POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [18.07.2021, 17:16:06] • Świnoujście

Firma zajmująca się odkomarzaniem przegrała walkę z komarami i skapitulowała! Co teraz?

Firma zajmująca się odkomarzaniem przegrała walkę z komarami i skapitulowała! Co teraz?

fot. iswinoujscie.pl

Od soboty, 17 lipca nowa firma zajmuje się odkomarzaniem miasta. Dotychczasowa nie sprostała powierzonemu jej zadaniu. W związku z czym miasto zdecydowało ukarać ją finansowo. Z informacji przekazanych przez prezydenckiego rzecznika, Jarosława Jaza wynika, że przedstawiciel firmy poddał się, a miasto rozwiązało z nim umowę.

- Dotychczasowa firma odkomarzająca nie dała sobie rady z plagą komarów, jaka pojawiła się w mieście. Prowadzone przez nią działania nie przyniosły dotąd żadnych efektów. Dziś piątek 16 lipca, wobec braku tej skuteczności oraz kar nałożonych w związku z tym przez miasto, przedstawiciel firmy poddał się. Miasto rozwiązało z nim umowę - wyjaśnia rzecznik prezydenta miasta, Jarosław Jaz.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 106, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 106

Gość • Wtorek [27.07.2021, 18:55:06] • [IP: 89.151.34.**]

Poprzednia firma zrezygnowała ale ta następna też jaja sobie robi a nie odkomarza. Obserwowałam ich na ul Sienkiewicza. Jadą kładem po chodniku, robią dużo hałasu i udają, że odkomarzają. Komary jak były tak są. Nie chcą siedzieć na chodniku tylko wolą krzaki. Lato, piękna pogoda ale nie można iść na spacer lub posiedzieć w ogródku bo komary się tam rozpanoszyły. A Władza co? A no nic! Płaci pieniądze nie wiadomo za co. Szkoda.

Gość • Sobota [24.07.2021, 14:08:36] • [IP: 5.173.145.**]

Po co w galerii CORSO ochroniarze?? Ludzie łażą bez masek!! Pytam czy to jacyś wybrancy narodu! Powinni wprowadzić taki nakaz jak we Francji, od razu założyliby maseczki gdyby nie mieli wstępu taki jeden z drugim. Może w końcu zaczną wszyscy przestrzegać i zakładać maseczki.

Gość • Wtorek [20.07.2021, 22:53:51] • [IP: 178.238.251.***]

ty [19.07.2021, 13:20:02] • [IP: 31.0.176.** ultrakretynie znajdż sobie jakiś polityczny temat do popisywania się.

Gość • Poniedziałek [19.07.2021, 20:48:40] • [IP: 178.235.147.**]

122 chyba u ciebie w lodówce...

Gość • Poniedziałek [19.07.2021, 19:00:51] • [IP: 37.47.168.**]

Co znaczy wykonawca się poddał a miasto rozwiązało umowę?! Rozumiem że firma zwróciła wszystkie pieniądze jakie dostała od miasta? Skoro się poddal to jeszcze kara za zerwanie kontraktu z miastem. Bo gdyby nie było aż takiej plagi facet dalej by mydlił oczy i rozpryskiwał wodę i przytulił by kilkaset tysięcy złotych!

Gość • Poniedziałek [19.07.2021, 18:00:29] • [IP: 176.221.122.***]

A to dziwne, bo od kilku dni ani jednego komara

Gość • Poniedziałek [19.07.2021, 17:48:05] • [IP: 178.235.147.**]

Kto wybrał taką firmę? Niech zapłaci teraz faktury z własnej pensji!

Gość • Poniedziałek [19.07.2021, 17:33:52] • [IP: 176.221.123.***]

TO SĄ KPINY ODKOMARZAJĄ NA PL WOLNOŚCI SAMOCHODY A NIE KRZAKI DZIADOSTWO

Gość • Poniedziałek [19.07.2021, 17:31:42] • [IP: 77.65.52.***]

Gość • Poniedziałek [19.07.2021, 16:33:37] • [IP: 188.146.160.***]

Jeśli nie chcesz komarów, nie będziesz miał pszczół. Ten portal pokazywał padłe po odkomarzaniu pszczoły. Kiedyś wynajęte firmy odkomarzały w niewłaściwych porach, sam to widziałem, w porze żerowania pszczół, powiedziałem to urzędniczce UM.

Gość • Poniedziałek [19.07.2021, 16:30:37] • [IP: 188.146.160.***]

13:20 prostak ten ma niewielki repertuar: prezerwatywy na drutach, hotele Banasia, ile weźmie nagrody policjant czy strażak, ktory ryzykował życiem w swojej pracy. Kał myślowy.

Gość • Poniedziałek [19.07.2021, 16:00:55] • [IP: 5.173.146.**]

Naczelniczka ochrony środowiska widzę bierna, mierna, ale wierna. W normalnej firmie po takich wpadkach już by jej nie było.

Gość • Poniedziałek [19.07.2021, 15:24:18] • [IP: 31.11.128.***]

miasto sie sypie jak stare gacie, ale za to bea wiezowce.kto w nich bedzie mieszkal? dla mlodych nie ma pracy, a emerytow polskich podkreslam polskich nie bedzie stac.zrobmy cos.

Gość • Poniedziałek [19.07.2021, 15:16:19] • [IP: 46.231.56.***]

Co roku ta sama historia z tymi firmami o co tutaj chodzi??

Gość • Poniedziałek [19.07.2021, 14:19:43] • [IP: 31.182.38.***]

A naczelnik Terenda cichutko liczy pieniążki z podwyżki. I się z was śmieje drodzy mieszkańcy. Śnieg popadał brodziliście w śniegu. Jej wina. Komary nie wytępione gryzą. Jej wina. I co? Cisza...

Gość • Poniedziałek [19.07.2021, 13:20:02] • [IP: 31.0.176.**]

PISORÓW NIE GRYZĄ ONI MAJA PREZERWATYWY ROBIONE NA DRUTACH PO NOCACH.

Gość • Poniedziałek [19.07.2021, 13:08:10] • [IP: 188.146.163.**]

Nic dziwnego skoro pryskają tylko w mieście, a na drugi dzień nowe pokolenie wyleci z lasu z jakiegoś bajora, skoro nie wiedzą jak sobie radzić skutecznie z moskitami to dlaczego wgl zakladac firme? A czy nasza władza tez nie ma troche oleju w głowie żeby poczytać o tym? Sa specjalne krazki do zbiornikow wodnych, sa pułapki c02, ludzie ktorzy zlecają taką robote takim, , fachowcom, , mają nas za nic, nie da sie wyjsc wieczorem na rower a o spacerze to zapomnij, dosłownie całe chmury przeganiają wszystkich z ulic.

Gość • Poniedziałek [19.07.2021, 13:02:28] • [IP: 83.246.65.***]

CO ROKU TA SAMA HISTORIA! Niech nasz mądry UM sam swiadczy takie uslugi a nie wyrecza sie 'firmami"...

Gość • Poniedziałek [19.07.2021, 12:23:36] • [IP: 178.238.246.**]

A w takim razie, kto będzie walczył z komarami, u nas przed blokiem, mieszkam w leningradach, komary niemiłosiernie atakują!😱🥲🦟😰

Magda Gessler • Poniedziałek [19.07.2021, 12:04:59] • [IP: 77.75.244.***]

Żona Ci nie dała że tryskasz jadem?? Piszę bo muszę,. .. i chuj!

Gość • Poniedziałek [19.07.2021, 11:43:47] • [IP: 212.165.108.***]

Zrobić punkt skupu komarów i zaraz by nie było ani jednego.

Gość • Poniedziałek [19.07.2021, 11:36:31] • [IP: 5.173.144.**]

W tym roku komary gryzą tylko zaszczepionych na covid. Krew zaszczepionego człowieka to wielki smakołyk. Komary nie chcą już ponoć gryźć tych niezaszczepionych i teraz tak już będzie na zawsze. AMEN.

Gość • Poniedziałek [19.07.2021, 11:31:04] • [IP: 5.173.144.**]

A kiedy żmurkiewicz się podda ? Firma się poddała bo ma jaja i jakiś honor. Czy żmurkiewicz ma honor i jakieś jaja ?? Co roku dostaje po du... w sprawie odkomarzania. Czas już" mieć jaja", p. zmurkiewicz !!

Gość • Poniedziałek [19.07.2021, 11:30:33] • [IP: 176.221.123.***]

dotkliwie ukarać tych co zarządzają naszymi pieniędzmi.

Gość • Poniedziałek [19.07.2021, 11:16:48] • [IP: 31.0.48.***]

Magda. Jak nie masz nic mądrego do napisania, to po prostu nic nie pisz ok.

Oglądasz 1-25 z 106
■ 14.08, godz. 19.00 Koncert zespołu Stary Szmugler – Port Kultury Pomorza Zachodniego 2021, Muszla Koncertowa przy Promenadzie, wstęp wolny, organizator MDK Świnoujście ■
■ Adidasy zamiast auta? Miasto przedstawia koncepcję zarządzania ruchem Po „haraczu” za parkowanie w centrum, pojawiły się kolejne pomysły, które mają dotknąć świnoujskich kierowców. Niewiele czasu na wyrażenie opinii w tej sprawie dał mieszkańcom Urząd Miasta ■ Zachwaszczone skwery na głównych ciągach komunikacyjnych. Zieleń w mieście to bardzo ważna rzecz, nie tyko ze względów estetycznych. W naszym mieście jest dużo roślin ozdobnych posadzonych na skwerach, w donicach, gazonach i na ulicznych wysepkach. Jednak najwyraźniej od czasu nasadzenia przestano się interesować stanem tych roślin - toną w wybujałych chwastach. O sprawie poinformował mieszkaniec ■ Siedem lat temu, w czerwcu 2014 dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie ważnej inwestycji. Same tylko prace przygotowawacze do modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m prawie dwa miliardy złotych. Dopiero po ich wykonaniu ruszyły zasadnicze roboty. Na Zalewie Szczecińskim postały sztuczne wyspy, tor wodny pogłębiono do planowanej głębokości, umocnione zostały nabrzeża, powstały nowe obrotnice dla statków, połączono i udrożniono stare kanały. Wtorek, 6 lipca na wzgórzu górującym nad Zalewem Szczecińskim oficjalnie podsumowano dotychczas wykonane prace. ■ PLK zwiększają możliwości kolei w obsłudze towarowej portów Pomorza Zachodniego ■ Po wielogodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła przedłożone sprawozdanie finansowe i udzieliła prezydentowi Świnoujścia absolutorium z wykonania budżetu miasta w roku 2020 ■