POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [01.06.2021, 11:21:28] • Polska

Dieta na płaski brzuch

Dieta na płaski brzuch

fot. Organizator

Choć w internecie znajdziemy mnóstwo ćwiczeń, które pomogą nam wzmocnić mięśnie brzucha to pamiętajmy, że bez właściwej diety nie osiągniemy oczekiwanego efektu.

Badania potwierdzają, że odpowiednio zbilansowana dieta to aż 70% sukcesu w drodze po wymarzoną sylwetkę. Pozostałe 30% to aktywność fizyczna, dlatego zamiast półgodzinnej serii brzuszków trzy razy dziennie, czy kilkudniowego „detoksu sokowego” wprowadźmy w życie zasady, które pomogą w uzyskaniu płaskiego brzucha oraz pozytywnie wpłyną na nasz organizm.

Zdrowe nawyki, za które brzuch nam podziękuje

- Jeśli chcemy mieć płaski brzuch to przede wszystkim powinniśmy jadać regularnie. Zachęcam do spożywania 4-5 posiłków dziennie co 3-4 godziny. Unikajmy produktów ciężkostrawnych i wzdymających. Postawmy na dania lekkostrawne i bogate w błonnik pokarmowy. Niezwykle istotne jest również regularne nawadnianie organizmu, ponieważ wspomaga to metabolizm i ułatwia usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Aby nasz organizm dobrze funkcjonował potrzebuje także odpowiedniej dawki snu tj. 7-8 godzin na dobę.

Niewyspanie wpływa na zaburzenie procesów wewnątrz naszego ciała i przez to chętniej sięgamy po nadprogramowe kalorie, dlatego przestrzeganie zasady Work-Life-Balance jest równie ważne. - wyjaśnia Natalia Chybzińska, specjalista dietetyk, catering dietetyczny Kukuła Healthy Food.

Co jeść a czego unikać?

W diecie na płaski brzuch powinny znaleźć się warzywa takie jak: sałata, pomidory, świeże i kiszone ogórki, marchew, buraki, cukinia, brokuły i bakłażan. Warto sięgać także po produkty pełnoziarniste typu brązowy ryż, chleb oraz makaron razowy lub z pełnego przemiału, drobne kasze, komosę ryżową, płatki owsiane, chude gatunki mięs jak np. indyk czy udziec wołowy, ryby, chude mleko i nabiał, orzechy. Warto pić także minimum 1,5 litra płynów dziennie - przede wszystkim wody niegazowanej, ale może być także zielona herbata i napary ziołowe. Potrawy najlepiej gotować na parze lub piec bez dodatku tłuszczu.

Unikajmy natomiast nadmiaru cukru, soli, wysokoprzetworzonych dań i przekąsek, potraw smażonych, warzyw strączkowych (np. fasola, ciecierzyca, groch), a także kapustnych, cebuli, owoców pestkowych (np. czereśnie, nektarynki, śliwki) makaronów i pieczywa z oczyszczonej mąki pszennej, białego ryżu, wody gazowanej i słodkich napojów.

- Na śniadanie dobrym wyborem będzie pasta z gotowanych jajek z dodatkiem jogurtu naturalnego, omlet z pomidorami, czy twaróg z ziołami i chlebem razowym. Na drugie śniadanie lub podwieczorek możemy zjeść sałatkę z sezonowych warzyw, np. świeży szpinak z fetą lub gotowanym drobiem czy dorszem, ogórkiem, truskawkami i pestkami słonecznika. Dobrym wyborem będzie też koktajl na bazie mleka kokosowego z siemieniem lnianym, owocami jagodowymi lub bananem.

Na obiad i/lub kolację proponuję gęste, warzywne zupy z dodatkiem schabu lub piersi indyka, pieczone lub gotowane na parze chude mięsa i ryby w towarzystwie brązowego ryżu z brokułami lub kotlety z kaszy jaglanej i pestek dyni z surówką z marchwi. - podpowiada Natalia Chybzińska, specjalista dietetyk, catering dietetyczny Kukuła Healthy Food.

Podkręć metabolizm – rusz się po zdrowie
Jeśli pogoda dopisuje to warto zażyć również trochę ruchu na świeżym powietrzu. Może być to 30-45 minutowy szybki spacer, jazda na rowerze, czy rolkach. A jeśli pada deszcz to trening z ciężarkami lub obciążeniem własnego ciała, czy zestaw ćwiczeń wzmacniająco-rozciągających typu pilates o dostosowanym do własnych możliwości stopniu zaawansowania możemy wykonać np. w domu. Przykłady treningów znajdziesz np. w magazynach o zdrowym stylu życia oraz w internecie.

Aktywność fizyczna sprzyja lepszemu funkcjonowaniu organizmu i pozwoli odpocząć od nowoczesnych technologii, dlatego warto wybrać taką, która sprawi nam przyjemność i włączyć ją do codziennego harmonogramu.

Joanna Guz
Senior Consultant


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 27 listopada (środa) o godz. 17:00 – do Biblioteki Głównej (ul. Piłsudskiego 15) na spotkanie z popularnym i lubianym aktorem Robertem Gonerą. Wstęp wolny! ■ "UZDROWISKO ŚWINOUJŚCIE" S.A. uprzejmie informuje wszystkich swoich emerytów o zgłaszanie się do Zarządu Spółki przy ul. Nowowiejskiego 2 w Świnoujściu w celu pobrania świadczenia Świątecznego. Kontakt telefoniczny: 91 321 44 47 ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 15 listopada (piątek) o godz. 17:00 - na spotkanie z aktorką Marią Pakulnis połączone z prezentacją książki pt.:"Moja nitka". Prowadzenie red. Marcin Michrowski. Wstęp wolny! ■