POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [23.05.2021, 13:22:43] • Świnoujście

Podziekowania dla Dyrekcji Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu

Wolińskie Stowarzyszenie Oldtimer Jacht Klub Wolin bardzo dziękuje Dyrekcji Zespołu Szkół Morskich im. E. Kwiatkowskiego w Świnoujściu za pomoc w realizacji przedsięwzięcia "Młodzież pod żaglami ".

Projekt był realizowany w 2020 r.i skierowany do dzieci i młodzieży ze środowiska wiejskiego gminy Wolin, a polegał na odbyciu 8 rejsów szalupą żaglowo-wiosłową po wodach Zalewu Szczecińskiego. Szalupa szkoleniowa s/y "Drakkar", którą żeglowała młodzież w projekcie, została wypożyczona z Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu.

Dziękujemy...

Obecnie trwają przygotowania do drugiej edycji akcji "Młodzież pod żaglami", która rozpocznie się na przełomie maja i czerwca.

Jakub Łukaszewicz


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Poniedziałek [31.05.2021, 05:08:17] • [IP: 31.0.64.**]

Gość • Poniedziałek [24.05.2021, 21:41:24] • [IP: 89.151.33.***]

Gość • Niedziela [23.05.2021, 16:48:10] • [IP: 185.210.36.***]

Bo to szkoła wyższej użyteczności, nie jest nastawiona na chapanie pieniędzy, mimo że za Sujki, Żmurka miastu nie chciało się rzucić trochę drobniaków na remont boiska przy szkole. Sujka, absolwent ZSM, lubił wzdychać, że nic się od jego czasów nie zmieniło wokół tej szkoły i w samej szkole. No właśnie, nic, dlaczego? Dopiero potem ZSM przeszła na garnuszek ministerstwa, i chyba jej lepiej.

Oglądasz 1-3 z 3
■ 13 - latek znęcał się nad kolegami. Bił i kopał. Wstrząsające sceny w Parku Chopina. Media społecznościowe obiegły wstrząsające nagrania. Widać na nich, jak nastolatek bije swoich rówieśników. Przerażone dzieci nie tylko próbują uciec od swojego oprawcy, ale także głośno krzyczą z bólu. Krzyki i prośby o pomoc na nic się jednak zdały bo napastnik dalej uderzał i kopał swoje ofiary ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta niedaleko Świnoujścia. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że bakteria została wykryta tydzień temu u ponad 30 - letniego mieszkańca Międzyzdrojów. Mężczyzna odczuwał bardzo silny ból nogi, która bardzo spuchła w okolicach uda. Wezwał pogotowie ratunkowe. W momencie zgłoszenia, w Międzyzdrojach nie było wolnej karetki i do pacjenta zadysponowany został ambulans ze Świnoujścia. Podjęto decyzję o przewiezieniu mężczyzny do świnoujskiego szpitala. Tam szybko okazało się, że sprawa jest bardzo poważna. Mięsożerna bakteria dosłownie "zjadała" mięśnie nogi mężczyzny. Po wykonaniu dokładnych badań okazało się, że w nodze nie ma mięśni, a jedynie płyn. Pacjent musiał zostać jak najszybciej przewieziony do specjalistycznego szpitala w Szczecinie. Tam trafił na OIOM. To najprawdopodobniej pierwszy taki przypadek w Polsce, nie pierwszy jednak w Europie. Już jakiś czas temu ogólnopolskie media obiegła informacja, że ta sama bakteria spowodowała śmierć u obywatelki Niemiec. Do zakażenia doszło podczas kąpieli w morzu. Bakteria dostała się do organizmu kobiety przez otwartą ranę. Bakteria rozwija się bardzo szybko, natychmiast trzeba działać i podać antybiotyki. Jesteśmy bardzo ciekawi skąd tak groźna bakteria wzięła się u mieszkańca Międzyzdrojów. ■ 19 września Wyspiarka zakończyła drążenie tunelu w Świnoujściu! ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■