POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [26.06.2021, 18:50:37] • Świnoujście

Układ drogowy na Warszowie. Mieszkańcu możesz go poznać!

Układ drogowy na Warszowie. Mieszkańcu możesz go poznać!

ŚWINOUJŚCIE - WARSZÓW(fot. GDDKiA O/Szczecin )

Tunel się buduje, a układ drogowy na wylocie Wyspy Wolin tworzy. Odpowiada za to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Urząd Miasta. Wielu mieszkańców obserwuje prace budowlane na wylocie z miasta i jest ciekawych co tam powstanie i jak te wszystkie wjazdy i wyjazdy będą wyglądały. Czy będą bezpieczne ścieżki rowerowe dla rowerzystów? i przejścia uliczne dla pieszych? Jak dojedziemy do Tunelu i promu? No i czy będą tam jeździły tiry. Wszystkie pytania można zadać i padną odpowiedzi.

Okazuje się, że już 29 czerwca o godz. 11.00 poprzez włączenie się do spotkania organizowanego przez GDDKiA, radni ale i każdy mieszkaniec będzie mógł zobaczyć i zadać pytania jak nowy układ drogowy z Tunelu i włączenie w drogę ekspresową S3 będzie wyglądało. Taka informacja padła na ostatniej sesji z ust przewodniczącego Komisji Gospodarki i Budżetu Rady Miasta Sławomira Nowickiego.

Układ drogowy na Warszowie. Mieszkańcu możesz go poznać!

Węzeł ŁUNOWO(fot. GDDKiA O/Szczecin )

Żeby uzyskać dostęp do prezentacji trzeba zadzwonić do Biura Rady Miasta tel. 91 321 26 61 lub napisać do nich emaila: biuro.rady@um.swinoujscie.pl i zgłosić chęć pobrania linku do prezentacji. Trzeba to zrobić do poniedziałku. A potem siedząc wygodnie w domu lub pracy przed komputerem (wtorek godz. 11.00) można uczestniczyć w prezentacji. Ci mieszkańcy, którzy mają czas mogą też przyjść do sali nr 1 Urzędu Miasta i obejrzeć prezentację na ekranie.

Układ drogowy na Warszowie. Mieszkańcu możesz go poznać!

Węzeł LNG(fot. GDDKiA O/Szczecin )

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 34

Gość • Wtorek [20.07.2021, 10:07:50] • [IP: 62.69.252.***]

Proszę jakie ułatwienia - utrudnienia. Czy nie można po prostu udostępnić w dowolnym momencie przez internet rysunki i wizualizacje i mapy ?

Gość • Czwartek [15.07.2021, 19:03:18] • [IP: 37.47.175.***]

A nie znalazła się informacja, że betonować będą teraz Posejdon? Zdaje się, że jutro (16.07) tajemnicze spotkanie przy UM w tej sprawie niby, że z mieszkańcami. Żal autochtonów, przy patelni z betonu to się ugotują...

Gość • Czwartek [08.07.2021, 19:39:33] • [IP: 188.146.160.***]

01:02. .55 ** jeszcze jeden groteskowy wpis godny zapisania sobie do wspominania za rok, gdy tunel będzie zbudowany - dopiero co przewiercono ok.700 m, a ten alarmuje, że rzekomo nic się tam nie robi... Skąd się biorą tacy przymuleni?

Gość • Czwartek [01.07.2021, 12:20:24] • [IP: 62.69.229.**]

Szkoda, że te obrazki są takie duże. Powinny mieć wielkość 1, 5x2 cm - byłyby zdecydowanie bardziej czytelne. A zapisywanie się na internetową prezentację, to chyba jakiś artysta internetu wymyślił.

Gość • Środa [30.06.2021, 11:43:01] • [IP: 46.204.49.***]

Gość • Wtorek [29.06.2021, 09:35:28] • [IP: 5.173.138.**]

Gość • Poniedziałek [28.06.2021, 01:02:50] • [IP: 84.17.55.**]

Tunel się buduje? W którym miejscu. Samochody z urobkiem nie jeżdżą. Rampa stoi godzinami w jednym miejscu. Jeszcze miesiąc i dojdzie do 580m? Dlaczego nikt tym nie pisze??

Gość • Niedziela [27.06.2021, 12:43:36] • [IP: 187.108.190.***]

DLACZEGO NIE MOŻEMY POZNAĆ PLANU PRZEBUDOWY ULICY GRUNWALDZKIEJ? DLACZEGO URZĄD UKRYWA PLANY? GDZIE JEST PROBLEM? CZY KTOŚ ODPOWIE NA TE PYTANIA?

Gość • Niedziela [27.06.2021, 12:33:03] • [IP: 178.238.246.**]

Dobrze, ze nie mam samochodu, sprzedałem i przesiadłem się na rower!Tylko jak będzie wyglądało nasze życie, przy najeździe tak wielu samochodów?Trzeba pomyśleć o strefach wolnych od samochodów osobowych, tylko dostawcze powinny mieć możliwość dojazdu do strefy nadmorskiej i nie tylko, , Są piękne miejsca w naszym mieście i należało by, uchronić ludzi od Armagedonu jaki nas czeka.Jesteśmy Uzdrowiskiem, szkoda by było stracić ten status i trzeba zadbać o zdrowie ludzi!Przestac wycinać drzewa, które czyszczą powietrze i zatrzymują wode w gruncie, dają nam cień aby odpoczywać i cieszyć się zielenią.

Gość • Niedziela [27.06.2021, 10:52:47] • [IP: 149.202.98.***]

Normalnie labirynt...

Gość • Niedziela [27.06.2021, 10:52:33] • [IP: 149.202.98.***]

Normalnie labirynt.

Gość • Niedziela [27.06.2021, 10:23:09] • [IP: 77.252.63.***]

Znając umiejętności i rozumienie przepisów przez tubylców, to to pobije wszelkie rekordy kolizji ze skrzyżowań piastowskiej z Wyspiańskiego i Dąbrowskiego oraz Matejki i Konstytucji 23 Maja oraz wszystkich skrzyżowań na 11 Listopada razem wziętych. Takich węzłów jak węzeł Świnoujście nie projektuje się tam gdzie ludzie potrafią przejechać jedynie na wprost przy skrzyżowaniu się dwóch pojedynczych ulic.

Gość • Niedziela [27.06.2021, 09:35:43] • [IP: 37.47.178.**]

Robi się dobre miejsce na oblewanie kursantów 😂😂😂 Word Szczecin lubi to.

Gość • Niedziela [27.06.2021, 08:48:19] • [IP: 149.202.98.***]

Zapytajcie gumowego żmura z betonu, kiedy ten kłak z dupy będzie wysiedlał mieszkańców Warszowa...?

Gość • Niedziela [27.06.2021, 08:35:30] • [IP: 5.173.129.***]

Gość • Niedziela [27.06.2021, 08:34:49] • [IP: 83.23.169.**]

A co ma umiejętność czytania do tego , że GOWNO widać

Gość • Niedziela [27.06.2021, 05:13:52] • [IP: 188.146.160.**]

Gość • Niedziela [27.06.2021, 00:46:22] • [IP: 176.221.122.**]

TO MY TU TERAZ CAŁKIEM NIEZŁY BURDEL BĘDZIEMY MIELI. CHYBA WYBRALI NAJBARDZIEJ SKOŁOWANĄ KONCEPCJĘ.

Gość • Sobota [26.06.2021, 23:26:11] • [IP: 62.69.252.**]

Chcieliście to macie, będą większe kolejki niż na promy w korku juz od od międzyzdrojach będziemy wszyscy stać!!

Gość • Sobota [26.06.2021, 23:01:22] • [IP: 176.221.122.***]

Umiejętność czytania rysunku technicznego jak widać przerasta wielu !!

Gość • Sobota [26.06.2021, 22:38:50] • [IP: 31.11.129.***]

Sobota [26.06.2021, 20:49:32] • [IP: 164.127.17.***] zapisz się na prezentację a nie mędrkujesz że nic nie rozumiesz. Nikt nic nie rozumie z tych map ale to jest informacja o prezentacji internetowej.

Gość • Sobota [26.06.2021, 22:37:39] • [IP: 176.221.123.**]

Jest okazja można się obłowić dorysujcie jeszcze ze trzy ronda trzy lub cztery wiadukty i kasiora poleci. Urzędasy tak mało ciągnięcie z tej okazji.

Gość • Sobota [26.06.2021, 22:24:31] • [IP: 164.127.17.***]

No, redakcja poprawiła grafiki, dołączyła nowe (na samym początku była jedna), podpisała każdą, już coś więcej można się domyślać, choć nadal to niełatwe.

Gość • Sobota [26.06.2021, 21:44:05] • [IP: 188.146.164.**]

Od razu widać, że to rondko będzie za ciasne dla tirów. Przy jakiejkolwiek stłuczce na rondzie przy 5-ciu zjazdach z niego grozi korkiem i paraliżem. Czemu tak ciasno? Mało miejsca jest na Warszowie? Przecież tam jest tyle miejsca, że można ten węzeł zaprojektować bardziej przestrzennie.

Gość • Sobota [26.06.2021, 21:40:49] • [IP: 176.221.122.***]

Urzad miasta bym od tego odcial bo co nie zrobia to spierdola

Oglądasz 1-25 z 34
■ 14.08, godz. 19.00 Koncert zespołu Stary Szmugler – Port Kultury Pomorza Zachodniego 2021, Muszla Koncertowa przy Promenadzie, wstęp wolny, organizator MDK Świnoujście ■
■ Adidasy zamiast auta? Miasto przedstawia koncepcję zarządzania ruchem Po „haraczu” za parkowanie w centrum, pojawiły się kolejne pomysły, które mają dotknąć świnoujskich kierowców. Niewiele czasu na wyrażenie opinii w tej sprawie dał mieszkańcom Urząd Miasta ■ Zachwaszczone skwery na głównych ciągach komunikacyjnych. Zieleń w mieście to bardzo ważna rzecz, nie tyko ze względów estetycznych. W naszym mieście jest dużo roślin ozdobnych posadzonych na skwerach, w donicach, gazonach i na ulicznych wysepkach. Jednak najwyraźniej od czasu nasadzenia przestano się interesować stanem tych roślin - toną w wybujałych chwastach. O sprawie poinformował mieszkaniec ■ Siedem lat temu, w czerwcu 2014 dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie ważnej inwestycji. Same tylko prace przygotowawacze do modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m prawie dwa miliardy złotych. Dopiero po ich wykonaniu ruszyły zasadnicze roboty. Na Zalewie Szczecińskim postały sztuczne wyspy, tor wodny pogłębiono do planowanej głębokości, umocnione zostały nabrzeża, powstały nowe obrotnice dla statków, połączono i udrożniono stare kanały. Wtorek, 6 lipca na wzgórzu górującym nad Zalewem Szczecińskim oficjalnie podsumowano dotychczas wykonane prace. ■ PLK zwiększają możliwości kolei w obsłudze towarowej portów Pomorza Zachodniego ■ Po wielogodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła przedłożone sprawozdanie finansowe i udzieliła prezydentowi Świnoujścia absolutorium z wykonania budżetu miasta w roku 2020 ■