POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [09.06.2021, 08:06:33] • Świnoujście

Efekt Halo czyli niezwykłe zjawisko optyczne pojawiło się nad Świnoujściem. W naszych szerokościach geograficznych to niezwykle rzadki widok

Efekt Halo czyli niezwykłe zjawisko optyczne pojawiło się nad Świnoujściem. W naszych szerokościach geograficznych to niezwykle rzadki widok

fot. Mieszkaniec

Zjawisko przykuło uwagę naszej czytelniczki, która błyskawicznie chwyciła za aparat by utrwalić niezwykły moment. Okazuje się, że podobne widoki można obserwować częściej w chłodniejszych rejonach świata, np. w Skandynawii. W Polsce od czasu do czasu świetlisty pierścień pojawia się w górach. Ale na wybrzeżu to efekt tyleż rzadki co robiący wrażenie! W niedzielę, 6 czerwca „Halo" pojawiło się na niebie nad Świnoujściem. Fotograficzny zapis tej chwili otrzymaliśmy od naszej mieszkanki.

Dlaczego to tak rzadki widok na wybrzeżu? Bo Efekt Halo powstaje w warunkach załamania światła w chmurze zawierającej kryształki lodu. Zjawisku mogą towarzyszyć pionowe słupy świetlne. Światło słońca lub promienie księżyca tworzą taką niesamowitą aureolę znacznie częściej na południu kraju. Gdy pojawia się na niebie potrafi utrzymać się nawet kilka godzin. Tak zdarzyło się w Małopolsce 2 lutego. Mieszkańcy tego regionu prześcigali się w przesyłaniu do mediów swoich ujęć Halo-aureoli. Nadesłane na kontakt@iswinoujscie.pl także zrobiły na nas wrażenie!


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Czwartek [10.06.2021, 11:47:51] • [IP: 176.221.122.**]

PEWNIE TO JAKAS MYSZKA KELNERKA

Gość • Czwartek [10.06.2021, 10:06:54] • [IP: 109.243.246.***]

To pierś kosmosu...

Gość • Czwartek [10.06.2021, 06:23:31] • [IP: 176.221.123.***]

zawsze o tej porze sie pojawia, tylko ludzie to olewaja, co roku w czerwcu sie to pojawia

Gość • Czwartek [10.06.2021, 05:33:47] • [IP: 188.146.162.***]

A ja myślałem że to znowu w porcie cos radioaktywnego ladowali ;)

Gość • Środa [09.06.2021, 23:37:59] • [IP: 185.210.37.**]

Gość • Środa [09.06.2021, 21:14:16] • [IP: 78.10.206.**]

Jesteście debilami, jeżeli macie" anonimowo" odwagę ubliżać szanownej czytelniczce. Pokolenie ZERO.

Gość • Środa [09.06.2021, 16:40:20] • [IP: 176.221.122.*]

Znak w kształcie zera to potwierdzenie, że wiadomy osobnik jest rzeczywiście zerem...

Gość • Środa [09.06.2021, 15:47:52] • [IP: 89.151.39.**]

Halo występuje często... ale o tym czytelniczka i portal nie wie ;)

Gość • Środa [09.06.2021, 14:58:48] • [IP: 91.233.18.***]

Czy to zdjęcie było robione w kapciach czy w sandałach, bo to ważne...?

Gość • Środa [09.06.2021, 14:43:09] • [IP: 188.146.162.**]

24.04.2020 też było widoczne.

Gość • Środa [09.06.2021, 11:43:07] • [IP: 31.1.124.**]

Zły to znak na niebie, świadczący o tym że Rząd katolicki dokręci śrubkę dla ludu pracującego, ale pasożytom będzie się żyło o niebo lepiej..💘

Gość • Środa [09.06.2021, 11:19:40] • [IP: 37.47.150.***]

Rok temu tez bylo

Gość • Środa [09.06.2021, 11:07:46] • [IP: 176.221.123.***]

Marsjanie od czasu do czasu wypuszczaja swoje statki powietrzne bliżej Ziemi unas we Wsi to na polu zostawili swoje znaki widoczne Zyto sie poprzewracało od podmuchu statku marsjanskiego

Gość • Środa [09.06.2021, 11:03:09] • [IP: 188.146.161.***]

"Gość • Środa [09.06.2021, 10:01:28] • [IP: 176.221.123.***] Czarni wpierali kiedyś plebsowi, że to Pan Buk się złości i plebs musi szybko przynieść im daninę." Zajmij się Mojżeszem, PARCHU!

Gość • Środa [09.06.2021, 10:51:03] • [IP: 46.169.163.***]

Wielkie mi halo, taką halo aureolę a może i większą ma Tadzik z Torunia.

Gość • Środa [09.06.2021, 10:01:28] • [IP: 176.221.123.***]

Czarni wpierali kiedyś plebsowi, że to Pan Buk się złości i plebs musi szybko przynieść im daninę.

Gość • Środa [09.06.2021, 09:52:09] • [IP: 31.11.130.**]

Efekt obiektywu skierowanego w słońce a nie efekt halo. Redaktor-fotograf powinien to wiedzieć

Gość • Środa [09.06.2021, 09:41:22] • [IP: 31.11.129.***]

To Halo Taxi popłynęło na kampanie

Gość • Środa [09.06.2021, 09:16:41] • [IP: 37.8.230.**]

Gratulacje za zdjęcia

Gość • Środa [09.06.2021, 09:01:01] • [IP: 31.11.131.**]

Efekt halo można również uzyskać robiąc zdjęcie.

Paździoch • Środa [09.06.2021, 09:00:18] • [IP: 83.23.222.***]

A czytelnik widział efekt hop siup bęc?? Po litrze czystej efekt gwarantowany

Gość • Środa [09.06.2021, 08:56:13] • [IP: 37.8.230.**]

Efekt halo to mieszkańcowi w mózgu się pojawiło ha ha.

Gość • Środa [09.06.2021, 08:37:41] • [IP: 78.10.206.**]

A jutro (10.VI.2021r.) częściowe zaćmienie Słońca. Spektakl rozpocznie się 10 czerwca o godz. 11:45, a zakończy się przed godz. 14:00. Jak podaje Urania, w centralnej Polsce zjawisko rozpoczyna się ok. 11:48, maksimum przypada na 12:49, a koniec zaćmienia następuje ok. 13:52. Faza maksymalna zależy od naszego położenia. Im dalej na pn-zach. Polski, tym lepiej. W Świnoujściu Księżyc zakryje 16 proc. tarczy Słońca, w Bydgoszczy i Toruniu ok. 13 proc., w Warszawie 10 proc., w Krakowie już tylko 6 proc., a w Bieszczadach zaledwie 4 proc.

Gość • Środa [09.06.2021, 08:36:28] • [IP: 176.221.113.**]

Wow. Super zdjęcie. Żałuje że nie spojrzałem w niebo przed snem.

Oglądasz 1-24 z 24
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ BURZE Z GRADEM Ostrzeżenie meteorologiczne ważne od godz. 13:00 do godz. 23:00 dnia 18-08-2022. Obszar: województwo zachodniopomorskie - powiaty: Białogardzki, Choszczeński, Drawski, Goleniowski, Gryficki, Gryfiński, Kamieński, Koszaliński, Kołobrzeski, Myśliborski, Policki, Pyrzycki, Stargardzki, Świdwiński, Świnoujski Grodzki, Łobeski. Przebieg: Prognozuje się występowanie burz, podczas których może występować intensywny opad deszczu od 10 do 20 mm/m2 oraz wiatr wiejący w porywach do 60-70 km/h. Lokalnie możliwy opad gradu. Skutki: ryzyko utraty życia; zaburzenia w pracy urządzeń elektrycznych; utrudnienia komunikacyjne; łamanie gałęzi; ryzyko wybuchu pożaru ■ Pożar na działkach Przy ulicy Krzywej na terenie ogródków działkowych doszło do pożaru. Palił się duży kontener na śmieci po brzegi wypełniony odpadami. Na działki przyjechali strażacy. Na miejsce zadysponowano jeden wóz strażacki. Strażacy w niecałą godzinę poradzili sobie z zagrożeniem. - Podano jeden prąd wody w natarciu na palące się śmieci - poinformowała straż pożarna w Świnoujściu. Pożar wybuchł w niedzielę rano, przed godziną 6:00 ■ No i stało się to co zwykle, czy inwazja komarów na Świnoujście wystartowała. Komary równo żrą starszych i młodszych, biednych i bogatych, Polaków i Niemców. Niestety władze miasta zdają się problemu nie dostrzegać. Już w zeszłym tygodniu pojawiły się małe krwiopijcze bestie, które nie pozwalały spokojnie chodzić ulicami czy posiedzieć na plaży. Spóźnione jak co roku opryski robione „po taniości” jak widać znowu powodują, że wolny czas to teraz lepiej spędzić w domu, niż na działce czy z przyjaciółmi albo rodziną na promenadzie. W zeszłym tygodniu redakcja zadała pytanie gdzie i kiedy były ostatnie opryski i jak miasto zamierza teraz walczyć z komarami. Niestety kilka dni to za mało dla świnoujskiego magistratu, żeby dać prostą informację. Póki co mieszkańcom i turystom pozostaje wykupywanie znowu wszystkich możliwych środków na komary i pośpiewywanie znanej piosenki Crazy Boys „lato z komarami lato swędzące bez przerwy lato, komary i nerwy latoooooo”. ■ Dlaczego często do działań wyjeżdża kilka wozów strażackich? Zgodnie z ogólnokrajowymi zasadami dysponowania jednostek ochrony przeciwpożarowej do zgłoszenia o charakterze medycznym, dysponowanych jest minimum 6 strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zapewnienie ciągłej gotowości do realizacji pozostałych ustawowych zadań i możliwości wystąpienia zdarzeń o innym charakterze, do większości zdarzeń dysponowane są minimum dwa bojowe pojazdy pożarnicze - wyjaśnił kpt. Paweł Piorun ■ Świnoujście najbardziej zadłużonym miastem w Polsce! 6.935 zł. tyle wynosi dług w przeliczeniu na jednego mieszkańca Świnoujścia! Taką informację podał dzisiaj Portal Samorządowy, który opisał roczne sprawozdanie Krajowej Rady Regionalnej izby Obrachunkowej. Świnoujście wyprzedziło Szczecin i Wałbrzych. Powiaty grodzkie są najbardziej zadłużoną grupą samorządów – czytamy na stronie portalu. Do tej pory słyszymy co chwilę informację prezydenta o sukcesach jego i współpracowników. Jakoś zapomniał jednak głośno powiedzieć, że te „sukcesy” opiera na zadłużania Miasta i Mieszkańców ■ W wyniku przeprowadzonych działań naprawczych, jakość wody w sieci wodociągowej w kwartale ulic Żeromskiego 31 do Żeromskiego 21, cała ul. M. Konopnickiej oraz dla budynków przy ul. B. Prusa 7 i 9 w Świnoujściu przy ul. Olsztyńskiej nie wykazuje przekroczenia norm mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia bez ograniczeń. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu w dniu dzisiejszym tj. 18.07.2022 r. wydał stwierdzenie przydatności wody do spożycia ■