POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [25.06.2021, 12:37:17] • zachodniopomorskie

Szacowanie strat suszowych. Spotkanie przedstawicieli rolników z wicewojewodą zachodniopomorskim

 	Szacowanie strat suszowych. Spotkanie przedstawicieli rolników z wicewojewodą zachodniopomorskim

fot. Organizator

23 czerwca 2021 r. wicewojewoda Marek Subocz uczestniczył w posiedzeniu Zespołu Konsultacyjnego ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich ws. szanowania strat suszowych.

W trakcie spotkania z przedstawicielami związków zawodowych i organizacji rolniczych, instytucji działających w obszarze rolnictwa prowadzono rozmowy poświęcone stratom spowodowanym wystąpieniem zjawiska suszy. Przedstawione zostały największe problemy związane z szacowaniem w ubiegłym roku przez aplikację „Zgłoś szkodę rolniczą" szkód suszowych oraz ewentualne możliwości ich rozwiązania.

Jednocześnie omówiono sytuację producentów rolnych związaną z wystąpieniem w roku bieżącym suszy. Raport nr 4 z monitoringu suszy rolniczej (wg stanu na dzień 20 czerwca br.) sporządzony przez IUNG w Puławach wykazał wystąpienie w uprawach zbóż jarych suszy rolniczej w 108 gminach województwa zachodniopomorskiego. Ponadto susza wystąpiła w uprawach zbóż ozimych, krzewów owocowych, truskawek, rzepaku i rzepiku, roślin strączkowych. kukurydzy na ziarno, kukurydzy na kiszonkę, drzew owocowych, tytoniu, warzyw gruntowych.

Centrum Prasowe Wojewody


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■