingiem po rezygnacji z jednej strony z drogi dla rowerów lub chodnika. Ale po co, przecież parking tu jest porostu zbyteczną fanaberią.

Gość • Czwartek [22.07.2021, 07:22:36] • [IP: 62.69.252.***]

To jest element od parowozu czyli trzeba odbudować stacje na warszowie

Gość • Czwartek [22.07.2021, 06:59:36] • [IP: 176.221.123.**]

Stocznia była cacy jak wszyscy mogli tam kraść co chcieli, na warszowie to wszyskie ogrodzenia byly wykonywane w czasie niby przy i z materialow ze stoczni.Fakt że ludzie mieli tak dobrze..dopoki nie rozkradli wszystkiego i splajtowali.

Gość • Środa [21.07.2021, 21:26:30] • [IP: 37.248.220.***]

W AKS niech popyta

Gość • Środa [21.07.2021, 21:08:18] • [IP: 37.47.176.***]

Długości łoża wskazuje, ze była wykorzystywana do toczenia długich elementów, więc jej stoczniowe pochodzenie jest prawnie pewne.

Gość • Środa [21.07.2021, 19:45:28] • [IP: 37.248.168.**]

Ale gość jest złośliwy i denerwuje duPOlizów. Oni nie chcą tu żadnej STOCZNI, bo taki jest kaprys szkopów. Dlatego hnat sprzedał grunt należący do MSR jak by to była jego własność. Aby budować zakład trzeba mieć swój grunt! A jak na cudzym to tylko za zgodą i opłatą.

Gość mieszkaniec 1952 r. • Środa [21.07.2021, 18:54:33] • [IP: 178.238.252.***]

Drodzy mieszkancy Swinoujscia , powodem wylegu komarow jest brak odplywu wody z pierwszegu jeziorka , jest syf -zupa , pomimo ze jest przepust otwarty, woda stoi juz 3 miesice uciekaja kaczki woda jest niezdatna , nawet dla ptactwa , potrzeba zatrudnic 3 osoby w woderach , zebrac ten syf do szczelnych pojemnikow i wywiezc na smietnik , a powodu braku opadow , puste rowy brak opadow idealna pora na hodowle komarow w tym kisielu , propozycja , poprosic Straz Pozarna w ramach cwiczen o dopompowanie troche wody do naszych stawow , pomoze nie bedzie komarow , ,. ...

Gość • Środa [21.07.2021, 18:48:50] • [IP: 176.221.123.***]

nie przedwojennych Świnoujścian Świnemiunde było Niemieckie 02 08 1945 r Rzad Komunistycznej polski w Poczdamie Odebrał Dokument że Świnoujscie należy do polskii 07 10 1945 r Dowódca Wojska Rosyjskiego Miasto przekazał Administracji polskiej

Gość • Środa [21.07.2021, 17:37:23] • [IP: 217.138.209.***]

Zgubiona przez trofiejne oddziały Armii Czerwonej.

Dojnazmiana • Środa [21.07.2021, 17:07:43] • [IP: 37.47.198.**]

Położyć przy stępce w szczenie, tam jej miejsce i symbol tego co osiągnęły rządy PiS i Nowego UK ładu

Gość • Środa [21.07.2021, 16:01:14] • [IP: 149.202.98.***]

Słonina Trąbalska z Ojcem Janem Trobalskim proszony na dywanik do dyrektora w sprawie syna Słonika Trobalskiego.

Gość • Środa [21.07.2021, 15:46:42] • [IP: 185.210.38.***]

Jak Izrael pozwoli to stocznia powstanie.

Gość • Środa [21.07.2021, 15:26:41] • [IP: 176.221.122.***]

czy czytelnik jest kretynem ? :) pozdrawiam cieplutko papa

Oglądasz 1-21 z 21
■ 14.08, godz. 19.00 Koncert zespołu Stary Szmugler – Port Kultury Pomorza Zachodniego 2021, Muszla Koncertowa przy Promenadzie, wstęp wolny, organizator MDK Świnoujście ■
■ Adidasy zamiast auta? Miasto przedstawia koncepcję zarządzania ruchem Po „haraczu” za parkowanie w centrum, pojawiły się kolejne pomysły, które mają dotknąć świnoujskich kierowców. Niewiele czasu na wyrażenie opinii w tej sprawie dał mieszkańcom Urząd Miasta ■ Zachwaszczone skwery na głównych ciągach komunikacyjnych. Zieleń w mieście to bardzo ważna rzecz, nie tyko ze względów estetycznych. W naszym mieście jest dużo roślin ozdobnych posadzonych na skwerach, w donicach, gazonach i na ulicznych wysepkach. Jednak najwyraźniej od czasu nasadzenia przestano się interesować stanem tych roślin - toną w wybujałych chwastach. O sprawie poinformował mieszkaniec ■ Siedem lat temu, w czerwcu 2014 dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie ważnej inwestycji. Same tylko prace przygotowawacze do modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m prawie dwa miliardy złotych. Dopiero po ich wykonaniu ruszyły zasadnicze roboty. Na Zalewie Szczecińskim postały sztuczne wyspy, tor wodny pogłębiono do planowanej głębokości, umocnione zostały nabrzeża, powstały nowe obrotnice dla statków, połączono i udrożniono stare kanały. Wtorek, 6 lipca na wzgórzu górującym nad Zalewem Szczecińskim oficjalnie podsumowano dotychczas wykonane prace. ■ PLK zwiększają możliwości kolei w obsłudze towarowej portów Pomorza Zachodniego ■ Po wielogodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła przedłożone sprawozdanie finansowe i udzieliła prezydentowi Świnoujścia absolutorium z wykonania budżetu miasta w roku 2020 ■