POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [28.06.2021, 00:57:43] • Świnoujście

Wakacyjny parkrun

Wakacyjny parkrun

fot. Piotr Zgraja

W pierwszy wakacyjny weekend świnoujski Park Zdrojowy 196. raz gościł uczestników parkrun.

O godz. 9.00 w ciepłych promieniach słońca na starcie stanęło 72 osób, które zdecydowały się rozpocząć ten dzień aktywnie. Wśród uczestników przeważali mieszkańcy naszej wyspy. Ponadto dołączyli do nas goście z Chrzanowa, Ziębic, Wrocławia, Oświęcimia, Berlina, Lassan i sąsiednich Międzyzdrojów oraz Wolina.

Słoneczna pogoda oraz doping zgromadzonych kibiców mobilizująco wpływał na biegaczy i „kijkarzy".

Dzisiejsza edycja parkrun Świnoujście jest trzecią w tym roku. I mamy nadzieję, że już na stałe powrócimy do kalendarza.

Z Pań najkrócej na trasie przebywały: Emilia Wolińska, Magdalena Chruszcz Figiel i Karolina Romańska. Jeżeli chodzi o Panów to czołówka wygląda następująco: Jakub Figiel, Tadeusz Sambak, Robert Derda.

Dzisiejsze sportowe zmagania w parku dzielnie zabezpieczało 14 wolontariuszy, dzięki którym sympatycy porannego biegania mogli czuć się bezpiecznie na trasie oraz zostali sklasyfikowani w rankingu biegu.

Wakacyjny parkrun

fot. Piotr Zgraja

Bardzo nas cieszy, że na wspólne biegowo-kijkowe spotkanie, przybywają również juniorzy i dzieci.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom i wolontariuszom. To wspaniale, że możemy tworzyć razem sportową rodzinę. Do zobaczenia za tydzień

A już za tydzień zapraszamy do Parku Zdrojowego na 197. odsłonę parkrun Świnoujście. Dołączcie do sobotnich zmagania z kilometrami - bo w parku zawsze fajnie jest. Czekamy na Was.

Szczegółowe wyniki biegu znajdziecie pod linkiem: www.parkrun.pl/swinoujscie/results/latestresults/

Autorka notatki: Agnieszka Drzewiecka


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Komunikat prasowy, 1 lutego 2026 r. – aktualizacja 10:00, Ruch pociągów trakcją elektryczną po obu torach jest już możliwy na całej trasie między Świnoujściem a Szczecinem Dąbiem. Wszystkie linii kolejowe w regionie są przejezdne. Od poniedziałku ekipy techniczne Polskich Linii Kolejowych walczyły całymi dniami i nocami ze skutkami bezprecedensowego zjawiska pogodowego. Fala intensywnego marznącego deszczu spowodowała niespotykane dotąd na tę skalę oblodzenie. W terenie pracowały pociągi sieciowe i lokomotywy osłonowe. Skuto lód na setkach kilometrów sieci trakcyjnej oraz na dziesiątkach rozjazdów. Przywrócono ruch pociągów trakcją elektryczną na wielu ważnych liniach w regionie: 351 Krzyż – Stargard – Szczecin Dąbie – Szczecin Główny, 404 Białogard – Kołobrzeg, 405 Szczecinek – Piła, 202 Stargard – Runowo Pomorskie, 273 Szczecin – Kostrzyn oraz 401 Szczecin Dąbie – Świnoujście ■ Kwalifikacja wojskowa 2026 w Świnoujściu odbędzie się od 25 lutego do 6 marca. Komisja lekarska będzie pracować w hotelu przy Amfiteatrze przy ulicy Chopina 30. Wezwania dotyczą m.in. mężczyzn z rocznika 2007, osób bez określonej kategorii wojskowej oraz kobiet z kwalifikacjami przydatnymi w wojsku ■