POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [07.06.2021, 18:47:15] • Świnoujście

Zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu, smart obrócił się wokół własnej osi! Do ilu wypadków musi dojść, żeby zmieniono sygnalizację świetlną?

Zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu, smart obrócił się wokół własnej osi! Do ilu wypadków musi dojść, żeby zmieniono sygnalizację świetlną?

fot. Sławomir Ryfczyński

Na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i 11 Listopada doszło do kolizji. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe, smart i lexus. Z relacji świadków wynika, że najprawdopodobniej zawiniła kierująca smartem, która jadąc ulicą Wojska Polskiego w stronę granicy skręciła w 11 Listopada i nie ustąpiła pierwszeństwa nadjeżdżającemu lexusowi. Na miejsce przyjechały wszystkie służby. Kobieta została zabrana przez pogotowie ratunkowe. Uskarżała się na ból w klatce piersiowej.

Kierowca lexsusa za wszelką cenę próbował uniknąć kolizji. Zrobił unik i ostatecznie uderzył w przedni błotnik smarta, a nie w jego drzwi (bok). W wyniku zderzenia smart obrócił się wokół własnej osi. Ostatecznie obydwa auta mają uszkodzony przód. Na ulicy większości leżały elementy karoserii smarta.

Zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu, smart obrócił się wokół własnej osi! Do ilu wypadków musi dojść, żeby zmieniono sygnalizację świetlną?

fot. Sławomir Ryfczyński

Na miejsce zdarzania przyjechały 2 zastępy straży pożarnej, karetka specjalistyczna z lekarzem oraz policja.

Zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu, smart obrócił się wokół własnej osi! Do ilu wypadków musi dojść, żeby zmieniono sygnalizację świetlną?

fot. Sławomir Ryfczyński

Wszystko wskazuje na to, że to nie będzie ostatnie tego typu zdarzenie w tym miejscu. Może władze miasta, oraz policja powinny bliżej się przyjrzeć temu skrzyżowaniu, aby w przyszłości nie dochodziło tutaj do zdarzeń.

Zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu, smart obrócił się wokół własnej osi! Do ilu wypadków musi dojść, żeby zmieniono sygnalizację świetlną?

fot. Sławomir Ryfczyński

Tym razem udało się uniknąć tragedii, nie wiadomo jednak co by się stało, gdyby kierowca lexusa zachował się w tej sytuacji nieco inaczej.

Zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu, smart obrócił się wokół własnej osi! Do ilu wypadków musi dojść, żeby zmieniono sygnalizację świetlną?

fot. Sławomir Ryfczyński

Odpowiednie służby powinny się zastanowić nad tym, aby zmienić sygnalizacje na tym skrzyżowaniu. Co ciekawe na wcześniejszym skrzyżowaniu ( Konstytucji 3 Maja z Matejki) mamy bezpieczniejsze rozwiązanie, a tutaj w przyszłości z pewnością będzie dochodzić do tragedii.

Zderzenie dwóch aut na skrzyżowaniu, smart obrócił się wokół własnej osi! Do ilu wypadków musi dojść, żeby zmieniono sygnalizację świetlną?

fot. Sławomir Ryfczyński

Dodatkowy pas prawoskrętny od granicy w stronę ulicy 11 Listopada gdzie zatrzymują się samochody intuicyjnie podpowiadają nam że możemy śmiało skręcać w 11 listopada (tak jak jadąca kobieta w tym Smarcie), niestety nadjeżdżający samochód z naprzeciwka który jedzie prosto do centrum może w nas uderzyć (który ma pierwszeństwo).

Trochę mnie to dziwi bo dwa blisko skrzyżowania, a różnią się zdecydowanie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 110, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 110

Gość • Sobota [12.06.2021, 10:19:42] • [IP: 94.254.199.**]

Nowe skrzyżowanie zaprojektowane bez głowy, podobnie jak te dwa ronda koło koscioła. Wypadki będa nagminne. Zmiana świateł może poprawić ale projekt jest zły.Podobnie było kiedyś na skrzyzowaniu Matejki i !!list.

Gość • Sobota [12.06.2021, 10:16:00] • [IP: 94.254.199.**]

Nowe skrzyżowanie zaprojektowane bez głowy, podobnie jak te dwa ronda koło koscioła. Wypadki będa nagminne. Zmiana świateł może poprawić ale projekt jest zły.

Gość • Czwartek [10.06.2021, 12:43:19] • [IP: 46.171.205.***]

baba za kółkiem to śmierć !

Gość • Środa [09.06.2021, 23:53:30] • [IP: 176.221.123.**]

Niech ludzie się nauczą jeździć, a poźniej zobaczymy kto sie nadaje a kto nie, puszczasz z prawej TYLE

Gość • Środa [09.06.2021, 16:28:44] • [IP: 176.221.123.***]

TAM POWINNO BYĆ RONDO!!

Gość • Środa [09.06.2021, 13:30:59] • [IP: 5.173.136.***]

Kandydat na prezydenta, który zaproponuje przebudowę trzch skrzyzowan na 11 listopada będzie miał bardzo poważny atut, żeby na niego zagłosować.

Gość • Środa [09.06.2021, 12:04:53] • [IP: 5.173.140.**]

Gdzie kończy się logika i zdrowy rozsądek - zaczyna się Świnoujście

Gość • Środa [09.06.2021, 00:54:51] • [IP: 88.156.206.***]

Jeśli są wypadki w tym miejscu i to śmiertelne - to niech nikt nie pisze, że to jest bezpieczne dobre skrzyżowanie. A jak nie jest bezpieczne, bo są wypadki- to jedynym rozwiązaniem jest bezpieczne rondo. Projektant obecnego rozwiązania powinien mieć za ten projekt zarzuty prokuratorskie i zapłacić za przebudowę na rondo z własnej kieszeni, razem z tymi którzy do tego doprowadzili. Kto pozwolił na takie niebezpieczne dziadostwo w centrum miasta?

oko • Środa [09.06.2021, 00:50:38] • [IP: 31.11.130.***]

z drugiej strony są 3 sygnalizatory tutaj jeden dużo jeżdzę i stwierdzam że to skrzyżowanie jest oznakowane w najmniej czytelny sposób jeżeli chodzi o czytelność będzie tam jeszcze nie jedna tragedia ludzie będą tracić zdrowie i życie

Gość • Wtorek [08.06.2021, 21:59:37] • [IP: 88.218.252.**]

Zasada prawej ręki jest jeszcze dla wielu czymś zupełnie niepojętym.Skrzyżowanie jest dobrze oznakowane i czytelne dla nawet przeciętnie inteligentnych.

Gość • Wtorek [08.06.2021, 21:50:25] • [IP: 176.221.122.***]

Ma być tak, jak krowie na rowie, czytelnie dla wszystkich, aby kierowca nie musiał się bać: walną we mnie, nie walną !

Gość • Wtorek [08.06.2021, 20:15:11] • [IP: 176.221.123.***]

POTWIERDZAM, NIE PRZEMYŚLANE USTAWIENIE SYGNALIZACJI. Jestem kierowcą z długoletnim stażem, potwierdzam to jest skrzyżowanie ze źle działającą sygnalizacją. Jadąc na wprost Wojska Polskiego można ulec wypadkowi ze strony skręcającego auta w 11-go Listopada. Mi się udało, ale innym widzę, że nie..

Gość • Wtorek [08.06.2021, 19:53:00] • [IP: 89.65.120.***]

Gość • Wtorek [08.06.2021, 19:11:24] • [IP: 176.221.123.***]

skrzyżowanie wprowadza zamęt nie jest jednoznaczne. Światła na strzałkami kierunkowym na pierwszy rzut oka mogą wskazywać iż przejazd w lewo od Urzędu Miasta jest bezkolizyjny

Gość • Wtorek [08.06.2021, 18:40:49] • [IP: 31.0.121.***]

A dzbany dalej swoje, że skrzyżowanie za trudne, że nie do ogarnięcia. Skąd kuźwa ten debilizm, wrodzone to czy poszczepienne?

Gość • Wtorek [08.06.2021, 18:34:41] • [IP: 37.47.130.***]

ZAWSZE JAK JADĘ STOSUJĘ ZASADĘ ŻE INNI NIE MYŚLĄ

Gość • Wtorek [08.06.2021, 18:28:06] • [IP: 216.130.39.**]

Do kris • Wtorek [08.06.2021, 11:15:16] • [IP: 46.231.56.***]. ... co racja to racja. Jedynie co można dodać to każdy powinien mieć możliwość dostępu do info kto opracował i zaopiniował inwestycje w mieście i czyja to była inicjatywa ? Może taka możliwość przyczyniła się do bardziej przemyślanych inwestycji i pomysłów szczególnie takich, które maja wpływ na bezpieczeństwo.

Tomcio • Wtorek [08.06.2021, 17:45:47] • [IP: 95.40.103.***]

To jest skrzyżowanie ze zle działającą sygnalizacją. Jadąc na wprost Wojska Polskiego można dostać strzał ze strony skręcającego auta w 11-go Listopada. Problem jest taki, że auta skręcające mają strzałkę zieloną nad jezdnią, sugerującą że skręt będzie bezkolizyjny. Z naprzeciwka skręcający powinni mieć taką samą strzał≥kę, ale auta jadące na wprost powinny mieć w tym czasie czerwone światło. Na tym polega problem śwateł na tym skrzyżowaniu. Zapewne zbyt skomplilowane dla operatora, a pewnie pani M. z UM tamtędu nie jezdzi i nie ma problemu.

Gość • Wtorek [08.06.2021, 15:16:24] • [IP: 185.210.39.***]

jak ktoś pisze że normalne skrzyżowanie to proszę sobie pojechać i obejrzeć oznakowanie poziome, absolutny debilizm i odwrotność tego co się normalnie robi, a dla przyjezdnych zmyłkowo chwilę wcześniej skrzyżowanie bezkolizyjne, powinien być kryminał dla tego co odebrał

Gość • Wtorek [08.06.2021, 15:14:56] • [IP: 5.173.140.**]

zmieniac sygnalizacje?? po co? ronda sa i dla diotow?

Gość • Wtorek [08.06.2021, 15:08:20] • [IP: 31.0.177.***]

DAWCY ZAWSZE MILE WIDZIANI.

Gość • Wtorek [08.06.2021, 15:01:53] • [IP: 31.11.131.**]

Zmienić? Ale po co i dlaczego ? Kupujesz prawo jazdy lub wygrywasz w leysach nie siadaj za kierownicą udajecie kierowców a nie macie pojęcia o ważnych sprawach

Gość • Wtorek [08.06.2021, 13:35:36] • [IP: 46.231.59.**]

Selekcja naturalna wykluczyła na jakiś czas kolejnego kierowcę który odnalazła swoje prawo jazdy w paczce chipsów

Gość • Wtorek [08.06.2021, 13:31:21] • [IP: 178.238.254.**]

Kto sie uparł na kosztowną i zawodną sygnalizację świetlną, TYLKO RONDA są bezobsługowe i bezpieczne.

Gość • Wtorek [08.06.2021, 12:49:59] • [IP: 79.140.194.**]

Na miejsce zdarzania przyjechały 2 zastępy straży pożarnej, a DLACZEGO TYLKO DWA ZASTEPY ?? SZAWSZE SA 4 + DRABINA !!

Oglądasz 1-25 z 110
■ Urząd miasta Swinoujście z Prezydentem Januszem Żmurkiewiczem i grupą organizatorów zaprasza na coroczne spotkanie byłych pracowników PPDiUR ODRA 18 czerwiec 2021r Fort Anioła godz 16.00 za komitet organizacyjny st.mech. Wojciech Nitkowski ■
■ Miejscami na linii frontu atmosferycznego spodziewane są lokalne burze z intensywnymi opadami deszczu o wydajności do 10-30 mm w czasie trwania zjawiska połączone z porywami wiatru o prędkości do 40-60 km/h. ■ Czy Świnoujście płaci kary za przekroczenia dopuszczonych dla miasta limitów wodnych? Czy mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą się obawiać, że w mieście zabraknie wody? Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu zapytaliśmy o koszty dwóch inwestycji: budowę ujęcia słonawej wody i stacji uzdatniania wody w Świnoujściu. Interesowało nas m. in. z czego wynika 50-procentowa różnica w oszacowaniu wartości zamówienia w stosunku do stawek uzyskanych w wyniku rozeznania rynku. ■ Bez zmian pozostaje jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kinach, teatrach, a także w kościołach ■ Krajowa Administracja Skarbowa w Szczecinie opublikowała wstępne podsumowanie akcji PIT 2020. Mimo pandemii koronawirusa niektórym przedsiębiorcom powodzi się nad wyraz dobrze. Ilość osób deklarujących przychód / dochód na poziomie powyżej miliona złotych jest wyższa o 166 osób w stosunku do roku 2020. To dobra wiadomość, bo wielu analityków spodziewało się sytuacji sprzed ponad dekady, gdy jeden raz w historii zmniejszyła się liczba milionerów – to czas wielkiego kryzysu gospodarczego ■ Na Placu Słowiańskim doszło do makabrycznego zdarzenia - palił się człowiek! Teraz przebywa w szpitalu miejskim, jego stan wymaga intubacji. Co mogło doprowadzić do tak strasznego wydarzenia? Sprawę bada policja. Bezdomny mężczyzna, wraz z dwoma towarzyszami, siedział na jednej z ławek na Placu Słowiańskim. Około godziny 19.30 ktoś zauważył, że ten człowiek płonie! Paliła się odzież na górnej części jego tułowia. Mężczyzna miał jeszcze na tyle siły, by dojść w rejony apteki znajdującej się przy placu. Stamtąd został zabrany przez pogotowie. W chwili obecnej poparzony mężczyzna przebywa na oddziale w szpitalu miejskim, jego stan wymaga intubacji. Na miejscu pracuje teraz grupa policyjna, która bada okoliczności podpalenia, rozmawia ze świadkami i zbiera informacje, które pozwolą wyjaśnić, dlaczego doszło do tak strasznego zdarzenia ■ Na urzędowej stronie miasta pojawiło się zaproszenie skierowane do mieszkańców Świnoujścia, o wyrażenia opinii i pomysłów dotyczących nowego oblicza starego wysypiska śmieci przy ul. Karsiborskiej. To tam obecnie składowany jest urobek z budowanego tunelu pod Świną, zwiększając ciężar wysypiska, co w konsekwencji może spowodować śmiertelne zagrożenie dla czystości pobliskiego ujęcia wody. Zgoda na takie rozwiązanie to igranie ze zdrowym rozsądkiem i trudne do uniknięcia pytanie, dlaczego wykonawca tunelu sam nie rozwiąże problemu urobku, nie obciążając nim naszego miasta? ■ Łza się kręci w oku na ten widok! We wtorek dok świnoujskiej MSR odpłynął do Szczecina. Zobacz film! ■ Matka chłopca odnaleziona. Kilkanaście minut przed godziną 20:00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zauważyli chłopczyka błąkającego się przy ulicy Hetmańskiej. Chłopiec wie, że ma 4 lata, jednak nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa ani gdzie mieszka. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie ■ Dla Niemców nie jesteśmy już krajem wysokiego ryzyka. Są nowe regulacje dla podróżnych Niemcy przestały uznawać Polskę za kraj wysokiego ryzyka. W związku z tym od niedzieli, 9 maja do naszych niemieckich sąsiadów wjedziemy bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa przed przekroczeniem granicy ■ Mimo kilkudniowego przestoju na początku kwietnia. Wyspiarka na szczęście drąży i nie ogląda się za siebie. Mamy już 330 metrów tunelu! ■ Tarcza antykryzysowa - zmiany od 4 maja Od 4 maja 2021 r. przedsiębiorcy z określonych branż będą mogli wystąpić o zwolnienie ze składek za marzec i kwiecień 2021 roku. Będą też mogli otrzymać świadczenie postojowe do pięciu razy ■ Zaszczepiono już ponad 100 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych 100 171 – dokładnie tylu funkcjonariuszy służb mundurowych przyjęło już pierwszą dawkę szczepionki. Zaszczepionych zostało prawie 43,6 tys. policjantów, niemal 28,2 tys. strażaków-ochotników, prawie 10,8 tys. funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz ponad 5,1 tys. strażników granicznych. Funkcjonariusze szczepieni są preparatem AstraZeneca. ■ Prawdziwy horror rozegrał się w czwartek, około godziny 1:00 w nocy w bloku przy ulicy Steyera 15 w Świnoujściu. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, w trakcie której jeden z mężczyzn został ugodzony ostrym narzędziem w klatkę piersiową. 36 – latek nie żyje. Jak udało nam się ustalić policja zatrzymała już sprawcę. Na miejscu przez całą noc do rana pracowali policjanci, którzy zbierali materiały dowodowe i oględziny miejsca zdarzenia. ■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■