POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [22.06.2021, 13:30:49] • Świnoujście

Franciszek Gralak Brązowym Medalistą Mistrzostw Polski

Franciszek Gralak Brązowym Medalistą Mistrzostw Polski

fot. OSiR Wyspiarz

W dniach 19-20 czerwca 2021r. w Łodzi młodzi reprezentanci Świnoujścia, uczniowie świnoujskich szkół podstawowych w składzie: Justyna Guzenda, Lena Szepke, Maria Wrębiakowska, Joanna Włodarczak i Franciszek Gralak wzięli udział w XXVII Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych, czyli w Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce.

Czwartki Lekkoatletyczne były w latach 60 imprezą masową dla dzieci i młodzieży i stały się początkiem wspaniałych karier takich mistrzów jak: Irena Szewińska, Marian Woronin, Władysław Komar czy Jacek Wszoła. W 1995 roku Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” wraz z Fundacją Polskiej Lekkiej Atletyki reaktywowało imprezę.

Franciszek Gralak Brązowym Medalistą Mistrzostw Polski

fot. OSiR Wyspiarz

Podczas zawodów pogoda była słoneczna i sprzyjała poprawianiu własnych rekordów życiowych. Nasi zawodnicy doskonale poradzili sobie ze stresem osiągając wyniki zbliżone lub powyżej rekordów życiowych.
Największym sukcesem reprezentacji Świnoujścia jest Brązowy Medal Franciszka Gralaka w skoku wzwyż, który ustanowił rekord życiowy z wynikiem 160 cm.

Pasjonująca była końcówka tego konkursu, gdyż trzech zawodników uzyskało wysokość 160 cm. O złotym medalu przesądziła dogrywka, którą zwyciężył zawodnik z Torunia z wynikiem 161 cm, na miejscu drugim uplasował się zawodnik z Aleksandrowa Łódzkiego z mniejszą ilością strąceń niż Franek na wysokości 160 cm. Franek jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 1.
Na wyróżnienie zasługują również pozostałe starty:
Justyny Guzendy, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 2, która w biegu na 300 m ustanowiła rekord życiowy z wynikiem 46,47 i zajęła IX miejsce, zdobywając wysoką jak na jej wiek IV klasę sportową.
Leny Szepke, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1, która w skoku wzwyż zajęła IX miejsce z wynikiem 135 cm
Joanny Włodarczak, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 6, która w biegu na 600 m wywalczyła XII miejsce z wynikiem 1.50.23.
Marii Wrębiakowskiej, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 6, która na dystansie 600 m uplasowała się na XXVII miejscu z wynikiem 1.58.02

Franciszek Gralak Brązowym Medalistą Mistrzostw Polski

fot. OSiR Wyspiarz

Organizatorem wyjazdu reprezentacji Świnoujścia do Łodzi był Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.
Dzięki temu wyjazdowi nasi reprezentanci mogli zdobywać kolejne doświadczenia sportowe oraz mieli możliwość rywalizacji sportowej z najlepszymi zawodnikami na szczeblu krajowym.
Pragnę pogratulować wszystkim młodym zawodnikom za udział oraz walkę do samego końca o jak najlepszy wynik sportowy podczas finału w Łodzi.

OSiR Wyspiarz


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Środa [30.06.2021, 21:44:53] • [IP: 176.221.122.**]

Gratulacje.

Gość • Środa [23.06.2021, 21:59:33] • [IP: 176.221.123.***]

Gratulacje dla wszystkich zawodników :)

Gość • Wtorek [22.06.2021, 20:47:30] • [IP: 83.23.223.**]

Gratulacje!!

Gość • Wtorek [22.06.2021, 18:46:26] • [IP: 93.214.176.**]

Oglądasz 1-4 z 4
■ 14.08, godz. 19.00 Koncert zespołu Stary Szmugler – Port Kultury Pomorza Zachodniego 2021, Muszla Koncertowa przy Promenadzie, wstęp wolny, organizator MDK Świnoujście ■
■ Adidasy zamiast auta? Miasto przedstawia koncepcję zarządzania ruchem Po „haraczu” za parkowanie w centrum, pojawiły się kolejne pomysły, które mają dotknąć świnoujskich kierowców. Niewiele czasu na wyrażenie opinii w tej sprawie dał mieszkańcom Urząd Miasta ■ Zachwaszczone skwery na głównych ciągach komunikacyjnych. Zieleń w mieście to bardzo ważna rzecz, nie tyko ze względów estetycznych. W naszym mieście jest dużo roślin ozdobnych posadzonych na skwerach, w donicach, gazonach i na ulicznych wysepkach. Jednak najwyraźniej od czasu nasadzenia przestano się interesować stanem tych roślin - toną w wybujałych chwastach. O sprawie poinformował mieszkaniec ■ Siedem lat temu, w czerwcu 2014 dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie ważnej inwestycji. Same tylko prace przygotowawacze do modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m prawie dwa miliardy złotych. Dopiero po ich wykonaniu ruszyły zasadnicze roboty. Na Zalewie Szczecińskim postały sztuczne wyspy, tor wodny pogłębiono do planowanej głębokości, umocnione zostały nabrzeża, powstały nowe obrotnice dla statków, połączono i udrożniono stare kanały. Wtorek, 6 lipca na wzgórzu górującym nad Zalewem Szczecińskim oficjalnie podsumowano dotychczas wykonane prace. ■ PLK zwiększają możliwości kolei w obsłudze towarowej portów Pomorza Zachodniego ■ Po wielogodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła przedłożone sprawozdanie finansowe i udzieliła prezydentowi Świnoujścia absolutorium z wykonania budżetu miasta w roku 2020 ■