POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [14.06.2021, 22:03:44] • Świnoujście

Kup pan...grób?

Kup pan...grób?

fot. iswinoujscie.pl

Czy na świnoujskich cmentarzach komunalnych, niczym na miejskim targu, kwitnie handel... miejscami pochówku?

Groby ziemne, murowane i miejsca rezerwowe nie mogą stanowić przedmiotu obrotu prywatnego - zapisano w regulacjach dotyczących opłat na cmentarzu.

Czy to oznacza, że takie sytuacje się zdarzają i na cmentarzu, niczym na miejskim targu, kwitnie handel grobami?

- Miejsca pochówku na cmentarzu administrator sprzedaje na konkretne nazwisko - informuje Jarosław Jaz, rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia. - Także po ekshumacji miejsce pozostaje w dyspozycji administratora. To wyklucza proceder handlu miejscami na cmentarzu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 35, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 35

Gość • Czwartek [17.06.2021, 00:22:28] • [IP: 31.60.0.**]

Wynajmę apartamenty na PLATANIE w sezonie po 250 zł za dobę i długoterminowo po sezonie po 2000 zł za miesiąc plus opłaty. Wynajmę miejsca pochówku dla osób, które nie mają kilka tys zł na pochówek. Ceny już od 100 zł za miesiąc.

Gość • Czwartek [17.06.2021, 00:18:18] • [IP: 31.60.60.***]

Sprzedam atrakcyjne miejsca do pochówku (apartamenty wśród grobów) po 10 tys zł za m2. Szukać informacji na portalach ogłoszeniowych.

Gość • Czwartek [17.06.2021, 00:15:25] • [IP: 31.60.36.***]

Warto zainwestować, bo ceny rosną. Lepsza kasa niż na wynajmie kawalerek. Najlepiej wykupić wszystkie miejsca i dowalić cenę po 20 tys zł za m2. I tak zapłacą, bo jak ktoś umrze to zostawi mieszkanie i można je spieniężyć albo zamienić na grób.

Gość • Wtorek [15.06.2021, 21:24:52] • [IP: 37.248.225.**]

NA MNIE NIE ZAROBIĄ ZWŁOKI KAŻĘ SKREMOWAĆ A PROCHY RODZINA MA WYSYPAĆ DO KANAŁU A MIEJSCE NA PUSTY GARNEK URNĘ TO NA CZAS POGRZEBU KUPIE NA CMENTARZU (NAJKRÓTSZY MOŻLIWY CZAS). BEZ SZAMANA. Tanio i ekonomicznie.

Gość • Wtorek [15.06.2021, 20:12:01] • [IP: 176.221.122.**]

P-ROSIMY EGZEKWOWAC ZAKAZ WPROWADZANIA PSOW!!PSISKA PODLEWAJA POMNIKI, ROSLINY, OSZCZEKUJA NIESPODZIEWANIE OSOBY DBAJACE O GROBY.WLASCICIELE NIE REAGUJA, CZESTO NIE SPRZATAJA!!MIEJSCE PAMIECI ZMARLYCH NIE JEST PARIEM ROZRYWKI DLA PSIARZY!!

Mieszkaniec • Wtorek [15.06.2021, 19:46:56] • [IP: 188.146.163.***]

Monika J. z ulicy Niedziałkowskiego nie żyje. Podobno siedziała w więzieniu przez ostatnie parę-paręnaście miesięcy. Wyszła na wolność i nagle nie żyje.

Gość • Wtorek [15.06.2021, 13:27:18] • [IP: 176.221.123.***]

2:24 chodzenie na cmentarz wg. niekatolików nic zmarłemu nie pomoże ? Może ktoś chodzi dla własnej korzyści, bo mu chodzenie na cmentarz bardzo pomaga np. na zdrowie?

Gość • Wtorek [15.06.2021, 12:30:05] • [IP: 178.238.249.***]

W tym mieście tylko CBA jest w stanie coś zaradzić. Złodziejstwo kwitnie na każdym kroku.

Gość • Wtorek [15.06.2021, 11:35:24] • [IP: 176.221.123.***]

trzeba uwazac na ludzi ktorzy podszywaja sie pod urzędnikow miasta i chca spisac dobra osobiste mowiąc ze to z narodowego spisu powszechnego, wpuscisz do mieszkania, podasz wszystkie dane i majątek a pozniej stracisz mieszkanie i oszczednosci

Gość • Wtorek [15.06.2021, 11:30:29] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Wtorek [15.06.2021, 09:12:40] • [IP:To ty taki ewenement??Piesek sika a ty szczasz??Może to wina wieku??Pecherz nietrzyma...do lekarza albo pampersy, oczywiście sobie bo piesek grzeczny i sika w odpowiednich miejscach nie na groby chyba że obce?

Kociarz • Wtorek [15.06.2021, 11:20:22] • [IP: 37.30.56.***]

Te kociary są dewiantami, wszędzie są nawet nie potrafią uszanować pamięci zmarłych i tu znoszą karmę, budki...mają koci wirus, a do tego to one są wredne i kłótliwe

Gość • Wtorek [15.06.2021, 11:20:19] • [IP: 185.210.39.**]

Z czego wynika, że handel miejscami grobowymi kwitnie? Może jakieś konkrety?

Gość • Wtorek [15.06.2021, 11:15:59] • [IP: 88.218.255.**]

Dlaczego nie ma podjazdu do kaplicy dla osób niepełnosprawnych?

Gość • Wtorek [15.06.2021, 10:39:50] • [IP: 178.238.251.***]

moim zdaniem nie należy krytykować poszczególnych uwag dotyczących cmentarza właśnie odpowiednie służby powinny się tym zainteresować

Gość • Wtorek [15.06.2021, 10:07:01] • [IP: 5.173.140.***]

123 jak by Twój piesek osikał mi grób to byś zobaczyła kulturalnego mnie. A psy lubię.

Gość • Wtorek [15.06.2021, 09:35:58] • [IP: 176.221.122.***]

Proszę admnistratora o 1/utworzenie strony lamętów i płaczu oraz wyppisownia wszystkiego co nie jest związane z tematem. 2/ stronę wniosków, propozycji i podpowiedzi dla radnych i służb miejskich !

Gość • Wtorek [15.06.2021, 09:21:19] • [IP: 176.221.123.***]

groby Ludzie opłacają na 20 lat po tych latach administrator może zabrac to miejsce jesli ktos nie opłaci na nastepne 20 lat

Gość • Wtorek [15.06.2021, 09:12:40] • [IP: 176.221.123.**]

Do IP: 31.0.121 chciałam poinformować, że pieski sikają a nie szczają. Nie lubisz siebie i zwierząt. Smutne. Kto tu jest chamem??

Gość • Wtorek [15.06.2021, 09:01:19] • [IP: 89.151.33.**]

05:18:39] To prośba o podobną wyliczankę po jego pochówku.

Gość • Wtorek [15.06.2021, 08:27:14] • [IP: 176.221.122.**]

[15.06.2021, 05:18:39] • [IP: 188.146.162.***] po co ta informacja z dokładnym opisem i te wyliczanki ? kobieta była chora

Gość • Wtorek [15.06.2021, 08:16:12] • [IP: 178.238.251.***]

NAJWYŻSZY CZAS ABY PAN SOWAŁA NA POWAŻNIE ZAJĄŁ SIĘ PROBLEMAMI NA CMENTARZU KANALIZACJA WODNA ROZBABRANA NIE WYKONCZONA, BRAMY FURTKI NIE ZAMYKANE DEWSTACJA GROBÓW PRZEZ ZWIERZĘTA ALEJKA OD ULICY SZTAJERA NIE NADAJE SIĘ DO NORMALNEGO UŻYTKOWANIA MOŻE KTÓRYŚ Z RADNYCH RUSZY SIĘ NA WIZYTACJĘ CMENTARZA

Gość • Wtorek [15.06.2021, 08:13:24] • [IP: 31.0.121.***]

Może ktoś by wreszcie zaczął egzekwować zakaz wprowadzania zwierząt na cmentarz? Zawsze kiedy tam jestem spotykam chamów z kundlami szczającymi po grobach

Gość • Wtorek [15.06.2021, 07:42:44] • [IP: 178.238.245.**]

koty na cmentarzu komuś przeszkadzają ?? Szok :(

Gość • Wtorek [15.06.2021, 06:35:59] • [IP: 176.221.123.**]

Kremacja i urna na komodzie a nie gigantomania POMNIKÓW, choroba polaków.

Gość • Wtorek [15.06.2021, 06:19:45] • [IP: 5.173.140.***]

Po co bzdury pisać. Wystarczyło zadzwonić.

Oglądasz 1-25 z 35
■ 14.08, godz. 19.00 Koncert zespołu Stary Szmugler – Port Kultury Pomorza Zachodniego 2021, Muszla Koncertowa przy Promenadzie, wstęp wolny, organizator MDK Świnoujście ■
■ Adidasy zamiast auta? Miasto przedstawia koncepcję zarządzania ruchem Po „haraczu” za parkowanie w centrum, pojawiły się kolejne pomysły, które mają dotknąć świnoujskich kierowców. Niewiele czasu na wyrażenie opinii w tej sprawie dał mieszkańcom Urząd Miasta ■ Zachwaszczone skwery na głównych ciągach komunikacyjnych. Zieleń w mieście to bardzo ważna rzecz, nie tyko ze względów estetycznych. W naszym mieście jest dużo roślin ozdobnych posadzonych na skwerach, w donicach, gazonach i na ulicznych wysepkach. Jednak najwyraźniej od czasu nasadzenia przestano się interesować stanem tych roślin - toną w wybujałych chwastach. O sprawie poinformował mieszkaniec ■ Siedem lat temu, w czerwcu 2014 dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie ważnej inwestycji. Same tylko prace przygotowawacze do modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m prawie dwa miliardy złotych. Dopiero po ich wykonaniu ruszyły zasadnicze roboty. Na Zalewie Szczecińskim postały sztuczne wyspy, tor wodny pogłębiono do planowanej głębokości, umocnione zostały nabrzeża, powstały nowe obrotnice dla statków, połączono i udrożniono stare kanały. Wtorek, 6 lipca na wzgórzu górującym nad Zalewem Szczecińskim oficjalnie podsumowano dotychczas wykonane prace. ■ PLK zwiększają możliwości kolei w obsłudze towarowej portów Pomorza Zachodniego ■ Po wielogodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła przedłożone sprawozdanie finansowe i udzieliła prezydentowi Świnoujścia absolutorium z wykonania budżetu miasta w roku 2020 ■